X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pastelowa Poznań 🩺
Odpowiedz

Pastelowa Poznań 🩺

Oceń ten wątek:
  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 263 138

    Wysłany: 28 lutego, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Miałam histeroskopie,podczas której pobrano również wycinek do cd 138.


    To myślę, że możesz być spokojna

    frankapzn lubi tę wiadomość

    2019 Medart ivf poronienie zatrzymane
    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki ❤️
  • Karolaaas Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 3 marca, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jestem po pierwszej wizycie w klinice byłam u doktora D. niestety mam złe wyniki tsh i ograniczoną rezerwę jajnikowa niestety trzeba sie spieszyc z ivf. Czy ktoras z Was tez miala problem z tarczyca? Boje sie ze leki które dostałam zbija mi za mocno tsh bo tak juz mialam w zeszlym roku i cała procedura sie przesunie o kolejne miesiace. Pomożcie🥺

  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 3 marca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaas wrote:
    Cześć dziewczyny,
    jestem po pierwszej wizycie w klinice byłam u doktora D. niestety mam złe wyniki tsh i ograniczoną rezerwę jajnikowa niestety trzeba sie spieszyc z ivf. Czy ktoras z Was tez miala problem z tarczyca? Boje sie ze leki które dostałam zbija mi za mocno tsh bo tak juz mialam w zeszlym roku i cała procedura sie przesunie o kolejne miesiace. Pomożcie🥺


    A jaka ci wyszła rezerwa jajnikowa? Też leczę się od niedawna u dr Derwicha i u mnie przy tsh 1,41 dr każe brać nadal euthyrox, bo powiedział że powinno być bliżej 1

    Karolaaas lubi tę wiadomość

  • Karolaaas Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 3 marca, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    A jaka ci wyszła rezerwa jajnikowa? Też leczę się od niedawna u dr Derwicha i u mnie przy tsh 1,41 dr każe brać nadal euthyrox, bo powiedział że powinno być bliżej 1

    Rezerwa 0,94 wynik z konca stycznia, choc pol roku temu mialam 0,54. Dr powiedzial ze ta roznica moze wynikac, ze robilam badania w dwoch roznych laboratoriach, faktycznie tak bylo. Mam 37 lat i chce podjac szybkie dzialanie, poki nie ma torbieli endometrialnych. Ja bralam euthyrox wczesniej 25 z zalecen innego lekarza. Teraz aktualnie dr zalecil letrox 50 i ponowic tsh za 2,5 tygodnia.
    Ogolnie duzo jest lekarzy co zalecaja przy staraniach o dziecko aby tsh bylo blizej 1. Tylko trzeba uwazac z tarczyca i lekami bo moze byc skutek odwrotny.

  • Karolaaas Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 3 marca, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    A jaka ci wyszła rezerwa jajnikowa? Też leczę się od niedawna u dr Derwicha i u mnie przy tsh 1,41 dr każe brać nadal euthyrox, bo powiedział że powinno być bliżej 1
    A jakies zalecenia konkretne dostalas, jak Twoje inne wyniki?

  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 3 marca, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaas wrote:
    A jakies zalecenia konkretne dostalas, jak Twoje inne wyniki?

    LH 5,7
    fsh 6,0
    ft3 1,45
    ft4 1,55
    prl 346
    amh 2,7
    dhea-so4 190

    Ogólnie jestem po monitoringu owulacji i hyfosy i jest wszystko ok…także na razie próbujemy naturalnie, ale dr powiedział że też nie za długo i jak się nie uda to kolejne kroki

  • Karolaaas Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 3 marca, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    LH 5,7
    fsh 6,0
    ft3 1,45
    ft4 1,55
    prl 346
    amh 2,7
    dhea-so4 190

    Ogólnie jestem po monitoringu owulacji i hyfosy i jest wszystko ok…także na razie próbujemy naturalnie, ale dr powiedział że też nie za długo i jak się nie uda to kolejne kroki
    To faktycznie wszystko na pierwszy rzut oka w porzadku, moze odpowiednia dieta, wiecej spokoju i rekaksu i samo zaskoczy. Najwazniejsze pozytywne nastawienie. Trzymam kciuki😀

  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 3 marca, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaas wrote:
    To faktycznie wszystko na pierwszy rzut oka w porzadku, moze odpowiednia dieta, wiecej spokoju i rekaksu i samo zaskoczy. Najwazniejsze pozytywne nastawienie. Trzymam kciuki😀

    Ogólnie od kiedy się pojawiliśmy w klinice to odczuwamy większy spokój psychiczny, bo czujemy się lepiej ze świadomością, że ktoś nami pokieruje :) staramy się 10 miesiąc już niestety…ale póki co jesteśmy zadowoleni z dr Derwicha i jego podejścia do pacjenta także mamy nadzieję że w końcu się uda i za Was też trzymam kciuki :) u Was dr od razu powiedział że ivf? Czy jednak jakaś szansa na naturalną ciążę jest?

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 104 86

    Wysłany: 4 marca, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Ogólnie od kiedy się pojawiliśmy w klinice to odczuwamy większy spokój psychiczny, bo czujemy się lepiej ze świadomością, że ktoś nami pokieruje :) staramy się 10 miesiąc już niestety…ale póki co jesteśmy zadowoleni z dr Derwicha i jego podejścia do pacjenta także mamy nadzieję że w końcu się uda i za Was też trzymam kciuki :) u Was dr od razu powiedział że ivf? Czy jednak jakaś szansa na naturalną ciążę jest?
    Nie denerwuj się , jesteś w dobrych rękach :)ja sama leczę się u D. i jestem zadowolona, choć pierwsze IVF się nie powiodło. za chwile podchodzimy drugi raz .

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    Kariotypy ok
    Badanie AZF/CFTR ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 4 marca, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Nie denerwuj się , jesteś w dobrych rękach :)ja sama leczę się u D. i jestem zadowolona, choć pierwsze IVF się nie powiodło. za chwile podchodzimy drugi raz .

    Na to liczę ;) bo nie chciałabym zmieniać lekarza :)
    Trzymam kciuki, żeby kolejny raz się udał!

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • Mkm89 Przyjaciółka
    Postów: 61 327

    Wysłany: 4 marca, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Ogólnie od kiedy się pojawiliśmy w klinice to odczuwamy większy spokój psychiczny, bo czujemy się lepiej ze świadomością, że ktoś nami pokieruje :) staramy się 10 miesiąc już niestety…ale póki co jesteśmy zadowoleni z dr Derwicha i jego podejścia do pacjenta także mamy nadzieję że w końcu się uda i za Was też trzymam kciuki :) u Was dr od razu powiedział że ivf? Czy jednak jakaś szansa na naturalną ciążę jest?


    U mnie szybko zapadła decyzja o ivf u dr D, niby wszystko ok ale jakoś od nie mogłam zajść w lat, a amh coraz szybciej w dół. Tak szybko poszło, że nie miałam już nawet czasu specjalnie o tym rozmyślać, zresztą byłam przekonana, że zanim ivf się uda to trochę czasu upłynie, a tu bęc 😂

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

    20.01 punkcja , 6 komórek, 5 zapłodnionych, 3 zarodki
    25.01 transfer 5dniowej blastki
    5dpt cień na teście
    6dpt beta 45,9
    8 dpt -129,2
    11 dpt- 482,2
    18 dpt - 10355,3

    preg.png
  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 4 marca, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkm89 wrote:
    U mnie szybko zapadła decyzja o ivf u dr D, niby wszystko ok ale jakoś od nie mogłam zajść w lat, a amh coraz szybciej w dół. Tak szybko poszło, że nie miałam już nawet czasu specjalnie o tym rozmyślać, zresztą byłam przekonana, że zanim ivf się uda to trochę czasu upłynie, a tu bęc 😂

    Z jednej strony dobrze, że tak szybko u dr D to idzie zamiast odwlekać :) my z mężem też mu powiedzieliśmy że chcemy iść za ciosem bez zbędnego czekania :) no i być może ivf też nas czeka mimo, że niby wszystko ok. Za około 1,5 tyg się dowiem, czy udało się w tym miesiącu naturalnie, ale jakoś na razie nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że pojawiłyby się dwie kreski na teście…
    A czy u dr D próbowaliście przez kilka cykli naturalnie czy od razu zapadła decyzja o ivf? Bo jestem ciekawa ile to wszystko trwało od momentu pierwszej wizyty :)

  • Mkm89 Przyjaciółka
    Postów: 61 327

    Wysłany: 4 marca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Z jednej strony dobrze, że tak szybko u dr D to idzie zamiast odwlekać :) my z mężem też mu powiedzieliśmy że chcemy iść za ciosem bez zbędnego czekania :) no i być może ivf też nas czeka mimo, że niby wszystko ok. Za około 1,5 tyg się dowiem, czy udało się w tym miesiącu naturalnie, ale jakoś na razie nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że pojawiłyby się dwie kreski na teście…
    A czy u dr D próbowaliście przez kilka cykli naturalnie czy od razu zapadła decyzja o ivf? Bo jestem ciekawa ile to wszystko trwało od momentu pierwszej wizyty :)
    W październiku przyszliśmy do dr D., w listopadzie miałam histeroskopię i usuwane polipy, mąż liczył, że się uda naturalnie od razu po hist, ale wyszło tak, że w styczniu miałam już stymulację i od razu transfer :). Więc ekspresowo

    20.01 punkcja , 6 komórek, 5 zapłodnionych, 3 zarodki
    25.01 transfer 5dniowej blastki
    5dpt cień na teście
    6dpt beta 45,9
    8 dpt -129,2
    11 dpt- 482,2
    18 dpt - 10355,3

    preg.png
  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 4 marca, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkm89 wrote:
    W październiku przyszliśmy do dr D., w listopadzie miałam histeroskopię i usuwane polipy, mąż liczył, że się uda naturalnie od razu po hist, ale wyszło tak, że w styczniu miałam już stymulację i od razu transfer :). Więc ekspresowo

    Wow, faktycznie szybko :D ale super, że się udało! U nas u dr pierwsza wizyta była w styczniu no i zobaczymy co dalej :) póki co dr D powiedział, że max 3 cykle naturalne próby

  • kknn Przyjaciółka
    Postów: 104 123

    Wysłany: 28 marca, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🙋‍♀️ dzień dobry!

    Podpinam się do wątku, jeśli oczywiście nie macie nic przeciwko ☺️ rozważam Pastelovą, bo chyba pora pomóc odrobinę szczęściu.

    Rozważam IVF z własnymi komórkami ale badaniem genetycznym zarodków.

    Minęła chwilka od ostatnich wpisów. Możecie się podzielić nowymi doświadczeniami w związku z kliniką? Plusy/minusy?

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

    01.2023: start starań
    04.2023: poronienie zatrzymane 8+2, triploidia 💔
    08.2023: poronienie 6+5 monoploidia 💔
    01.2024: cb
    03.2024: cb
    20.04 beta 24,14
    22.04 beta 96,72
    24.04 beta 253,80
    29.04 beta 2362,2 🍀

    Ja: 33 lata
    Kariotyp ✅
    Trombofilia: białko S 56%❌
    MTHFR A1298C w układzie heterozygotycznym❌
    ANA1: dodatni ❌
    ANA2: słabo dodatni: 1:160, ziarnisty z dodatnimi sferami chromosowymi❌

    On:
    Kariotyp ✅
  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 28 marca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kknn wrote:
    🙋‍♀️ dzień dobry!

    Podpinam się do wątku, jeśli oczywiście nie macie nic przeciwko ☺️ rozważam Pastelovą, bo chyba pora pomóc odrobinę szczęściu.

    Rozważam IVF z własnymi komórkami ale badaniem genetycznym zarodków.

    Minęła chwilka od ostatnich wpisów. Możecie się podzielić nowymi doświadczeniami w związku z kliniką? Plusy/minusy?

    Witaj :)
    Ja jestem właśnie w trakcie pierwszego cyklu stymulowanego, już tydzień po zastrzyku. We wtorek byłam na kontroli i jest piękne ciałko żółte także czekam z nadzieją na efekt :)

    Jeśli chodzi o klinikę to jestem baaardzo zadowolona i polecam :) czujemy się z mężem mega zaopiekowani, wizyty zawsze trwają odpowiednio długo, dr z niczym się nie spieszy i wszystko dokładnie tłumaczy. Nie ma też problemu, aby dopasować wizyty godzinowo tak jak mi pasuje, bo zawsze zależy mi aby było to wieczorem. Oprócz oczywiście kompetencji pan doktor jest przesympatyczny i zawsze wyluzowany dzięki czemu na wizycie nigdy nie odczuwam stresu. Co prawda często są opóźnienia, ale to żaden minus w porównaniu do jakości usługi 😉 panie na recepcji też przemiłe. Poza tym klinika jest bardzo nowoczesna. Nie ma też problemu, aby umówić się na wizytę z dnia na dzień jeśli jest taka potrzeba. Dr również odpisuje na SMS-y nawet w weekendy. Dla nas ta klinika i lekarz były najlepszym wyborem 😉 minusów żadnych Ci nie napisze bo wg mnie nie ma 🤣 chyba, że ktoś inny jeszcze podzieli się doświadczeniami

    kknn lubi tę wiadomość

  • ZOSIA92 Przyjaciółka
    Postów: 92 38

    Wysłany: 28 marca, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kknn wrote:
    🙋‍♀️ dzień dobry!

    Podpinam się do wątku, jeśli oczywiście nie macie nic przeciwko ☺️ rozważam Pastelovą, bo chyba pora pomóc odrobinę szczęściu.

    Rozważam IVF z własnymi komórkami ale badaniem genetycznym zarodków.

    Minęła chwilka od ostatnich wpisów. Możecie się podzielić nowymi doświadczeniami w związku z kliniką? Plusy/minusy?


    Również szukam kliniki i byłam w kilku na konsultacjach również w tej aby zadecydować dla mnie ogromnym minusem jest to że nie leczą panelu urogenitalnego bo poprostu nie, nawet nie chodzi o zlecenie bo nie każdy zleca ale mając dodatni wynik poprostu przeleczyć a niestety może to być przyczyną nieudanych transferów, poronien itd. Minus nie uznają immunologii. Plusy ładne wnętrze, mila atmosfera. Nie mam zdania czy polecam czy nie, daje 4 porównując z poprzednimi klinikami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca, 20:02

  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 28 marca, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZOSIA92 wrote:
    Również szukam kliniki i byłam w kilku na konsultacjach również w tej aby zadecydować dla mnie ogromnym minusem jest to że nie leczą panelu urogenitalnego bo poprostu nie, nawet nie chodzi o zlecenie bo nie każdy zleca ale mając dodatni wynik poprostu przeleczyć a niestety może to być przyczyną nieudanych transferów, poronien itd. Minus nie uznają immunologii. Plusy ładne wnętrze, mila atmosfera. Nie mam zdania czy polecam czy nie, daje 4 porównując z poprzednimi klinikami.

    Dlatego nie chce się sama wypowiadać w temacie pastelovej, bo każdy przypadek jest indywidualny i zależy kto jakiej pomocy szuka :)

  • kknn Przyjaciółka
    Postów: 104 123

    Wysłany: 29 marca, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Witaj :)
    Ja jestem właśnie w trakcie pierwszego cyklu stymulowanego, już tydzień po zastrzyku. We wtorek byłam na kontroli i jest piękne ciałko żółte także czekam z nadzieją na efekt :)

    Jeśli chodzi o klinikę to jestem baaardzo zadowolona i polecam :) czujemy się z mężem mega zaopiekowani, wizyty zawsze trwają odpowiednio długo, dr z niczym się nie spieszy i wszystko dokładnie tłumaczy. Nie ma też problemu, aby dopasować wizyty godzinowo tak jak mi pasuje, bo zawsze zależy mi aby było to wieczorem. Oprócz oczywiście kompetencji pan doktor jest przesympatyczny i zawsze wyluzowany dzięki czemu na wizycie nigdy nie odczuwam stresu. Co prawda często są opóźnienia, ale to żaden minus w porównaniu do jakości usługi 😉 panie na recepcji też przemiłe. Poza tym klinika jest bardzo nowoczesna. Nie ma też problemu, aby umówić się na wizytę z dnia na dzień jeśli jest taka potrzeba. Dr również odpisuje na SMS-y nawet w weekendy. Dla nas ta klinika i lekarz były najlepszym wyborem 😉 minusów żadnych Ci nie napisze bo wg mnie nie ma 🤣 chyba, że ktoś inny jeszcze podzieli się doświadczeniami

    Pięknie dziękuję za Twoją opinię 🫶

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

    01.2023: start starań
    04.2023: poronienie zatrzymane 8+2, triploidia 💔
    08.2023: poronienie 6+5 monoploidia 💔
    01.2024: cb
    03.2024: cb
    20.04 beta 24,14
    22.04 beta 96,72
    24.04 beta 253,80
    29.04 beta 2362,2 🍀

    Ja: 33 lata
    Kariotyp ✅
    Trombofilia: białko S 56%❌
    MTHFR A1298C w układzie heterozygotycznym❌
    ANA1: dodatni ❌
    ANA2: słabo dodatni: 1:160, ziarnisty z dodatnimi sferami chromosowymi❌

    On:
    Kariotyp ✅
  • kknn Przyjaciółka
    Postów: 104 123

    Wysłany: 29 marca, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZOSIA92 wrote:
    Również szukam kliniki i byłam w kilku na konsultacjach również w tej aby zadecydować dla mnie ogromnym minusem jest to że nie leczą panelu urogenitalnego bo poprostu nie, nawet nie chodzi o zlecenie bo nie każdy zleca ale mając dodatni wynik poprostu przeleczyć a niestety może to być przyczyną nieudanych transferów, poronien itd. Minus nie uznają immunologii. Plusy ładne wnętrze, mila atmosfera. Nie mam zdania czy polecam czy nie, daje 4 porównując z poprzednimi klinikami.

    Bardzo dziękuję za Twoją opinię! A czy możesz powiedzieć, która klinika w Twoim odczuciu wypadła najlepiej? Bo u mnie troszkę z tą immunologią też jest na rzeczy.

    01.2023: start starań
    04.2023: poronienie zatrzymane 8+2, triploidia 💔
    08.2023: poronienie 6+5 monoploidia 💔
    01.2024: cb
    03.2024: cb
    20.04 beta 24,14
    22.04 beta 96,72
    24.04 beta 253,80
    29.04 beta 2362,2 🍀

    Ja: 33 lata
    Kariotyp ✅
    Trombofilia: białko S 56%❌
    MTHFR A1298C w układzie heterozygotycznym❌
    ANA1: dodatni ❌
    ANA2: słabo dodatni: 1:160, ziarnisty z dodatnimi sferami chromosowymi❌

    On:
    Kariotyp ✅
‹‹ 6 7 8 9 10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ