X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oto moja historia:

    Przez 8 lat brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin, ponieważ zawsze miałam problem z nieregularnymi @. Gin pytał czy planuje już macierzyństwo, a ja odp. że jeszcze nie. No to sru, tabletki, jakby innego wyjścia nie było... Wtedy to nawet było wygodne, regularnie co 28 dni @, studiowałam więc o wpadkę się nie bałam z Yasminem. Pare razy przestawałam brać tabletki (na własną rękę), ale 2-3 mies. spoko, a potem coraz gorzej, w efekcie po pół roku wracałam do tabl. Ginowi jak mówiłam że po odstawieniu tabl. @ były coraz rzadziej, stwierdził że mam PCOS i zadał znów pyt. czy planuje już macierzyństwo... Jeździłam do niego głównie po Rp. i badać cytologie raz na rok. A i stwierdził też kiedyś że mam HPV, po badaniu wyszło że to niezlośliwy typ.
    Rok temu w marcu chyba ostatni raz wzięłam Yasmin. Po ponad 2 mies. dalej nie miałam @, więc zmartwiona poszłam do innego gina (w innym mieście, o bdb renomie i skuteczności w leczeniu niepłodności). Dał mi luteinę dopochwowo i skierowanie na bad. prolaktyny ( w normie), testosteronu (górna granica normy) i tsh (za wysokie - 4,28). Skierował mnie do endokrynologa, który przepisał mi Letrox i wyrównał tarczyce.
    Koniec września cykl z Clo - lewy jajnik ok, prawy śpi, test negatywny.
    Listopad z Clo 2xdz. - prawy jajnik już się obudził, endo 6mm, test negatywny.
    Grudzień z Clo - niby ok, ale endo zbyt cienkie, Clo 3xdz., Inofolic.
    Styczeń z Clo + Pregnyl 2amp., pęcherzyki 18 i 15mm, test negatywny.
    Luty z Clo + Pregnyl - zaczęłam mierzyć temp., na prawym jajniku pęcherzyk 16mm, endo 4mm, test pozytywny 3dni po zastrzyku, test negatywny 6dpo.
    Marzec - cykl naturalny (na własną rękę).
    Od kwietnia mój mąż bierze Androvit.
    Luteina na wywołanie @.
    Maj z Clo - brak pęcherzyka dominującego, gin powiedział że nie ma na co czekać - skierowanie na laparo.
    Czerwiec - laparoskopia (w 15dc) z elektrokauteryzacją jajników. Jajowody drożne. Lutka na wywołanie @.
    Lipiec z Clo 2xdz. - jest bdb, gin zadowolony, wizyta w 16dc, owu była w 15dc.
    24dc test negatywny, 26dc test pozytywny (11dpo).
    W czwartek wizyta u endo, w piątek u gina.

    Koniec :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2015, 20:01

    klara_bella, ruda85, Mała_Mi79, Asiulek lubią tę wiadomość

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz mam pytanie (szczególnie do ciążówek):
    Troszke mnie pobolewa prawy jajnik i mam plamienie (brązowy śluz) jak przed @.
    Czy to jest mikroporonienie? Boję się, że stracę fasolkę :(
    Moja znajoma wczoraj poroniła, miała cukrzycę ciążową :(

    Nie wiem co robić... Wziąć na własną rękę lutkę...?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2015, 20:29

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita a progesteron badałaś?
    Ja bym chyba wzięła luteinę, nie zaszkodzi a może pomóc.
    Wiele moich koleżanek miewało plamienia w okresie @ i ciąża jak najbardziej w porządku, także się nie zamartwiaj tylko odpoczywaj :)
    Mnie też bolał w ciąży jajnik, w zasadzie oba napierniczały jak szalone przez cały 1 trymestr.

    Ja laparo miałam rok temu. Miałam torbiel z niepękniętych pęcherzyków. Lekarze podejrzewali endometriozę więc laparo najprostrze rozwiązanie, aby to sprawdzić.
    Torbiel miałam pół roku, rosła sobie więc ją usunęli.
    Po laparo już rok a ciąży nie ma. Ale moim problemem są niepękające pęcherzyki, zespół LUF.
    Także miłe panie pilnujcie monitoringu mimo wszystko po laparo, bo ja w ten sposób straciłam rok. Mój lewy jajnik, na którym była torbiel, śpi. Nie działa. Jedyna nadzieja w prawym, który na szczęście przejął pracę, ale sam pęcherzyk nie pęka bez pregnylu ;/

    Ja dziś zrobiłam test o 12 w południe. Negatyw.
    Z rana kolejny sikaniec. Mąż mi wmawia, że jestem w ciąży, nie chce mi powiedzieć po czym wnioskuje. Powie mi, jeśli jego przepowiednie się sprawdzą, po czym to wiedział. I tak oto mam zagwozdkę :)
    Czuję się okresowo, no ale z tego co czytałam na wielu forach to nic nie znaczy, bo wiele dziewczyn tak miewało a jednak ciąża była...
    Ehhh jakkoś czuję w kościach, że się nie udało :(

  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie badałam. Wzięłam lutkę dopochwowo, rano następną i zadzwonię do gina.

    Oj Klara, oby mąż miał rację...!!! Kciukam ;)

    klara_bella lubi tę wiadomość

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara trzymam moooocno kciuki:) Oby mąż miał rację:)
    U mnie żadnych objawów, a tempka skacze jak szalona...;/ To nie wróży nic dobrego...

    klara_bella lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko a kiedy zamierzasz testować ??

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita jak tam sytuacja? plamienia ustały?
    U mnie test negatyw. Kolejny zrobię w niedzielę, jeśli do tej pory nie przyjdzie @.
    Dziś ostatnie dzień luteiny więc jutro albo w sob pewnie mnie zaleje ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 10:05

  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekolada wrote:
    Migotko a kiedy zamierzasz testować ??

    W niedzielę chyba zrobię test...

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka ladnie twoj wykres wyglada :* trzymam kciuki

    Pozdrawiam znad morza <3

    czekolada, Asiulek lubią tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India kochana a jak u Ciebie?

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zero objawow, temp nie mierze wiec vzekam na @

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    U mnie zero objawow, temp nie mierze wiec vzekam na @

    Kiedy ma przyjść wredota?

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No noe woem kiedy mialam owu i czy w ogole po tym co mi tamten lekarz nagadal. U mnie dzis 12 dpiui

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś czuje się mega małpowato więc już wiem, że nic z tego. Zbyt dobrze znam swój organizm.
    Na pocieszenie kupiłam sobie Marsa i wpierdzieliłam, aż mnie zęby moje nadwrażliwe bolały ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heheh ja miala ostatnio ochote na slodkie kupilam liona :) tak mi mordke zlepil ze wkurzylam sie i jadlam go dwa dni :D na ochote na slodkie dobre bueno :))

    U mnie oczywiscie negatywny rano odstawilam dupka i tez czekam az mnie zaleje korzystajac z urokow plazingu i morzingu :))

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita2 wrote:
    A teraz mam pytanie (szczególnie do ciążówek):
    Troszke mnie pobolewa prawy jajnik i mam plamienie (brązowy śluz) jak przed @.
    Czy to jest mikroporonienie? Boję się, że stracę fasolkę :(
    Moja znajoma wczoraj poroniła, miała cukrzycę ciążową :(

    Nie wiem co robić... Wziąć na własną rękę lutkę...?
    Jestes w terminie @,js tez mialam takie plamieni,jeszcze przed testem. Co wiecej myslalam ze na drugi dzien @ juz sie rozkreci i nic:) zrobilam test i pozytyw ::) i ja zaczelam brac dupka,mysle ze nie zaszkodzi jak masz. Ja razem z beta puerwsza zbadalam i progesteron i byl super a gin i tak powiedzial zeby brac. Z tydzien dopiero nie biore

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulku .... jak wyniki drugiej bety?!

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara - ustały. Wzięłam lutkę wieczorem i rano. Mimo wszystko trzymam kciuki za pozytyw! ;)

    Tulipanno - jutro już wizyta u gina, pewnie mi wypisze recepte...

    Migotko - kciukam ;) ładny wykres :)

    Opu - kurcze na forum fala wrednych @ :\

    Może jednak zamiast @ będzie tylko plamienie i test pozytywny... Byłoby super!

    No właśnie Asiulku jak tam beta???

    Endokrynolog zwiększył mi dawkę Letroxu z 100 na 125. Oprócz tego mam brać magnez, selen i cynk, femibion 1.

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi sie juz rozkrecaja bole @ :(

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wczoraj mała urodzinowa impreza, dzisiaj jest moja mama na noc u nas... wcale nie mam jak przysiąść do kompa..

    Wczoraj po nocy napisałam i mi neta wyłączyli przez wichurę...no to sobie skopiowałam do worda :)

    A, na becie byłam dzisiaj po pracy, wynik jutro koło 17-tej.

    Nikita, dobrze zrobiłaś, myślę ze gin powie Ci dokładnie to samo - żeby brać luteinę. Ja też mam taki przykaz, 2 razy dziennie do wizyty bez względu na wszystko, a jak brzuch boli albo jajniki to doraźnie zwiększać dawkę do 2 tabletek 2xdziennie. Mnie w pierwszej ciąży bardzo bolał brzuch, nie pamiętam czy jajniki czy okolice ...a plamienie...ponoć w dniu miesiączki kobiety w ciąży mogą mieć. Odpoczywaj Kochana. Dzwoniłaś w końcu do gina?
    A tak swoją drogą, to masz kosmicznie nieprawdopodobną pamięć... ja nie pamietam co było w zeszłym tygodniu...

    Ruda, znalazłaś test? Dzisiaj czwartek :) ?

    Suzii, to bardzo dobra wiadomość o nasieniu! Masz rację, zawsze po burzy wychodzi słońce :) wiesz już mniej wiecej kiedy termin iui?

    yesenia, ja pierwszą laparo miałam w 2011r, w ciąże zaszłam dokładnie rok później. Teraz to szok dla mnie że tak od razu. A usunęli Ci ogniska endometriozy? w Jakim stopniu jest/była?, ponakłuwali jajniki?

    Czekoladko, jakie badania robiłaś?

    Opu, to był/ jest w zasadzie mój cykl laparoskopowy, bo zabieg miałam 16 lipca, a cykl zaczął się 9 lipca, wczoraj/dzisiaj powinnam dostać @.
    Monik, Mała Mi, Pu i reszta dziewczyn :) laparoskopia pokazuje wszystko jak na dłoni. Faktycznie dziwne, ze przy tak długich staraniach lekarze nie zaproponowali.

    Moje wskazania do laparo: niepłodność wtórna (oficjalnie w dok szpitalnych), a nieof: brak ciąży mimo dobrej odpowiedzi organizmu na stymulację, pęcherzyki rosły, pękały (nawet czasem same-bez pregnylu). Lekarz stwierdził, ze zrobimy, obejrzymy jajniki do środka, ponakłuwamy, może są jakieś zrosty albo polipy, których na usg widać , no i ta drożność. Podczas laparo zrosty usunęli, pokuli jajniczki i proszę :) takze nie bać się, a te co nie miały niech molestują swoich ginków :)
    Indii spadła rezerwa jajnikowa... przyznam się szczerze że tej kwestii nie rozkładałam na czynniki pierwsze i brzydko mówiąc ją olałam bo za dużo tego wszystkiego. Nie wiem i nigdy nie robiłam badań , mój gin też nie zlecał.
    India, Klara Bella, Migotka? Trzymam kciuki 

    Tulipanku, a Ty jeszcze pracujesz? Kiedy zamierzasz iść na l4?



    Mała Mi, TSH rośnie , zawsze coś na plus :) , a TPO jeszcze podleczysz :)

    Fryzjerka, coś leniwe te Twoje pęcherzyki...do piatku urosną , trzymam kciuki :)
    Opu, India, udanych wakacji!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 22:22

    ganns65gxgno0ohk.png
‹‹ 241 242 243 244 245 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ