X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie Łukasiewicz, jak jej nie ma to Taszycka a teraz trafiłam do Czerkwińskiego bo nikogo nie ma.

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki2803 wrote:
    Ogólnie Łukasiewicz, jak jej nie ma to Taszycka a teraz trafiłam do Czerkwińskiego bo nikogo nie ma.
    Niki może spróbuj umówić się do dr. Staroslawskiej ona raczej nie " spowalnia" transferów jeśli nie ma do tego powodu. Procedury odnośnie podpisu do crio procedurami Ale dla nas starających się czas ma duże znaczenie..

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odzywam się sporadycznie ale staram się śledzić forum.

    Amica trzymam kciuki za dalsze przyrosty ✊

    Sylw A Ty kiedy testujesz? Jak sie czujesz po transferze?


    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Niki może spróbuj umówić się do dr. Staroslawskiej ona raczej nie " spowalnia" transferów jeśli nie ma do tego powodu. Procedury odnośnie podpisu do crio procedurami Ale dla nas starających się czas ma duże znaczenie..
    Teraz trochę głupio mi dzwonić i prosić o przepisanie wizyty do innego lekarza. A co Ty byś zrobiła? I to by i tak musiała być wizyta w sobotę bo tylko w tedy mąż będzie a nie wiem jak przyjmuje S. Ostatnio ona transfer mi robiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 21:24

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • Sylv33 Autorytet
    Postów: 299 236

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Dziewczyny odzywam się sporadycznie ale staram się śledzić forum.

    Amica trzymam kciuki za dalsze przyrosty ✊

    Sylw A Ty kiedy testujesz? Jak sie czujesz po transferze?

    Hej Sofia, dzięki ze pytasz. Generalnie od 2 dpt czuje jakby okres miał być za chwile. Martwi mnie jedynie, ze piersi całkowicie przestały mnie bolec a to chyba dobrze nie wróży. Beta wg planu powinna być w piątek, ale moja firma jest tak porąbana ze w piątek mam spotkanie służbowe od 6 rano i nawet nie mam przerwy na siku do 17tej. Chore to zaczyna być. W tym tygodniu ani razu nie zjadłam lunchu bo czasu nie ma. Wiec będę musiała beta strzelić w sobotę. To już będzie 14dpt. Dodam, ze trochę się cykam...

    8599s65gpsq1fvqt.png
  • Sylv33 Autorytet
    Postów: 299 236

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki, na pocieszenie dodam ze Taszycka tez nie wstrzymuje transferów jeśli nie ma powodu. Zamora miał wątpliwości czy robić transfer ze względu na zbyt grube endometrium, a Taszycka w tej samej sytuacji nie miała obiekcji.

    8599s65gpsq1fvqt.png
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    T. będzie dopiero w pon. Pecha coś mam. Tak myślę że jutro zadzwonię i spróbuje przepisać wizytę do S jeżeli będzie. A jak nie to pojedziemy podpisać tylko zgody i będę dzwonić w poniedziałek do MŁ. Już nie wiem co wymyślić.
    Sylv wierzę że uda Ci się. Bardzo mocno Ci kibicuję.

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylv33 no to kciuki za sobotę! Cycki nie wyznacznik, ostatnio mnie bardzo bolały a nic nie wyszło. To tylko od progesteronu :)

    Trzymam kciuki żeby te bóle okresowe zwiastowaly jednak kropkę :)

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki2803 wrote:
    Teraz trochę głupio mi dzwonić i prosić o przepisanie wizyty do innego lekarza. A co Ty byś zrobiła? I to by i tak musiała być wizyta w sobotę bo tylko w tedy mąż będzie a nie wiem jak przyjmuje S. Ostatnio ona transfer mi robiła.

    Ja wychodzę z założenia, że jestem klientem a dodatkowo te uslugi są bardzo drogie, więc mam prawo zmienić zdanie I się przepisać. Zadzwoń na recepcję powiedz , na którym lekarzu Ci zależy I że jedyny termin to właściwie sobota.Nie powinno Ci być głupio .Jak ja zawsze dzwoniłam I wspominalam o crio to te wizyty się znajdowały. Nie wiem jaki jest mechanizm, może mają ustawiony wyzszy priorytet niż np. zwykła wizyta.

    Niki2803 lubi tę wiadomość

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki2803 wrote:
    T. będzie dopiero w pon. Pecha coś mam. Tak myślę że jutro zadzwonię i spróbuje przepisać wizytę do S jeżeli będzie. A jak nie to pojedziemy podpisać tylko zgody i będę dzwonić w poniedziałek do MŁ. Już nie wiem co wymyślić.
    Sylv wierzę że uda Ci się. Bardzo mocno Ci kibicuję.

    Niki to jest chore co ten Cz. wymyślił. On jest chyba niepoważny. Niby dlaczego nie można podpisać zgód w dniu transferu? Ja tak miałam. Widać że pokazuje pazurki, jak nie jesteś jego pacjentką.
    Zadzwoń do nich i poproś o przepisanie lub poproś o rozmowę z jakąś koordynatorką i przedstaw jej sytuację. I jak Ci się tylko trochę zrobi głupio to przypomnij sobie jakie pieniądze u nich zostawiasz 😉

    Niki2803 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yellowberry wrote:
    Niki to jest chore co ten Cz. wymyślił. On jest chyba niepoważny. Niby dlaczego nie można podpisać zgód w dniu transferu? Ja tak miałam. Widać że pokazuje pazurki, jak nie jesteś jego pacjentką.
    Zadzwoń do nich i poproś o przepisanie lub poproś o rozmowę z jakąś koordynatorką i przedstaw jej sytuację. I jak Ci się tylko trochę zrobi głupio to przypomnij sobie jakie pieniądze u nich zostawiasz 😉

    Jeszcze coś mi się przypomniało 😉 widzę że w czerwcu miałaś crio, a piszesz że zmagasz się z posiewem od lutego. Skoro w czerwcu im nie przeszkadzały to teraz chyba też nie powinni robić problemów? Trzymam kciuki ✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 22:15

    Niki2803 lubi tę wiadomość

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylv33 wrote:
    Hej Sofia, dzięki ze pytasz. Generalnie od 2 dpt czuje jakby okres miał być za chwile. Martwi mnie jedynie, ze piersi całkowicie przestały mnie bolec a to chyba dobrze nie wróży. Beta wg planu powinna być w piątek, ale moja firma jest tak porąbana ze w piątek mam spotkanie służbowe od 6 rano i nawet nie mam przerwy na siku do 17tej. Chore to zaczyna być. W tym tygodniu ani razu nie zjadłam lunchu bo czasu nie ma. Wiec będę musiała beta strzelić w sobotę. To już będzie 14dpt. Dodam, ze trochę się cykam...
    Nie chce się wymadrzac ale myślę, że nie powinnaś przejmować się firmą tylko sobą I małym kropkiem na pokładzie I wyjść na lunch kiedy jest na to czas i zrobić betę bo wtedy jest termin. Nie chcę żeby to zabrzmiało jak " matkowanie" tylko najzwyklejsza troska o samego sobie :) korporacje nas I tak wykorzystują nie dajmy się temu! To chyba wywod na oddzielne forum ;) tymczasem dbaj o siebie, kropka I wiarze, że nadejdzie Twój moment. Trzymam kciuki Sylw:) ✊✊✊

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia, Yellowbeery jesteście wielkie. Bardzo Wam dziękuję za te słowa, tego było mi trzeba. Jutro dzwonię do konsultanta z rana i zobaczę co wyniknie z tego. Oj trochę kasy już tam zostawiłam. A ostatnie crio było robione podczas brania antybiotyku. Wcześniej nie chcieli mi tak robić ale trzy wcześniejsze leki nie zadziałały to stwierdzili że teraz można. A co do podpisu zgód to powiedział że muszą być wcześniej bo inaczej nie może zlecić rozmrożenia.
    Yellowbeery a Ty podpisywałaś w dniu crio zgodę na sam transfer czy rozmrożenie też?

    Yellowberry, Sofia2019 lubią tę wiadomość

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki2803 wrote:
    Sofia, Yellowbeery jesteście wielkie. Bardzo Wam dziękuję za te słowa, tego było mi trzeba. Jutro dzwonię do konsultanta z rana i zobaczę co wyniknie z tego. Oj trochę kasy już tam zostawiłam. A ostatnie crio było robione podczas brania antybiotyku. Wcześniej nie chcieli mi tak robić ale trzy wcześniejsze leki nie zadziałały to stwierdzili że teraz można. A co do podpisu zgód to powiedział że muszą być wcześniej bo inaczej nie może zlecić rozmrożenia.
    Yellowbeery a Ty podpisywałaś w dniu crio zgodę na sam transfer czy rozmrożenie też?

    Na transfer tylko. Crio jeszcze nie miałam. Nie wiedzialam nawet że jest jeszcze zgoda na rozmrażania. Skoro godzę się na transfer to logiczne jest że potrzebuję zarodków 😉
    Nie wierzę jednak że na zgodę na rozmrażania trzeba się umawiać specjalnie na dodatkową wizytę, w dobie dzisiejszej cyfryzacji czy np. sprawnie działających firm kurierskich. To są jakieś jego wymysły.

    Zadzwoń na spokojnie i porozmawiaj na pewno coś wymyślą 😘

    Niki2803 lubi tę wiadomość

  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, dzisiaj jadę na wizytę startowa 🙂 leki kupimy pewnie w aptece obok kliniki. Czy muszę je przewozić w lodówce? Mamy 3h drogi.

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klinika nie przestaje mnie zaskakiwać. Pani konsultant powiedziała że zarodki dzień wcześniej są rozmrażane i nie ma opcji w dniu transferu zgód podpisać, gdzie wiemy że jest inaczej. A jeżeli chce iść na wizytę do Starosławskiej to mam dziś do niej dzwonić i się prosić czy mnie przyjmie. A i w ogóle teraz obowiązkowo jest zawsze wizyta przed crio, jak wspomniałam że z dr Ł. byłyśmy na tel to tylko się uśmiechnęła i powiedziała że nie ma już tak. Obowiązkowo wizyta. Ja dziś mam 14dc i sobie radz. Ręce opadają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2019, 10:43

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Cześć Dziewczyny, dzisiaj jadę na wizytę startowa 🙂 leki kupimy pewnie w aptece obok kliniki. Czy muszę je przewozić w lodówce? Mamy 3h drogi.
    Hej ja kupowałam w aptece przy klinice i wiozłam 4h. Panie zapakują w specjalne torebki i jeżeli masz klime w aucie to nie ma problemu.

    Misia90 lubi tę wiadomość

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • OLa Ekspertka
    Postów: 245 257

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki2803 wrote:
    Klinika nie przestaje mnie zaskakiwać. Pani konsultant powiedziała że zarodki dzień wcześniej są rozmrażane i nie ma opcji w dniu transferu zgód podpisać, gdzie wiemy że jest inaczej. A jeżeli chce iść na wizytę do Starosławskiej to mam dziś do niej dzwonić i się prosić czy mnie przyjmie. A i w ogóle teraz obowiązkowo jest zawsze wizyta przed crio, jak wspomniałam że z dr Ł. byłyśmy na tel to tylko się uśmiechnęła i powiedziała że nie ma już tak. Obowiązkowo wizyta. Ja dziś mam 14dc i sobie radz. Ręce opadają.


    My w zeszłym roku na transferze podpisywalismy zgodę na crio w tym samym dniu, bo też nikt tego wcześniej nie dopilnowal i nikt nie robił problemu.

    Niki2803 lubi tę wiadomość

    wmquu7p.png

    Starania od maj 2016
    Sierpień 2017 M badanie nasienia-azoospermia, mutacja AZF typ C
    Ja podejrzenie endometriozy
    Styczeń 2018 biopsja m-tese
    Czerwiec 2018 start 1 ICSI
    ET beta <0,1
    Lipiec 2018 histeroskopia ok
    Wrzesień 2018 FET beta <0,5
    Pazdzernik 2018 FET beta 11dpt 527 13 dpt 830 16 dpt 1770 23 dpt 8030 w usg pęcherzyk 35dpt pusty pęcherzyk, poronienie
    Kwiecien 2019 start II procedury długi protokół
    Maj 2019 punkcja, 20 oocytow, 15 dojrzałych, 4 zarodki 9 komórek zamrozonych
    2.09 transfer
    11.09 beta 146.6 🥰
    13.09 beta 379.9 🥰
    16.09 beta 1339.1 😍
    31 dpt mamy ❤️
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki2803 wrote:
    Klinika nie przestaje mnie zaskakiwać. Pani konsultant powiedziała że zarodki dzień wcześniej są rozmrażane i nie ma opcji w dniu transferu zgód podpisać, gdzie wiemy że jest inaczej. A jeżeli chce iść na wizytę do Starosławskiej to mam dziś do niej dzwonić i się prosić czy mnie przyjmie. A i w ogóle teraz obowiązkowo jest zawsze wizyta przed crio, jak wspomniałam że z dr Ł. byłyśmy na tel to tylko się uśmiechnęła i powiedziała że nie ma już tak. Obowiązkowo wizyta. Ja dziś mam 14dc i sobie radz. Ręce opadają.

    Niki przykro mi z powodu twojej sytuacji bo wierzę że jest bardzo frustrująca. Niestety w Novum - ale i w innych klinikach- jest tak, że dużo zależy od lekarza i czasami nie masz szczęścia po prostu. Jeden lekarz mówi jedno, drugi całkiem inaczej, a koniec końców i tak to nie oni ponoszą odpowiedzialnośc za zaniedbanie, tylko pacjent, bo ich nie bardzo obchodzi jak to się potoczy. I nie pisze tego z przekąsem, po prostu dla nich to praca, nie patrzą na nasze przypadki emocjonalnie, wychodzą z założenia że za którymś razem się uda, a nie widzą że każda nieudana próba dla nas to wielkie przeżycie, wyrzeczenia, poświęcenia.

    Co do zgody, to u nas też nie można było podpisać w dniu transferu, a mój mieszka za granicą. Przyjeżdżał specjalnie podpisać zgodę bo też tego nikt nie dopilnował (my też oczywiscie, ale chodząc regularnie na wizyty powinien również ktoś z kadry nad tym czuwać skoro się ludź przygotowuje do transferu, to te zgody są przecież potrzebne). W ostatniej chwili ktoś zauważył, a gdzie zgody. Mój kupował bilet z dnia na dzień, już nie wspomnę ile ten bilet kosztował.. a dodam że miał bilet do Polski kupiony już planowo na dwa dni później na czas transferu i po transferze.
    Pamiętam że wtedy pytałam się na forum czy można to w inny sposób załatwić i któraś z dziewczyn mówiła że w jej przypadku zgodzili się przyjąć skan zgody i dostarczenie oryginału w dniu transferu - co nas by właśnie urządzało - ale lekarz się nie zgodził (byłam wtedy u Staroslawskiej na wizycie), więc jak widać od lekarza wszystko zależy, od jego podejścia i humoru też. Ale warto spróbować, bo jak widać w niektórych przypadkach robią wyjątki.

    Jeżeli miałabym ci coś doradzić, to rozwaz może przesunięcie transferu o kolejny cykl. Ja wiem że to trudno i ten miesiąc taki długi się wydaje, ale opadną trochę w was emocje, i wszystko da radę ogarnąć do tego czasu żeby nie było stresu. Wiem że łatwo mówić, dlatego piszę po prostu - rozważ, czy w twoim konkretnym przypadku i stanie emocjonalnym jesteś w stanie zaakceptować ten miesiąc czekania dłużej. U nas na hurra wszystko wyszło i pamiętam że byłam wtedy kłębkiem nerwów. Oczywiście dla mnie opcja że miałabym czekać miesiąc bo z powodu zgody nie było by transferu to była tragedia. Z perspektywy czasu uważam że ten miesiąc przerwy byłby właśnie wtedy potrzebny.

    Też borykałam się z bakteriami i drżałam przy każdym posiewie jak wyjdzie. Kilka razy czekaliśmy żeby zmniejszyła się liczba, bo przy dużych rozrostach kolonii nie było mowy o transferze, tylko zaraz antybiotyki i probiotyki i inne takie. bo nigdy nie udało mi się dojść do zera. Po kuracjach udawało się uzyskać w posiewie pojedyncze kolonie to były transfery pod osłoną antybiotyku. I tak było do histeroskopii, gdzie wyszedł mi stan zapalny endometrium. Po kuracji na ten stan zapalny zaczęłam mieć ładne posiewy (a wcześniej ani razu nie miałam czysto!).

    Trzymam za was kciuki dziewczyny. Wszystkie tu wiemy ile to wszystko kosztuje wysiłku, nerwów, zdrowia, pieniędzy, uwaznosci. Nikt tego nie wie tak jak my które to przeżywamy. Niestety trzeba być twardym żeby się nie załamać w tym wszystkim. Niektórym jest łatwiej ale niektórzy mniej asertywni (jak np ja) mają zdecydowanie trudniej się w tym wszystkim odnaleźć, kiedy trzeba samemu dużo dbać o swoje interesy a przecież można by oczekiwać że w klinice której zostawia się tyle kasy, to oni powinni dbać o większość naszych spraw. Niestety nie zawsze tak jest. Naprawdę zależy jak się trafi.

    Acha jeszcze tylko napiszę o zarodkach bo któraś z was się martwiła o klasę. U nas najładniejsze nie zaskoczyły. A sredniak został. Nie ma reguły!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2019, 11:42

    Niki2803 lubi tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 gratulacje ❤️ wybraliście już imię? Pamiętasz jakiej klasy był Twój "średniak"?

    Nikki, trzymaj się ciepło. Ta biurokracja w naszym kraju i brak empatii z każdej strony jest przytłaczający.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2019, 11:58

    Niki2803 lubi tę wiadomość

‹‹ 792 793 794 795 796 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ