X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wywolywalyscie naturalnie miesiaczke? boję się brać luteine bo po niej strasznie włosy lecą a mi i tak już mało zostało ; ((

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 25 listopada 2014, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trymybest. wrote:
    Wywolywalyscie naturalnie miesiaczke? boję się brać luteine bo po niej strasznie włosy lecą a mi i tak już mało zostało ; ((

    tak, naturalnym progesteronem w kremie

    Agi83 lubi tę wiadomość

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilenka wrote:
    tak, naturalnym progesteronem w kremie

    Gdzie można taki dostać i w jakiej cenie ?

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 25 listopada 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kupowałam na allegro, ok.50zł za tubkę

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • Olivka07 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 26 listopada 2014, 01:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje AgnieszkaH za odpowiedz. wiem ze jest kilka sposobow na leczenie PCO: Lekarz zaproponowal mi najpierw tabletki antykoncepcyjne i sprawdznie poziomu homonow potem leczenie innego typu jesli to nie przyniesie oczekiwanych efektow . dal mi troche czasu na zastanowieni sie ale nie wiem czy zdecydowac sie na tabletki antykoncepcjnekilka lat temu bralm je rownierz ale mialam reakcje alergicznai teraz boje sie brac tych tabletek. I nna sprawa jakbym dajmy na to nic nie robila z tym problemem i jednak doszloby do normalnej miesiaczki i owolacji i udalobymi sie zajsc w ciaze to czy te torbiel ktore mam sa zagrozeniem dla ciazy dziecka ??

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 26 listopada 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trymybest. wrote:
    Wywolywalyscie naturalnie miesiaczke? boję się brać luteine bo po niej strasznie włosy lecą a mi i tak już mało zostało ; ((
    kremo progesteronowy i luteina to to samo tylko w innej formie...luteina to rowniez progesteron naturalny. Sprobuj dong quai.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 26 listopada 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Progesteron w preparacie Luteina jest syntetycznie otrzymywanym naturalnym hormonem ciałka żółtego jajnika" natomiast naturalny progesteron w kremie posiada wyciąg z dzikiego yamu, czyli jest całkowicie naturalny, nie jest syntetycznie otrzymywany jak luteina.

    Anna255 lubi tę wiadomość

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    kremo progesteronowy i luteina to to samo tylko w innej formie...luteina to rowniez progesteron naturalny. Sprobuj dong quai.

    Po jakim czasie dostalas okres podczas stosowania dong quai ? Można to barczyk z izoflawonami ?

  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 26 listopada 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olivka07 wrote:
    Dziekuje AgnieszkaH za odpowiedz. wiem ze jest kilka sposobow na leczenie PCO: Lekarz zaproponowal mi najpierw tabletki antykoncepcyjne i sprawdznie poziomu homonow potem leczenie innego typu jesli to nie przyniesie oczekiwanych efektow . dal mi troche czasu na zastanowieni sie ale nie wiem czy zdecydowac sie na tabletki antykoncepcjnekilka lat temu bralm je rownierz ale mialam reakcje alergicznai teraz boje sie brac tych tabletek. I nna sprawa jakbym dajmy na to nic nie robila z tym problemem i jednak doszloby do normalnej miesiaczki i owolacji i udalobymi sie zajsc w ciaze to czy te torbiel ktore mam sa zagrozeniem dla ciazy dziecka ??

    Ja bym tabsow nie brala. Podstawa jest progesteron - ja na wstępie dostalam luteine na unormowanie cyklu i metformine
    Po metforminie bardzo źle sie czulam wiec zamiast mam teraz infolic.
    Na pewno najpierw zrob badania bo to podstawa.

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 26 listopada 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry artykuł na temat tabsów, polecam:
    http://www.iflscience.com/health-and-medicine/oral-contraceptive-pill-associated-brain-changes-and-better-performance-facial

    ilenka lubi tę wiadomość

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olivka07 - Nie wiem, jak się mają torbiele w odniesieniu do ciąży, bo sama na razie staram się być w ciąży. Wydaje mi się, że te niewielkie same się wchłoną pod wpływem hormonów ciążowych, ale to takie moje prywatne zdanie.

  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 29 listopada 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesć dziewczyny jak któraś ma w planach diete z niskim ig to tutaj na grupie

    <edit: pozwolę sobie zrobić update, ponieważ link już nie jest aktywny?>


    Powodzenia. Ja jeszcze rok temu siedziałam tutaj i przeżywałam kolejne beznadziejne świeta! Teraz miejmy nadzieję, że bedą jedne z wyjątkowych!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2023, 22:22

  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam takie pytanie, wiem że każdy przypadek jest inny ale czy jest mniej więcej jakaś zasada, że osoby np. otyłe,z owłosieniem itp mają cięższą postać pcos a bez żadnych objawów poza nieregularnymi miesiączkami lżejszą i jest szansa, że lepiej zareagują na CLO? Staram się jakoś pocieszać, ale nie wiem czy to ma sens.

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane przepraszam, że się tak wtrącam, ale czy pomożecie stworzyć nam bazę badań ? https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/badania-wedlug-dnia-cyklu,5165.html
    Przydałaby się taka ściągawka, na sam koniec edytuję i rozpiszę w 1 poście kiedy i jakie badania należy wykonywać ;)
    Może któraś z Was będzie potrafiła udzielić odpowiedzi kiedy należy wykonywać np. Estrogen,testosteron,androstendion itp...

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny! :)
    Mogę się przyłączyć? Również mam PCOS, a oprócz tego niedoczynność tarczycy chyba Hashimoto(w szpitalu nie wiedzieli, a lekarz mój stwierdzili hashimoto). Byłam już w ciąży ale dziecko miało poważne wady i trzeba było zakończyć ciąże w 14 tc. Urodziłam silami natury a potem łyżeczkowanie. Teraz znów się staramy :)

    ❤❤
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszunia witamy :) bardzo Ci współczuję takich przejść... dziewczyny piszą, że skoro raz udało Ci się to i następny raz to już tylko kwestia czasu:) ile się staracie? Mi jeszcze nie było dane zobaczyć ll na teście a w lutym będą 2 lata :(

    Asiak lubi tę wiadomość

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz staramy się około 6 miesięcy. Zaczęłam teraz brać DONG QUAI. Może akurat się uda, bo czytałam, że dużo dziewczyn zaszło w ciążę w pierwszym cykli brania tych ziółek :) Magdab, Kochana, też zobaczysz na teście II kreseczki <3

    ❤❤
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie kupowałaś te tabletki? Bierzesz je za zgodą lekarza czy na własną rękę? Ja mimo wszystko poczekam do 15.12 na wizytę i zobaczę czy coś rośnie. .. jak nie to od stycznia zacznę naturalne suplementy donga albo zioła ojca sroki... eh :(

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę na własną rękę. Kupiłam w aptece :) Dziewczyny brały go jeden cykl i zachodziły w ciążę :)

    ❤❤
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A coś do tego z zaleceń gin?

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
‹‹ 246 247 248 249 250 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ