X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 22 listopada 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, po Dianie przytulam 12kg i cud, ze w ogóle mam dziecko. Wybacz, ale PCOs to również są problemy zdrowotne, które tabsy tylko poglebiaja, a nie pomagaja.
    A masz trądzik bo zapewne masz nadmiar testosteronu co przy PCOsie sie zdarza czesto i tabsy temu nie zaradza. I tak, ja tez dostalam Dianę na trądzik x lat temu...

    ilenka lubi tę wiadomość

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 22 listopada 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilenka wrote:
    naprawdę Cię to dziwi?? Przecież to norma, ze w Polsce lekarze "leczą" tabletkami
    Zawsze będzie mnie to dziwic chyba :/

    sebza lubi tę wiadomość

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 22 listopada 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KatleenPl jak długo się staracie o drugie i czym się teraz leczysz? Dietka jest?

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 22 listopada 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez gdzieś czytałam ze diane jest ok. Ze hormony jak sie bierze to zatrzymują owulacje i co za tym idzie nie tworzą sie pęcherzyki w jajnikach, wiec zatrzymują rozwój pco... Nie leczą, ale tez nie powiększają "pereł"...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 22 listopada 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:25

    Agi83 lubi tę wiadomość

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 22 listopada 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak staranka u was? Coś słychać, widać? :)

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 22 listopada 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdab wrote:
    KatleenPl jak długo się staracie o drugie i czym się teraz leczysz? Dietka jest?
    w zasadzie to odkad mloda sie urodzila to jedziemy bez zabezpieczenia. Ale staramy sie od ok. 3 lat, od czerwca z lekami.
    Na dietę powinnam przejść ale mi cos nie idzie :( Zn. staram sie zachować niskie IG, ale te slodycze kuszą!!!

    I tak, bylam u takich magików co przepisywali mi tabsymowiac: wezmie pani trzy miesiące, potem odstawi i pani zajdzie. Tabsy rozwalily mi gospodarke hormonalna w organizmie, wlasnie Diana... Teraz walczę z wlosami na brodzie i testosteronem jak u nastolatka (mojego poprzedniego gina - geja zawsze bardzo smieszyly moje wyniki testosteronu XD).
    Ale zawsze mi powtarzał - żadnych tabsow. Najpierw dieta, ewentualnie luteina. On pierwszy wykryl mi poli, tylozgiecie itp. I pierwszy sie za mnie wzial. Potem byly konowały z Luxa co tabsy jak Wit.c przepisują. Teraz mam swietna lekarke, którą chce tej mojej ciąży chyba bardziej niż ja... I tez mi powtarza. Żadnych tabsow. Clo + Lutka, plus infolic i witD. Dodatkowo wspomagam sie ziolami i cisnieniemy. Teraz 2 cykl z clo byl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2014, 22:43

    sebza lubi tę wiadomość

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 23 listopada 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam od lutego 3 cykle z clo, tylko przy 1 była owulka. W sierpniu hsg no i teraz właśnie dla odpoczynku diane35. .. jak nie pojawi się teraz jajeczko to chyba już laparo :/ w lutym będą 2 lata odkąd podjęliśmy decyzję, że możemy sobie pozwolić na bejbika... i końca nie widać:(
    A u Ciebie na clo jakieś wieści? Aha no i ja też mam tyło..

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 23 listopada 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam przygodę z Diane35 i nie polecam.. To, co przeżyłam, to koszmar, który już gdzieś tu kiedyś opisałam, więc nie będę powtarzać... W każdym razie przychylam się do zdziwienia, że ktoś to jeszcze przepisuje i ktoś chce to brać.

    ilenka lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 23 listopada 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mówiąc już o tym, że te tabletki zostały wycofane w kilku krajach, Polska jak zwykle 20 lat za murzynami...

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś brałam diane35 przez rok i powiem szczerze, że wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mam pcos. Dostałam je na torbiela i potem tak bałam się nawrotu torbieli, że przez rok brałam te tabsy. Byłam młoda i głupia. Po tych tabletkach moje pcos się pogłębiło i przybyło problemów. Przede wszystkim okres stawał się coraz bardziej skąpy i do tej pory nic się nie poprawiło. Mój nowy lekarz przepisał mi jednak na 3 miesiące Syndi35 właśnie na uspokojenie jajników i pomogło, bo równocześnie brałam też inne leki leczące pcos i biorę je nadal. Może to zależy od tego, jakie tabletki antykoncepcyjne się przepisuje. Największe jazdy miałam bowiem kiedyś po OC-35. Niby wszystkie te 3 antyki mają ten sam skład, a jednak działają na mnie osobiście inaczej. Wydaje mi się, że takie wyciszenie jajników na chwilę odpowiednio dobranymi antykami dla danej kobiety jest jak najbardziej na miejscu, ale tylko wtedy, kiedy jest w tym konkretny cel i po ich odstawieniu lekarz wdraża konkretne leczenie umożliwiające zajście w ciążę. Wiadomo bowiem, że wyciszone, pozbawione niepękniętych pęcherzyków jajniki będą pracować lepiej i lepiej będą reagować na leki stymulujące owulację i każde inne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2014, 15:38

    ilenka, magdab lubią tę wiadomość

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 23 listopada 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    Kis,
    Jak klikniesz w moj awatar "rebe" to powinna sie tobie pojawić opcja "pamiętnik". Moj jest dostępny dla wszyskich wiec na pewno będziesz mogła tam zajrzeć :)

    faktycznie :) dzięki <3

    rebe lubi tę wiadomość

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 23 listopada 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KathleenPL, a jak się czujesz po CLO ? Tyjesz po tym? Bo ja po nim przytyłam no i teraz waga w ogóle nie spada :/
    gdzieś przeczytałam Twoj wpis, że u Ciebie podobnie z wagą, że nie leci nic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2014, 16:36

  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 23 listopada 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytyłam po tabsach, po dianie 12kg, po cilesxie kolejne chyba 7. Przy clo tylko mi sie woda zatrzymuje w organizmie. Polecam pic pokrzywe...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2014, 16:51

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 23 listopada 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH dzięki za słowa otuchy. Nie jestem lekarzem dlatego nie chcę podważyć tak ważnych kompetencji. .. Mam cichą nadzieję, że teraz trafiłam pod dobre lekarskie skrzydła i mój gin. wie co robi. Nie jest wylewny, ale opinie kobiet którym pomógł i i liczba "ciężarnych" przed jego gabinetem o czymś świadczy. Ehh... co do samopoczucia czuję się ok, nie tyje ani nie lecą mi włosy jak przy cilest...
    Na chwilę obecną mogę się tylko pochwalić, że ocet działa cuda i wreszcie mam śluz :D a piję go dopiero od tygodnia :D

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • Olivka07 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 listopada 2014, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny.mam 20 lat.Tydzien temu zdiagnozowano u mnie PCO.Bardzo chcielibysmy z mezem miec dziecko i staramy sie od kilku miesiecy. Jestem nowa w tym temacie i chcilabym sie dowiedziec kilku rzerz o POC . jestem szczupla wiec to torche dziwne ze mam POC tak twierdzi moj lekarz bo zazwyczaj na PCO choruja kobiety przy kosci.
    Mam od 4 miesiecy tak jakby zapalaenie pecherza, badania moczu w porzadku.wiec to nie bakterie,nerki tez ok. Co wieczor i trwa cala noc problem nawraca. nasila sie bol podbrzusza i uczucie parcia na pecherz. nie mam nadmiernego owlosienia,wlosy mi nie wypadaja(kiedys tak ale teraz juz nie ) mam sile i blyszczace wlosy,paznoknie mi sie lamia,zawsze mialam nieregularne miesiaczki,czasami twaly za dlugo,czasami nie bylo wogole,kiesdys mialam tlusta cere teraz jest zbyt sucha. na USG sobaczylam lewy jajnik caly uslany w torbielach jedna na drugiej, w prawym tez troche ich tam jest. bol brzucha i bieganie do toalety mam co miesic ...i nasila sie w czasie w ktorym powinnam miesc miesiaczke. tez tak macie ???
    Dodam jeszcze ze nie wiem na jakie leczenie sie zdecydowac...kiedys bralam przez rok tabl.antykoncepcyjne na ureguolowanie miesiaczki ale nie wiele pomogly. mialalm wiekszy tradzik,swedzala mnie skora co wieczor... nie wiem na jkaie zdecydowc sie leczeni. dodam jeszcze ze meiszkam w Niemczech..







    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2014, 01:04

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 24 listopada 2014, 02:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KathleenPL wrote:
    Ja przytyłam po tabsach, po dianie 12kg, po cilesxie kolejne chyba 7. Przy clo tylko mi sie woda zatrzymuje w organizmie. Polecam pic pokrzywe...
    W trakcie brania clo i kilk dni po nie powinno się pić pokrzywy. Pokrzywa podnosi progesteron, a to może nawet zablokować owulację. Dlatego też luteinę bierze się po owulce :)

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 24 listopada 2014, 02:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ze mnie bezczel, nawet się nie przywitałam :p
    Dobry wieczór :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ból głowy i nadzorcza co to może oznaczać? pomóżcie! ; ((

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olivka07 - Twój lekarz powinien przede wszystkim zastosować takie leczenie, które przywróci owulację, bo bez tego ani rusz. A parcie na pęcherz może być spowodowane właśnie tymi torbielami, które masz na jajnikach.

‹‹ 245 246 247 248 249 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ