X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 22 września 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka, a kiedy robiłaś ostatnio?
    Ja robiłam miesiąc temu - teraz byłam w szpitalu i miałam powtórne badania anty TG i anty TPO - zobaczymy, czy wynik wyjdzie podobny...

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 22 września 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migot_ka wrote:
    Ewelinka, a kiedy robiłaś ostatnio?
    Ja robiłam miesiąc temu - teraz byłam w szpitalu i miałam powtórne badania anty TG i anty TPO - zobaczymy, czy wynik wyjdzie podobny...
    w zeszłym roku w marcu, anty TPO były w normie, tsh - 1,77 i ft3 i ft4, trochę słabej, ale wtedy myślałam, ze takie wyniki są ok, teraz w lipcu powtorzyłam i tsh było 2,51 a ft3 i ft4 około 40% normy - dostałam od ginekolog euthrox 25. Będę powtarzać badania za jakies 3 tygodnie i myślę tez nad anty TPO, czy nie sprawdzić na wszelki wypadek. A Ty jaki miałaś wtedy wynik?

  • Edka Autorytet
    Postów: 632 362

    Wysłany: 22 września 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja miałam tsh w normie ft 3 i ft 4 też, a wyszły mi antyTPO i antyTg wyższe, ale 4 rożnych lekarzy (2 różnych gin, 2 rożnych endo) powiedziało, że samych przeciwciał się nie leczy.

    ijpbi09kncb0qlr5.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 22 września 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej wam jest mi smutno wiem ,że ostatnio bardzo rzadko tu bywam ale staram się was podczytywa od czasu do czasu .mam dużo roboty dlatego mnie niema .a jest mi smutno bo nikt sie już nie pyta zapomnialyscie o mnie :( .
    nikt sie nie pyta jak po wizycie w szpitalu ok jak niechcecie wiedzieć to trudno . :(:(:(

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 23 września 2015, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz fryzjekra... tak to jest: Asiulek na fioletowych teraz pewno częściej siedzi i nie ma kto nam sprawozdań robić :)
    A jak sama widzisz dużo się tutaj ostatnio dzieje. Dużo nowych dziewczyn się pojawiło - co mnie osobiście mega cieszy bo wątek żyje, a że ostatnio tutaj się zieleni to dobry znak, bo wiruski działają :)
    Ja z moją krótkowzroczną pamięcią niestety jestem w stanie na szybko przeglądnąć kilka stron wstecz i wtedy staram się być w miarę na bieżąco...choć i to nie jest proste, bo często mylą mi się nicki nowych koleżanek i myśląc o jednej - odpisuję drugiej ...co mam nadzieję będzie mi wybaczone :) Starej koleżance należy się taka ulga ;)

    Tak więc kochana fryzjerko...nikt o Tobie nie zapomniał ... bo Cię nie chce tutaj, czy nie lubi czy z jakichś innych tego typu głupich powodów... po prostu kochana, przeglądając wątek napisz jedno zdanie typu: "jeszcze jutro i szpital", albo "trzymajcie kciuki", albo "melduję się po szpitalu, Było tak:..."

    Ja sama zdaję relację bo wiem, że tak forum funkcjonuje i nie ma możliwości, żeby któraś z dziewczyn pamiętała grafik każdej z nas co która, kiedy ma czy kiedy testuje etc. I nigdy nie przyszło mi do głowy się obrazić czy czuć się odrzuconą... nigdy.
    Fakt, jak był okres, że na bieżąco pisała jedna grupa stałych dziewczyn, to łatwiej było temat ten okiełznać + sprawozdania Asiulka ... no to byłyśmy na bieżąco bardziej niż teraz...

    Dlatego kochane Słonka moje WSZYSTKIE: jak przeglądamy forum to niech każda napisze choć w jedym zdaniu, żeby się przypomieć na jakim etapie jest.
    Bo mnie osobiście zasmucił wpis fryzjerki... fakt, nie wywołałam jej do meldunku, ale to nie znaczy, że o niej zapomniałam - bo nie chciałam... :(
    Jesteśmy tutaj żeby się wspierać i to działa i będzie działać !!!
    Obrażanie nie ma sensu, bo nikt niczego na złość nie robi... po prostu płodne w pisaniu jesteśmy i trudniej nam nadążyć nad każdą :)

    No, to teraz nie piszę z imienia/nicka... tylko każda, która czyta ten wątek: DO RAPORTU, WYSTĄP !!!

    ewelinka2210, Edka, Asiulek, Joanna85, monik lubią tę wiadomość

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 23 września 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mi79 wrote:
    No widzisz fryzjekra... tak to jest: Asiulek na fioletowych teraz pewno częściej siedzi i nie ma kto nam sprawozdań robić :)
    A jak sama widzisz dużo się tutaj ostatnio dzieje. Dużo nowych dziewczyn się pojawiło - co mnie osobiście mega cieszy bo wątek żyje, a że ostatnio tutaj się zieleni to dobry znak, bo wiruski działają :)
    Ja z moją krótkowzroczną pamięcią niestety jestem w stanie na szybko przeglądnąć kilka stron wstecz i wtedy staram się być w miarę na bieżąco...choć i to nie jest proste, bo często mylą mi się nicki nowych koleżanek i myśląc o jednej - odpisuję drugiej ...co mam nadzieję będzie mi wybaczone :) Starej koleżance należy się taka ulga ;)

    Tak więc kochana fryzjerko...nikt o Tobie nie zapomniał ... bo Cię nie chce tutaj, czy nie lubi czy z jakichś innych tego typu głupich powodów... po prostu kochana, przeglądając wątek napisz jedno zdanie typu: "jeszcze jutro i szpital", albo "trzymajcie kciuki", albo "melduję się po szpitalu, Było tak:..."

    Ja sama zdaję relację bo wiem, że tak forum funkcjonuje i nie ma możliwości, żeby któraś z dziewczyn pamiętała grafik każdej z nas co która, kiedy ma czy kiedy testuje etc. I nigdy nie przyszło mi do głowy się obrazić czy czuć się odrzuconą... nigdy.
    Fakt, jak był okres, że na bieżąco pisała jedna grupa stałych dziewczyn, to łatwiej było temat ten okiełznać + sprawozdania Asiulka ... no to byłyśmy na bieżąco bardziej niż teraz...

    Dlatego kochane Słonka moje WSZYSTKIE: jak przeglądamy forum to niech każda napisze choć w jedym zdaniu, żeby się przypomieć na jakim etapie jest.
    Bo mnie osobiście zasmucił wpis fryzjerki... fakt, nie wywołałam jej do meldunku, ale to nie znaczy, że o niej zapomniałam - bo nie chciałam... :(
    Jesteśmy tutaj żeby się wspierać i to działa i będzie działać !!!
    Obrażanie nie ma sensu, bo nikt niczego na złość nie robi... po prostu płodne w pisaniu jesteśmy i trudniej nam nadążyć nad każdą :)

    No, to teraz nie piszę z imienia/nicka... tylko każda, która czyta ten wątek: DO RAPORTU, WYSTĄP !!!
    Bardzo mądrze napisane :)

    Edka a pisałaś na wątku o tarczycy? Tam dziewczyny często coś mądrego doradzą - zapytaj o te przeciwciałą i napisz jakie miałąś wyniki wcześniej i teraz, podobno można coś zrobić, żeby ilość przeciwciał obniżyć np. odpowiednią dietą.

    fryzjerka ja tu świerzynka jestem, nawet nie wiem o co chodzi z tym szpitalem, ale chętnie posłucham :)

    A ja wczoraj sobie zastrzyk zrobiłam z ovitrelle, zobaczymy kiedy pęknie ten pęcherzyk. Lekarka mówiła, ze jest bardzo łądny, okrągły z wzgórkiem jajonośnym - może te leki jeszcze pomogą - kilka cykli warto spróbować, tym bardziej, że zaczyna się mój czas na zachodzienie w ciąże, bo we wszystkie cztery zachodziłam od paźdzeirnika do marca :)

    Edka lubi tę wiadomość

  • Edka Autorytet
    Postów: 632 362

    Wysłany: 23 września 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:

    Edka a pisałaś na wątku o tarczycy? Tam dziewczyny często coś mądrego doradzą - zapytaj o te przeciwciałą i napisz jakie miałąś wyniki wcześniej i teraz, podobno można coś zrobić, żeby ilość przeciwciał obniżyć np. odpowiednią dietą.
    Wiesz co, przestałam się "radzić" na forach, każdy zazwyczaj napisze co innego, ja się nakręcę, zestresuje... po co mi to? Obecnie mam dwóch lekarzy; endo (jedną z lepszych i kumatych pod kątem zachodzenia w ciąże) i gina z kliniki Invimed, wcześniej byłam konsultowana u innego endo i innego gin i usłyszałam to samo. Więc ufam im.

    ijpbi09kncb0qlr5.png
  • Edka Autorytet
    Postów: 632 362

    Wysłany: 23 września 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raportuję ;) Dziś 11 dzień dziewiątego cyklu po poronieniu, nie pamiętam który to już cykl starań ogółem...w październiku mija 2 lata. Działamy w tym cyklu bez pomocy medycznych. Kciuki trzymać możecie, miło mi będzie ;)

    ewelinka2210, Mała_Mi79, Asiulek, czekolada, Kikaaa, Nikita2 lubią tę wiadomość

    ijpbi09kncb0qlr5.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 23 września 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka wrote:
    Raportuję ;) Dziś 11 dzień dziewiątego cyklu po poronieniu, nie pamiętam który to już cykl starań ogółem...w październiku mija 2 lata. Działamy w tym cyklu bez pomocy medycznych. Kciuki trzymać możecie, miło mi będzie ;)
    To mocno trzymam :)
    Co do rad - jak uważasz, róznie dziewczyny piszą, czasem można coś mądrego wyczytać :) Zwei pisała o wpływie diety bezglutenowej na przeciwciała - myślę, że to może pomóc w ich obniżeniu, czego ona jest dowodem :) Ale najważniejsze, że masz sensownych lekarzy :) dobry lekarz, to podstawa :)
    Przykro mi z powodu straty <3 A zdiagnozowano u ciebie przyczynę?

    Edka lubi tę wiadomość

  • basia7777 Autorytet
    Postów: 1028 872

    Wysłany: 23 września 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja też się nie mogę doczekać tego zastrzyku :-) niech ta miesiączka przyjdzie w końcu :-)

    https://www.maluchy.pl/li-72635.png
  • Edka Autorytet
    Postów: 632 362

    Wysłany: 23 września 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    To mocno trzymam :)
    Co do rad - jak uważasz, róznie dziewczyny piszą, czasem można coś mądrego wyczytać :) Zwei pisała o wpływie diety bezglutenowej na przeciwciała - myślę, że to może pomóc w ich obniżeniu, czego ona jest dowodem :) Ale najważniejsze, że masz sensownych lekarzy :) dobry lekarz, to podstawa :)
    Przykro mi z powodu straty <3 A zdiagnozowano u ciebie przyczynę?
    Nie było co diagnozować, ciąża bezzarodkowa, poronienie zatrzymane, więc musieli mi wywołać, 2/3 ciąż na tym etapie tak się kończy niestety. Histopatologia nic nie wykazała.

    ijpbi09kncb0qlr5.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 23 września 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam was prawie codziennie i sama nie ogarniam już :-P Pojawiło się wiele nowych twarzyczek ciągle jest zawirowanie :-)

    Fryzjerko kochana nie obrażaj się :-) na pewno nikt nie chce źle :-)

    Mała Mi podziwiam Twój entuzjazm :-) i trzymam kciuki <3

    Edka, oby to był Wasz ostatni cykl.

    Co do tsh nigdy nie miałam z tym problemu aż do poniedziałku kiedy nie zrobiłam badań ogólnie nie ogarniam ale zbytnio też nie będę się przejmować bo jakoś nie jest zbytnio podwyższona. I nawet nie mam zamiaru czytać w necie bo pewnie się nakręce a stres nie jest nam wskazany..

    Kochane zostawiam Wam z Jakubem wiruski &&&&&& <3 <3 <3

    kotkapc, Edka lubią tę wiadomość

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 23 września 2015, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka wrote:
    Raportuję ;) Dziś 11 dzień dziewiątego cyklu po poronieniu, nie pamiętam który to już cykl starań ogółem...w październiku mija 2 lata. Działamy w tym cyklu bez pomocy medycznych. Kciuki trzymać możecie, miło mi będzie ;)
    to dokładnie tak jak ja, cykl naturalny przede mna :)

    Edka lubi tę wiadomość

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 23 września 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim,

    Pojawił się wątek zaburzeń z tarczycą, co mnie osobiście zaciekawiło (przed kilku laty chorowałam na nadczynność - dokładnie gravesa bosedowa). Niby od dłuższego czasu wszystko OK, wyniki dobre,ale chyba zacznę drążyć ten temat z lekarzem. Nie kojarzę przez wiele lat mojego leczenia żeby pojawił się temat przeciwciał więc muszę trochę się dowiedzieć.

    Ja dzisiaj 3 dzień cyklu, wybieram się wieczorem do mojej gin po zestaw na ten cykl.To bedzie pierwszy niewspomagany lekami cykl- mam za sobą 6 i muszę zrobić przerwę.

    W międzyczasie umówiłam się już do kliniki niepłodności bo szkoda tracić czas. Czy któraś leczyła się w ovum w Lublinie?

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 23 września 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka wrote:
    Raportuję ;) Dziś 11 dzień dziewiątego cyklu po poronieniu, nie pamiętam który to już cykl starań ogółem...w październiku mija 2 lata. Działamy w tym cyklu bez pomocy medycznych. Kciuki trzymać możecie, miło mi będzie ;)
    Trzymam :-)

    Edka lubi tę wiadomość

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 23 września 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikaaa wrote:
    to dokładnie tak jak ja, cykl naturalny przede mna :)
    To jest nas już trzy :-)

    Edka lubi tę wiadomość

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 23 września 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała mi niemialam zamiaru wywołać u ciebie /u was smutku tak tylko sie podroczylam no moze troche chciałam

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 23 września 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde tyle sie napisałam a tu tylko jedno zdanie mi wyskoczyło ,głupi tel :-/

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 23 września 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ha ha :) fryzjerka nie na szans. ... pisz od nowa... a ja łącze się z Tobą w bólu - też się mega wkurzam jak mi telefon zjada tekst :)
    Czekam na relację!

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 23 września 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 nas jest bo ja po laparo też mam naturalne starania. Jeszcze mi 2 cykle zostały, Joanna ja byłam na leczeniu w Ab ovo, co prawda na 2 wizytach tylko.
    A powiedzcie mi jeszcze dziewczyny, co daje Wam ta szpitalna diagnostyka, np. Migotka ostatnio była, co więcej się dowiedzialyscie? Bo np. hormony, różne badania laboratoryjne można zrobić bez lezakowania.

    Edka lubi tę wiadomość

‹‹ 280 281 282 283 284 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ