X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi mój mąż brał i bierze witaminę C1000 mg + 400 jednostek witaminy E + soki owocowe (z czarnej porzeczki i pomarańczowe...w duuuuużych ilościach) :)

    India co do Gonalu to Pszczelka mi napisała, że działa jak Clo tylko nie upośledza endo i cyt: "ładne pęcherzyki produkuje" :)
    Tylko cena (mam 4 ampułki po 75 jednostek) w sumie ok 500 zł mnie przeraża :/

    A Twój cykl... no bajeczny :)
    Kciukam najmocniej jak potrafię :)

    U nas spokój...biegunki brak, wymiotów brak. Pijemy jedynie orsalit bo biedaczek mocno odwodniony jest... ale jest dobrze. Na szczęście nie był to rota :)

    Agi83 lubi tę wiadomość

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)

    Asia-m-b aż trudno w to uwierzyć że był tylk jedna kreska na teście przy tak pięknym wykresie, Ja tam wierze że bedzie zielony kropek aż do przyjścia @ ;-)

    india ja taka optymistyczna nie jestem co do mojego ,,cudu'' gdyż jak przez ponad 2 lata go nie było to i teraz nie będzie.

    Nooooo jak ja się już nie mogę doczekać @

    Mała Mi a w jakiej ty klinice będziesz podchodziła do IUI??
    Bo ja w invikcie ,i tam nie musiałam mieć badania posiewu no i tu mam pytanie; jakie to badanie ma znaczenie ? jak posiew robi sie z szyjki a przy IUI omija sie tę bariere szyjkową i ewentualne bakterie.

    Pszczelko super że sie wszystko poukładało

    Asiulku a ty gdzie znikłaś?

    asia-m-b lubi tę wiadomość

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Ja zaczynam dzis nowy cykl znowu :(
    Mała mI co do Gonalu to w penie wychodzi taniej bo kupowałam teraz Ja miałam 6 zastrzyków po 75j i zapłaciłabym 760 zł a w penie 450j (6x75j i łatwiej o podanie ) zapłaciłam 470 zł . Wiem ze to są ogromne koszty ale dosć sporo zaoszczędziłam .Tak CLO upośledza endo ale mi gin dał gonadotropiny więc powinno być ok bo ostatnio po gonalu w 9dc miałam 10mm
    U mnie teraz lekarz zmienił leki bo estradiol niski mam CLO 2x1 od 3-7dc i Gonal od 4-9dc i 10dc kontrola mam nadzieje że cos urośnie .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Karolcia88 Autorytet
    Postów: 4174 2360

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewuszki, imię jeszcze nie wybrane- mąż jak przebolał,że nie będzie synuś to stwierdził, że jak córeczki są tatusiów to on wybiera imię, ale że on zawsze ma na wszystko czas to wcale się nie zdziwię jak jakąś propozycję usłyszę dopiero w połowie maja ;)

    Asia bm/mb nie pamiętam nicku ;) aż to wtorku każesz czekać skoro tak ładnie się wykres zapowiada..

    Pszczelka zrobiłaś ten posiew czy dopiero teraz będziesz robić? bo coś nie doczytałam.

    Owocnych starań życzę wszystkim <3

    Juleczka 04.05.2015 <3
    relg9vvjqldrmcme.png
    mama Aniołka 30.05.2014
    Raduś Aniołek 08.07.2016
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monik, ja od tygodnia jestem w Gyncentrum w Katowicach.
    Posiew i wymaz pani doktor zrobiła bo tak jakoś do IUI nie ma przekonania - mąż ma teraz fantastyczne wyniki. Pisałam już wcześniej, że z ponad 2 godzin upłynnienia teraz jest 10 minut!!
    Muszę przyznać, że dzięki Asiulkowi zwróciliśmy na to uwagę, bo mój gin jak interpretował czerwcowe wyniki męża powiedział, że są perfekcyjne i zajmowaliśmy się ciągle mną tzn. stymulacja clo i estrofem. A jak teraz doszliśmy po nitce do kłębka nie udawało nam się bo na 90% przy takim upłynnieniu to szanse są zerowe!
    Pani doktor obecna powiedziała, ze przy takich wynikach IUI daje tylko 10-14% więcej szansy na pozytywne zaciążenie niż normalny cykl, ale uznała że jak chcemy to spróbujemy.
    Na tym stanęło dlatego ten Gonal...jednak po zastanowieniu spokojnym w domu to chcemy jeszcze spróbować naturalnie.
    Pewno dlatego chciała p. doktor odczekać ten cykl do wyników posiewu bo może wyczuła, że nie jesteśmy przekonani do IUI i chcemy naturalnie próbować. No a wtedy bakteria nie jest pożądana :)

    Tak sobie wykombinowałam, że jak zrobię ten cykl na Clo i estrofemie to jak pójdę na monitoring 10dc to będą juz wyniki. Jak okaże się, ze jest czysto to próbujemy naturalnie a jak coś się niepożądanego zjawi to wstrzymamy się. Wtedy ból po Clo i estrofemie będzie mniej finansowo boleć niż po Gonalu :)
    No to tyle w skrócie :) Skomplikowany ze mnie pacjent, ale jak pisałam, to dzięki WAM dotarliśmy z mężem do wniosku, że to jego wyniki blokowały naszą upragnioną ciążę :( Eh a miałam tyle razy ładne pęcherzyki :( a mój gin dziwił się czemu nie udaje nam się skoro wszytko jest super....

    Asiulek !!!! Do raportu!!! Co się z Tobą dzieje??!!

    Karolcia :) Tylko niech mąż wymyśli jakieś imię przez akcją porodową :) hihi :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja już wszystko rozumiem;-)

    Tak myśle że ja tak samo bym postąpiła na Twoim miejscu no i teraz musi Wam sie udać!!

    U nas czas upłynnienia było 60min wiec chyba też nie za dobrze a lekarz nic o tym nie wspomniał

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolciu lekarka pobrała mi posiew w czwartek i powiedziala ze na 15.01 bedą wyniki
    Mała mi Gonal jest refundowany- 3 cykle stymuowane.
    http://www.lekinfo24.pl/lek/Gonal-f.html tu masz ceny
    Barziej refundowany jest Puregon- z tego cos ie oreintuje to jest to samo co Gonal
    http://www.lekinfo24.pl/lek/Puregon.html
    POhadaj z lekarzem bo przysługują Ci 3 cykle refundowanych leków-milekarka wypisywała recepte z większa iloscia tak ze starczyło mi leków na 4 cykle
    Ja kupowala fostimon to mieszanka fsh i lh (gonal samo fsh) i jeden zastrzyk kosztował 3,2 a normalnie placę 72
    pogadaj z lekarzem koniecznie:D

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Pszczelko za info.
    Też znalazłam info o tym, że Gonal jest refundowany jednak na mojej recepcie nic takiego nie jest zaznaczone.
    Jako, że środowa recepta na Gonal mi przepadnie bo mam brać w cyklu, który rozpocznie się ok 11-12 lutego. Jak będę w czwartek rozmawiać z panią doktor to mam to na kartce pytań zapisane już, tzn. żeby mi wypisała gonal na refundację :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koneicznie sie zapytaj bo różnice sa spore

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny nie jestem nowa na forum po prostu miałam jakis czas przerwe brak owulki dostałam lamete na wywolanie owulacji i pregnyl 5000 j na pekniecie pecherzyków zobaczymy czy pomoże ten lek ja zapłaciłam za pregnyl jedna ampułke 10 zl

  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane moje!!!!

    monik,Mała Mi, dziękuje za pamieć :*

    już jestem :) . Jakieś taki dni ciężkie ostatnie były, w pracy mobbing na maksa, późne powroty, dziś wpadła przyjaciółka i wypiłyśmy 2 wina, właśnie wyszła i ja od razu włączyłam kompa bom stęskniona za Wami strasznie! :)

    Pszczelko,wiedziałam że Twoja Pani dr coś poradzi :) Trzymam kciuki za 15.01 :)

    Monik, ja wierzę w cuda :) ale wierzę też że nic nie dzieje się bez przyczyny i wszytko jest gdzieś zapisane,więc... czas pokaże :) Chciałabym tylko abyś nie musiała na swój cud czekać już dłużej...i tego Ci życze z cełego serduszka :)

    Mała Mi, celebryci tak mają że się spóźniają;). Czuję,ze jesteś w dobrych rękach :). Cieszę się bardzo że troszkę pomogłam i czas upłynnienia się tak pięknie poprawił :) Chciałabym i mojemu M pomóc, ale nie wiem czy na 1% prawidłowych plemników jest lekarstwo... ponoć morfologię plemników bardzo trudno jest poprawić...na razie łyka Profertil...i tyle co zauważyłam to bardzo wzmożone libido u męża hehe.. a u mnie nie weidzieć czemu spada..
    Dobrze, że u synnka Twojego to nie rot . A właśnie,masz już wynik AMH?

    asia m_b, ja mam ciągle nadzieję :) i trzymam kciuki :)

    India, wielki come back ;) fajnie ze jesteś, piękne warunki ,naturalny cykl, tylko infolic :) Trzymam mocnoooooooooooooooooo kciuki aby się udało!

    anakondo, powodzenia życzę!!!

    Acha,Mała Mi,jeśli chodzi o recepty to mój gin nigdy nie pisze że jakiś upust , tylko zostawia puste pola z[prawej strony, tzn dla apteki tyle, ze jest to własnie upust. jakby napisał z prawej strony xxx albo 100% tzn że nie ma upustu. Tak mnie wyedukowała kiedyś pewna Pani magister w aptece :) a jak nie pisze nic, to ja zwykle kupuje wszystko na upust możliwy największy, czyli np luteina na ryczałt, bromergon na ryczałt itd :0

    Karolcia, gratuluję księżniczki!!!!!!!!!! córeczki są wspaniałe :) ja bym chciała drugą :) i trzecią... moze i czwartą...alem sie rozmarzyła... ;)

    Czekoladko,a co u Ciebie???

    U mnie nic się nie dzieje, bez leków, bez monitoringów i bez owulacji zapewne... tylko temp mierzę bo lubię :) i winko czerwone popijam,bo też lubię ... i tęsknię już za clo, estrofemem i pregnylem...i bólami jajników... eh...

    Chyba się upiłam... dobrej nocki :)











    kotkapc lubi tę wiadomość

    ganns65gxgno0ohk.png
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulk ja tez mocno wstawiona bo wypilam winko bo bylismy u mojego brata:)

    Asiulek lubi tę wiadomość

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No proszę, pijane dziewczyny się zjawiły hihi.
    Niech Wam idzie na zdrowie i na dobre endo :)

    Ja dzisiaj dostałam @ :/ 7 dni wcześniej buuuu
    Jutro rano idę na badania: FSH, LH i Estradiol a potem dzwonię do kliniki - może trafię na moją panią doktor i telefonicznie powiem o moim "planie" na ten cykl :)
    A po badaniu i tak sobie wezmę Clo - mam jeszcze 2,5 tabletki więc na 1 dzień mi starczy.
    Ech...mamy z mężem głęboką nadzieję, że to będzie TEN cykl... bo to upłynnienie takie dobre :)

    Nie wiem czy Wam pisałam już, ale na początku mąż był sceptycznie nastawiony do tego, że piszę na forum, ale jak zauważył, że na niemal wszystkie swoje pytania odpowiedzi znajduje właśnie tutaj...a zwłaszcza gdy poczytał, zastosował i poprawił wyniki dzięki poradom z TEGO WĄTKU :) najlepszego z najlepszych :) to sam pyta, co tam u dziewczyn słychać :)
    I też Wam kibicuje :)

    A, wynik z AMH mam ale dostanę go dopiero na wizycie wraz z konsultacją lekarską - taka jest zasada programu Zdrowa Mama :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2015, 09:08

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie kochane,
    u mnie niestety kolejny (-) na teście i temperatura leci w dół, więc.. niestety ale nie tym razem.

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi ja mam 5 tab clo wiec jakby co moge jutro rano wyslac poleconym priorytetem:D, ja zawsze biore od clo od 3dc:)

    Asiu każda z nas wie co czujesz <przytulam>, trzymam kciuki za nastepny cykl:)

  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b, ja również mocno Cię przytulam i smucę się razem z Tobą:(

    Mała Mi, Pszczelka ma 5 tab clo,a i ja mam całe nietknięte opakowanie , więc jakby co to pisz i również wyślę !!!!!!!!:) ja przeważnie brałam 5-9dc, raz się zdarzyło 3-7 .

    ganns65gxgno0ohk.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczelko, Asiulku....<3 <3 <3 Kochane jesteście .... aż w szoku jestem :)
    Bardzo Wam dziękuję za takie propozycje - normalnie... tylko tutaj mogą się TAKIE rzeczy dziać :*

    Ja jutro po badaniu zażyję moje 1,5 tabletki ;) a potem będę dzwonić do pani doktor ;) oczywiście nie przyznam się ;)
    Powiedzcie jak brałyście Clostilbegyt - rano czy obojętnie?
    Na ulotce pisze, że przed posiłkiem. Ja zawsze brałam rano, po tabletce na tarczycę. Ale czy to znaczy na czczo? czy np. mogę zjeść przed obiadem??

    Asia-m-b ...oj ta temperatura nieładna :( ale ja jak India .... ciągle mam nadzieję ... dopóki @ nie przyjdzie :)
    Trzymaj się dzielnie :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi,ja poważnie z tą wysyłką!

    Ja brałam wieczorem,ale jak jednego cyklu mi się spieszyło i zależało żeby pęcherzyk szybciej urósł bo miało gina nie być, to brałam rano, wiec myślę ze to nie ma zbyt dużego znaczenia, mój lekarz też jakiś specjalnych wskazówek nie dawał w tym zakresie, a szczerze pisząc, to nawet ulotki nie czytałam nigdy ;)


    ganns65gxgno0ohk.png
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z clo nie wiem jakie ma znaczenie ale kiedys gdzies czyt ze gonadotropiny rano lepiej brać. Co do clo ja tez mowilam serio:)

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :)
    Pszczelko, Asiulku jeszcze raz bardzo dziękuję za ofertę Clo.. :) ale poczekam bo po 14-tej będę dzwonić do gin i powiem jej o tym moim planie ... z clo i estrofemem no i umówię się na monitoring :)
    Jak przystanie na mój plan to jutro mi gin wypisze receptę na clo i estrofem :) jakby tak gin kazała w innych dawkach brać.

    Ja rano byłam na badaniu krwi: FSH, LH i Estradiol ... przy jednym kłuciu zrobiłam sobie też TSH bo mam kontrolę za 2 tygodnie - będzie jak znalazł :)
    Wieczorem na maila będą wyniki :)
    Wzięłam też przed śniadaniem Clo - 1,5 tabletki ... :)

    Podpowiedzcie jeszcze co mogę na śluz i endo brać bo kurcze postanowiliśmy z mężem, że tego cyklu nie podarujemy :)
    1) na śluz:
    - siemię lniane (gotowane ale chyba będę w stanie wypić tylko pół szklanki dziennie i to z sokiem malinowym),
    - guajazyl (3x10 ml),
    - olej z wiesiołka (Oeparol - muszę po pracy kupić)...w jakich dawkach zażywacie?? Asiulek brał ale nie mogę tego znaleźć na forum :( pamiętam tylko, że brać do dnia spodziewanej owulacji.

    2) na endo (ma 4 tabletki estrofemu więc powinno starczyć :)ale chcę się wspomóc :)
    - czerwone wino (pół kieliszka ....jak długo??i jaki kieliszek bo ja do czerwonego mam duuże hihi
    ....co jeszcze ??
    Piję też Inofem :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
‹‹ 99 100 101 102 103 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ