X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    final opowiesci cudny:)
    Moja znajoma z innego forum dzis ma transfer 2 zarodków:)Miala 8 oecherzyków, 2 okazały sie puste i 2 komorki nieojrzale.4 sie zaplodnily i do wczoraj do 4 doby przezyly wszystkie. Wiec mam nadzieje ze dzis 5 doba nadal sa wszystkie.
    Ona za 2 tyg bedzie testowac a ja pewnie brac pierwsze zastrzyki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny o której robicie zastrzyki? Mi gin powiedział, że o 20 najlepiej, ale mąż mi zrobił domięśniowo o 22 dopiero, przed samym spaniem, bo strasznie mnie po tym zastrzyku boli :(
    I ile dni po można mieć owulacje? wyczytałam gdzieś, że powinna nastąpić w przeciągu 24-48h, pewnie w zależności od wielkości pęcherzyków.
    Sorry, że was tak zamęczam pytaniami, ale kto pyta nie błądzi, podobno ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2015, 11:00

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marissith Pregnyl można brać podskórnie (w fałdke na brzuchu i wtenczas nic nie boli)
    Mi lekarka zawsze mowi zeby rano czy wieczorem- patrzac na wielkość pęcherzyka -także myślę że 2 h nie mają znaczenia.
    Co do owu to z tego co wiem to 24-36h po zastrzyku ale wiem z autopsji ze bywa wczesniej niz 24:)

    marissith, Arwena lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Pszczelka za odpowiedź :)
    Jeszcze do końca nie pojęłam co i jak, bo to mój drugi cykl z pregnylem. W poprzednim było inaczej i teraz inaczej bo pęcherzyki wolniej rosły i weź się połap o co chodzi. Gin na monitoringu zawsze bardzo dokładnie mówi co i kiedy mamy robić. I tak pregnyl był wczoraj, miał być o 20 a był o 22, <3 mają być dzisiaj wieczorem, jutro wieczoremi w piątek rano :) i w piątek powinnam iść po południu na monitoring, ale że mój lekarz wyjażdża idę dopiero w poniedziałek, a od niedzieli mam brać luteinę. Dobrze, że on mi to wszystko na kartce zapisuje, bo chyba bym nie zapamiętała ;)

    A i gin mówił, że zastrzyk domięśniowo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2015, 12:15

  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEJ

    Marissith ja zawsze dostaje pregnyl domięśniowo i zawsze lekarz wystawia mi zlecenie aby zrobiła to pielęgniarka właśnie dlatego aby nie bolało. Bo boli tylko wtedy jak sie nie trafi w mięsień a w nerw.

    Pszelko ja czytałam że sie pregnylu nie wstrzykuje podskórnie tu znalazłam link
    http://www.doz.pl/leki/p1586-Pregnyl i o ile dobrze pamiętam jak czytałam ulotke to też tam było że domięśniowo podawać.
    Lekarzem nie jestem tyle co wyczytałam to napisałam.

    Miłego dnia dziewczyny ja lece pod prysznic i jade do gina :-)

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) ja w końcu w domu :-D nie pojechałam na żadne szkolenie co mnie cieszy ;-)
    chodź wiem że z drugiej strony taki wyjazd by mnie trochę odprężył.
    Teraz mam taką akcję że wiele znajomych mi poleca "swoich" dobrych ginekologów. Oczywiście specjaliści od niepłodności a ja...grzecznie uśmiecham się i mówię Dziękuje :-)
    ale w głębi duszy mam dość....! Cieszy mnie to że wizytę będę miała w 15 dc więc obserwacja na naturalnym cyklu.

    Pszczelka trzymam kciuki za Ciebie i Twoją znajomą. Jakie to musi być uczucie jeśli podchodzi się do in vitro i jak widzisz swoje zarodki. Niby lekarze dają 50/50 % szans ale jaka wiara musi być i podejście takiej pary.
    A tak swoją drogą nie orientujecie się ile tysięcy kosztuje in vitro ??

    Asiulek przytulam Cię mocno :-)

    A co z Nasza Asią ?? Widziałam, że temperatura odbiła.
    A moja skaczę jak szalona :/

    Pozdrawiam :-)

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monik, mnie domieśniowo zawsze boli, nawet jak pielęgniarka robi. A mężu ma wprawę to niech robi. Zawsze to lepiej w domowym zaciszu niż w szpitalu.

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekolado prywatnie in vitro z wszelkimi badaniami i ekami to mysle ze ok 10-14 tys w zalezności od kliniki i iości leków. Ja ide na Rządowy program- z tego co mowila lekarka to koszt leków od 800-1500-w zaleznosci jak reagujesz. Ja jeszcze musialam zrobic bad łączny koszt ok 300zł
    Monik co do Pregnylu to jak chodzilam do kliniki leczenie nieplodnosći to tez mialam skierowanie na domięśniowy.Jak poszłam prywatnie do lekarki to poprosilam o skierowanie a ona ze mogę podskórnie. I sprawadzilam w ulotce i tak tez jest http://leki.urpl.gov.pl/files/14_Pregnyl_IR.pdf na 2 str
    "Sposób dawkowania"

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem jestem :) temperatura faktycznie skoczyła ale @ przyszła.. więc nie tym razem ;) już wypełniłam formularz w invikcie :) czekam na telefon od nich, też chciałabym się załapać na program rządowy. Ten cykl odpuszczam :) bez monitoringu. Ten ostatni strasznie przeżyłam, więc potrzebuję odpoczynku :) Dziewczyny bardzo wam wszystkim kibicuję! ♥

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu -mb do invicty w Wawie czy gdzies indziej? Ja jutro idę na wizyte kwalifikacyjną/startową mam nadzieje że przejde i za 2 tyg jak dostane okresu zaczne stymulacje. Mam andzieje ze nadal bedziesz aktywna na tym watku
    Ech powiem Wam dziewczyny że w związku z tym że zdecydowalam sie na in vitro to napisalam na watku "ivf"-przeszły 3 str od mojego dosc dlugiego przywitania i nikt a nikt nie odpisał.POwiem Wam ze tak dość pzykro, wiec skasowal moj post i moja"noga" więcej tam nie powstanie:D

  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczelko no faktycznie masz racje z tym pregnylem ale ciekawe czy ma to jakieś znaczenie?? bo mi by bylo wygodniej zrobić podskórnie a nie latać po zabiegowych i płacić ,szkoda że sie dziś na wizycie mojego gina o to nie zapytałam.
    A z tym wątkiem IVF to hmmm ....kolejny raz potwierdza sie że ten Nasz jest jak dla mnie :-) najfajniejszy i co najważniejsze zawsze mam w Was pocieszenie :-)

    U mnie zaczeły ładnie rosnąć dwa malutkie pęcherzyki i mam nadzieje że będzie choć jeden gotowy na następna sobotę :-)

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monik moja lekarka powiedziaa ze nie ma znaczenia ze moge tak i tak. Ale domięsniowo w zyciu sobie nie zrobie a podskórne bezproblemu-chyba jakbymialo znaczenie to by napisali na ulotce ze domięsniowo dla meżczyzn z tym i tym i dla kobiet z ta dolegliwościa a podskórnie dla tych i dla tych:D a nie ma zadnych wskazań:D
    Monik a duże masz te pęcherzyki bo ok 2mm na dobe rosna a musza miec ok 20 mm. Trzymam kciuki za obydwa:D

  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane!!!

    Mambella, moze i dobre postanowienie,odluzujesz troszkę co na pewno nie zaszkodzi a pomoże :) . Ja ze wszystkiego zrezygnowałam prócz właśnie termometru hihi,no i serduszkowania oczywiście :)

    Morisek, nie pomogę bo nie miałam takiej sytuacji, ale jak miałam torbiel to musiałam ostawić hormony (włącznie z pregnylem) i czekać na @ a potem spr czy się wchłonął, więc wnioskuję że raczej się nie podaje...

    marissith, pytaj pytaj :) .. ja się już nie wypowiem bo dziewczęta już Ci wszystko opisały :) teraz tylko przytulaski :)

    monik, 2 pęcherzyki! pięknie!!! trzymam kciuki :)

    Czekoladko, faktycznie Twoja temp się rozszalała. Jeszcze 5 dni i zobaczymy co uhodowałaś :) ściskam kciuki za piękne pęcherzyki!

    asia, przytulam Cię mocno :{} odpoczynek dobrze robi...wiem coś o tym :)

    Pszczelka, chciałaś nas zdradzić ;p niedobra!!! ja wybaczam :)
    Kochana, trzymam mocno kciuki za jutro!!!!!!!! o której masz tą wizytę?

    A ja byłam dziś na wizycie,dostałam na 6 dni globulki i za tydzień dopiero cytologia. Lekarz super miły i delikatny i nie skasował ani złotówki :) i tomi się podoba :)
    Jakoś mnie okolice podbrzusza pobolewa,jakby taki ból miesiączkowy ,może i coś tam się tworzy ;) nie wiem,bo usg nie zrobiłam, będę temperaturę mierzyć,jakby owulacja cudem przyszła to wykres powinien pokazać.

    Właśnie,a gdzie się podziała kotkapc,india?
    Opu to pamiętam, ze w grudniu pisała że robi przerwę w staraniach.





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2015, 22:55

    ganns65gxgno0ohk.png
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulku o 12 i czuje ściskanie w brzuchu;/
    Troche sie stresuje bo historię leczenei- to ze ma udokmentowane 6 mies leczenia i wyniki posiewów ma zabrac ze sobą lekarka. Jezu mam nadzieje że nie zapomni;/

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Asia-m-b przytulam i daję kopa pozytywnego do działań :)
    Wypisuj wniosek do rządówki i śmigaj :)
    Będziecie z Pszczelką naszym podwątkiem IVF a my z monik zrobimy podwątek IUI :)
    Chociaż ciągle mam nadzieję, że uda nam się w tym cyklu ... ale w obywdwu podwątkach będę się udzielać :)

    Gdyby któraś czuła się zaniedbana to:
    Pszczelka - witaj na podwątku IVF w wątku "Pregnyl: kto stosował?" :)

    Dobra a teraz na poważnie. Wczoraj u mnie się też nieco działo:
    Dostałam smsa z gyncentrum, że mam odebrać wyniki wymazu bo wymaga podleczenia. Zadzwoniłam o co kaman i od razu do kliniki bo była moja pani doktor i od razu zrobi mi konsultacje.
    Pani doktor - czy już Wam mówiłam, że ją zaczynam uwielbiać za kontakt, podejście, dostępność dla pacjenta, rzeczowość? :) no to Wam piszę teraz :)
    ... pani doktor powiedziała, że wyhodowali niewielką ilość grzybków czyli po naszemu grzybica (mnie to się kojarzy z ubiegłymi latami niestety aktywnością mojej nadżerki i konizacją :( )
    Leczymy Nystatyną - codziennie wieczorem ...aż do odwołania.
    Ale... :) możemy robić staranka bo w niczym to nie przeszkadza :))

    Moje AMH - 1,72 - Pani doktor się uśmiała gdy się jej zapytałam: czy będą ze mnie jeszcze jakieś ludzie ;) Powiedziała, że jest dobrze.
    Zmartwiła się wynikami estradiolu (ale jak jej przypomniałam, że dzień wcześnie ćwiczyłam to mówiła, że ok), no i zbyt niskie LH, dlatego dostałam Menopur 7-9-11 dc....

    W przyszłą środę czyli 11 dc jadę na monitoring :) a od dzisiaj zaczynam estrofem mite :)
    Już sobie zrobiłam rozpiskę na kartce co kiedy i ile zażywać ... matko - cała apteka:)
    Ale jestem szczęśliwa bo mimo niejasnego wymazu możemy robić staranka :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadę..........aaaa b sie stresuje ech

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciukamy mocno wszystkie i czekamy na wieści :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)

    Dziewczyny widze że się tu dużo dzieje,super,super,super!!!


    Asia-m-b nie poddawaj się my tu wszystkie przechodzimy to samo co m-c, od wielkich nadzieji po wmawiane objawy ciążowe aż do przyjścia @ Tule Cie mocno!!

    Pszczelko trzymjam kciuki i czekam na wiadomości po wizycie ;-)

    Mi lekarz nie powiedział jakiej jest wielkości wiekszy pęcherzyk(bo tylko jego mierzył) ale wnioskuję że musi być spory jak na 2dc bo przepisał mi tylko 1/2dawki monopuru a nie jak zawsze jedną czy półtorej a wiem że po menopurze to rosną jajka jak szalone chyba więcej niż 2mm ;-)

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik, to ile dostałaś menopuru? no i jak często będziesz go brać?
    Ja dostałam 3 ampułki i mam zaaplikować 7-9-11 dc. Moja gin wczoraj nie sprawdzała mi pęcherzyków mimo 4 dc.
    Możliwe dlatego, ze clostilbegyt na pęcherzyki biorę a menopur dostałam na zwiększenie LH.

    Brałaś już ten specyfik? Mnie przeraża wizja zastrzyku w brzuch ... i to samej. A paraliżuje mnie myśl, że mój mąż jest bardzo chętny do tego :) Chyba umrę :) a sobota już za 2 dni :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mi79 wrote:
    monik, to ile dostałaś menopuru? no i jak często będziesz go brać?
    Ja dostałam 3 ampułki i mam zaaplikować 7-9-11 dc. Moja gin wczoraj nie sprawdzała mi pęcherzyków mimo 4 dc.
    Możliwe dlatego, ze clostilbegyt na pęcherzyki biorę a menopur dostałam na zwiększenie LH.

    Brałaś już ten specyfik? Mnie przeraża wizja zastrzyku w brzuch ... i to samej. A paraliżuje mnie myśl, że mój mąż jest bardzo chętny do tego :) Chyba umrę :) a sobota już za 2 dni :)

    ja brałam chyba z 5-6cykli bo jak to lekarz powiedział poprawia on jakość pecherzyków zawsze 1/2 ampułki przez 2-3dni głównie w 9i10dc bo po clo ładnie mi rosły jajeczka a w zeszłym cyklu w 3dc były same maluszki a juz w 11dc po menopurze jajo dominujące miało 22mm i pękało.

    Mnie też przerażała wizja kłucia się :-) na początku robiła mi zastrzyki mama ale po tylu razach robie je juz sama i wcale nie bolą tylko jest jedna zasada jak sie samemu robi żeby to zrobić zdecydowanym ruchem i nie panikować ;-)

‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ