X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

pęcherzyk

Oceń ten wątek:
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 29 maja 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy obniżenie prolaktyny może pomóc w pękaniu pęcherzyka czy tylko zastrzyki? Czy są to dwa zupełnie nie sposoby postępowania bo inne jest podłoże niepękania?

    f2wlcbxmqludqper.png
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 29 maja 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak jest prolaktyna za wysoka to pecherzyk może nie pekać, ja biore bromergon na obnizenie, monitorowałam się i wiem ze teraz mi pekają

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 29 maja 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam parlodel 1/4 tabletki dziennie

    f2wlcbxmqludqper.png
  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    My z mężem staramy się juz od dwóch lat. Póki co byłam 5 cykli na clo ale jajniki nie ragowały mimo duzej dawki bo az 4 tabletek dziennie. Lekarz skierował mnie na laparoskopię i teraz mam pierwszy cykl monitorowany po laparo brała przez 10 dni CLO metformax i pabidexametazon i w 12 dc byłam na usg i okazało się ze na lewym jajniku jest pecherzyk 15mm i lekarz 13dc rano kazał mi zrobic sobie zastrzyk ovitrelle i pozniej sie juz starać. W 16 dc bylam na usg ale juz u innego ginekologa (bo ten u ktorego sie lecze jest właśnie na urlopie) i ten ginekolog powiedzial mi ze tego pecherzyka juz nie mam, a jak zapytalam sie czy to oznacza ze była owulacji to usłyszałam ze nie było owulacji bo nie ma ani ciałka żóltego ani płynu w zatoce douglasa. Prosze napiszcie mi zawsze ciałko żólte i płyn w zatoce douglasa musi być widoczny jesli doszło do owulacji. Nie wiem juz co mam mysleć o tym.

    nadzieja
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej tak. Rzadko się zdarza, że lekarz tego nie widzi, bo się jakoś "ukryje" na obrazie USG. Raczej nikłe prawdopodobieństwo. Prędzej ukryłby się gdzieś niepęknięty pęcherzyk, ale po ovitrelle znowu mało prawdopodobne, żeby nie pękł. Możliwe, że się wchłonął.

    Dostajesz OGROMNĄ dawkę CLO. Ogromną. Ja jak zmieniałam lekarza i wcześniejszy mi dawał 2 tab. to nowy powiedział: "Nie wiem czy to jest jeszcze odwaga czy już brawura..."

    Konsultowałaś się z innym lekarzem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2014, 14:17

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ