Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Polna IN VITRO
Odpowiedz

Polna IN VITRO

Oceń ten wątek:
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Hani wrote:
    Sama z ciekawości zapytam się docenta jak to jest nawet jak sama czytałam to różne są zdania 🙈

    No właśnie różne są zdania, Dziewczyny z innego wątku piszą że nie trzeba a też miały 🤔

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Mama_Hani Autorytet
    Postów: 388 273

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie Novum znalazłam taką informację , że leki wyzwalające lodówka ,antagoniści temp pokojowa ,gonadotropiny analogi zależy jak zostały przygotowane i jaki preparat lodówka ten pokojowa .

    Hania🧑 6 lat ivf
    14.10.2025 7+3 jest ♥️
    18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
    Zostały ❄️❄️
    Maj 2026 CC Staś
    2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️

    Zawsze jest miejsce na cud 🌺
  • Miminikna Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pytałam na polnej położnych przy stymulacji, mówiły, że Orgalutran nie musi być w lodówce.
    Pani w aptece mówiła to samo.

    Nie trzymałam w lodówce ;)

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    Październik 2024 - startujemy z IV
    17.10.2024 punkcja - ❄️❄️❄️
    06.01.2025 transfer 4.1.2, beta<0.2 :(
    08.03.2025 transfer 3.2.2
    5 dpt beta 6,7 ⏸️
    9 dpt beta 105
    11 dpt beta 306
    13 dpt beta 882
    16 dpt beta 4198
    18 dpt p. ciążowy + żółkowy, cień zarodka <3
    12+1 CRL 5,5cm, prenatalne, SANCO ok
    27+1 - 1150 g Dziewczyny

    preg.png
  • Dziewczynka Autorytet
    Postów: 625 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trzymałam w lodówce ,ale dajcie znać co doc powiedział z ciekawości. Podobnie jak z np lactovaginal też różnie w aptece mówią co do przechowywania.

    Endometrioza 4 stopień po operacji leczenie dr Janowiec.Trzy procedury ivf.
    Transfer 11.06.2025
    8.07.2025 jest ♥️
    Sanco Pro czekamy na chłopca 🐻
    14.02.2026 38+2 CC Iwo 🩵🩵
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam dopytać to położne mówią żeby trzymać w lodówce.

    Dziewczyny w którym dc miałyście punkcję?

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Dziewczynka Autorytet
    Postów: 625 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Dzwoniłam dopytać to położne mówią żeby trzymać w lodówce.

    Dziewczyny w którym dc miałyście punkcję?


    Zależy jak rosną pęcherzyki u mnie trzy punkcje były różni ale tak od 14 do 16 dnia cyklu może też być też 13 ,17

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2025, 10:16

    Endometrioza 4 stopień po operacji leczenie dr Janowiec.Trzy procedury ivf.
    Transfer 11.06.2025
    8.07.2025 jest ♥️
    Sanco Pro czekamy na chłopca 🐻
    14.02.2026 38+2 CC Iwo 🩵🩵
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynka wrote:
    Zależy jak rosną pęcherzyki u mnie trzy punkcje były różni ale tak od 14 do 16 dnia cyklu może też być też 13 ,17

    Jak liczę to przypadnie mi przed samymi świętami 🤣🫣

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Dziewczynka Autorytet
    Postów: 625 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Jak liczę to przypadnie mi przed samymi świętami 🤣🫣


    To idealnie 🙂 jeżeli chodzi o dojazdy

    Endometrioza 4 stopień po operacji leczenie dr Janowiec.Trzy procedury ivf.
    Transfer 11.06.2025
    8.07.2025 jest ♥️
    Sanco Pro czekamy na chłopca 🐻
    14.02.2026 38+2 CC Iwo 🩵🩵
  • Dotipik Autorytet
    Postów: 447 169

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Jak liczę to przypadnie mi przed samymi świętami 🤣🫣
    Miałam 11 dnia cyklu (w sumie tak jak normalnie wypada mi owulacja).
    Jeżeli chodzi o lactovaginal to musi być lodowka, chodzi o podłoże w leku. Lactovaginal lubię, ale wolę lakcid intima, nie trzeba w lodówce, więc na luzie w łazience i możemy jeździć na wakacje razem.

  • agatkaagatka Ekspertka
    Postów: 225 129

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Dzwoniłam dopytać to położne mówią żeby trzymać w lodówce.

    Dziewczyny w którym dc miałyście punkcję?

    12,14 dzień cyklu zależy jak zareagują jajniki .Miałam dwie punkcje ,ale może być też 16 koleżanka miała później

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018 roku .Poronienie 10 tc 💔,poronienie 18 tc 💔( zator i zawał łożyska) ,ciąża pozamaciczna -brak jajowodu ,wodniak - brak kolejnego jajowodu.
    2 x ivf
    FET❄️5.1.1.
    🌈 Urodziła się Zosia w 36 tc z wagą 2850 g 05.06.2025.
    2026 powrót do starań ⏳️
  • agatkaagatka Ekspertka
    Postów: 225 129

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotipik wrote:
    Miałam 11 dnia cyklu (w sumie tak jak normalnie wypada mi owulacja).
    Jeżeli chodzi o lactovaginal to musi być lodowka, chodzi o podłoże w leku. Lactovaginal lubię, ale wolę lakcid intima, nie trzeba w lodówce, więc na luzie w łazience i możemy jeździć na wakacje razem.

    To lepiej każde przechowywać w lodówce .? Teraz biorę Sanprobi i nie trzeba w lodówce a np kiedyś brałam Femflora też doustne i było po otwarciu w lodówce 🤔

    Starania od 2018 roku .Poronienie 10 tc 💔,poronienie 18 tc 💔( zator i zawał łożyska) ,ciąża pozamaciczna -brak jajowodu ,wodniak - brak kolejnego jajowodu.
    2 x ivf
    FET❄️5.1.1.
    🌈 Urodziła się Zosia w 36 tc z wagą 2850 g 05.06.2025.
    2026 powrót do starań ⏳️
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie owulacja ok 14-16 dc różnie jak większe dawki leków to pewnie szybciej.

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Dziewczynka Autorytet
    Postów: 625 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotipik wrote:
    Miałam 11 dnia cyklu (w sumie tak jak normalnie wypada mi owulacja).
    Jeżeli chodzi o lactovaginal to musi być lodowka, chodzi o podłoże w leku. Lactovaginal lubię, ale wolę lakcid intima, nie trzeba w lodówce, więc na luzie w łazience i możemy jeździć na wakacje razem.

    Też biorę na zmianę lakcid intima ,invag ,lactovaginal na mnie nie działa 🙈

    Endometrioza 4 stopień po operacji leczenie dr Janowiec.Trzy procedury ivf.
    Transfer 11.06.2025
    8.07.2025 jest ♥️
    Sanco Pro czekamy na chłopca 🐻
    14.02.2026 38+2 CC Iwo 🩵🩵
  • agatkaagatka Ekspertka
    Postów: 225 129

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miminikna wrote:
    ja pytałam na polnej położnych przy stymulacji, mówiły, że Orgalutran nie musi być w lodówce.
    Pani w aptece mówiła to samo.

    Nie trzymałam w lodówce ;)

    Miminikna gratulacje tego etapu ciąży i kciuki za kolejne 🌸🙂

    Miminikna lubi tę wiadomość

    Starania od 2018 roku .Poronienie 10 tc 💔,poronienie 18 tc 💔( zator i zawał łożyska) ,ciąża pozamaciczna -brak jajowodu ,wodniak - brak kolejnego jajowodu.
    2 x ivf
    FET❄️5.1.1.
    🌈 Urodziła się Zosia w 36 tc z wagą 2850 g 05.06.2025.
    2026 powrót do starań ⏳️
  • Dziewczynka Autorytet
    Postów: 625 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotipik wrote:
    Ja jeszcze biorę doustny trivagin, provag. Fajny też jest hydrovag, i w sumie iladian też fajnie zakwasza. Śpię bez bielizny.
    A co do trzymania w lodówce, to moja mama trzyma też kremy do twarzy i tusze do rzęs, ja tak nie szaleje:)

    Chodzę tylko w sukienkach poprostu dobrze się czuje spodni nie lubię w domu też często bez bielizny jak nie ma gości czy coś plus dieta przeciwzapalna od dobrych dwóch lat mam spokój z infekcjami .

    Endometrioza 4 stopień po operacji leczenie dr Janowiec.Trzy procedury ivf.
    Transfer 11.06.2025
    8.07.2025 jest ♥️
    Sanco Pro czekamy na chłopca 🐻
    14.02.2026 38+2 CC Iwo 🩵🩵
  • ewelina_30 Autorytet
    Postów: 551 461

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z Poznania macie do polecenia jakiegoś dobrego okulistę ,dokładnego? .Teraz biorąc Plaquenil muszę być pod kontrolą okulisty również w ciąży ostatnio średnio trafiłam a tak nie miałam potrzeby chodzić.

    Dodatnie ANA RO, LA kapilaroskopia , zespół Sjögrena. Od 10 lat objaw Raynauda ( naprzemiennie Amlopin ,Lacipil ,Agapurin SR ,viagra )
    Plaquenil 400 mg - 3 miesiące
    Plaquenil 200mg ,acard ,clexana ,medargin (zamiast amlopin) ,sztuczne łzy.
    12.05 .2025 transfer ❄️
    16.05.2025 4dpt bhcg 14 progesteron 35
    19.05.2025 7dpt bhcg 50
    22 .05.2025 10dpt bhcg 173 kolejna bhcg 625
    Badanie wolnego DNA płodowego wszystko ok dziewczynka ♥️
    Metypred dawka podtrzymująca ,plaquenil ,clexana ,lacipil 2mg 3x1 ,trandate 4x300mg,isoptin ,insulina po porodzie wlew z immunoglobulin .

    28.07.2025 wizyta podgląd bobaska ✅
    1.08.2025 reumatolog ✅
    Od 16tc do 24 tc echo serca pierwsze echo 13.08.2025 ✅( co tydzień)
    16.09.2025 drugie badanie prenatalne ✅
    29.12.2025 przyjęcie do szpitala
    7.01.2026 CC Marcelinka 37+0 3050 g ❤️
  • Manka Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina_30 wrote:
    Dziewczyny z Poznania macie do polecenia jakiegoś dobrego okulistę ,dokładnego? .Teraz biorąc Plaquenil muszę być pod kontrolą okulisty również w ciąży ostatnio średnio trafiłam a tak nie miałam potrzeby chodzić.

    Bon Medic każdy specjalista jest dobry . Osobiście polecam Danuta Nikratowicz ,Agata Brązert.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2025, 16:19

  • ewelina_30 Autorytet
    Postów: 551 461

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka wrote:
    Bon Medic każdy specjalista jest dobry . Osobiście polecam Danuta Nikratowicz ,Agata Brązert.


    Dzięki !!

    Dodatnie ANA RO, LA kapilaroskopia , zespół Sjögrena. Od 10 lat objaw Raynauda ( naprzemiennie Amlopin ,Lacipil ,Agapurin SR ,viagra )
    Plaquenil 400 mg - 3 miesiące
    Plaquenil 200mg ,acard ,clexana ,medargin (zamiast amlopin) ,sztuczne łzy.
    12.05 .2025 transfer ❄️
    16.05.2025 4dpt bhcg 14 progesteron 35
    19.05.2025 7dpt bhcg 50
    22 .05.2025 10dpt bhcg 173 kolejna bhcg 625
    Badanie wolnego DNA płodowego wszystko ok dziewczynka ♥️
    Metypred dawka podtrzymująca ,plaquenil ,clexana ,lacipil 2mg 3x1 ,trandate 4x300mg,isoptin ,insulina po porodzie wlew z immunoglobulin .

    28.07.2025 wizyta podgląd bobaska ✅
    1.08.2025 reumatolog ✅
    Od 16tc do 24 tc echo serca pierwsze echo 13.08.2025 ✅( co tydzień)
    16.09.2025 drugie badanie prenatalne ✅
    29.12.2025 przyjęcie do szpitala
    7.01.2026 CC Marcelinka 37+0 3050 g ❤️
  • ewelina_30 Autorytet
    Postów: 551 461

    Wysłany: 4 kwietnia 2025, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata to jest różnie męża brat internista niektóre przechowuje w lodówce inne temperatura pokojowa wszystko zależy jakie szczepy czy w niższych temperaturach pozostaną stabilne .np sanprobi IBS przechowywać w pokojowej ale jak ktoś schowa do lodówki nic się nie stanie bo szczep w temperaturze około 4 stopni pozostaje stabilny .

    agatkaagatka lubi tę wiadomość

    Dodatnie ANA RO, LA kapilaroskopia , zespół Sjögrena. Od 10 lat objaw Raynauda ( naprzemiennie Amlopin ,Lacipil ,Agapurin SR ,viagra )
    Plaquenil 400 mg - 3 miesiące
    Plaquenil 200mg ,acard ,clexana ,medargin (zamiast amlopin) ,sztuczne łzy.
    12.05 .2025 transfer ❄️
    16.05.2025 4dpt bhcg 14 progesteron 35
    19.05.2025 7dpt bhcg 50
    22 .05.2025 10dpt bhcg 173 kolejna bhcg 625
    Badanie wolnego DNA płodowego wszystko ok dziewczynka ♥️
    Metypred dawka podtrzymująca ,plaquenil ,clexana ,lacipil 2mg 3x1 ,trandate 4x300mg,isoptin ,insulina po porodzie wlew z immunoglobulin .

    28.07.2025 wizyta podgląd bobaska ✅
    1.08.2025 reumatolog ✅
    Od 16tc do 24 tc echo serca pierwsze echo 13.08.2025 ✅( co tydzień)
    16.09.2025 drugie badanie prenatalne ✅
    29.12.2025 przyjęcie do szpitala
    7.01.2026 CC Marcelinka 37+0 3050 g ❤️
  • OlgaW Autorytet
    Postów: 286 216

    Wysłany: 5 kwietnia 2025, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek25 orgalutran trzymałam w lodówce jeżeli była potrzeba zrobienia w innym miejscu to torba termoizolacyjna do transportu leków jak myszą być w odpowiedniej temperaturze np w Doz można dostać tylko tam też jest do max 60 minut więc w razie w brałam kilka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2025, 06:23

    Czekamy na synka 💙
    23tc szew ratunkowy
    37 tc ściągnięcie szwu
    37+2 Antoni 3510 g, grudzień 2025
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Obrotowy fotelik tyłem - bezpieczeństwo i funkcjonalność

Fotelik obrotowy to wygoda i bezpieczeństwo w jednym – dzięki funkcji obracania ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka z samochodu, a także pozwala na łatwe ustawienie tyłem do kierunku jazdy, co jest najbezpieczniejszą pozycją dla najmłodszych pasażerów. Jakie ma jeszcze korzyści?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ