X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pastelowa Poznań 🩺
Odpowiedz

Pastelowa Poznań 🩺

Oceń ten wątek:
  • Jagna34 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 25 stycznia, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkm89 wrote:
    Dzięki. U mnie dzisiaj transfer , teraz zostaje tylko trzymanie kciuków i czekanie :)
    Trzymam kciuki! :)

    Ona 34: Pai-1 i MTHFR układ heterozygotyczny; podejrzenie PCOS; AMH 3,6;
    On 35: niskie parametry nasienia

    07/2017- poronienie w 9 tyg. (puste jajo); 07/2018- poronienie w 11 tyg.(wada gen. zarodka); 01/2021- poronienie 11 tyg.(serduszko przestało bić); 08/2023 poronienie w 8 tyg.(ciąża biochemiczna).

    01/2024 - podchodzimy do IVF
  • Karolaaas Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 11 lutego, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesć wszystkim,
    z narzeczonym musimy pofjąć decyzje i wybrac klinikę dlatego mam pytanie jaki okolo laczny koszt ivf - icsi , na stronie podali kwote za procedure 9880 zł i co nalezy doliczyc jeszcze oczywiscie procz badan i wizyt.
    Z góry serdecznie dziekuje🙂

  • Mkm89 Przyjaciółka
    Postów: 61 327

    Wysłany: 11 lutego, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba doliczyć te wizyty przed rozpoczęciem stymulacji do IVF plus badania (w zależności co jaki lekarz zleci), później transfer i ewentualne dodatki, na które się zdecydujecie (są opisane na stronie w cenniku)

    20.01 punkcja , 6 komórek, 5 zapłodnionych, 3 zarodki
    25.01 transfer 5dniowej blastki
    5dpt cień na teście
    6dpt beta 45,9
    8 dpt -129,2
    11 dpt- 482,2
    18 dpt - 10355,3

    preg.png
  • Karolaaas Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 11 lutego, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkm89 wrote:
    Trzeba doliczyć te wizyty przed rozpoczęciem stymulacji do IVF plus badania (w zależności co jaki lekarz zleci), później transfer i ewentualne dodatki, na które się zdecydujecie (są opisane na stronie w cenniku)

    Dzieki wielkie za informacje, a do jakiego lekarza najlepoej sie umowic? Czytalam tu na forum ze rekomenduja Dr, Derwicha.

  • Róża Swany Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 14 lutego, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaas wrote:
    Czesć wszystkim,
    z narzeczonym musimy pofjąć decyzje i wybrac klinikę dlatego mam pytanie jaki okolo laczny koszt ivf - icsi , na stronie podali kwote za procedure 9880 zł i co nalezy doliczyc jeszcze oczywiscie procz badan i wizyt.
    Z góry serdecznie dziekuje🙂

    hej, moje zapiski dotyczące kosztów w Pastelova (oczywiście u każdego może być trochę inaczej)

    1. Koszty do momentu in-vitro (badania, leki, wizyty, 2 inseminacje) - 4 318,87 zł
    2. Koszty in-vitro (procedura in-vitro + świeży transfer, leki , wizyty, wyniki) - 12 003,03 zł
    3. 1 krio transfer (transfer, wizyty, leki) - 3 769,96 zł
    4. 2 krio transfer (transfer, wizyty, leki) - 3 420,00 zł

    Łącznie do dziś: 23 511,86 zł


    Prowadzący prof R Spaczyński - polecam
    Okazjonalnie dr Derwich - tylko dla cierpliwych, mój rekord u niego w kolejce to 1,5h (uwaga lekarz ma dużo zdjęć noworodków w gabinecie, nie każdy będzie miał na tyle silne nerwy żeby to widzieć po latach starań)
    Okazjonalnie prof Banszewska - polecam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego, 10:26

    Karolaaas lubi tę wiadomość

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 14 lutego, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam dr. Derwich jest dla cierpliwych, często są opóźnienia, ale wynika to pewnie z tego że dr jest bardzo dokładny i skrupulatny.
    Jestem po 1 procedurze, niestety nie udanej ale myślę , że pozostanę przy dr Derwichu.

    Karolaaas lubi tę wiadomość

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Mkm89 Przyjaciółka
    Postów: 61 327

    Wysłany: 14 lutego, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak, godziny wizyt są bardzo „umowne” 😂. Ja zawsze biorę słuchawki i od razu odpalam serial albo podcast, bo wiem, że sobie poczekam 😀.
    U mnie transfer udany, więc też polecam dr Derwicha :)

    frankapzn, Karolaaas lubią tę wiadomość

    20.01 punkcja , 6 komórek, 5 zapłodnionych, 3 zarodki
    25.01 transfer 5dniowej blastki
    5dpt cień na teście
    6dpt beta 45,9
    8 dpt -129,2
    11 dpt- 482,2
    18 dpt - 10355,3

    preg.png
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 22 lutego, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam do oddania za darmo :)
    Ubichinol Swanson 200mg Kaneka- prawie pełne opakowanie może brakuje 1-2 tabletki.
    Fertistim dla mężczyzn 18 saszetek
    Encortolon 5mg pełne opakowanie
    Luteina 100mg
    Xonvea pół opakowania

  • MagdalenaOla Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 25 lutego, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Ja również jestem pacjentką Kliniki Pastelova, leczy mnie dr Derwich.
    Ostatnio mam pewne wątpliwości co do leczenia.
    Mam Helicobacter Pyroli oraz Ureaplasma, badania na te bakterie zlecił mi inny lekarz, a gdy wyszło że mam Ureaplasma zlecil leki mi i partnerowi. Nie doszło do tego, że zaczęłam brać leki na Ureaplasme razem z partnerem, ponieważ w międzyczasie poszukałam innego lekarza, a mianowicie dr Derwicha. Doktor stwierdził, żeby nie brać tych leków na Ureaplasme.
    Teraz myślę czy, aby na pewno to dobre rozwiązanie- nie leczyć Ureaplasmy, która może być przyczyną braku ciąży.
    Wyniki mam dobre, partner też. Okazało się przy którymś badaniu, że mam dwa mięśniaki - dr Derwich uznał, że one nie są przyczyną braku ciąży.
    Przez 3 cykle brałam Aromek. Nadal nie ma ciąży. Następne zalecenia - inseminacja. Nadal mnie męczy myśl dlaczego dr nie leczy Ureaplsamy twierdząc, że ona nie jest przyczyną.

  • pinkola Ekspertka
    Postów: 123 52

    Wysłany: 25 lutego, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Hej, mam do oddania za darmo :)
    Ubichinol Swanson 200mg Kaneka- prawie pełne opakowanie może brakuje 1-2 tabletki.
    Fertistim dla mężczyzn 18 saszetek
    Encortolon 5mg pełne opakowanie
    Luteina 100mg
    Xonvea pół opakowania
    hej, aktualne jeszcze?

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, subpopulacja limfocytów ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️, czynnik V Leiden ✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 25 lutego, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdalenaOla wrote:
    Witam.
    Ja również jestem pacjentką Kliniki Pastelova, leczy mnie dr Derwich.
    Ostatnio mam pewne wątpliwości co do leczenia.
    Mam Helicobacter Pyroli oraz Ureaplasma, badania na te bakterie zlecił mi inny lekarz, a gdy wyszło że mam Ureaplasma zlecil leki mi i partnerowi. Nie doszło do tego, że zaczęłam brać leki na Ureaplasme razem z partnerem, ponieważ w międzyczasie poszukałam innego lekarza, a mianowicie dr Derwicha. Doktor stwierdził, żeby nie brać tych leków na Ureaplasme.
    Teraz myślę czy, aby na pewno to dobre rozwiązanie- nie leczyć Ureaplasmy, która może być przyczyną braku ciąży.
    Wyniki mam dobre, partner też. Okazało się przy którymś badaniu, że mam dwa mięśniaki - dr Derwich uznał, że one nie są przyczyną braku ciąży.
    Przez 3 cykle brałam Aromek. Nadal nie ma ciąży. Następne zalecenia - inseminacja. Nadal mnie męczy myśl dlaczego dr nie leczy Ureaplsamy twierdząc, że ona nie jest przyczyną.
    A pytałaś lekarza dlaczego taka decyzja?

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • MuminkAa Ekspertka
    Postów: 230 218

    Wysłany: 25 lutego, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdalenaOla wrote:
    Witam.
    Ja również jestem pacjentką Kliniki Pastelova, leczy mnie dr Derwich.
    Ostatnio mam pewne wątpliwości co do leczenia.
    Mam Helicobacter Pyroli oraz Ureaplasma, badania na te bakterie zlecił mi inny lekarz, a gdy wyszło że mam Ureaplasma zlecil leki mi i partnerowi. Nie doszło do tego, że zaczęłam brać leki na Ureaplasme razem z partnerem, ponieważ w międzyczasie poszukałam innego lekarza, a mianowicie dr Derwicha. Doktor stwierdził, żeby nie brać tych leków na Ureaplasme.
    Teraz myślę czy, aby na pewno to dobre rozwiązanie- nie leczyć Ureaplasmy, która może być przyczyną braku ciąży.
    Wyniki mam dobre, partner też. Okazało się przy którymś badaniu, że mam dwa mięśniaki - dr Derwich uznał, że one nie są przyczyną braku ciąży.
    Przez 3 cykle brałam Aromek. Nadal nie ma ciąży. Następne zalecenia - inseminacja. Nadal mnie męczy myśl dlaczego dr nie leczy Ureaplsamy twierdząc, że ona nie jest przyczyną.


    Przepraszam, że się wcinam, sporo lekarzy tego nie leczy co jest niestety błędem nie tyle powoduje niepłodność co też może ale później wpływa w ciąży np na szyjkę i jej patologie co w konsekwencji może spowodować nawet poród przedwczesny np w 17 tygodniu czy poronienie, według mnie ważne do leczenia przed ciążą. Ja bym poszukała innego specjalisty jak tego doktor nie będzie chciał wyleczyć. Miałam leczone

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego, 18:42

  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 263 138

    Wysłany: 26 lutego, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdalenaOla wrote:
    Witam.
    Ja również jestem pacjentką Kliniki Pastelova, leczy mnie dr Derwich.
    Ostatnio mam pewne wątpliwości co do leczenia.
    Mam Helicobacter Pyroli oraz Ureaplasma, badania na te bakterie zlecił mi inny lekarz, a gdy wyszło że mam Ureaplasma zlecil leki mi i partnerowi. Nie doszło do tego, że zaczęłam brać leki na Ureaplasme razem z partnerem, ponieważ w międzyczasie poszukałam innego lekarza, a mianowicie dr Derwicha. Doktor stwierdził, żeby nie brać tych leków na Ureaplasme.
    Teraz myślę czy, aby na pewno to dobre rozwiązanie- nie leczyć Ureaplasmy, która może być przyczyną braku ciąży.
    Wyniki mam dobre, partner też. Okazało się przy którymś badaniu, że mam dwa mięśniaki - dr Derwich uznał, że one nie są przyczyną braku ciąży.
    Przez 3 cykle brałam Aromek. Nadal nie ma ciąży. Następne zalecenia - inseminacja. Nadal mnie męczy myśl dlaczego dr nie leczy Ureaplsamy twierdząc, że ona nie jest przyczyną.


    Tego większość nie leczy bo takie są zalecenia PTGP tylko chlamydia jest wymagana mi lekarz w poprzedniej klinice MEDART mówił, że bez tego nie dopuści mnie do transferu bo jak jest ta bakteria to trzeba na 100% przeleczyć, potem też zmieniłam lekarza, poprosiłam aby mi pobrał ten wymaz i przeleczylśmy bo niestety wróciła, nie chce straszyć, ale moja koleżanka poroniła w 20 tygodniu poprostu poszła szyjka po ciąży okazało się, że była ta bakeria więc WARTO LECZYĆ 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego, 08:40

    2019 Medart ivf poronienie zatrzymane
    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki ❤️
  • MagdalenaOla Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 26 lutego, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominikaaa wrote:
    Tego większość nie leczy bo takie są zalecenia PTGP tylko chlamydia jest wymagana mi lekarz w poprzedniej klinice MEDART mówił, że bez tego nie dopuści mnie do transferu bo jak jest ta bakteria to trzeba na 100% przeleczyć, potem też zmieniłam lekarza, poprosiłam aby mi pobrał ten wymaz i przeleczylśmy bo niestety wróciła, nie chce straszyć, ale moja koleżanka poroniła w 20 tygodniu poprostu poszła szyjka po ciąży okazało się, że była ta bakeria więc WARTO LECZYĆ 🙂


    Czy mogłabym prosić tutaj lub na priv o nazwisko lekarza jakiego polecasz? Bo widzę, że też Poznań i udało się zajść ;)

  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 263 138

    Wysłany: 26 lutego, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdalenaOla wrote:
    Czy mogłabym prosić tutaj lub na priv o nazwisko lekarza jakiego polecasz? Bo widzę, że też Poznań i udało się zajść ;)


    Priv, wysłałam zaproszenie

    2019 Medart ivf poronienie zatrzymane
    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki ❤️
  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 27 lutego, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczę wiecie co, teraz mam zagwozdkę.. W listopadzie miał biopsje endometrium. W obrazie Doktor Derwich stwierdził obraz truskawkowy co często odpowiada obrazowi stanu zapalnego. W wyniku histopat wyszły tylko 2 kom... lekarz powiedział że nic nie robimy bo leczy wtedy gdy jest większa ilość. Widząc wpisy wyżej morza sama powinnam coś zadziałać, może lekarz tez to zbagatelizował.

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 263 138

    Wysłany: 27 lutego, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    kurczę wiecie co, teraz mam zagwozdkę.. W listopadzie miał biopsje endometrium. W obrazie Doktor Derwich stwierdził obraz truskawkowy co często odpowiada obrazowi stanu zapalnego. W wyniku histopat wyszły tylko 2 kom... lekarz powiedział że nic nie robimy bo leczy wtedy gdy jest większa ilość. Widząc wpisy wyżej morza sama powinnam coś zadziałać, może lekarz tez to zbagatelizował.


    A miałaś wysyłaną do badania takiego ogólnego histopatologicznego czy tylko cd138? To ogólnie mówi o stanie zapalnym ale podłoże może być różne, endonetrioza immunologia, leczenie różne, bardzo często jeżeli jeszcze jest biały nalot / kropki to prawie pewne, że stan zapalny, tutaj już bym zaufała lekarzowi. Przy wysokim cd138 dobrze robi dieta przeciwzapalna ale to tak jak coś dla którejś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego, 14:38

    2019 Medart ivf poronienie zatrzymane
    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki ❤️
  • MagdalenaOla Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 27 lutego, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    kurczę wiecie co, teraz mam zagwozdkę.. W listopadzie miał biopsje endometrium. W obrazie Doktor Derwich stwierdził obraz truskawkowy co często odpowiada obrazowi stanu zapalnego. W wyniku histopat wyszły tylko 2 kom... lekarz powiedział że nic nie robimy bo leczy wtedy gdy jest większa ilość. Widząc wpisy wyżej morza sama powinnam coś zadziałać, może lekarz tez to zbagatelizował.

    Dr Derwich skierował Cię na biopsję endometrium? Jeśli tak, to z jakiego powodu?

  • MagdalenaOla Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 27 lutego, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    A pytałaś lekarza dlaczego taka decyzja?

    Dr stwierdził, że nie ma sensu tego leczyć bo i tak wróci. W tamtym momencie zaufałam i nie wgłębiałam się w temat Ureaplasmy, jednak dziś mam już wątpliwości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego, 15:50

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 27 lutego, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominikaaa wrote:
    A miałaś wysyłaną do badania takiego ogólnego histopatologicznego czy tylko cd138? To ogólnie mówi o stanie zapalnym ale podłoże może być różne, endonetrioza immunologia, leczenie różne, bardzo często jeżeli jeszcze jest biały nalot / kropki to prawie pewne, że stan zapalny, tutaj już bym zaufała lekarzowi. Przy wysokim cd138 dobrze robi dieta przeciwzapalna ale to tak jak coś dla którejś.
    Miałam histeroskopie,podczas której pobrano również wycinek do cd 138.

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
‹‹ 6 7 8 9 10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ