X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam na setnej stronie ;-)

    India fajnie że wróciłaś :-)

    Mała Mi ja też myslałam że inseminacja jest tylko prywatnie ale dziewczyny na wątku ,,inseminacja'' tam piszą że robią ją na Nfz tym że warunki są nie za ciekawe i robią ją na wyznaczony wcześniej termin a nie wtedy jak jajo jest gotowe.

    Asiulku u mnie nie bedzie ciąży bo mam zrośnięta szyjke a jak by była to byłby cud tym bardziej że serduszkowanie było tylko jedno w czasie dni płodnych :-/

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOnik i co można poradzic na ta zrośnieta szyjkę?
    A co do inseminacji w wyznaczony termin ( po co tam owulacjia) to jakas parodia No ale co się dziwić teraz słysząłam o kolejnym cudownym pomyśle placenia 1000zł bezrobotnym przez rok od urodzenia dziecka. Wiwat patologia, domy dziecka beda pękac w szwach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 13:46

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też o tej "rewelacji" czytałam - 1000 zł a do tego pani Premier mówiła, że po 14 tygodniach można obniżyć o połowę i zatrudnić się na część etatu, żeby cyt: "zachęcić ludzi bezrobotnych do szukania pracy".
    No ludzie śmiech na sali.
    Biorąc pod uwagę fakt, że niestety kobiety z "patologii" zachodzą w ciążę jak na kichnięcie (patrz, nie tracą mega kasy na zabiegi, leczenia, wizyty w prywatnych gabinetach etc.) to już widzę naszą przyszłość... :(
    Jedna cecha pozytywna: Pszczelka będzie mieć robotę hihi bo jej pracy nie zlikwidują - jak pisze - będzie pękać w szwach :(
    Biedne dzieciątka :(

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie dziś przyszła wychowawczyni bo musiala isc po jakies dziecko do przedszkola i musiala gdzies zostawić chłopca rok i 2 mies. A on wiecznie płacze u sekretarki gdzie zawsze zostawiaja dzieci na chwile nie chcial isc.
    Wziełam go ne rece troche plakal, ale zaczełam z nim chodzic, poszlismy do okna, do lustra. z jakies wystawy "ukradlismy" gwiazdkę, pooglądalismy rysunki, szukalismy baławanka na wystawce. Trpche sie z nim pokręcilam i smial sie w glos, nie chcial mi z rąk zejść. Ech szkoda takich maluchów.
    A niestety patologii nie dotyka problem niepłodności. DLa patologii 1000zł mies na libacje-zyc nie umireac i plodzic kolejne dzieci

    tulipanna lubi tę wiadomość

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, co piszesz, bo przez prawie 7 lat pracowałam w OPS-ie...grr aż mnie szlag trafiał jak wypłacałam niektórym zasiłki wyższe albo porównywalne do mojej wypłaty.
    Pocieszenie, że wtedy zarabiałam niewiele ale zawsze musiałam przez 20 dni dzień w dzień wstawać, odrobić swoje z odpowiedzialnością jakąś a oni tylko mieli za zadanie wstać raz w miesiącu, przyjść i umówić się na wywiad a potem odebrać kasę z okienka...reszta świadczeń tj. dodatki mieszkaniowe, dożywianie dla dzieci czy dodatki rodzinne było przekazywane na konta albo gminy czy szkół.

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczelka wrote:
    MOnik i co można poradzic na ta zrośnieta szyjkę?


    Własnie NIC...:-(

    Tak czasem sie zdarza że po wycięciu części szyjki ona sie zrasta.
    Dla mnie szansą na zajscie w ciąże jest tylko inseminacja albo in vitro

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile dni u was mija zanim skoczy tem po podaniu pregnylu?

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane no ja nie wytrzymałam i zrobiłam test.. nie ma nawet cienia..
    no nic może kiedyś.. :( :( :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2015, 18:06

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Dziewczyny ile dni u was mija zanim skoczy tem po podaniu pregnylu?
    u mnie przeważnie dwa dni

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu jest czw a Ty mas zmiec okres w pn więc to sporo czasu ja w dniu spodziewanej miesiaczki robiłam i byl blazioch, dopiero po tyg byla wyraźna.
    Także ze smukiem poczekaj do pn:)

    asia-m-b lubi tę wiadomość

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczelko i jak po wizycie??!!

    Przede mną dłuuuuuga noc. Synek złapał w przedszkolu jakiegoś wirusa i mamy w pakiecie biegunkę i wymioty :(

    Dobrej nocki wszystkim... no i czekam jutro rano na raport z dobrymi wieściami od Pszczelki :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi pewnie ma rota:D Olo mial w maluchach;)
    uffff pobrala posiwy i powiedziala zeby niczego nie przekladac bo juz prawie miejsc nie ma, ze wszystkie wyniki bedą i tyle:D
    Także 15.01 o 12 mam nadzieje że pojdzie gładko:)

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne wieści z rana Pszczelko :)
    Z pewnością miałaś spokojną noc :)

    U nas na szczęście wykluczam rota (już na początku przedszkola przeżyliśmy to) po nocce stwierdzam, że to zatrucie pokarmowe albo jakiś inny wirus bo na szczęście u nas już bez wymiotów jedynie lekkie mazy biegunkowe :)
    Poję biedaczka cały czas orsalitem a i tak odwodniony na maksa.
    Teraz została z nim babcia i ma nakaz nawadniania :)
    Będzie dobrze :) Ale jestem i tak nietomna w pracy :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Karolcia88 Autorytet
    Postów: 4174 2360

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, przyszłam zameldować, że będziemy mieć dziewczynkę <3

    Która testuje w najbliższym czasie?

    czekolada, Agi83, kotkapc, Asiulek, tulipanna lubią tę wiadomość

    Juleczka 04.05.2015 <3
    relg9vvjqldrmcme.png
    mama Aniołka 30.05.2014
    Raduś Aniołek 08.07.2016
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolciu rany to juz połowa ciąży;) No i będzie mala księżniczka:)
    Teraz Asia mb testowała -za wczęsnie więc może w nd powtórzy i dołączy do Ciebie:)
    A kto dalej to nie wiem.
    Ja to juz drugi cykl bez leków bez napinania sie- dobrze tak ale tak szans na dziecko nie mam;/

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolciu - cudownie :) Gratuluję Księżniczki :)
    Jakiś ranking imion już macie? :)
    Pamiętam jak na suwaczku miałaś 8 tydzień bodajże :) a już można powiedzieć, z górki :)

    Mnie p. doktor kazała na wszelki wypadek odczekać kolejny cykl żeby przyszły wyniki z posiewu i wymazu... jednak martwimy się nieco i nie chcemy marnować cyklu kiedy mąż ma takie świetne wyniki badań.
    Jednak stawiamy na to, że mimo skąpego śluzu mogło nam się nie udawać przez ten długi czas upłynnienia (pow. 2 h).
    Dlatego umówiłam się do p. doktor na 15-go :) Tak więc będę razem z Pszczelką wiedziała coś więcej o przyszłym cyklu :)
    Teraz tylko modlę się żeby @ nie przyszła wcześniej. Jeśli przyjdzie wg planu to 15-go będę w 1 lub w 2 dniu cyklu i zaproponuję cykl z Clostilbegytem (bo tańszy niż Gonal a działa na mnie bo sprawdzony). Jeśli wyniki przyjdą ok 8-10 dc i będzie jakąś bakteria to odpuszczamy a jak będzie czysto to będziemy chcieli naturalnie spróbować :)
    Taki mam scenariusz dla p. doktor. Jednak jeśli powie NIE to będę grzeczna :) acz smutna ... :(

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMi co zrobiliście ze tak poprawił sie czas uplynnienia?

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane normalnie nie wyrabiam. Miałam jakiś taki zabiegany czas... podczytywałam, ale nie maiłam siły pisać. No muszę się w końcu zmotywować i być tu ma bieżąco :)

    Mała Mi czy Gonal działa na podobnej zasadzie jak Clo? Bedzie dobrze, może akurat najlepiej Ci podpasuje. Uważam, że jak jest możliwość to trzeba wszystkiego próbować.
    A jak Twój wynik AMH?
    Jak synek, już lepiej?

    monik :) kochana to teraz u Ciebie jest tylko możliwość in vitro czy jak to wygląda?
    A z tą inseminacją na NFZ to tak bez sensu... ;/
    A już doczytałam.... decydujecie się na coś w najbliższym czasie?

    Pszczelka ja nie słyszałam o tym pomyśle dopłaty tysiaka. Ale to jest chore... niestety będą z tego korzystac Ci co dzieci mieć nie powinni! Smutne :(
    Pszczelko na pewno pójdzie gładko ;) Trzymam kciuki


    Asiu nie smutkuj jeszcze, przecież wiesz, że tak naprawdę na test mogło być jeszcze za szybko. Ja patrzę na wykres i myślę, że na razie nie masz się czym dołować. A kiedy powtarzasz test??

    Agi83 temp po Pregnylu 2-3 dni

    Karolcia cudownie, gratuluję córeczki :)

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik teraz przeczytałam wcześniejsze wiadomości... kochana ja wierze, że jest szansa, chociażby miała cudem się nazywać. Czekamy i wierzymy, że się udało :)

    Ogólnie w skrócie co u mnie.

    Ten cykl mnie zaskakuje...
    Ogólnie od samego początku jestem pozytywnie nastawiona. @ nie mogłam się doczekać, bo się spóźniała przez cykl bezowul. No a ja zaczęłam panikować, że termin lapro będzie nieaktualny.

    Cykl niestymulowany, jedynie Inofolic brałam, no i chyba w końcu zaczął działać!
    Urósł piękny, okraglutki pęcherzyk, produkował się super rozciągliwy śluz :)
    W 10 dc miał 19,5 mm, więc zapadła decyzja o zastrzyku. Brałam z dr pod uwagę Ovitrell, ale ostecznie dałam jeszcze jedną szansę Pregnylowi (znowu podwójny).
    No i zadziałał, w 12 dc potwierdzona owulka. Jest ciałko, płyn w zatoce, tylko endo mogłoby być grubsze, bo ma 9 mm.
    Więc teraz czekam jak na szpilkach. Jak się nie udało to 30.01. czekam mnie szpital :(

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    Asiu nie smutkuj jeszcze, przecież wiesz, że tak naprawdę na test mogło być jeszcze za szybko. Ja patrzę na wykres i myślę, że na razie nie masz się czym dołować. A kiedy powtarzasz test??
    dziękuję kochana, jeśli nie dostanę @ do wtorku to właśnie we wtorek zrobię test..

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

‹‹ 98 99 100 101 102 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ