X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może wiecie jak jest teraz w Novum z wizytami u
    androloga Wolskiego, on line, czy mozna stacjonarnie się umówić.? Moja Mloda jest dzieki jego pomocy, a teraz probujeny pomoc znajomemu., ktory na razie jest w szoku, ze u niego jest problem.
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 13:02

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Dziewczyny może wiecie jak jest teraz w Novum z wizytami u
    androloga Wolskiego, on line, czy mozna stacjonarnie się umówić.? Moja Mloda jest dzieki jego pomocy, a teraz probujeny pomoc znajomemu., ktory na razie jest w szoku, ze u niego jest problem.
    Pozdrawiam
    Można i tak i tak. Stacjonarnie tez przyjmie.

    ana167 lubi tę wiadomość

  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie- czy przed stymulacją trzeba mieć zaświadczenie od internisty? U mnie tak było przed dwoma procedurami a teraz jak byłam w Novum to Pani dr wypisała mi jakich badań mi brakuje ale nic nie wspomniał o interniście....
    I dziś jak wracałam z cytologii to mnie olśniło czy nie powinnam też do internisty się umówić?

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ode mnie Ł nigdy nie wymagała zaświadczenia od internisty.

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    Słuchajcie- czy przed stymulacją trzeba mieć zaświadczenie od internisty? U mnie tak było przed dwoma procedurami a teraz jak byłam w Novum to Pani dr wypisała mi jakich badań mi brakuje ale nic nie wspomniał o interniście....
    I dziś jak wracałam z cytologii to mnie olśniło czy nie powinnam też do internisty się umówić?

    Jak ja zadzwoniłam do położnej zapytać czy muszę mieć takie zaświadczenie to powiedziała że tym zadecyduje lekarz na wizycie startowej i jak będzie taka potrzeba to oni mają w novum interniste.....także załatwiłam sobie takie zaświadczenie plus ekg u swojego rodzinnego zeby mnie juz w novum nie naciągali na ich lekarzy. A czy bylo potrzebne to nie wiem bo dalam to razem z innymi badaniami.

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    Słuchajcie- czy przed stymulacją trzeba mieć zaświadczenie od internisty? U mnie tak było przed dwoma procedurami a teraz jak byłam w Novum to Pani dr wypisała mi jakich badań mi brakuje ale nic nie wspomniał o interniście....
    I dziś jak wracałam z cytologii to mnie olśniło czy nie powinnam też do internisty się umówić?
    U mnie nie wymagano zaświadczenia. Jak się o to spytałam to mi lekarz powiedział, ze jestem młoda, zdrowa no chyba, ze jakieś choroby ukrywam i się zaśmiał 🙈

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    Słuchajcie- czy przed stymulacją trzeba mieć zaświadczenie od internisty? U mnie tak było przed dwoma procedurami a teraz jak byłam w Novum to Pani dr wypisała mi jakich badań mi brakuje ale nic nie wspomniał o interniście....
    I dziś jak wracałam z cytologii to mnie olśniło czy nie powinnam też do internisty się umówić?
    Ja miałam trzy stymulacje a od internisty miałam tylko do pierwszej.

    To zależy od lekarza. Jeżeli nie wspomniał to znaczy że nie potrzebujesz. Tak myślę... 🤔

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    event.png
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nigdy nie okazywalam zaświadczenia od internisty i nikt mnie o nie nie pytal

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Ja tez nigdy nie okazywalam zaświadczenia od internisty i nikt mnie o nie nie pytal

    Czyli ewidentnie zależy to od lekarza... Myślałam że w tej kwestii mają jakieś standardy po prostu.

    Dzięki dziewczyny.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • pelargonia67 Koleżanka
    Postów: 64 2

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam zamiar sie przeniesc do dr Obuchowskiej jakie opinie macie na jej temat

    pelargonia67
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pelargonia67 wrote:
    Dziewczyny mam zamiar sie przeniesc do dr Obuchowskiej jakie opinie macie na jej temat
    Ja u niej jestem. Tylko prawda jest taka, ze miałam h niej 2 wizyty. Pierwsza i startowa. Potem w trakcie stymulacji każda wizytę miałam u innego lekarza. To co mogę powiedzieć to pierwsze wrażenie robi szorstkie (albo trafiłam na taki dzień), jednak mi np trafiła ze stymulacja(doborem leku) itp w punkt. A wcEsniej do IUI były problemy z reakcja na stymulację na lekach typu Gonal itp w innej klinice.
    chyba dopiero teraz bd sobie o niej zdanie wyrabiała. Transfer się nie udał i mam kontrole za 12 dni i decyzje co dalej. Jestem ciekawa co zaproponuje i co powie o tym co się zadziało w tej procedurze, bo nikt jeszcze z nami za bardzo o tym nie gadał.

  • Najna Przyjaciółka
    Postów: 105 59

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, czy jeśli w Novum kriotransfer się nie odbył a chcemy podejść w następnym cyklu to znowu muszę iść z mężem podpisać zgodę, czy ta poprzednia przechodzi na następny miesiac?

    Novum:2018 1sze ICSI 3 zarodki - 1 cb
    2019 2gie ICSI 8 zarodków - 1cb
    2020 3cie ICSI 3 zarodki :(
    4 ICSI 5 zarodkow :(
    2021 5te ICSI 5 zarodków
    17.07.2022 urodziła się Wiktoria:-)
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najna wrote:
    Mam pytanie, czy jeśli w Novum kriotransfer się nie odbył a chcemy podejść w następnym cyklu to znowu muszę iść z mężem podpisać zgodę, czy ta poprzednia przechodzi na następny miesiac?
    Przechodzi na następny😊

    Najna lubi tę wiadomość

    event.png
  • Najna Przyjaciółka
    Postów: 105 59

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki;)

    Novum:2018 1sze ICSI 3 zarodki - 1 cb
    2019 2gie ICSI 8 zarodków - 1cb
    2020 3cie ICSI 3 zarodki :(
    4 ICSI 5 zarodkow :(
    2021 5te ICSI 5 zarodków
    17.07.2022 urodziła się Wiktoria:-)
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane opiszcie mi proszę jak wyglada przygotowanie do crio w cyklu naturalnym?
    Ile jest wizyt, jakie zwykle i od kiedy bierze się leki itp.
    Jakie są badania przed transferem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Kochane opiszcie mi proszę jak wyglada przygotowanie do crio w cyklu naturalnym?
    Ile jest wizyt, jakie zwykle i od kiedy bierze się leki itp.
    Jakie są badania przed transferem?

    Na cyklu naturalnym od dnia owulacji mialam lutinus i luteine, od transferu dodatkowo ptolutex heparyne i acard.

    Monitoring robilam u siebie bo do warszawy mam 350 km, pierwszy monitoring 12dc, do momentu aż peknie pęcherzyk dlatego ja robilam monitoring 12dc, 13dc, 14 dc i 15dc. U mnie owulacja nastąpiła 14 dc ale musiałam zrobić 15dc monitoring bo okazało się ze mam torbiel krwotoczna ale to nie przeszkodziło w wykonaniu transferu. Codziennie wysyłałam zdj z monitoringu na sekretariat novum i otrzymywałam dalsze wskazówki. 15dc zadzwonił lekarz i ustalil termin transferu.

    Pamiętaj o aktualnych posiewach i badaniach infekcyjnych.

    Aha i ja za każdym razem jak wyslalam na sekretariat informacje to dzwonilam do położnych ich o tym powiadomić zeby nie przegapiły 🙊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2021, 11:13

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Na cyklu naturalnym od dnia owulacji mialam lutinus i luteine, od transferu dodatkowo ptolutex heparyne i acard.

    Monitoring robilam u siebie bo do warszawy mam 350 km, pierwszy monitoring 12dc, do momentu aż peknie pęcherzyk dlatego ja robilam monitoring 12dc, 13dc, 14 dc i 15dc. U mnie owulacja nastąpiła 14 dc ale musiałam zrobić 15dc monitoring bo okazało się ze mam torbiel krwotoczna ale to nie przeszkodziło w wykonaniu transferu. Codziennie wysyłałam zdj z monitoringu na sekretariat novum i otrzymywałam dalsze wskazówki. 15dc zadzwonił lekarz i ustalil termin transferu.

    Pamiętaj o aktualnych posiewach i badaniach infekcyjnych.

    Aha i ja za każdym razem jak wyslalam na sekretariat informacje to dzwonilam do położnych ich o tym powiadomić zeby nie przegapiły 🙊

    Podepnę się pod to pytanie :)
    A na ten monitoring to po prostu do jakiegoś gina prywatnie sobie chodziłaś?
    Mam opiekę w luxmed i wątpię żeby tam mi coś takiego zorganizowali, a lekarz też wspomniał o cyklu naturalnym .

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Podepnę się pod to pytanie :)
    A na ten monitoring to po prostu do jakiegoś gina prywatnie sobie chodziłaś?
    Mam opiekę w luxmed i wątpię żeby tam mi coś takiego zorganizowali, a lekarz też wspomniał o cyklu naturalnym .
    W luxmed Ci nie zrobią na pakiet. Tez tak chodzę do gina. Nie maja w gabinetach aparatu do usg. Gin nie robi usg tylko daje skierowanie.
    Ja pojde chyba wiec do gabinetu leczenia niepłodności gdzie leczyłam się w Lublinie na takie kontrole bo nie bd jeździła co dziennie do waw... no i tu mam taniej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2021, 12:42

    MonkaB lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    U mnie nie wymagano zaświadczenia. Jak się o to spytałam to mi lekarz powiedział, ze jestem młoda, zdrowa no chyba, ze jakieś choroby ukrywam i się zaśmiał 🙈

    U mnie z kolei pani doktor powiedziała, że bez tego zaświadczenia w ogóle nie mamy o czym mówić i nie zaczniemy stymulacji

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o krio na naturalnym to zależy czy masz owulkę swoją czy nie ... Ja nie mam więc miałam
    naturalny stymulowany" ;)

    I ja w 1 dzień @ zadzwoniłam tylko na teleporadę, dostałam recepty. Od 3 do 7 dc brałam clo i 12 dc miałam kontrolę usg. Ja akurat pojechałam do Novum bo mam blisko, ale mogłam zrobić pod domem i wysłać im info- to Durkapa lepiej wie :) I u mnie była właśnie wizyta 12 dc i tego dnia dostałam Ovitrell, kolejną wizytę miałam dwa dni później czyli 14 dc i był pęcherzyk pęknięty więc umówiliśmy się już na transfer na 17 dc. I brałam już wtedy lutinus 3x1, luteine 3x2 i ja miałam jeszcze estrofem 2x1 bo mam bardzo małe endo. Od dnia transferu dr L dołożył jeszcze prolutex, clexan i acesan

    MonkaB, Koniczynka28 lubią tę wiadomość

‹‹ 1326 1327 1328 1329 1330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ