X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 21 lipca 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Czasem lekarze kończą stymulacje gonapeptylem daily. Ma podobnie działać - sprawić że pecherzyk dojrzeje i wypuści jajko. Czasem przy iui można się z tym spotkać i przy ivf gdy stymulacje trzeba zakończyć a jest zagrożenie hiperka.
    Ale czy przy naturalnych staraniach tez to stosują?
    Niedługo sie dowiem od lekarza ale na razie szukam czegos na właśną rękę no i może przy okazji dzieki Wam zabłysnę przy doktorku ;)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 21 lipca 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Pytałam o to gina kiedyś i powiedział, że 10000 pregnylu jest równe 6500 Ovitrelle, bo pierwszy jest naturalny a drugi to syntetyczne, ale jakby "moc" mają taką samą. Można spróbować syntetyku jak naturalne nie działają. Jest jeszcze choragon np.
    Ahaaa... no tylko ciekawe czy po jednym ovitrelle by mi pekł jeżeli po 3 pregnylach nie miał najmniejszej ochoty :( skoro 1 ovitrelle działa jak 2 pregnyle.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 21 lipca 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane

    Ja właśnie wróciłam ze swoją kruszynką która niestety po rozmrożeniu straciła z klasy 2BB na 2BC :-( Pierwsze podanie sie nie powiodło i zarodek wrócił pod mikroskop co widziałam na monitorze i pani kazała powtórzyć podanie a za drugim znowu widziałam ze moja kropeczka wróciła ale juz pani powiedziała ze się udało. I zastanawia mnie czy ja mogłabym mieć zwidy czy jednak ta pani co podaje lekarzowi zarodek mogła coś przeoczyć.

    Najpierw zdam relacje a teraz poczytam bo dużoooo napisałyście od wczoraj co mnie bardzo cieszy :-)

    Mała_Mi79, Asiulek lubią tę wiadomość

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 21 lipca 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monik a ja tam wierzę, że Twoja kruszynka i tak z Tobą zostanie <3

    monik lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 21 lipca 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała mi i asiulek a o mnie to już zapomnialyscie ??? :( :( :( . zartuje :p


    u mnie bez zmian czasami zaglądam ale nie pisze bo nie ma co.
    mala mi ja tez mam gorsze dni znow tez mam dosyć , niedawno doiedziałam się ze moja kuzynka jest w 2 ciąży to już 12tydz i podejzewam ze to nie jest wpadka tylko zaplanowane tj miała z 1 ciaza pojechala z facetem na urlop i pamiętam jak dziś jak mi mowila z jedzie i działa oczywiście on do dziś myśli ze to była wpadka a tu wszystko zaplanowane. kurde a ja już prawie 3 lata starań mój zegar tyka wiem ze niektóre z was sa starsze ode mnie ale ja po prostu mam dość i dla mnie 30lat tj masakra.
    czemu ja tak nie mogę jak ta kuzynka chciała i zaszła a ja chce już 3 rok i nic. ostatnio powiedziałam mężowi ,że gdybym niemiała takich problemów i wiedziała ze od razu zajdę to bym odpuściła leczenie bo ja jestem już tym wszystkim zmęczona.
    od 2 dni mam sny ,że zdradzam męża wczoraj był tylko pocałunek a dziś poszło dalej :P. i jeszcze w tym dzisiejszym snie było ze ktoś mnie zaczepił i wyzywał czy cos i ten chłopak zobaczył i do tego kolesia jak ty się odzywasz do kobiety w ciąży( ja niby o tym iewiedziaalm ze jestem) wiec byłam zdziwiona tym zdaniem ale to było cosw stylu ze nie które osoby i iektore kobiety w ciay maja takie cos ze niewiedza ze sa w ciąży a lubie obok to zauwazaja. nie wiem sama mam już mam dość
    :(:(:(

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 21 lipca 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India taki piękny progesteron swiadczyć może tylko o jednym :-D
    Nadal trzymam mocno kciuki i testuj wreście :-)

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 21 lipca 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik :) ja też wierzę że Twój "kropek" BC (=Będę Chłopcem) :) zostanie z Tobą i już nie opuści Cię jak za 9 miesięcy ... ale tylko po to żebyś go utuliła w ramionach :)

    fryzjerka ... jesteś the best :) Już wiem jaki na Ciebie jest sposób żebyś zdała raport ... nie wywoływać Cię do odpowiedzi :)
    A tak nawiasem to wydało się - paskudzie jeden! ;) - że nas podczytujesz a nic nie piszesz... nie ładnie tak :( relacje trzeba zdawać na bieżąco....
    Rozumiem, że uwagi starszej koleżanki weźmiesz sobie do serca i będziesz z nami na bieżąco ?! ;)
    Poza tym... niezłe masz te sny...gdybym nie wiedziała na jakim etapie jesteś to bym pomyślała, że to sny ciążowe :)

    india...nic nie mówię, nic nie mówię... kciukam i zdrowaśkuję

    no i powtórzę się na wątku ze stwierdzeniem ... alleluja ... mamy @ u Pszczelki Cochonne.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2015, 21:31

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 21 lipca 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dylemat... Dzwoniłam dziś, żeby umówić męża na jutro lub czwartek na Spermiogram i laborantka jest na urlopie :\ dopiero w pon. będzie. Wszystko by było ok, gdyby nie to, że w pon. będzie 15dc... I przed trzeba 3dni wstrzemięźliwości. A to co się nazbiera przez te pare dni pójdzie do kubka i do badania... :(
    Chyba odpuszczę mężowi to bad. Lepiej przyłożyć się do <3 ;) Szkoda zaprzepaścić cykl...

    Jak myślicie?

    A swoją drogą to wszystko pod górkę w tym cyklu...

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 21 lipca 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita najlepszepiej umów go na czwartek po poniedziałku, różnica niewielka i wszyscy będą zadowoleni:).

    A ja też czytam i czytam ale mało pisze, bo nie ma o czym, za tydzień wizyta w Bocianie, dzień wcześniej u androloga, leci dzień za dniem, doczekać się nie mogę...

  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 21 lipca 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko we wtorek mam monit u gina i bez badań :\ trudno, na następną wizytę będzie wynik ;)

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 21 lipca 2015, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żesz w mordę...i nożem... napisałam taaaaaaaaaaaakiego długiego posta.........coś kliknęłam i wszystko pożarło...........:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

    Monik.... najważniejsze że się udało :). Trzymam kciuki!!!

    Pszczelko, czyżby @ się nas wystraszyła? :) super! Sierpień niedługo :)

    Tulipanko, wspaniałe wieści :)

    fryzjerko, suzii, dobrze ze jesteście :)
    Fryzjerko, no sny to masz niekiepskie :)
    Suzii, na cykl wszystko ma wpływ, upał i pogoda jak najbardziej

    Klara Bella, do odważnych swiat należy :)

    India, nie znam się na progesteronie, ale cały czas trzymam kciuki :)

    Nikita, Kotka dobrze pisze. Wilk syty i owca cała, wyniki wrzuć na forum, zrobimy burzę mózgów :)

    Kotka, najważniejsze że plan działania jest :) Trzymam kciuki!

    AniaReh, mnie lekarz powiedział że ja test wyjdzie pozytywny to do wizyty brać luteinę bez przerywania, nagłe odstawienie może spowodować złe skutki.

    Mała Mi, super ze wróciłaś na optymistyczne tory :)

    Ja jakaś dzisiaj zakręcona, ciotka klotka (mojego M.) mnie zeźliła, ale opieliłam jakieś 100 tuj i się wyładowałam :) już jest oki :)

    Dobrej Nocki :)






    ganns65gxgno0ohk.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 22 lipca 2015, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak myślałam test negatywny :( czyli sprawcą zamieszania jest jednak Luteina sigh.gif

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 22 lipca 2015, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India tule baaardzo mocnooo....
    Może zrób jutro jeszcze test bo ten dzisiejszy to wydaje mi się jakiś wadliwy :-/

    Dziewczyny nie spałam całą noc tylko analizowałam to co widziałam wczoraj na transferze i doszłam do wniosku że na 99% jestem pewna swego że lekarz jednak nie podał mojego okruszka :-(

    hmmm Jakoś się trzymam i czekam na @ a w poniedziałek pójde na bete aby udowodnić wszystkim że miałam racje.
    Martwi mnie tylko to że będę długo czekać do drugiego podejścia bo są ogromne kolejki

    powiem Wam ze odechciewa mi sie już wszystkiego...

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 22 lipca 2015, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monik kochana, ale myslisz, ze to mozliwe aby wprowadzili ciebie w blad? Moze jednak nie widzialas wszystkiego dokladnie i okruszek siedzi tam gdzie powinien :)

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 22 lipca 2015, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indio na początku na telewizorze widzisz swoją kropeczke jak jest pod mikroskopem a potem widać jak jest pobierana taką pipetką w ,,sposób zasysania'' potem pani podaje te pipetke lekarzowi ale on miał jakoś problem aby mi to podać ciągle coś poprawiał potem dociskał usg które i tak dociskała pielęgniarka, Ewidentnie widać było że coś mu nie pasuje. Potem oddał pipetke laborantce i ona wypuściła wszystko pod mikroskopem i tam był widać mojego kropka i ona stwierdziła że trzeba jeszcze raz po czym znowu go zassała i dała lekarzowi a on znowu sie męczył i tam dociskał te usg. Jak już oddał tą ,,pipetke'' widać było jak laborantka wypuszcza mojego kropulka po czym automatycznie sie on zassał z powrotem a pani kiwneła głową że wszystko poszło zgodnie z planem.

    No i sie sie rozpisałam baaardzo szczegółowo.

    Dziś zadzwonie sie umówić na kolejne podejście mam nadzieje że nie będzie to w styczniu :-(


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2015, 07:29

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 22 lipca 2015, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik, kochana ... ja jednak jestem zdania, że Twój kropek jest już w Tobie i zaczyna się rozgaszczać :)
    Wczoraj byłaś pod opieką - jakby nie było - profesjonalistów, którzy wiedzą, co robią ... może patrzyłaś nie na tego kropka ;)
    Ja tam jestem zdania, że skoro pani powiedziała, że jest kropek dostarczony do właściwego miejsca...to jest :)
    A badania możesz i tak zrobić :)

    india, Słonko :) mnie też się wydaje, że za wcześnie na test.
    Mnie lekarz po IUI nigdy nie kazał testować tylko w 14 dpo iść na betę :)

    A wiecie, co u mnie dziwnego...tempka dziwnie w górze, a jak dałam poniedziałkową temperaturę "ignor" (synek do nas przylazł i taki był sen przerywany co godzinę bo się wiercił Piętaszek jeden) ... to wyznaczyło owulację?!! Dlatego odhaczyłam tego ignora ...no bo jak owulka skoro pęcherzyki były za małe i miały się wchłonąć prędzej niż pęknąć i owulkę zrobić.... grrr

    Asiulku... no to nieźle Cię musiała ta ciotka klotka... tylko uważaj czy czasem Twój M nie zacznie jej na Ciebie podpuszczać jak trzeba będzie coś większego przy domu zrobić :)?? 100 tuj ... fiu, fiu :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 22 lipca 2015, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała mi ty to jednak jesteś niezastąpiona :-)

    Zresztą sie okaże po becie i nie omieszkam Wam tu oznajmić moich ulubionych słów :
    ,,A NIE MÓWIŁAM '' :-)

    Mała mi a śluzu płodnego nie zaobserwowałaś może wtedy?? może masz podobnie jak było u mnie czyli miał być cykl bezowulacyjny (w 7dc pecherzyk 14mm i w 12 dc dalej 14mm) a jednak była owulacja ale dopiero w 21dc

  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 22 lipca 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita, myślę że koniecznie trzeba przełożyć badanie;) Są sprawy ważne i ważniejsze;)
    Monik ja myślę, że to za poważna sprawa, żeby to przeoczyła, także nie zamartwiaj się;) Kiedy będzie coś wiadomo?? A powiedz gdzie robiłaś IVF? Refundowane? Długo czekałaś?
    --
    Mała mi a Ty dalej na antykach? czy już odstawiłaś?
    --
    U mnie jeszcze nic nie wiadomo;) Ćwiczę swoją cierpliwość dalej;)Dziś nawet poszłam do apteki po test i w ostatniej chwili zrezygnowałam;)
    --
    Coś słabo u nas w lipcu...a miało być tak pięknie...
    Monik i India podniesiecie statystyki;)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 22 lipca 2015, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monik, dziwne jest to, że właśnie w czwartek w pracy jak się wycierałam to zobaczyłam śluz jak białko kurze...i aż nie mogłam uwierzyć, bo takiego śluzu u mnie nie widziałam chyba z 6 lat - ostatni chyba przed ciążą ... a i tak wtedy siebie nie obserwowałam jak teraz. No i coś mnie gniotło, kłuło w lewym jakby jajniku ale nie tak dokładnie jak na owulację ... nieco podobnie...ale nie tak samo.
    Kurcze nie chcę się nakręcać, dlatego nie zaznaczam ignora i czekam cierpliwie na @ :) oby tylko nie przyszła prędzej jak 28-go bo wtedy nie załapię się na monitorig bo będę na wakacjach :(
    A wracając do Twojego kropka, to ja jestem przekorna i pewna, że jednak nie powiesz swojego: "a nie mówiłam" langue43.gif
    Poza tym umówić się możesz na kolejną IVF...Wtedy Twój kropek też Tobie/Wam zrobi na przekór...i się rozgości na dłuuuugie miesiące :)

    migot_ka, ja ten cykl nie jestem już na antykach. Miałam być ale powiedziałam gince, że wolę bez niczego niż z antykami .... no i jestem bez żadnych wspomagaczy. Podnoszę TSH i obniżam anty-TPO...i oczywiście witaminki Vita-miner prenatal +DHA :)
    A Ty to jesteś mocarz... masz cierpliwość...kciukam...
    Wczoraj Twoja tempka poleciała w dół złowieszczo...ale dzisiaj odbiła :) bądźmy dobrej, bardzo dobrej myśli :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • monik Autorytet
    Postów: 537 271

    Wysłany: 22 lipca 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka ja w marcu załapałam sie na ivf z ministerstwa zdrowia jak narazie przeszlam 1procedure i mam jeszcze dwie ale z tego co sie dowiaduje na wątku ivf to moge nie wykorzystać już żadnego podejścia bo są tak długie kolejki. Po tej ustawie ivf wszyscy się ustawili w kolejkach :-)

    Mała mi własnie to miałam na myśli i zawsze jest nadzieja do póki nie mamy menopauzy hehe :-D

    Migotka podziwiam za cierpliwość ja jak bym mogła to już dziś bym testowała hehe

    Mała_Mi79 lubi tę wiadomość

‹‹ 222 223 224 225 226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ