X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciłam 2/3 objętości ; (( jestem na izoflawonach, witaminowe B, D, omega3, 6, 9, pokrzywie, ukrecji, chromie, cynku, magnezie,kwasie foliowym, wiesiolku, wierzbownicy, ostropescie i nic ; ((

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 19 listopada 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez już brałam chyba wszystko co możliwe... I jakoś nic nie daje efektu...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Ja tez już brałam chyba wszystko co możliwe... I jakoś nic nie daje efektu...


    Masz normalnie okres ?

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 19 listopada 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej tak

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wywolywalas ? Jak tak to napisz jak ; ((

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 19 listopada 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdab wrote:
    też się bardzo cieszę, że wątek odżył :) od grudnia z moim M. ostro się bierzemy do pracy po 2 miesiącach przerwy na antykach także będę potrzebowała wsparcia ;)
    mam pytanie odnośnie diety - czy któraś, której już się udało i dużą zasługę przypisuje właśnie lepszemu odżywianiu czy układała sobie jadłospis sama czy może wsparła się dietetyczką?
    Pewnie, dieta to słowo klucz, jest bardzo bardzo pomocna, a w szczególności odstawienie mleka, który zawiera hormony.
    Obejrzyj ten film: https://www.youtube.com/watch?v=HnugcPlzPnw

    kis lubi tę wiadomość

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 19 listopada 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:23

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2014, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co dajecie do kawy zamiast mleka ? ; o twarogu chudego i sierka ziarnistego też nie jecie ? Przepraszam za te durne pytania ale nw jak sb pomoc i z tym żyć ; ((

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 20 listopada 2014, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trymybest. wrote:
    To co dajecie do kawy zamiast mleka ? ; o twarogu chudego i sierka ziarnistego też nie jecie ? Przepraszam za te durne pytania ale nw jak sb pomoc i z tym żyć ; ((
    używam mleka migdałowego albo owsianego, grycznego,kokosowego. A poza tym powoli przestawiam się na kawę bez mleka, co polecam.
    Najważniejsze to się nie załamywać, bez mleka da się żyć, internet jest pełen wielu przydatnych informacji,czym go zastąpić, tylko brać i czytać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 05:01

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilenka wrote:
    używam mleka migdałowego albo owsianego, grycznego,kokosowego. A poza tym powoli przestawiam się na kawę bez mleka, co polecam.
    Najważniejsze to się nie załamywać, bez mleka da się żyć, internet jest pełen wielu przydatnych informacji,czym go zastąpić, tylko brać i czytać.


    Dziękuję ; ))

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://jml2012.indexcopernicus.com/fulltxt.php?ICID=1092734

    Jeszcze coś takiego znalazłam nie wiem czy już ktoś wczesniej podał ten link...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 20 listopada 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trymybest, mnie na wypadanie włosów pomogła skrzypowita + szampon Dermena hamujący wypadanie włosów i odżywka tej samej firmy ułatwiająca rozczesywanie.
    Co do trądziku: Próbowałam wszystko począwszy od jedzenia i picia drożdży (to było straszne), odstawienie słodyczy, czipsów itd., maseczek, toników, wcierek, aptekarskich kremów i długo by jeszcze wymieniać... a trądzik się rozprzestrzeniał jak zaklęty. Muszę dodać, że wcześniej oprócz wyprysków około miesiączkowych nie miałam żadnych problemów z cerą. Aż do tak naprawdę kwietnia tego roku kiedy zaczęło się od jednego a skończyło w momencie kryzysowym, kiedy to nie miałam ochoty już wychodzić z domu na 100 ropnych wypryskach wszędzie! czoło, policzki, broda i szyja. Jako, że ze względu na badania M. i tak musieliśmy się wstrzymać ze staraniami to mój dermatolog i gin, wzięli to sobie bardzo do serca i na 2 miesiące (czas brania Diane 35) dostałam izotek. Po dwóch miesiącach nie mam przetłuszczającej się skóry a po wysypie trądziku zostały tylko blizny. Wiem, że to może wystarczy mi na 2-3 miesiące ale kto wie? Może moje hormony się już uspokoją? Podobno po ciąży wszystko przechodzi - Tak mawiają... ;)

    Agi83 lubi tę wiadomość

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdab wrote:
    trymybest, mnie na wypadanie włosów pomogła skrzypowita + szampon Dermena hamujący wypadanie włosów i odżywka tej samej firmy ułatwiająca rozczesywanie.
    Co do trądziku: Próbowałam wszystko począwszy od jedzenia i picia drożdży (to było straszne), odstawienie słodyczy, czipsów itd., maseczek, toników, wcierek, aptekarskich kremów i długo by jeszcze wymieniać... a trądzik się rozprzestrzeniał jak zaklęty. Muszę dodać, że wcześniej oprócz wyprysków około miesiączkowych nie miałam żadnych problemów z cerą. Aż do tak naprawdę kwietnia tego roku kiedy zaczęło się od jednego a skończyło w momencie kryzysowym, kiedy to nie miałam ochoty już wychodzić z domu na 100 ropnych wypryskach wszędzie! czoło, policzki, broda i szyja. Jako, że ze względu na badania M. i tak musieliśmy się wstrzymać ze staraniami to mój dermatolog i gin, wzięli to sobie bardzo do serca i na 2 miesiące (czas brania Diane 35) dostałam izotek. Po dwóch miesiącach nie mam przetłuszczającej się skóry a po wysypie trądziku zostały tylko blizny. Wiem, że to może wystarczy mi na 2-3 miesiące ale kto wie? Może moje hormony się już uspokoją? Podobno po ciąży wszystko przechodzi - Tak mawiają... ;)


    Dziękuję za inf ! ; ))

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 20 listopada 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dziś sie dowiedziałam ze mam PCOS :-( po dwóch latach chodzenia po rożnych lekarzach w końcu diagnoza, smutna diagnoza.... Nie wiem dlaczego żaden lekarz wcześniej tego "nie odkrył", przecież wiele na to wskazywało chociażby stosunek Lh do Fsh, czy obraz na Usg... Cóż muszę zmierzyć sie z ta chorobą... Dziewczyny czy z tego mozna sie wyleczyć czy to już skaza na całe życie?

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 20 listopada 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy można się wyleczyć ? hmmm nie wiem, słyszałam, że po ciąży choroba może się cofnąć. Poza tym można załagodzić niemal wszystkie objawy dietą, ćwiczeniami i suplementacją.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 20:51

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 20 listopada 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:23

    ilenka, Asiak lubią tę wiadomość

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 21 listopada 2014, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilenka wrote:
    Czy można się wyleczyć ? hmmm nie wiem, słyszałam, że po ciąży choroba może się cofnąć. Poza tym można załagodzić niemal wszystkie objawy dietą, ćwiczeniami i suplementacją.

    Generalnie PCOsa nie da sie wyleczyć. Zmiana diety, schudnięcie itp faktycznie wplywa na zahamowanie choroby. W to, ze ciaza ja cofa to nie wierzcie. PCO mam stwierdzone od liceum. W pierwsza ciaze zaszlam bez problemu, aż sie lekarze dziwili. Z drugą juz mam mase problemow. Do tego nie mogę schudnąć i takie tam różne atrakcje.
    Podobno dobrze jest przy PCO zachodzić przed 25r.ż. I z tym sie zgodzę bo przetestowalam na sobie. Im starsza kobieta tym wiecej klopotow z ciaza :(

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • magdab Przyjaciółka
    Postów: 134 44

    Wysłany: 21 listopada 2014, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może od razu klinika leczenia niepłodności?

    trymybest. lubi tę wiadomość

    Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 21 listopada 2014, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdab wrote:
    A może od razu klinika leczenia niepłodności?
    Ja na razie stosuje napro. Trafilam do lekarki w czerwcu. Przynajmniej cykle mi sie unormowaly. Wiem, ze nic mi nie pomorze jak nie schudnę :/

    Asiak lubi tę wiadomość

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 21 listopada 2014, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a no czytałam, że zdarzały się przypadki cofania się PCOS po ciąży, zapewne mało jest takich przypadków ale zawsze to coś.
    Łagodzenie skutków policystycznych jajników jest najważniejsze i da się z tym żyć, tylko trzeba dziewczyny z tym walczyć a nie zostawiać samemu sobie , bo z rokiem na rok jest coraz gorzej. Nie ma co liczyć na cud, że samo przyszło , samo przejdzie;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 08:18

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
‹‹ 243 244 245 246 247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ