X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila 90 wrote:
    Na cyklu sztucznym od ktorego dnia bierze sie progesteron?
    To zalezy od grubosci endometrium.Jak lekarz uzna ze jest odpowiedniej grubosci (najczesciej 8-10) to wlacza proga i 3-5 dni pozniej jest transfer-w zaleznosci od "wieku"zarodka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 22:48

    carola12
  • Kamila 90 Autorytet
    Postów: 352 669

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myslicie czy zarodek 10B ma szanse na prawidlowe rozmrozenie i dalszy rozwoj? Dodam ze zarodek 3- dniowy.

    3jvztgf6kycusqbj.png
  • magg85 Autorytet
    Postów: 723 636

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila 90 wrote:
    Jak myslicie czy zarodek 10B ma szanse na prawidlowe rozmrozenie i dalszy rozwoj? Dodam ze zarodek 3- dniowy.

    Jak najbardziej! Kiedy masz transfer?

    1 IVF: ET 1x 😔, 0 ❄️
    2 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    3 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    4 IVF: 3x ❄️ (13.11 FET 1x 😔; 16.12 FET 2x 😔)

    KD 11.06.21, 3 x❄️, 28.06 FET 1x4AA, 8dpt 59.76, 10dpt 160.7, 12dpt 386.4, 14dpt 761.6, 21dpt 6446.0, 25dpt 🤍
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj byłam w novum na wizycie po poronieniu. Roszczarowalam się ale pozytywnie. Nastawiam się na kolejna gadka w stylu jest pani stara i dlatego zarodki sie poprawnie nie rozwijają, a dostałam informację że poszerzamy diagnostyke bo to jest niemożliwe żeby tyle razy sie nie udało (2x bc, 1xmaly zarodek z secem, 1x ciaza blizniacza brak serca i puste jajo). Będę miała histeroskopie (do tej pory myślałam że się ja robi tylko wtedy gdy zarodek się w ogóle nie zagnieżdża a okazuje się że nie). Zrobiliśmy kariotypy (i tu według mnie to badanie powinno być zlecone na początku, bo jak się okaże że jesteśmy w tym 1% co do siebie w ogóle nie pasuje to 25 tys poszlo sie jeb...). Dodatkowo mam zrobić antykolagulant tocznia, przeciwciała antykardiolipidowe, przeciwciala B2 glikoproteinowe, białko S i C i jak chce ta homocysteinę (nie wiem do końca co z tych badan ma wyjść). Po badaniach mam iść do hematolog.
    Ach co ciekawe novum będzie odchodzić od podawania heparyny (clexane) bo mi mówiła że to już nie jest rekomendowane przez instytut ginekologiczny (czy jakoś tak).

    Czy któraś z was robiła te badania anyfosfolipidowe? Jak wychodzą źle to się cos bierze na to?

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś wg zaleceń w 9dpt 3 dniowego zarodka beta <0.1.. Muszę zweryfikować jeszcze w sobotę ale raczej Szans już nie ma. Powiedzcie mi jak to teraz będzie wyglądało? Zaproponują mi jakąś wizytę żeby omówić co i jak dalej robić? Kazali tylko zweryfikować w 9 i 11 dpt i zadzwonić jaki wynik. Nic więcej nie wiem na co się nastawiac

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    Dziś wg zaleceń w 9dpt 3 dniowego zarodka beta <0.1.. Muszę zweryfikować jeszcze w sobotę ale raczej Szans już nie ma. Powiedzcie mi jak to teraz będzie wyglądało? Zaproponują mi jakąś wizytę żeby omówić co i jak dalej robić? Kazali tylko zweryfikować w 9 i 11 dpt i zadzwonić jaki wynik. Nic więcej nie wiem na co się nastawiac
    Hmm. Może byla późna implantacja? Co do wizyty to ja tylko miałam telefoniczną konsultacje- z której niewiele wynika To znaczy ja bylam pacjentka Lewandowskiego i właściwie odesłał mnie do asystentów jak chce coś dalej, bo jego akurat w listopadzie nie bylo. To znaczy pytanie co chcesz dalej robić. Jeśli masz mrozaki i chcesz podejsc do kolejnego to albo od razu do kolejnego albo cykl odczekac. Jeśli chciałabyś poszerzać diagnostykę to trzeba sie umowic. Moze Twoj lekarz prowadzacy coś zaproponuje. Zapytaj jak bedzieszz w sobote rozmawiała z konsultantem. Na pewno Cię pokieruje .

    Marmis
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Dziewczyny wczoraj byłam w novum na wizycie po poronieniu. Roszczarowalam się ale pozytywnie. Nastawiam się na kolejna gadka w stylu jest pani stara i dlatego zarodki sie poprawnie nie rozwijają, a dostałam informację że poszerzamy diagnostyke bo to jest niemożliwe żeby tyle razy sie nie udało (2x bc, 1xmaly zarodek z secem, 1x ciaza blizniacza brak serca i puste jajo). Będę miała histeroskopie (do tej pory myślałam że się ja robi tylko wtedy gdy zarodek się w ogóle nie zagnieżdża a okazuje się że nie). Zrobiliśmy kariotypy (i tu według mnie to badanie powinno być zlecone na początku, bo jak się okaże że jesteśmy w tym 1% co do siebie w ogóle nie pasuje to 25 tys poszlo sie jeb...). Dodatkowo mam zrobić antykolagulant tocznia, przeciwciała antykardiolipidowe, przeciwciala B2 glikoproteinowe, białko S i C i jak chce ta homocysteinę (nie wiem do końca co z tych badan ma wyjść). Po badaniach mam iść do hematolog.
    Ach co ciekawe novum będzie odchodzić od podawania heparyny (clexane) bo mi mówiła że to już nie jest rekomendowane przez instytut ginekologiczny (czy jakoś tak).

    Czy któraś z was robiła te badania anyfosfolipidowe? Jak wychodzą źle to się cos bierze na to?
    Kariotypy chyba nie mają żadnego związku z tym że się sprawdza czy kobieta z mężczyzną "pasują" do siebie. Badanie kariotypow ma na celu weryfikację czy nie ma się jakiś wad kariotypu które powodują choroby genetyczne np. Każdy człowiek ma 23 pary chromosomów i mężczyźnie maja kariotyp 46,XY a kobieta 46,XX. Zdarza się że ktoś ma np dodatkowy chromosom albo ma jakąś translokacje i wtedy w zależności od wady można ją przekazać potomkom bądź nie.

    Ja robiłam wszystkie te co masz zlecone, u mnie wyszły w normie ale ze mam mutacje PAI-1 4G homozygotyczna to hematolog zaleciła heparyne.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • trish28 Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Ja też w 12 dc pecherzyk 11-12 mm. A endo.nawet nie wiem, bo mi Zamora nie powiedział. Więc nie martw się na zapas. Przy dłuższych cyklach owulaja jest zazwyczaj później.

    Marmis, miałaś dziś monitoring? Coś mi się tak kojarzy.... Ty jesteś na naturalnym? Który masz dc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 16:44

    Trish
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Kariotypy chyba nie mają żadnego związku z tym że się sprawdza czy kobieta z mężczyzną "pasują" do siebie. Badanie kariotypow ma na celu weryfikację czy nie ma się jakiś wad kariotypu które powodują choroby genetyczne np. Każdy człowiek ma 23 pary chromosomów i mężczyźnie maja kariotyp 46,XY a kobieta 46,XX. Zdarza się że ktoś ma np dodatkowy chromosom albo ma jakąś translokacje i wtedy w zależności od wady można ją przekazać potomkom bądź nie.

    Ja robiłam wszystkie te co masz zlecone, u mnie wyszły w normie ale ze mam mutacje PAI-1 4G homozygotyczna to hematolog zaleciła heparyne.
    Dzieki Amica zobaczymy co u mnie wyjdzie? Robiłaś te badania w novum czy gdzie indziej - bo szukam tańszej alternatywy. Póki co sprawdziłam invicte (w alabie niby taniej ale nie we wszystkich miejsca wszystko robią) ale widzę że na niektóre trzeba czekać 30 dni!

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • magg85 Autorytet
    Postów: 723 636

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Dzieki Amica zobaczymy co u mnie wyjdzie? Robiłaś te badania w novum czy gdzie indziej - bo szukam tańszej alternatywy. Póki co sprawdziłam invicte (w alabie niby taniej ale nie we wszystkich miejsca wszystko robią) ale widzę że na niektóre trzeba czekać 30 dni!

    My mielismy wyniki tak po 3tyg z Invicty.

    U kogo jestes, Langner?

    1 IVF: ET 1x 😔, 0 ❄️
    2 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    3 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    4 IVF: 3x ❄️ (13.11 FET 1x 😔; 16.12 FET 2x 😔)

    KD 11.06.21, 3 x❄️, 28.06 FET 1x4AA, 8dpt 59.76, 10dpt 160.7, 12dpt 386.4, 14dpt 761.6, 21dpt 6446.0, 25dpt 🤍
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magg85 wrote:
    My mielismy wyniki tak po 3tyg z Invicty.

    U kogo jestes, Langner?
    U Łukasiewicz.

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Kamila 90 Autorytet
    Postów: 352 669

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magg85 wrote:
    Jak najbardziej! Kiedy masz transfer?
    Kochana planuje przygotowania w styczniu a transfer w lutym. A Ty jaki plan?

    3jvztgf6kycusqbj.png
  • magg85 Autorytet
    Postów: 723 636

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila 90 wrote:
    Kochana planuje przygotowania w styczniu a transfer w lutym. A Ty jaki plan?

    Ja juz w poniedzialek transfer, wlasnie wzielam luteinke na „owulacje”.

    1 IVF: ET 1x 😔, 0 ❄️
    2 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    3 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    4 IVF: 3x ❄️ (13.11 FET 1x 😔; 16.12 FET 2x 😔)

    KD 11.06.21, 3 x❄️, 28.06 FET 1x4AA, 8dpt 59.76, 10dpt 160.7, 12dpt 386.4, 14dpt 761.6, 21dpt 6446.0, 25dpt 🤍
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Dzieki Amica zobaczymy co u mnie wyjdzie? Robiłaś te badania w novum czy gdzie indziej - bo szukam tańszej alternatywy. Póki co sprawdziłam invicte (w alabie niby taniej ale nie we wszystkich miejsca wszystko robią) ale widzę że na niektóre trzeba czekać 30 dni!
    Oj teraz to nie pamiętam gdzie robiłam ale raczej Alab / Diagnostyka.

    I wydaje mi się że aż tyle nie czekałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 22:36

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Kamila 90 Autorytet
    Postów: 352 669

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 03:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magg85 wrote:
    Ja juz w poniedzialek transfer, wlasnie wzielam luteinke na „owulacje”.
    Ja na razie w grudniu sprobuje na spontanie naturalnie. Zostal mi 1 zarodek i chce go wykorzystac na 100% o ile bedzie chcial wspolpracowac. Jestem jakos pesymistycznie nastawiona. Dr Wojewodzki mowi ze troche mnie rozbilo poprzednie podejscie i ma racje. Biorac pod uwage, ze pierwszy transfer byl udany zakonczony porodem. Pocieszam sie faktem takim, ja mam dla kogo zyc i to niepowodzenie troche miej boli. Zakladalismy z mezem ostatni zarodek przekazemy do adopcji bo chcielismy miec 3 dzieci. Z jednej strony sie ciesze ze sprawa rozwiazala sie sama bo chyba nie dalabym rady przekazac zarodka. Podchodzac do tego transferu koncze przygode z in vitro. Wewnetrznie spokojna ze wykorzystalam wsztstkie maluszki. I nikt mi nie zarzuci takich glypot co z niewykorzystanymi zarodkami. Ze moje dzieci zyja gdzies w Polsce. Jak podchodzilam do stymulacji to powiedzialam dr o swoich obawach o duzej ilosci zarodkow dr powiedzial ze postara sie o odpowiednia stymulacje i tak bylo . Ufam mu nadal choc to ze sie uparl na ostatnie podejscie na cyklu nat. To sam wie ze zle zrobil potrafil sie przyznać.

    magg85 lubi tę wiadomość

    3jvztgf6kycusqbj.png
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trish28 wrote:
    Marmis, miałaś dziś monitoring? Coś mi się tak kojarzy.... Ty jesteś na naturalnym? Który masz dc?
    Tak Idę tym razem.na naturalnym. Pecherzyk m7ał wczoraj 14 mm. I ruszył z drugiego jajnika- a nie z tego co doktor przewidywał . Wczoraj to byl niby mój 15 dc, ale chyba plamienie wzięłam za okres. A tak naprawdę zaczęło się 2 dni później, więc 13 dc.To moj pierwszy raz na naturalnym. Poprzednio owulacje były, ale teraz się obawiam. jutro kolejny podgląd .

    Marmis
  • trish28 Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Tak Idę tym razem.na naturalnym. Pecherzyk m7ał wczoraj 14 mm. I ruszył z drugiego jajnika- a nie z tego co doktor przewidywał . Wczoraj to byl niby mój 15 dc, ale chyba plamienie wzięłam za okres. A tak naprawdę zaczęło się 2 dni później, więc 13 dc.To moj pierwszy raz na naturalnym. Poprzednio owulacje były, ale teraz się obawiam. jutro kolejny podgląd .

    A co z Endo?

    Trish
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trish28 wrote:
    A co z Endo?
    A Endo to nawet nie wuem. Ten Zamora nic nie mówi. A ja też jakoś nie zapytałam. Ale ja nigdy większych problemów z endo nie miałam. A skoro.on nic nie mówi to chyba na tym etapie ok. Jutro na pewno zapytam.

    Marmis
  • trish28 Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    A Endo to nawet nie wuem. Ten Zamora nic nie mówi. A ja też jakoś nie zapytałam. Ale ja nigdy większych problemów z endo nie miałam. A skoro.on nic nie mówi to chyba na tym etapie ok. Jutro na pewno zapytam.

    Daj znać proszę 🤗🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2019, 23:03

    Trish
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2020, 12:56

‹‹ 939 940 941 942 943 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ