X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 25 lutego 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zadzwoniła do mnie pielęgniarka od niego i powiedziała, że zamiast 17 kwietnia mam przyjść 5 marca, bo tak zalecił lekarz. Może ma jakieś plany wobec mnie?
    Fakt, drogo, mój budżet okropnie cierpi, na samą myśl, że będę potrzebować kiedyś monitoringu i w jednym miesiącu wydam ponad tysiaka na doktora mnie przeraża :O
    Co do leków, zamówiłam wczoraj w aptece intranetowej 2 paczki inofolicu (bo na razie tylko to popijam) za 80 zł razem z przesyłką. Ostatnio za jedną paczkę w aptece stacjonarnej płaciłam 74,9 (!!) także trochę przyoszczędziłam :)

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 25 lutego 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie w temacie... coraz bardziej martwią mnie piersi, a w zasadzie lewa. jest bardziej nabrzmiała niż prawa, bardziej twarda i bolesna. w sumie do miesiączki jeszcze tydzień, jest opcja, ze mogą mnie boleć, ale nie aż tak :( rzadko, ale to bardzo rzadko zdarzało się, że lewą miałam bardziej twardą niż prawą, po miesiączce przechodziło.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 lutego 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny trzymajcie w kciuki ide dzis popoludniu kolo17 na podglad co na farmie czy moje jajeczka rosna i co z endo ktore bylo nie za grube....
    Denerwuje sie strasznie ....ehhh

    aja, Idia, Doris-83, natt lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 25 lutego 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Kurde dziewczyny trzymajcie w kciuki ide dzis popoludniu kolo17 na podglad co na farmie czy moje jajeczka rosna i co z endo ktore bylo nie za grube....
    Denerwuje sie strasznie ....ehhh
    3mam mocno kciuki :) powodzenia!

    kapturnica lubi tę wiadomość

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 lutego 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aja nie dziekuje !!!! by nie zapeszac...

    aja lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 25 lutego 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, my w listopadzie będziemy dziewczynom newsy z porodówki pisać z tymi naszymi bliźniakami! Będzie dobrze:) Wiosna za pasem, toż to wszystko sprzyja poczęciu :)

    Aja, ja mam bardzo nie wrażliwe piersi. W zeszłym cyklu miałam pierwszy raz clo i miej więcej po 4 dniach od owu zaczęły mnie pierwszy raz w życiu boleć i sutki się powiększyły. Przyszło krwawienie i 2 dni później przeszło.
    Jeszcze mi się takie grudki w nich porobiły, one dopiero teraz dały się rozmasować.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 lutego 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia chcialabym strasznie aby sie spelnily twoje slowa i dzidzia byla z listopada tak jak ja :) Kochana jestes i podnosisz na duchu...idziemy prawie leb w leb z wykresami to musimy sobie dodawac otuchy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 14:19

    Idia, Doris-83, aja lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 25 lutego 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, zerkam do Ciebie co rano. Trzymam kciuki! Uda się. Sama szlam z sercem na ramieniu do lekarza. Wyszłam ucieszona. Jest szansa.

    Życzę Ci takich samych informacji! 17 godzina to godzina dobrych wiadomości!

    I popatrz- lekarz też dzień po dniu! Porodówka równo! Musi tak być :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 25 lutego 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia! Kapturnica!
    A ja was gonię :-)W czwartek idę zobaczyć czy jajo rośnie i jak endo.
    I obyśmy w listopadzie cieszyły się małymi, zdrowymi bobaskami.

    Idia, natt, kapturnica lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooooo Jezusieeeee jak tu miło i optymistycznie! :)



    Doris-83 - powiem Ci, że piękne te słowa co usłyszałaś! :) Oby były prawdziwe.
    Jeśli tak to ja też się przeprowadzam! :D

    Another - strasznie wygórowaną ma cenę ten Twój lekarz... Z tego co czytam w internecie to 150 zł to już naprawdę sporo a 250 to już w ogóle. Miejmy nadzieję, że chociaż będzie kumaty i szybko zafasolkujesz.


    Kurdę no... wyczuwam tu ciążę na tym forum... ! :)

    Idia, Doris-83 lubią tę wiadomość

  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem zdziwiona wysoką ceną jaką musi płacić Another - i pomyśleć, że sama mam dylematy z bieganiem na monitoring, kiedy wizyta + usg u mojego gina kosztuje 60 zł, a jak ma wolny termin na NFZ, to nic nie płacę.

    Dziewczyny, zaszalałyście z tym wiosennym optymizmem! Życzę Wam, aby faktycznie w listopadzie był deszcz różowych bobasków. Potrzebujemy na Forum sukcesów :) A jak czytam o tych Waszych pęcherzykach i ładnych cyklach, to aż wprost nie mogę uwierzyć, że macie zdiagnozowane PCOS.
    Serio serio.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 15:41

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko szybki wpis informacyjny - 8dc, po 5 zastrzykach gonalF 75j. Endometrium- 5mm. Lewy jajnik - nic, prawy jajnik coś małego, nieoczywistego, raczej ciężko powiedzieć, że to jest prawidłowa reakcja na lek. To coś ma 8mm i nie wiadomo, co z tego wyrośnie. Sytuacja podobna do poprzedniego cyklu, więc się znów szykuje długa stymulacja.
    Ogólnie nie ma się czym chwalić, więc "niech się dzieje wola nieba".
    W czwartek kolejna wizyta.

    Życzę pozostałym dobrych wieści :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza - urośnie jeszcze, urośnie. Skoro dziś jest 8 dc to zostało jeszcze dużo czasu. Powiedz, czy jak ten "cosik" urośnie to decydujesz się na inseminację?

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jeśli wszystko pójdzie tak jak trzeba, czyli zgrają się terminy moje, męża i gin to będzie IUI.
    No u mnie w tym dniu cyklu raczej średnio coś się pojawia, ale mimo wszystko spora dawka leku i chyba się gin spodziewała czegoś bardziej oczywistego. Ten jest większy od pozostałych, ale mały. A tam, będzie co ma być :)

    gosia81, Idia lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebzo wiec czekamy wytrwale dalej na rozwój
    Liloe trzymam kciuki mocno za bete, staruszko moja piekna :D
    Gosia az sie miło patrzy na ten paseczek


    U mnie dupa i to wielka i bardzo czarna. Marzec ostatni cykl i kwiecien skladam papiery o ivf (które powoli zbieram juz) W marcu odpoczywam od forum i nie bede sie udzielala, bo musze przestac myslec ciagle o tym. I to ze tu gnije tez mnie dobija

    buziaczki kciukaczki :)

  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli Sebza z mami w listopadzie!

    Super;)

    Doris-83 lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 25 lutego 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A znam to trochę, a propos wiary lekarzy w leki, tylko że u mnie to zawsze były wytrzeszczone oczy ginów i hasło: ALE JAK TO PANI NIE REAGUJE NA CLO?
    ha ha ha :D
    Nie tylko w tej jednej kwestii tak mam, bo ja np. ogłuchłam kiedyś na jedno ucho, a na drugim mam niedosłuch znaczny, a laryngolodzy/audiolodzy robią wytrzeszcz i: ALE JAK TO PANI OGŁUCHŁA? Po czym do oporu sprawdzają to audiometrem, aż mi głowa podskakuje od natężenia fal, bo oni wiedzą swoje...

    Hana, Ściskam :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 16:03

    sebza lubi tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 25 lutego 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana, no to witam Cię czule po tej stronie lustra i wykopuję na szczęście w następny cykl. Moja gin dzisiaj powiedziała, że właśnie ma teraz dwie takie pacjentki, które długo się starały i dupa była, więc zadecydowały, że ostatni cykl przez IVF i akurat się udało. Nie znasz dnia ani godziny :)

    Sporo nas będzie odpoczywających w takim razie. Ja po tym cyklu też będę odpoczywać do czerwca. :) Moja gin powiedziała, że raczej nie możemy przekroczyć 6 cykli na gonalu. Teraz jest mój 2. Także też obmyślam plan na IVF, czy tu, czy w PL, nie wiem jeszcze…

    Gosia, to prawda, lekarze są wyznawcami leków. W sumie się nie dziwię, ale człowieka szlag trafia, jak rozkładają ręce, bo nie wiedzą czemu coś nie działa. Ja mam soję kupioną, może spróbuję.. albo tego donga. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 16:06

    gosia81 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 25 lutego 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza, Hana - ja będę walczyć jeszcze do końca kwietnia, a potem WAKACJE OD STARAŃ DO SIERPNIA (z braku męża). I choć to takie lipne wakacje będą, to i tak nie mogę się doczekać, by z czystym sumieniem pierdyknąć tym wszystkim w kąt, zwłaszcza termometrem :D

    sebza, Idia, aja lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 25 lutego 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż od kwietnia będzie na budowie. Teraz się nie uda mamy jeszcze marzec. Potem w kwietniu laparoskopia, drożność jajowodów no i starania z doskoku.

    Trzeba brać co jest. Jajo, endo,słonko :)

    Wszystkie jedziemy na podobnym wózku.

    Malenq lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ