X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

pęcherzyk

Oceń ten wątek:
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 31 marca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Byłam dziś u lekarza na monitoringu owulacji ( 9 dc ) jak to stwierdził prawy jajnik czysty, w lewym natomiast dominujący pęcherzyk ale powiedział że jak na ten dzień cyklu trochę za duży. Nie wiem dokładnie ile miał bo nie powiedział a ja z tego wszystkiego nie zapytałam. Stwierdził tylko że jest za duży:( co to może oznaczać? czy to jakaś pozostałość po ostatnim cyklu i jest on przestarzały? Pomoocy...

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy jakiej był wielkości. Na forum są dziewczyny, które zaszły np.: w 8 dniu cyklu :) Więc może tym razem masz szybciej owulację?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim chodzi o to ze czasem jesli zbyt wczesnie jest ovu to endo w macicy nie zdazy odpowiednio przyrosnac dlatego zarowno bardzo wczesna jak i zbyt pozna owu nie jest dobra....
    Czasem zdarza sie ze moze tez to byc przetrwaly pecherzyk z wczesniejszego cyklu tzw torbielka czynnosciowa..
    Jakie wdrozyl kolejne postepowanie??? Masz kiedy do niego sie zglosic?? Moze nast razem zapytaj o endometrium jakiej jest grubosci czasem wczesna owu nie ejst problemem jesli endo tez przyrasta szybko...Pamietaj ze grubosc endo wymagana do zagniezdzenia musi sie srednio miescic w przedziale minimum od 8mm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2014, 17:42

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 31 marca 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w środę idę na kolejny monitoring i wtedy zobaczymy... muszę właśnie dopytać o wielkość pęcherzyka i endomendrium. Mówił tylko że endo dwuwarstwowe czyli chyba dobrze nie? A obserwując mój śluz to na owulkę się chyba jeszcze nie zanosi bo jest suuuucho jak chyba nigdy dotąd:(

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniiusiaaa5 wrote:
    w środę idę na kolejny monitoring i wtedy zobaczymy... muszę właśnie dopytać o wielkość pęcherzyka i endomendrium. Mówił tylko że endo dwuwarstwowe czyli chyba dobrze nie? A obserwując mój śluz to na owulkę się chyba jeszcze nie zanosi bo jest suuuucho jak chyba nigdy dotąd:(

    w którym jesteś Aniisiaaa5 dc?


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julianna wrote:
    w którym jesteś Aniisiaaa5 dc?

    Dziś jest mój 10 dc jutro kolejny monitoring...

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez jestem po poierwszym monitoringu, wkrotce ide na drugi bo okazalo sie z moj pecherzyk rosl sobie i jak osiagnal 2 cm to przestal roznac ale tez nie pekl... takze jednym slowem cykl bezowulacyjny ciekawe co wyjdzie dalej, bo ponad rok stan i zero skutkow

  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marl202 wrote:
    ja tez jestem po poierwszym monitoringu, wkrotce ide na drugi bo okazalo sie z moj pecherzyk rosl sobie i jak osiagnal 2 cm to przestal roznac ale tez nie pekl... takze jednym slowem cykl bezowulacyjny ciekawe co wyjdzie dalej, bo ponad rok stan i zero skutkow

    Podobnie jak ja, ponad rok starań i nic:( ręce opadają:( z tym że mój pęcherzyk rośnie za szybko ( chyba że ten jest z poprzedniego cyklu jakiś przerośnięty) jutro ostatni monitoring, więc wszystko się wyjaśni. Ale na owulkę raczej się nie zanosi bo śluzu jakby kot napłakał ( pomimo że brałam wiesiołek i duużo wody)

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniiusiaaa5 wrote:
    Podobnie jak ja, ponad rok starań i nic:( ręce opadają:( z tym że mój pęcherzyk rośnie za szybko ( chyba że ten jest z poprzedniego cyklu jakiś przerośnięty) jutro ostatni monitoring, więc wszystko się wyjaśni. Ale na owulkę raczej się nie zanosi bo śluzu jakby kot napłakał ( pomimo że brałam wiesiołek i duużo wody)


    a z prolaktyną wszsystko okej ? bo u mnie jest za wysoka i najprawdopodobniej to jest przyczzyną, no chyba ze sa inne ktorych jeszcze nie wykryto mi ...

  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hormony badałam i wszystkie są ok, z tym że stosunek lh do fsh mam 0,44 więc chyba trochę za niski... ogólnie i jeden i drugi hormon mieszczą się w normie ale ten stosunek jeden do drugiego za mały...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Ja również chodzę na usg by podglądnąć pęcherzyki, w poprzednim cyklu byłam i okazało się, że są mało obiecujący czyt. za małe. Za kilka dni idę ponownie je zobaczyć i mam nadzieję na dobre wieści. Nie chciałabym dodatkowo przyjmować leków na ich stymulację.

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też w poniedziałek ide na monitoring bo to bedzie 13 dc, ciekawe co tam wyjdzie, ostatnio nie pękł pęcherzyk moze dostne zastrzyk...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też idę w pon ;) w 13 dc :)

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to daj znac co tam uroslo:) u mnie juz sluz jest i prawy jajnik wczoraj bolal, a w tamtym cyklu mialam 1 pecherzyk w lewym a prawy czysty

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w tamtym cyklu były pęcherzyki na obu ale małe, teraz chcę dopytać ile mają.. u mnie 2 dni jakieś napięcie w podbrzuszu było i lekki ból przy kucaniu i podnoszeniu nóg. Dzisiaj już nic..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marl202 powodzenia dzisiaj na USG, ja idę na 11.40.. troszkę się denerwuje, że znowu wszystko nie będzie ok ale jestem dobrej myśli.. pojawił się mały śluz.

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja idę po 16 też jestem ciekawa co tam wyjdzie, powodzonka

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powodzenia dziewczęta, ja czekam na wynik bety i na @


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już jestem po USG i w końcu jakieś pozytywne wieści, dodające skrzydeł ;)
    Lewy jajnik śpi ale w prawym jajniku jest obiecujący pęcherzyk, ma prawie 2 cm i w ciągu dwóch dób powinna być owu :) jak powiedział lekarz "do dzieła" ;)
    Bardzo się cieszę i znowu mam większą nadzieję i co najważniejsze na razie nic dodatkowo nie muszę przyjmować !

    Pytałam jakiej powinien być wielkości ale lekarz powiedział, że to indywidualnie, niektórym pęka ok 2 cm a niektórym dopiero ponad 2 cm. Także zobaczymy.

    Mam nadzieję, że i u Was pozytywne wieści będą ! Trzymam kciuki.

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o super:) same dobre wieści
    u mnie w lewym czysto, w prawym jest pecherzyk ma 2 cm, powiedzial zeby dzialać dziś i jutro bo powiniem peknąć, tylko ciekawe czy pęknie czy jak w tamtym m-cu nie. Na kolejny monitor idę w czwartek zbadac co się wydarzyło

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ