Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Polna IN VITRO
Odpowiedz

Polna IN VITRO

Oceń ten wątek:
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka wrote:
    Patisonek25 ciśnieniomierz faktycznie zdaje dobrze egzamin🙂 .Mierzy prawidłowo teraz miałam założony holter przez kardiologa i ciśnienia się pokrywały jak sobie dodatkowo mierzyłam

    Super, najważniejsze ze pokrywają się pomiary 🥰
    Ja sprawdzałam i mam tez ten model, jestem zadowolona, polecała mi go farmaceutka w aptece.
    Służy mi dobre kilka lat. Ciśnienia się trochę uspokoiły?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2025, 19:33

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Manka Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Super, najważniejsze ze pokrywają się pomiary 🥰
    Ja sprawdzałam i mam tez ten model, jestem zadowolona, polecała mi go farmaceutka w aptece.
    Służy mi dobre kilka lat. Ciśnienia się trochę uspokoiły?

    Ciśnienie na tych dawkach leków co mam wyszły z zapisów holtera dobre🙂 białko w dobowej zbiórce rośnie minimalnie inne parametry nerkowe w normie przepływu nie siadają jak na razie ,bobo waga dobra tutaj spokojnie dociągnę do 38 według aktualnych wyników badań .Teraz ta pępowina wyszła zobaczymy w poniedziałek już 36 tc zobaczymy czy święta spędzimy w szpitalu ale w razie w nawet jestem pozytywnie nastawiona 🙂

    agatkaagatka, Patisonek 25 lubią tę wiadomość

  • agatkaagatka Ekspertka
    Postów: 225 129

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka wrote:
    Ciśnienie na tych dawkach leków co mam wyszły z zapisów holtera dobre🙂 białko w dobowej zbiórce rośnie minimalnie inne parametry nerkowe w normie przepływu nie siadają jak na razie ,bobo waga dobra tutaj spokojnie dociągnę do 38 według aktualnych wyników badań .Teraz ta pępowina wyszła zobaczymy w poniedziałek już 36 tc zobaczymy czy święta spędzimy w szpitalu ale w razie w nawet jestem pozytywnie nastawiona 🙂


    No to super 🙂

    Starania od 2018 roku .Poronienie 10 tc 💔,poronienie 18 tc 💔( zator i zawał łożyska) ,ciąża pozamaciczna -brak jajowodu ,wodniak - brak kolejnego jajowodu.
    2 x ivf
    FET❄️5.1.1.
    🌈 Urodziła się Zosia w 36 tc z wagą 2850 g 05.06.2025.
    2026 powrót do starań ⏳️
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka wrote:
    Ciśnienie na tych dawkach leków co mam wyszły z zapisów holtera dobre🙂 białko w dobowej zbiórce rośnie minimalnie inne parametry nerkowe w normie przepływu nie siadają jak na razie ,bobo waga dobra tutaj spokojnie dociągnę do 38 według aktualnych wyników badań .Teraz ta pępowina wyszła zobaczymy w poniedziałek już 36 tc zobaczymy czy święta spędzimy w szpitalu ale w razie w nawet jestem pozytywnie nastawiona 🙂

    To świetna wiadomość 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2025, 20:34

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Paniwiosna Ekspertka
    Postów: 248 212

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    To ja w 7 dc miałam wzrastające jeszcze. Daj znać w sobotę jak sytuacja 😉

    Stosujesz jakaś specjalną dietę wysokobiałkową? Staram się dużo pić wody Muszyna ,jogurty proteinowe ,batony proteinowe .Nie jem serów ,mleka takich typowo nabiałowych rzeczy przez alergie muszę się podpytać w sobotę czy coś dodatkowo stosować aby dostarczyć więcej białka .

    👩‍🦰32 l 👨‍🦰32 l
    Ivf
    08.09.2025 ♥️♥️ 1k2o
    27.01.2026 1306 g i 1280g
    9.03.3026 ostatnia wizyta
    11.03.2026 przyjęcie do szpitala

    13.03.2026 Zosia 🐼2310 g Celina 🐼2402 g 36+0
  • OlgaW Autorytet
    Postów: 286 216

    Wysłany: 10 kwietnia 2025, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paniwiosna wrote:
    Stosujesz jakaś specjalną dietę wysokobiałkową? Staram się dużo pić wody Muszyna ,jogurty proteinowe ,batony proteinowe .Nie jem serów ,mleka takich typowo nabiałowych rzeczy przez alergie muszę się podpytać w sobotę czy coś dodatkowo stosować aby dostarczyć więcej białka .

    Stosowałam właśnie batony ,kefiry/ napoje proteinowe ,jogurty proteinowe z orzechami ,izotoniki . Czułam się bardzo dobrze .Nie miałam hiperstymulacji tutaj trzeba zwiększyć mocno ilość białka .

    Czekamy na synka 💙
    23tc szew ratunkowy
    37 tc ściągnięcie szwu
    37+2 Antoni 3510 g, grudzień 2025
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 11 kwietnia 2025, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paniwiosna wrote:
    Stosujesz jakaś specjalną dietę wysokobiałkową? Staram się dużo pić wody Muszyna ,jogurty proteinowe ,batony proteinowe .Nie jem serów ,mleka takich typowo nabiałowych rzeczy przez alergie muszę się podpytać w sobotę czy coś dodatkowo stosować aby dostarczyć więcej białka .

    Specjalnej diety wysokobiałkowej nie stosuję, zwiększyłam poprostu ilość białka w diecie i piję elektrolity bez cukru. Piję też dość dużo wody.
    Na tą chwilę oprócz tego że bolą jajniki czuję się dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2025, 05:15

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 11 kwietnia 2025, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotipik wrote:
    A mięsko jesz:)? Bo wołowina jest dość wysokobiałkowa:)

    Mało ostatnio, coś mnie odrzuca od mięsa 🫣

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Mama_Hani Autorytet
    Postów: 388 273

    Wysłany: 11 kwietnia 2025, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro punkcja potem urodziny córeczki mam nadzieję , że będzie to owocny dzień 🙂

    Paniwiosna, Manka lubią tę wiadomość

    Hania🧑 6 lat ivf
    14.10.2025 7+3 jest ♥️
    18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
    Zostały ❄️❄️
    Maj 2026 CC Staś
    2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️

    Zawsze jest miejsce na cud 🌺
  • Paniwiosna Ekspertka
    Postów: 248 212

    Wysłany: 11 kwietnia 2025, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Hani wrote:
    Jutro punkcja potem urodziny córeczki mam nadzieję , że będzie to owocny dzień 🙂


    U mnie jutro podgląd 🙂 Położna wczoraj mówiła , że pracowita i ciężka sobota się szykuje sporo punkcji itd.

    Manka lubi tę wiadomość

    👩‍🦰32 l 👨‍🦰32 l
    Ivf
    08.09.2025 ♥️♥️ 1k2o
    27.01.2026 1306 g i 1280g
    9.03.3026 ostatnia wizyta
    11.03.2026 przyjęcie do szpitala

    13.03.2026 Zosia 🐼2310 g Celina 🐼2402 g 36+0
  • Mama_Hani Autorytet
    Postów: 388 273

    Wysłany: 11 kwietnia 2025, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotipik wrote:
    Powodzenia:) jutro pewnie będzie tam spokojnie :)

    Właśnie też słyszałam , że jutro zapowiada się pracowity dzień aczkolwiek te soboty częściej są luźne i spokojne 🙂

    Dotipik lubi tę wiadomość

    Hania🧑 6 lat ivf
    14.10.2025 7+3 jest ♥️
    18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
    Zostały ❄️❄️
    Maj 2026 CC Staś
    2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️

    Zawsze jest miejsce na cud 🌺
  • Ewelinamala Ekspertka
    Postów: 218 130

    Wysłany: 11 kwietnia 2025, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Hani wrote:
    Jutro punkcja potem urodziny córeczki mam nadzieję , że będzie to owocny dzień 🙂


    Powiedzenia ✊ sto lat dla córeczki 🎉🎉🎉

    Dotipik, agatkaagatka, OlgaW lubią tę wiadomość

    👧30l🧑34l
    30.05.2025 Franciszek 🧑 ivf
    5.01.2026 7+4❤️ naturalny cud
    Sanco pro zdrowy chłopiec

    preg.png
  • Ewelinamala Ekspertka
    Postów: 218 130

    Wysłany: 12 kwietnia 2025, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak swoją drogą któraś wie dlaczego Anty -Xa lepiej badać w labolatorium na miejscu ?

    👧30l🧑34l
    30.05.2025 Franciszek 🧑 ivf
    5.01.2026 7+4❤️ naturalny cud
    Sanco pro zdrowy chłopiec

    preg.png
  • agatkaagatka Ekspertka
    Postów: 225 129

    Wysłany: 12 kwietnia 2025, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinamala wrote:
    Tak swoją drogą któraś wie dlaczego Anty -Xa lepiej badać w labolatorium na miejscu ?

    Tu właśnie zależy jakie badania i nie tylko anty -Xa kiedyś jak chciałam zrobić badania na Ułańskiej to doc B nie polecał ze względu na zafałszowanie wyniku najpierw te probówki czekają ,potem jest transport.Wypowiem się na temat koagulologii kiedyś moja pierwsza hematolog mi mówiła , że to są tak precyzyjne wyniki , że nawet same wstrząsy podczas transportu krwi z jednego na drugi koniec miasta mogą fałszować wyniki i takie badania jak APTt ,czasy krzepnięcia gdzie trzeba podać leki ,czynnik krzepnięcia tu nie można sobie pozwolić na błędne wyniki .

    Ewelinamala lubi tę wiadomość

    Starania od 2018 roku .Poronienie 10 tc 💔,poronienie 18 tc 💔( zator i zawał łożyska) ,ciąża pozamaciczna -brak jajowodu ,wodniak - brak kolejnego jajowodu.
    2 x ivf
    FET❄️5.1.1.
    🌈 Urodziła się Zosia w 36 tc z wagą 2850 g 05.06.2025.
    2026 powrót do starań ⏳️
  • OlgaW Autorytet
    Postów: 286 216

    Wysłany: 12 kwietnia 2025, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam z ciekawości czy któraś z Was rozmawiała z docentem na temat diagnostyki preimplantacyjnej - nieinwazyjnej ? Widziałam , że w marcu byli w Lizbonie na konferencjach ciekawy temat .

    Ewelinamala lubi tę wiadomość

    Czekamy na synka 💙
    23tc szew ratunkowy
    37 tc ściągnięcie szwu
    37+2 Antoni 3510 g, grudzień 2025
  • Ewelinamala Ekspertka
    Postów: 218 130

    Wysłany: 12 kwietnia 2025, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlgaW wrote:
    Pytam z ciekawości czy któraś z Was rozmawiała z docentem na temat diagnostyki preimplantacyjnej - nieinwazyjnej ? Widziałam , że w marcu byli w Lizbonie na konferencjach ciekawy temat .


    Mnie już to nie dotyczy ale było spojrzenie lekarzy z Europy ,Ameryki sama się posiłkowałam stronami zagranicznymi jak czytałam o badaniach zarodków w Polsce mało jest wyjaśnienia tematu co jak i dlaczego .Tutaj trzeba trafić na dobrego genetyka co wyjaśni temat .W sensie nie wiem jak w innych większych miastach np Warszawa .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2025, 11:24

    👧30l🧑34l
    30.05.2025 Franciszek 🧑 ivf
    5.01.2026 7+4❤️ naturalny cud
    Sanco pro zdrowy chłopiec

    preg.png
  • Manka Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 12 kwietnia 2025, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatkaagatka wrote:
    Tu właśnie zależy jakie badania i nie tylko anty -Xa kiedyś jak chciałam zrobić badania na Ułańskiej to doc B nie polecał ze względu na zafałszowanie wyniku najpierw te probówki czekają ,potem jest transport.Wypowiem się na temat koagulologii kiedyś moja pierwsza hematolog mi mówiła , że to są tak precyzyjne wyniki , że nawet same wstrząsy podczas transportu krwi z jednego na drugi koniec miasta mogą fałszować wyniki i takie badania jak APTt ,czasy krzepnięcia gdzie trzeba podać leki ,czynnik krzepnięcia tu nie można sobie pozwolić na błędne wyniki .

    Od czasu jak każdy wynik APTT wychodził mi inny badam tylko w labolatorium przyszpitalnym Polna itd gdzie nie trzymają tego pół dnia zanim przyjedzie kurier 🙂

  • Ewelinamala Ekspertka
    Postów: 218 130

    Wysłany: 12 kwietnia 2025, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka wrote:
    Od czasu jak każdy wynik APTT wychodził mi inny badam tylko w labolatorium przyszpitalnym Polna itd gdzie nie trzymają tego pół dnia zanim przyjedzie kurier 🙂


    Kiedyś robiłam profil ANA przeciwciała pierwsze badania poprostu przypadkowe labolatorium wyniki takie , że aż mi słabo było jak przeczytałam co to może znaczyć potem powtórka w labolatorium reumatologicznym przy oddziale reumatologii całkowicie inny wynik .Reumatolog ma konsultacji też mówił aby wcześniej dowiadywać się i robić w polecanych dobrych miejscach to jest kwestia doświadczenia kadry labolatorium tak samo jak antykoagulant tocznia ( najczęściej wychodzi fałszywie dodatni ) to jest tak zawiłe badanie aby też badać w pracowni hemostazy ze względu na doświadczenie personelu .

    👧30l🧑34l
    30.05.2025 Franciszek 🧑 ivf
    5.01.2026 7+4❤️ naturalny cud
    Sanco pro zdrowy chłopiec

    preg.png
  • Mama_Hani Autorytet
    Postów: 388 273

    Wysłany: 12 kwietnia 2025, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po punkcji teraz zostaje odpoczynek 🙂

    Sukienka, Dotipik, Dziewczynka, Emfanka lubią tę wiadomość

    Hania🧑 6 lat ivf
    14.10.2025 7+3 jest ♥️
    18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
    Zostały ❄️❄️
    Maj 2026 CC Staś
    2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️

    Zawsze jest miejsce na cud 🌺
  • Mama_Hani Autorytet
    Postów: 388 273

    Wysłany: 12 kwietnia 2025, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlgaW wrote:
    Pytam z ciekawości czy któraś z Was rozmawiała z docentem na temat diagnostyki preimplantacyjnej - nieinwazyjnej ? Widziałam , że w marcu byli w Lizbonie na konferencjach ciekawy temat .

    Szczerze więcej jest dobrej literatury na stronach zagranicznych głównie amerykańskich z wyjaśnieniem tematu nasze badania ,literatura jeszcze mało o tym mówią u nas jest to kontrowersyjny temat jedni są za drudzy przeciw i człowiek wie , że dalej nic nie wie plus dobry genetyk .

    Hania🧑 6 lat ivf
    14.10.2025 7+3 jest ♥️
    18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
    Zostały ❄️❄️
    Maj 2026 CC Staś
    2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️

    Zawsze jest miejsce na cud 🌺
‹‹ 152 153 154 155 156 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ