X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 23 lutego 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też byłam u niego raz, ale muszę iść skoro mam takie wyniki. tarczyca spadła, a prl nie. obawiam się, że dopóki mi prl nie spadnie to bez sensu się starać. nie wzięłam tabletek przez weekend. mam jeszcze niedokończone opakowanie 50, więc pewnie wezmę ćwiartkę tabletki. choć się zastanawiałam nad tym żeby nie brać i za pare dni powtórzyć badanie tsh.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 23 lutego 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja na szczescie prolaktyne mam kolo9z hakiem wiec sama jestem zdziwiona ze mimo ze niedoczynnosc to prolaktyna w normie jest....Ta babka co rejestruje jest jakas niedopieszczona troche tak powiem bo dogadac sie ciezko...Nie chce ona rejestrowac nikogo w krotkim czasie , ale moze ci sie uda...Ja i tak na twoim miejscu podeszlabym do niego bez rejestracji i juz..mysle ze zmniejszy ci dawke o polowe i po kilku dnaich ci sie wyrowna..ja po4tyg brania leku zrobie tez kontrolne tsh...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 23 lutego 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    no ja na szczescie prolaktyne mam kolo9z hakiem wiec sama jestem zdziwiona ze mimo ze niedoczynnosc to prolaktyna w normie jest....Ta babka co rejestruje jest jakas niedopieszczona troche tak powiem bo dogadac sie ciezko...Nie chce ona rejestrowac nikogo w krotkim czasie , ale moze ci sie uda...Ja i tak na twoim miejscu podeszlabym do niego bez rejestracji i juz..mysle ze zmniejszy ci dawke o polowe i po kilku dnaich ci sie wyrowna..ja po4tyg brania leku zrobie tez kontrolne tsh...

    Ta babka to prawdziwa masakra. jak się rejestrowałam pierwszy raz, to trzy razy nas rozłączyło, choć miałam wrażenie, że to ona rozłącza tel. w poczekalni też inne pacjentki na nią narzekały i nawet powiedziały o tym doktorowi. nie pamiętam kiedy się do niego rejestrowałam, tzn. ile wcześniej. najgorsze jest to, że ja do 18 pracuje i pani rejestratorka nie chce mnie zarejestrować po 18. jak jej mówiłam, że chce po 18, to mi powiedziała, że ona musi po kolei. a jak mnie nie zarejestruje, to pójdę po pracy i będę czekać do ostatniego pacjenta. może mnie przyjmie.
    zrób badanie koniecznie, skoro mnie po tygodniu spadła. podejrzewam, że ja już miałam niską jak do niego poszłam, bo mocniejsza dawkę przepisał mi na podstawie wyniku z października... późno poszłam do niego, ale u mnie trochę śmierć Mamy wszystko skomplikowała...

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 23 lutego 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. O tym, że mam PCO dowiedziałam się 7-8 lat temu, ale wtedy byłam młoda, nie bardzo mnie to przejęło. Później były jakieś próby leczenia, diana, yasmine, gdzieś pojawiła się luteina, duphaston, estrofem. Wszystko bez większych rezultatów. W 2009 roku byłam w klinice w Poznaniu, zrobili mi wszelkie badania, które tylko potwierdziły PCO, zapisano mi leki, jednak ja po jakimś czasie odpuściłam. Od tamtej chodziłam do gina u siebie w miejscowości. Nigdy nic mądrego mi nie powiedział, ale chodziłam, żeby nie pluć sobie w twarz, że nic nie próbuje z tym zrobić. W końcu gdy powiedział, że mam się udać do kliniki leczenia niepłodności oprzytomniałam. Emocje, ryk, żal do siebie samej. Zmieniłam lekarza. Okres u mnie pojawiał się raz na rok, czasem dwa razy do roku... W listopadzie umówiłam się prywatnie do gina w miasteczku niedaleko. Za wizytę zapłaciłam 230 zł (:O), kazał jeść Inofolic. W listopadzie słowa nie było w internecie o tym leku, byłam pewna, że po prostu jakiś przedstawiciel medyczny dał to lekarzowi i zapłacił mu za to, żeby wciskał go swoim pacjentkom. Mimo to grzecznie wypijam codziennie wieczorem swoją porcję. W styczniu przeszłam na dietę, do tej pory zgubiłam 11 kg. W lutym pierwszy raz od roku pojawił się u mnie okres. Nie wiem czy to dzięki Inofolic, czy dzięki utracie kilogramów, ważne, że się pojawił. Od miesiąca wzrosło mi też libido, które do tej pory było zerowe. Zastanawiam się co dalej. Czy zostać przy inofolicu i próbować, czy poprosić lekarza przy następnej wizycie o leczenie hormonalne. Mam 26 lat, czas najwyższy zacząć się starać. Od wczoraj obserwuję śluz, od przyszłego tygodnia zacznę mierzyć temperaturę. Nie mam pojęcia czy zdarza mi się mieć owulację.
    Poczytałam dzisiaj Wasze forum i doszłam do wniosku, że czas najwyższy się za to zabrać. Także witam się z Wami i przepraszam, że na dzień dobry przedstawiam całą historię swojej choroby. Tak jakoś potrzebowałam się wygadać komuś, kto rozumie mój problem :(

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 23 lutego 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Another. Głowa do góry. Powoli i wszystko da się ustawić. Poczytaj o tym lekarzu opinie w internecie, jeśli będą pozytywne to trzymaj się go. Tu zawsze możesz się wygadać i szukać wsparcia.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 23 lutego 2014, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie :) Dzisiaj już nic nie czytam, bo prześledziłam kilka wątków tu na forum i mam ogromny zamęt w głowie :D Za dużo informacji jak na jeden raz.

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 23 lutego 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another!
    Spokojnie jak na wojnie, amy tu wszystkie każdego dnia walczymy :-)
    Ale jesteśmy dzielne(zazwyczaj), a z Laseczkami z Tego forum będzie Ci łatwiej:-)

    Dzięki ,że jesteście :-)Mi pomagacie :-)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 23 lutego 2014, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha! W czwartek wizyta u gina. Monitoring :-) Zobaczę czy jajo rośnie.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 24 lutego 2014, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie kciuki! Monitoring dziś o 17. Nie wierzę w to by jajo było- jajniki bardzo spokojne.

    kapturnica, Doris-83 lubią tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 24 lutego 2014, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    Ta babka to prawdziwa masakra. jak się rejestrowałam pierwszy raz, to trzy razy nas rozłączyło, choć miałam wrażenie, że to ona rozłącza tel. w poczekalni też inne pacjentki na nią narzekały i nawet powiedziały o tym doktorowi. nie pamiętam kiedy się do niego rejestrowałam, tzn. ile wcześniej. najgorsze jest to, że ja do 18 pracuje i pani rejestratorka nie chce mnie zarejestrować po 18. jak jej mówiłam, że chce po 18, to mi powiedziała, że ona musi po kolei. a jak mnie nie zarejestruje, to pójdę po pracy i będę czekać do ostatniego pacjenta. może mnie przyjmie.
    zrób badanie koniecznie, skoro mnie po tygodniu spadła. podejrzewam, że ja już miałam niską jak do niego poszłam, bo mocniejsza dawkę przepisał mi na podstawie wyniku z października... późno poszłam do niego, ale u mnie trochę śmierć Mamy wszystko skomplikowała...
    Aja ja szlam do niego z wynikami badan sprzed 2dni i tak najlepiej robic z jak najswiezszymi idz..Bede badac zaraz poczatkiem marca ale z tego co widze dawka raczej idealna bo czuje sie jak marzenie...Jak bedziesz chciala podzielic sie opinia na temat lekarzy gin to chetnie pogadam, z racji swojego wieku (ryczaca34latka):D jak i roznych chorob i ciazy dosc dobrze znam srodowisko lekarzy w Gorlicach. Pracowalam tez na jednym z oddzialow w naszym szpitalu..Mozemy ich troche obgadac jak chcesz :0 Na marginesie Ci dodam ze chodzac przez kilka ostatnich lat do gorlickich ginow tylko i wylacznie prywatnie teraz chodze do goscia z tarnowa i to w dodatku na nfz-superr facet...moze wiesz kogo mam na mysli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 06:25

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 24 lutego 2014, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    Trzymajcie kciuki! Monitoring dziś o 17. Nie wierzę w to by jajo było- jajniki bardzo spokojne.
    Nie sugeruj sie tym ze spo0kojne..Mi dokuczal najbardziej prawy a lewy ledwo pikal a mam na nim 2przytulone jajunia ,prawy pusty i dudni jak w kosciele :D ...Nie sugeruj tym sie .. ;)Trzymam w kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 06:27

    Idia, Doris-83 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 24 lutego 2014, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nową koleżankę - każdy tu zaczyna od wyrzucenia z siebie złych doświadczeń z lekarzami i od opisu swoich zmagań z PCOS. Bardzo dobrze, że już walczysz, bo po 30 jest znacznie trudniej. Mi zgubienie 11 kg też przywróciło miesiączki - może nie książkowe cykle, ale już się coś tam dzieje, więc myślę że obie idziemy dobrą drogą. Oprócz ginekologa radzę ci znaleźć dobrego endokrynologa. Co do inofolicu - podobno we Włoszech to standard w leczeniu PCOS, u nas nowość, więc zajrzyj na wątek tego suplementu.

    Dziewczyny z Małopolski - pozdrawiam was krajanki! :)
    Trzymam kciuki za te co idą podglądać jajeczka, ja idę dziś badać progesteron i czekam na @.

    I dopisek: TSH potrafi wahać się nawet sporo, więc warto sprawdzać go co jakiś czas. Ja na jedną wizytę u endo jak czekam np. 3 mies. to co miesiąc robię sobie TSH i biorę wszystkie trzy wyniki. Jeśli różnice niewielkie to ok, a jak są wahnięcia to endo wdraża leki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 06:33

    kapturnica, Idia, aja lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 24 lutego 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Gosia, trzymam kciuki za jednoznaczne wyniki :)
    Idia, a Ty jesteś na stymulacji?
    Another, grunt to znaleźć realny problem niemożności zajścia w ciążę i z nim walczyć. Gratuluję efektów diety, chociaż 11 kg w dwa miesiące to bardzo dużo, uważaj na to i dostarczaj swojemu organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje.
    Powodzenia w walce Ci życzę :)

    Czekam na info od Hany i Liloe.
    Hana, robiłaś test, że wiesz, że nic z tego?

    Kapturnica, to się bliźnięta szykują :D

    Kasjja, wiesz już czy mieszka u Ciebie córeczka czy synek? :)

    U mnie pierwszy monitoring jutro, ale póki co nic nie pika, nic nie boli.

    gosia81 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 24 lutego 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, dzwoniłam dziś do endo, ale się okazało, że jest dopiero za miesiąc! dziś przyjmuje do 14:30, ale nie wyjdę z pracy bo sie koleżanka rozchorowała i jestem sama na placu boju. tak więc szukam innego endo żeby się skonsultować co dalej robić. nie masz namiarów na doktora Janowskiego? czy lepszy będzie Szczuka? gdyby do KRK było bliżej to by sie leczyła tylko w KRK w klinice niepłodności do której pojechałam.
    Ładnie nas z małopolski :)

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Another! :)
    Wyrzucenie z siebie wszystkiego tutaj na dzień dobry to dobry pomysł bo niestety nie wszyscy, których PCOS nie dotyczy potrafią nas zrozumieć a tutaj na pewno znajdziesz wielkie wsparcie i wiele przydatnych porad. :)


    U mnie 37 dc i dalej ani widu ani słychu po @... Pewnie menda się przypałęta jak będę na urlopie. Typowo.

    Tak w ogóle to zastanawiam się nad spróbowaniem inofolicu. Na razie i tak nie biorę nic oprócz kwasu foliowego bo czekam na wizytę u endo.

    kapturnica, aja lubią tę wiadomość

  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza- jestem na clo. I dziś mam być oglądać co tam nam urosło. Dawno Cię nie było:) Górskie wojaże?

    Dziewczyny, o co pytać tego mojego lekarza? Jak z nim rozmawiać? Bo o ile sama go nie wypytam, to on mi nic nie powie. Niepokoi mnie ta biochemiczna- jak się zabezpieczyć przed nią.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 24 lutego 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    Kapturnica, dzwoniłam dziś do endo, ale się okazało, że jest dopiero za miesiąc! dziś przyjmuje do 14:30, ale nie wyjdę z pracy bo sie koleżanka rozchorowała i jestem sama na placu boju. tak więc szukam innego endo żeby się skonsultować co dalej robić. nie masz namiarów na doktora Janowskiego? czy lepszy będzie Szczuka? gdyby do KRK było bliżej to by sie leczyła tylko w KRK w klinice niepłodności do której pojechałam.
    Ładnie nas z małopolski :)
    jak juz to idz do szczuki ----ten janowski to straszny konowal jest!!!wezz zadzwon sobie do szpitala do przychodni moze tam maja namiar na szczuke...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 24 lutego 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie ten wątek, ale Was zapytam.Śluz wodnisty- mój dziś jest taki jak woda, on nie powinien być trochę zagęszczony?

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 24 lutego 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    jak juz to idz do szczuki ----ten janowski to straszny konowal jest!!!wezz zadzwon sobie do szpitala do przychodni moze tam maja namiar na szczuke...
    dzięki za radę :) już trochę popytałam po znajomych i tez mówią że do szczuki. dzwoniłam już do marmedu, dała mi pani nr tel do rejestracji do niego. będę tam dzwonić żeby się zapisać jak najszybciej się da.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe "twarze" :) u nas przyjmujemy wszystkich z otwartymi ramionami. Nowe dziewczyny przybywające do nas zwykle bardzo szybko odchodzą z brzuchem :) a stare wyjadaczki (Sebza, Gosia, Hana, Madzia - bez obrazy ;D ) próbują ogarniać nowe historię i radzić jeśli tylko potrafią.

    Sebza to, że nie pika i nie boli, to nic nie znaczy, mi na gonalu też nie pika, a jaki pikało to nie było ani jednego pęcherzyka ;)
    Daj znać po monitoringu.

    HANA napisz co u Ciebie, testowałaś? Umieram z ciekawości!

    Ja nie piszę co u mnie bo u mnie nic. Czekam do soboty i idę robić bHCG. Nie nakręcam się ;) pewnie standardowy klops przede mną

    gosia81, Idia, Malenq lubią tę wiadomość

‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ