X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 24 lutego 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha Liloe, napisałaś to co miałam na końcu języka :) Ale... szukałam kiedyś jakiejś informacji i kliknęłam sobie na początek tego wątku (gdzieś tak strona 5 lub 12?) i pokazały się tam pod wpisami dziewczyn ich aktualne suwaczki ciąż lub już urodzonych dzieci.
    Tak sobie pomyślałam, że to by było miłe, gdyby każda ciężarna z PCOS w podpisie umieściła swój suwak ciąży/dziecka (jak zrobiły to chyba Nina i Ulala), bo wtedy ten wątek wyglądałby na serio optymistycznie.
    ! :)

    Ja wyniki progesteronu mam dopiero we środę (głupie lab. wybrałam, moja wina).
    No więc czekamy na wieści od Sebzy jutro, a w sobotę od Liloe, no i jeszcze te panie podglądające swojej jajeczka! :) Dzieje się :)
    Hana jak tam? - ja też umieram z ciekawości!

    aja, HANA lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 24 lutego 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jajeczka 3 są :) mąż wie o 1 :p Mają powyżej 20mm.
    Endometrium podobno piękne. Stwierdził, że jest tak ładnie, że mam nie przychodzić sprawdzać czy któreś pękło, by nie przeszkodzić. 30dc test jeśli @ nie będzie. Najdalej 32dc mam być u niego.

    natt, aja, Chanela, gosia81, Doris-83 lubią tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia!!! Trzymam kciuki! :)))))

    Idia lubi tę wiadomość

  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 24 lutego 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, również mocno trzymam kciuki!

    Kapturnica, umówiłam się na przyszły poniedziałek.

    chce sobie kupić dokładniejszy termometr kupić, więc poszliśmy dziś po pracy do apteki zapytać o termometr owulacyjny. to panie w aptekach wystawiały na mnie wielkie oczy. jak pytałam o termometry elektroniczne z dwoma cyframi po przecinku, to usłyszałam, że takich nie robią. jeszcze do tego wszystkiego jak podałam jaki chce zestaw witamin dla męża, to też usłyszałam, że nie ma tych wszystkich ("chemikaliów" - jak to mój mąż określił) w jednym. wkurzyłam się. jeszcze pokłóciłam się z mężem o te "chemikalia" ;/ ogólnie kiepski dziś dzień mam ;/

    Idia lubi tę wiadomość

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 24 lutego 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, zgodnie z życzeniem, próbuję ogarnąć ten suwaczek :)
    Dziewczyn z forum, którym się udało było trochę.
    Nina i Ulala urodziły :) W ciąży są Asia87, Natalinka, Mlenka i ja. Niezbyt udzielały się w tym wątku, ale pokonały pcos i spodziewają się dziecka też Martuska507 i Olinka84. No i Gosiu, Ty też jesteś dowodem na pokonanie pcos, trzymam kciuki, żeby starania o drugie dziecko się szybko zakończyły sukcesem :)
    Było jeszcze kilka dziewczyn z samego początku wątku, albo takich, co krótko z nami były i im się bardzo szybko udało albo takich, co tylko wpadły się pochwalić, że pokonały pcos :) Tak jak porównuję te historie, to nie ma reguł. Niektórym dzieczynom udało się po dobrych kilku/kilkunastu miesiącach na lekach, niektóre mają za sobą poronienia albo ciąże biochemiczne, ale jest też dużo takich, co wpadają na forum, piszą: "o boże, mam pcos, lekarz mi powiedział, że nie mogę mieć dzieci", i jeden, dwa cykle bez leków i są w ciąży ;)

    Liloe, żeby był ten + w końcu :)
    Idia, gratulacje, ale 3 jajeczka to dużo, może wystarczyłaby Ci mniejsza dawka CLO, albo na przemian cykl z CLO i bez (tak miała Asia87 i udało jej się w cyklu, w którym nie brała CLO). 3 jajka to sukces, ale jednak też już hiperstymulacja. Ale najlepiej, żeby udało sie teraz i już :)
    Sebza, kciuki za monitoring :)
    Gosia, trzymam kciuki za środowe wyniki!
    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny :)

    Idia, gosia81, Doris-83 lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 24 lutego 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aja, polcem termometr Microlife, ja mam taki jest ok, jak w aptece problem, kup przez net http://www.ceneo.pl/262748
    Mój mąż miał lekko obniżone parametry nasienia (za mała objętość i ilość nieznacznie, i może coś jeszcze, już zapomniałam) i ginekolog poleciła nam PRO MEN i karnitynę, po 3 miesiącach się udało :) Podobno to skuteczny zestaw, w aptece powinni mieć, albo też kup przez net. Powodzenia :)

    Doris-83 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 24 lutego 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Aja, polcem termometr Microlife, ja mam taki jest ok, jak w aptece problem, kup przez net http://www.ceneo.pl/262748
    Mój mąż miał lekko obniżone parametry nasienia (za mała objętość i ilość nieznacznie, i może coś jeszcze, już zapomniałam) i ginekolog poleciła nam PRO MEN i karnitynę, po 3 miesiącach się udało :) Podobno to skuteczny zestaw, w aptece powinni mieć, albo też kup przez net. Powodzenia :)
    też patrzyłam na ten microlife i pewno się na niego zdecyduje. dzieki za rade :) mojemu mężowi trzeba coś na poprawę morfologii plemników. nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 24 lutego 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassja- lekarz mi dziś powiedział to samo. Za miesiąc chyba będzie bez leków. A najlepiej jakby udało się teraz:) lekarz był zdziwiony, że aż tak to wyszło bo poprzednio było jedno jajo i kiepskie endometrium. Teraz 3 jaja i ładne endo.

    No i dziś jednak mówił o biochemicznej i o konieczności natychmiastowej wizyty jeśli test będzie pozytywny. Chciał mi dać coś na drugą część cyklu, ale zrezygnował. Stwierdził, że nie chce przedobrzyć.

    A przy okazji okazało się że wchłonęła mi się torbiel.

    No i siemię działa cuda- podobno śluz idealny i dużo, choć na zewnątrz zupełnie go nie widać.

    Staranka od jutra wieczorem:)

    aja, kasjja lubią tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 24 lutego 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aja, ja mam ten:
    http://m.ceneo.pl/produkt,parametry,21065874.html

    Jest spoko, w aptece bym nie kupowała.
    Przebicie cenowe chyba 200%

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 24 lutego 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia no to trzymam mocno kciuki :)

    a ja mam jak zwykle cykl do d** miałam dostać okres, zaczęły się plamienia i tak drugi dzień. Jeszcze nigdy tak nie miałam i nie wiem o co chodzi. W przyszłym tygodniu muszę iść do lekarza bo nie podoba mi się to.

    Idia lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 24 lutego 2014, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za miłe przywitanie. Super się czyta, że tylu kobietkom się już udało. Jestem bardzo towarzyska, ale w tym przypadku wcale się nie obrażę jak też zniknę za 2-3 cykle :D :D
    Zapisałam się dzisiaj do gina. Prywatnie, wizyta 250 zł, a czas oczekiwania... 2 miesiące. Paranoja.

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 25 lutego 2014, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie proszę. Jak przeglądam wykresy innych osób, jest tam informacja: Z PCOS. Gdzie to zaznaczyć, żeby było widoczne u mnie na wykresie? Dzięki z góry :)

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 25 lutego 2014, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another - tą informację zaznaczasz na formularzu gdy po skończonym cyklu zdecydujesz się udostępnić wykres.

    Kasjju - dziękuję za wstawienie suwaczka!!! To super sprawa patrzeć na taki dowód wygranej walki z PCOS.
    Idia - trzymam kciuki za starania i trochę zazdroszczę ;) Jakbym chciała mieć choć jedno jajo po CLO! Ech...
    Ja to chyba muszę znów uwierzyć w cuda, bo chyba medycyna konwencjonalna coś mało skuteczna...

    Sebza daj znać po monitoringu!

    Another, HANA lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 25 lutego 2014, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, pozazdrość jak się uda. Nie wiadomo czy pękną, czy jajowód drożny, czy plemniki są. No i czy znów biochemicznej nie będzie.

    No ale to super że są, że endometrium ładne i że z Waszą pomocą wypracowałam śluz;) Nic tylko się cieszyć tym co jest. No i teraz nie dać się zwariować :)

    Temperatury na wykresie mi nurkują coraz bardziej. To coś znaczy czy jeszcze nie?

    Another skąd jesteś, że lekarz aż tyle kosztuje? Mój 150zł, a jest w Poznaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 06:38

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 25 lutego 2014, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, dołożyłam suwaczek wieku synka, bo potrzebuję optymistycznej spojrzeć na swoją walkę z PCOS (psia jego mać). Mam nadzieję, że nikogo nie urazi moja prywata, bo wiecie tuż przed @ jest ciężko...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 06:46

    Idia, Doris-83 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 25 lutego 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia , gratki. Trzymam kciuki za powodzenie, chociaż raczej nie życzę trojaczków :)
    Gosia, bardzo dobrze, że wstawiłaś suwaczek. Teraz walczysz i pewnie nie jest łatwo momentami, ale jednak jest ten Szkrab obok Ciebie, który ewidentnie jest cudem! :)
    Liloe, to zaciskam kciuki i czekam na efekty testowania :)

    Ja mam monitoring po południu, jak wrócę do dam znać. A jeśli chodzi o pisanie, to w ogóle nas starszych staraczek jakoś mniej… U mnie nic się nie dzieje, nie mam nic ciekawego do powiedzenia, więc tak siedzę cicho :)

    gosia81 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 25 lutego 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza trojaczki to byłoby zdecydowanie za dużo. Bliźniaki- super!

    Nie nakręcam się. Pokory mnie uczy ten pcos.

    Gosia fajnie że masz synka! Chwal się:)

    Doris-83, gosia81 lubią tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 25 lutego 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za oknem wiosna i widzę,że na forum też wiosenne optymistyczne nastroje!
    Cieszę się :-)

    Idia! WOW! trzy jaja :-) SUPER. Wypiję zieloną herbatę i powróżę Ci z fusów :-)
    BLIŹNIAKI! :-)

    Ja obecnie nie mam czasu nawet na spanie ...przeprowadzka w toku. Za 2 tygodnie już na sowim będę! I pewna znajoma(nie wiedząc o mojej chorobie)powiedziała mądre słowa: "na progu każdego nowego domu czeka dziecko! Pora na Ciebie :-)" Nie podziękowałam żeby nie zapeszyć, a Pani sympatyczna i szczerze mi pożyczyła :-)

    PS.Walczymy !!! O suwaczek jak u kasjji :-)

    kapturnica, Malenq, Idia lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 25 lutego 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia81 wrote:
    Another - tą informację zaznaczasz na formularzu gdy po skończonym cyklu zdecydujesz się udostępnić wykres.
    Dzięki wielkie :)
    Idia wrote:
    Another skąd jesteś, że lekarz aż tyle kosztuje? Mój 150zł, a jest w Poznaniu.
    Zielona Góra. 250 zł to koszt wizyty z usg dopochwowym (bo za każdym razem mam to usg).

    Idia lubi tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 25 lutego 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też mam USG dopochwowe za każdym razem. Lekarz, który mnie leczy to profesor i nie kosztuje aż tyle. Monitoring to cena 100zł a wizyta 150zł.

    Bardzo drogo masz. A jeszcze cena leków :(

    uwo9skjovnetfmk9.png
‹‹ 160 161 162 163 164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ