X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1163 1027

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj w Novum na pierwszym podglądzie -6dc. W tym tygodniu nie ma Dr Łukasiewicz więc trafiłam do Dr Starosławskiej, ogólnie wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Tylko, że mnie załamała... moje pęcherzyki sa za małe jak na6dc, mają od 4-8mm :( W I stymulacji bardzo ładnie zareagowałam na ten sam zestaw leków, a teraz klapa :/

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Ja byłam dzisiaj w Novum na pierwszym podglądzie -6dc. W tym tygodniu nie ma Dr Łukasiewicz więc trafiłam do Dr Starosławskiej, ogólnie wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Tylko, że mnie załamała... moje pęcherzyki sa za małe jak na6dc, mają od 4-8mm :( W I stymulacji bardzo ładnie zareagowałam na ten sam zestaw leków, a teraz klapa :/
    U mnie w 6dc nawet nie mierzyli, bo takie maleństwa były. Finalnie 15 oocytow. 😊
    To dopiero początek i pęcherzyki mogą jeszcze ładnie odbić.
    Ale jak najbardziej rozumiem stres. Trzymam kciuki.🍀✊
    Trzymaj się! 😊

    Anka84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Kiedy testujesz?

    Letks, jednak czekam do piątku (10 dpt po transferze 3-dniowego zarodka). Chociaż przyznam, że ciężko wytrzymać to oczekiwanie, tym bardziej, że w poniedziałek dowiedziałam się, że z 5 pozostałych zapłodnionych zarodków do stadium blastocysty dotrwał tylko jeden. I totalnie podziwiam wszystkie Was, które macie za sobą kilka procedur i jeszcze więcej transferów. Jak słyszę dźwięk przypomnienia o kolejnej dawce progesteronu to mam ochotę wyjść i nie wrócić.

  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnika wrote:
    Tak jutro mam u niej i chyba w czwartek dzis co mowila o punkcji w poniedziałek ale mam kilka dominujących pęcherzyków po 15-17 mm i dużo małych, właśnie siedzę w hotelu i myślę co dalej

    Ja pod koniec stymulacji też miałam kilka dominujących pęcherzyków, a reszta to drobnica. W dniu punkcji pobrali 12 pęcherzyków, 10 było dojrzałych, zapłodniły się wszystkie, do blastocysty dotrwało 6. Miałam transfer odroczony, bo było duże ryzyko hiperki.

    Do dr. Kaczyńskiej chodziłam na monitoring cyklu, także nie wiem, jak wyglada tu kwestia stymulacji ale wydaje mi się, że dr. wie co robi.

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1163 1027

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    U mnie w 6dc nawet nie mierzyli, bo takie maleństwa były. Finalnie 15 oocytow. 😊
    To dopiero początek i pęcherzyki mogą jeszcze ładnie odbić.
    Ale jak najbardziej rozumiem stres. Trzymam kciuki.🍀✊
    Trzymaj się! 😊

    Pewnie nie wpadłabym na to, że one są za małe, ale sama Pani Doktor stwierdziła, że ją to wkurzyło, są za małe, więc tym się nakręciłam :/ Mówisz, że jest szansa? :)

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Pewnie nie wpadłabym na to, że one są za małe, ale sama Pani Doktor stwierdziła, że ją to wkurzyło, są za małe, więc tym się nakręciłam :/ Mówisz, że jest szansa? :)
    Tak jak wcześniej pisałam, u mnie nie rosły a jak już to bardzo powoli. Lewandowski pow ze on nie daje dużych szans ale dołożył leków, przedłużył stymulacje i miałam 8 komórek z czego 7 dojrzałych. Zaplodnily się wszystkie ale jak widać z tych 7 będzie tylko mój syn bo dziś właśnie rozmrozili 2 ostatnie, są słabe wiec wątpię żeby transfer się odbył. Lekarz sugerowal, ze nie zajdę, ja powiedziałam, ze zajdę. Córkę, z tego co pamietam, miałam 3 dojrzałe i 2 się zapłodnily i 2 podali. Wszystko z drugiej doby. Niestety, ale zarodki w dużej mierze nie dotrwają do blastocysty. Ja wyłam jak dostałam 1 dwudniowca, bo byłam pewna ze nie zjadę, nie wiem takie przeświadczenie, ze z dwoma większa szansa i ze z córką zaszłam w ten sposób, to inaczej nie może być. 8 dpt beta wynosiła 11.2.
    Nie martw się na zapas, u mnie nie było wielkich szans a mam dwójke. Wręcz proponował przy kolejnym dawczynie komórki, bo moje za słabe, a słabe się nie okazały.
    Kazda z Nas jest inna, każda ma inna historie. Łączy Nas to, ze walczymy do upadłego. Kibicuje Wam wszystkim z całego serca!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2022, 07:19

    Anka84, ida lubią tę wiadomość

    Letka
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1163 1027

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Tak jak wcześniej pisałam, u mnie nie rosły a jak już to bardzo powoli. Lewandowski pow ze on nie daje dużych szans ale dołożył leków, przedłużył stymulacje i miałam 8 komórek z czego 7 dojrzałych. Zaplodnily się wszystkie ale jak widać z tych 7 będzie tylko mój syn bo dziś właśnie rozmrozili 2 ostatnie, są słabe wiec wątpię żeby transfer się odbył. Lekarz sugerowal, ze nie zajdę, ja powiedziałam, ze zajdę. Córkę, z tego co pamietam, miałam 3 dojrzałe i 2 się zapłodnily i 2 podali. Wszystko z drugiej doby. Niestety, ale zarodki w dużej mierze nie dotrwają do blastocysty. Ja wyłam jak dostałam 1 bo byłam pewna ze nie zjadę, nie wiem takie przeświadczenie, ze z dwoma większa szansa i ze z córką zaszłam w ten sposób, to inaczej nie może być. 8 dpt beta wynosiła 11.2.
    Nie martw się na zapas, u mnie nie było wielkich szans a mam dwójke. Wręcz proponował przy kolejnym dawczynie komórki, bo moje za słabe, a słabe się nie okazały.
    Kazda z Nas jest inna, każda ma inna historie. Łączy Nas to, ze walczymy do upadłego. Kibicuje Wam wszystkim z całego serca!

    Super, dajesz nadzieję :)

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak hodowali do blastocysty to dzwonili wcześniej, ze np 1 z 2 zarodkow upadł czy czekali do ostatniego momentu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2022, 10:52

    Letka
  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Dziewczyny, jak hodowali do blastocysty to dzwonili wcześniej, ze np 1 z 2 zarodkow upadł czy czekali do ostatniego momentu?

    Do mnie dzwonili 1 dzień po punkcji i informowali ile komórek zapłodniło się. Kolejny telefon miałam już po wyhodowaniu blastocyst, także w trakcie tych kilku dni nikt do mnie nie dzwonił i nie informował o tym, że któryś z zarodków padł.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie, hodowle zakończyli w sobotę wieczorem i zadzwonili w poniedziałek.

    Czy myślicie, że jest szansa, że zarodek, który nie dotrwał do blastocysty w laboratorium, dałby sobie radę w macicy? Czytam różne opinie i w sumie nie wiem czy lepszym rozwiązaniem jest hodowla do piątej czy mrożenie 3 dniowych zarodków.

  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jest to bardzo indywidualne sprawa, co najbardziej widać właśnie tu, na forum. Generalnie jest tak, że jeśli jest to Twoja pierwsza procedura to zazwyczaj zarodek hodowany jest do 3 doby. Dopiero w kolejnych procedurach zarodki hodowane do 5-6 doby, ale nie jest to regułą. Część lekarzy uważa, że zarodek hodowany do 3 doby, będzie miał lepsze warunki do rozwoju w macicy niż w laboratorium, ale trzeba mieć też na uwadze, że dość często zarodki zatrzymują swój rozwój po 3 dobie i nie rozwijają się do stadium blastocysty. Jeśli tak jest to można podejrzewać, że przyczyną braku dalszego rozwoju jest czynnik męski. Tak jak dla mnie, hodowanie zarodków do stadium blastocysty, to poniekąd selekcja zarodków, ponieważ przetrwają te najlepiej rokujące, co nie znaczy że rozwinie się z nich ciąża. Jest tez dużo przypadków, że z 2-dniowych zarodków rodzą się dzieciaczki, także według mnie, nie można powiedzieć, że któraś z tych opcji jest lepsza lub gorsza.

    ida lubi tę wiadomość

  • Mnika Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie w sobote punkcja , ale bez szału na 10 dc jest 3 pęcherzyki kolo 19 mm i 3 10-12 mm i kupe drobnych :( wszystko zaczynam widzieć w czarnych barwach

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Myślę, że jest to bardzo indywidualne sprawa, co najbardziej widać właśnie tu, na forum. Generalnie jest tak, że jeśli jest to Twoja pierwsza procedura to zazwyczaj zarodek hodowany jest do 3 doby. Dopiero w kolejnych procedurach zarodki hodowane do 5-6 doby, ale nie jest to regułą. Część lekarzy uważa, że zarodek hodowany do 3 doby, będzie miał lepsze warunki do rozwoju w macicy niż w laboratorium, ale trzeba mieć też na uwadze, że dość często zarodki zatrzymują swój rozwój po 3 dobie i nie rozwijają się do stadium blastocysty. Jeśli tak jest to można podejrzewać, że przyczyną braku dalszego rozwoju jest czynnik męski. Tak jak dla mnie, hodowanie zarodków do stadium blastocysty, to poniekąd selekcja zarodków, ponieważ przetrwają te najlepiej rokujące, co nie znaczy że rozwinie się z nich ciąża. Jest tez dużo przypadków, że z 2-dniowych zarodków rodzą się dzieciaczki, także według mnie, nie można powiedzieć, że któraś z tych opcji jest lepsza lub gorsza.
    Bardzo ładnie napisane. Podobno laboratorium ma bardzo zbliżone warunki do macicy. Dokładnie, hodowla pozwala na selekcje i dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze.

    Sarenka150 lubi tę wiadomość

    Letka
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnika wrote:
    Ja po wizycie w sobote punkcja , ale bez szału na 10 dc jest 3 pęcherzyki kolo 19 mm i 3 10-12 mm i kupe drobnych :( wszystko zaczynam widzieć w czarnych barwach
    Ja miałam 2 pecherzyki i ciężko uzyskane, ciąża była wiec głowa do góry. Jeszcze dzis i jutro bierzesz zastrzyki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2022, 15:49

    Letka
  • Mnika Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Ja miałam 2 pecherzyki i ciężko uzyskane, ciąża była wiec głowa do góry. Jeszcze dzis i jutro bierzesz zastrzyki?

    Jeszcze jutro mam menopur 250 j . I organutral i o 20:30 ovitrele

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1163 1027

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnika wrote:
    Ja po wizycie w sobote punkcja , ale bez szału na 10 dc jest 3 pęcherzyki kolo 19 mm i 3 10-12 mm i kupe drobnych :( wszystko zaczynam widzieć w czarnych barwach

    A dlaczego w takim razie robią punkcję w 12dc? Ja miałam w 14dc. U kogo jesteś?

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Mnika Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    A dlaczego w takim razie robią punkcję w 12dc? Ja miałam w 14dc. U kogo jesteś?

    U dr Kaczyńskiej nie wiem moze dlatego że są już dość spore pęcherzyki.

    Anka84 lubi tę wiadomość

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    A dlaczego w takim razie robią punkcję w 12dc? Ja miałam w 14dc. U kogo jesteś?
    Oni tez decydują po wynikach krwi kiedy najlepiej punkcja. Już nie pamietam co się badało.

    Anka84 lubi tę wiadomość

    Letka
  • Mnika Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oni badają estradiol i progesteron

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnika wrote:
    Oni badają estradiol i progesteron
    Pamietam, ze właśnie ten estradiol chyba mi wyszedł wysoki i powiedzieli, ze musi już być punkcja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2022, 18:12

    Letka
‹‹ 1590 1591 1592 1593 1594 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ