X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

pęcherzyk

Oceń ten wątek:
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)

    Podpinam się do tematu. Wczoraj byłam na monitoringu cyklu ( 12dc ) i "wyhodowałam" 2 pęcherzyki 21,2mm i 19mm :D
    Wieczorem gin kazał mi zrobić zastrzyk i działać ;) Jutro kolejne usg także trzymajcie za mnie kciuki <3

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila84 trzymam kciuki aby wszystko się udało:) Ja dziś idę do gina żeby zobaczyć czy wszystkie pęcherzyki po @ się wchłonęły. Jeśli tak to zaczynam terapię z CLO, a powiedz mi co dostałaś na pęknięcie pęcherzyka? Możesz sobie sama zastrzyk zrobić? Tak się zastanawiam właśnie, bo prawdopodobnie wyjeżdżamy z Mężem na weekend majowy a wtedy będę miała owulkę, tzn będe coś musiała dostać na pęknięcie i tak myśle czy sama sobie dam zastrzyk:/ Czy to musi pielęgniarka?

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też brałam CLO od 5dc do 10dc a w 12dc pregnyl domięśniowo ( zastrzyki robi mi moja przyjaciółka która jest pielęgniarką :) Podobno można też dawać w brzuszek podskórnie to możesz sama zrobić :)

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziwczynki:)
    Jestem tu nowa ale o fasolkę staram się już ponad rok. byłam wczoraj na monitoringu cyklu i w 11dc pęcherzyk miał 19mm i jurto mam zrobić zastrzyk ale nie wiem co robić :( 11dc a pęcherzyk jest spory jak myślicie dziewczyny sam pęknie?? nie wiem co robić (to mój pierwszy monitorowany cykl)

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zonaboba ja też podczas pierwszego monitoringu miałam dość spory pęcherzyk, niestety nie dostałam nic na pęknięcie:( ostatecznie sam nie pękł więc dostałam progesteron na wchłonięcie, niestety nie pomogło i zrobiła mi się torbiel:( także skoro lekarz zalecił zastrzyk to może warto... ja się trochę podłamałam tą torbielą teraz czeka mnie dłuuuuga droga żeby najpierw to g...o się wchłonęło:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila trzymam kciuki ;)

    zonaboba ja też miałam teraz usg w 13 dc i był 1 pęcherzyk ponad 19 mm ale lekarz nie dał mi nic na pęknięcie bo to dopiero drugi monitoring i dopiero pierwszy raz w ogóle jakiś pęcherzyk się pojawił więc jestem na początku drogi, pewnie jak nie będzie się udawać to wtedy też będę musiała działać dalej.
    Myślę, że jeśli lekarz kazał Ci wziąć zastrzyk to on się znam i powinnaś posłuchać jego zaleceń.

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zonaboba nie czekaj tylko bierz zastrzyk ;)

    respondeca, respondeca lubią tę wiadomość

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie nie wiem co zrobić bo nie zapisałam się na USG bo mój gin przyjmuje dopiero w pon. i boje się tego że nawet nie bd wiedziała kiedy i czy w ogóle pęcherzyk pękł kupiłam zastrzyk ale M chce żebym nic nie brała i poczekała do następnego cyklu i może to racja bo i tak nie bd monitorowała to mój pierwszy monitoring a z tego co czytałam to dziewczyny chodzą przed i po owulacji wiec chyba czekam na cud bo raczej zepsuje sobie ten cykl swoja głupotą:( ale nie ten to następny w końcu i tak fasolka każe mi czekać na siebie tyle czasu...
    Anusia5 ja tez miałam torbiele w prawym i w lewym ale były trochę mniejsze dostałam progesteron i jak byłam 8 kwietnia(26dc) to juz ich nie było aż się zdziwiłam

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a progesteron to brałam dupka przez 3cykle i troszkę przytyłam ale nawet to dobrze bo gin mówił że ciężko bd mi zajść w ciążę z wagą 42kg a teraz warze 45 troszkę szkoda jest bo tu i tam mi przybyło ale dla dzidzi chyba zrobię wszystko:)

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też dostałam progesteron na torbiel, ale niestety nie pomogło:( w przyszły piątek znów idę do gina, jak nadal torbiel będzie to pewnie dostanę anty na jakieś dwa miesiące:( więc ze staranek narazie nici:(

  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 14 maja 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny w którym dc widać już dominujący pęcherzyk? bo ja byłam przed @ i ginekolog powiedział coś pod nosem, że dostrzec już można dominujące pęcherzyki... i nie wiem jak to rozumieć

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alternatywa między 10-14 dc, ja zawsze tak chodzę na usg.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 9dc, na 16 idę na monitoring,to dam znać czy cos uroslo i ile :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    respondeca trzymam kciuki by urósł odpowiedni..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety niepowodzenie. 9dc, 2x1 Clo , endo 2,36mm, max. pęcherzyk może z 1cm. Lipa lipa lipa. Na sierpień laparoskopia.Trudno ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2014, 20:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj szkoda.. :( trzeba być mimo wszystko pozytywnej myśli :) wspieram!

    respondeca lubi tę wiadomość

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alternatywa wrote:
    dziewczyny w którym dc widać już dominujący pęcherzyk? bo ja byłam przed @ i ginekolog powiedział coś pod nosem, że dostrzec już można dominujące pęcherzyki... i nie wiem jak to rozumieć


    U mnie 12-13 dc

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem po 3 monitoringach , w pierwszym pecherzyk był w lewym jajniku i nie pekł, w 2 i 3 cyklu był w prawym i pękał w 12-13 dc, jednak nici z ciązy, w pon. ide na wizyte i jest plan żeby sprawdzic drożność jajowodów, mam przeczujcie że to włąśnie tu tkwi problem, boje się ale trzeba wyjaśnić ponad rok starań bez skutków :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marl współczuję :( i trzymam kciuki za badanie..

    Ja teraz 10 czerwca idę zobaczyć pęcherzyk w tym cyklu.

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jeszcze sie pewnie zejdzie zanim je bede robila, bo chya jakies badania wczesniej trzeba wykonac, ale bede chciala jak najszybciej, bo jak wczesniej wszystko przyjmowalam na spokojnie tak teraz zaczynam sie niecierpliwic, wiem ze to nie pomoze ale to juz tak samo z siebie wynika... :)

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ