X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita... Dzieki za odpowiedz :)
    Gratulacje :) :) super ze sie udalo :) :) :*

  • LoReLai Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich. Ja miałam podany pregnyl w 15 dniu cyklu po stymulacji Aromkiem (odpowiednik femary). W 17 dc pęcherzyki pękł i od następnego dnia luteina i duphaston. I czekam. Z pregnylem miałam już do czynienia przy poprzedniej ciąży i się udało. Oby tym razem też tak poszlo

    domiszka, Oreore lubią tę wiadomość

  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak dlugo po pregnylu będą pojawiać się pozytywne testy owulacyjne? U mnie juz 4 dzień. I śluz znów zaczął robić się płodny. Już nic nie rozumiem. Wizyta u gin dopiero w środę.
    Owulacji miało nie być ponieważ bardzo spadł mi estradiol. Bralam 10 tyś. Jednostek choragonu (odpowiednik pregnylu)

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mnie długo..jeśli robisz codziennie testy tej samej firmy to jeśli to wpływ pregnylu to powinny blednąć po prostu...nie widzisz w nich różnicy?

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie, wszystkie są ewidentnie pozytywne.
    Boję się zeby to nie byla jakaś torbiel czynnosciowa...

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 4 lipca 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oreore z tego co wiem to testy owulacyjne wychodza pozytywnie przy pozytywnym tescie bhcg a po podaniu pregnylu on wychodzi ok 9 dni pozytywnie. wiec to raczej nic dziwnego.

    Dziewczyny czy sa tu takie ktore mialy podwyzszona dawke zastrzyku? jesli tak to czy wtedy pregnyl utrzymuje sie tyle samo czy dluzej?
    mnie po 1 zastrzyku w 9 dni po wychodzily jeszcze pozytywy, od 10 dnia negatywy. teraz jestem 11 dni po zastrzyku i wyszedl pozytyw, ale zastrzyk byl podwojny wiec czy jest szansa ze sie przez to dluzej utrzymuje czy jednak ciaza?

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 4 lipca 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja słyszałam że po podwójnej dawce dłużej sie utrzymuje HCG w moczu i krwi....ale nie pamiętam dokładnie ile....coś mi się kołacze że 14 dni generalnie..

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 4 lipca 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :(

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 4 lipca 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS wrote:
    :(

    nie smutaj, bo przeciez jak jestes w ciąży tez wychodzi pozytywny..:)
    nic nie przesądzone...ale generalnie nie poleca sie robic testu chyba wczesniej niz po 14 dniach od pregnylu....

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 4 lipca 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem wiem ze sie nie poleca ale jednak w praktyce schodzi szybciej niz po 14 dniach i ciekawosc jest silniejsza. ciekawe jak to bedzie jutro wygladac.
    dzisiejsza beta 7,88, troszke malo :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2016, 15:44

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 4 lipca 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak czy siak trzymam kciuki..:)

    APS lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 4 lipca 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie juz 7 dnia po zastrzyku 10 tyś jednostek nie było śladu

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • Ulinka Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 5 lipca 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) jeśli chodzi o pregnyl to w tym cyklu dostałam go pierwszy raz, na usg miałam dwa pęcherzyku 22 i 19 mm no i oczywiście wieczorem pregnyl (10 000) ból brzucha za 3 dni usg w lewym jajniku (22mm) pęcherzyk nie pękł :( za to miał 29 mm a w prawym gdzie był 19mm lekarka powiedziała że tu nic nie widz ani pęcherzyka ani tego że mógł pęknąć(czyli co niby z nim się stało;/?) hmm no nic miałam nadzieje ze się uda mimo tego na drugi dzień znów usg i z 29mm zrobiło się 32mm:( no to już po wszystkim) dziś jest 8 dzień po zastrzyku test pozytywny no ale to dopiero 8 dni(sama nie wiem czemu zrobiłam tak szybko ten test)bo zapewne za 2-3 dni nie będzie śladu po bHCG i mam pytanie czy mogło być tak, że jakimś cudem udało się z pęknięciem tego "niby pęcherzyka" który był w prawym jajniku? Dodam tylko, że zaczęłam brać duphaston i nie wiem czy robić badanie bHCG żeby wiedzieć czy go nadal brać czy waszym zdanie po prostu sobie odpuścić i czekać na @?

    eikt9jcg8ohhtqfl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witajcie :) 2 dni temu miałam zastrzyk 15 000 pregnyl na pęcherzyk 26 mm. Ale nic mi nie jest. Czy wy same jakoś czujecie że pękają pęcherzyki? Ja mam jedynie wrażenie że mam teraz pełniejsze piersi a wczoraj czułam w jajniku jakby ten pęcherzyk. Ze mam coś w okolicach prawej strony coś co gniecie, uwiera podczas seksu. Boję się że nie pękł tylko jeszcze się powiększył :( a czas zadziałania minął wczoraj późnym wieczorem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy powiększone piersi po 2 dniach mogą Świadczyć że progesteron działa i pękł pęcherzyk? Czy efekt pregnylu?

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 6 lipca 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulinka a może się wchłonął?
    Ja kolejny cykl jadę na pregnylu. Poprzedni gin nie robił mi monitoringu po podaniu pregnylu, a obecny robi i okazuje się, że już drugi cykl mi nie pękają pęcherzyki. Mimo dawki 10000. Więc pół roku mam w plecy. I zastanawiam się co teraz? Mój gin powidział, że widzi u mnie laparoskopowe nacinanie pęcherzyków. Miał ktoś tak?

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 6 lipca 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza wrote:
    Ulinka a może się wchłonął?
    Ja kolejny cykl jadę na pregnylu. Poprzedni gin nie robił mi monitoringu po podaniu pregnylu, a obecny robi i okazuje się, że już drugi cykl mi nie pękają pęcherzyki. Mimo dawki 10000. Więc pół roku mam w plecy. I zastanawiam się co teraz? Mój gin powidział, że widzi u mnie laparoskopowe nacinanie pęcherzyków. Miał ktoś tak?

    U mnie też nie pękały przed laparoskopią przy Pregnylu 10 000. Bardzo smutne, ile się trzeba wycierpieć,naryczeć i przeżyć, żeby dostać w prezencie owulację, jak u zdrowych kobiet. Nacinanie jest ponoć bardzo skuteczne - tak mówił mój gin i na pewno Ci pomoże. Ja miałam lżejszą wersję, czyli nakłuwanie i też pomogło. Po raz pierwszy po laparoskopii, gdy byłam stymulowana CLO i Pregnylem - pękły! 1,5 roku wcześniej totalnie stracone :(

    2 cykl na Pregnylu? Czemu nie chciał monitoringów już za 1? Moim zdaniem to bezsens - podać zastrzyk i nie sprawdzić, czy zadziałał, a Ty sobie żyłaś w nieświadomości. Dobrze, że teraz się zreflektował, tylko wiesz, jak ginekolodzy - muszą przeprowadzić przynajmniej 2 - 3 miesiące obserwacji, żeby jednoznacznie stwierdzić, że lek nie pomaga i jest wymagana laparoskopia. Możesz tez poprosić o zastrzyk "ovitrelle" - może akurat ten na Ciebie zadziała.

    Zastanawiają mnie jeszcze Twoje podpisy - udawało Ci się zajść w ciąże..aż dziwne, że teraz pęcherzyki po zastrzyku nie pękają?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2016, 22:28

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 6 lipca 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    click wrote:
    Hej witajcie :) 2 dni temu miałam zastrzyk 15 000 pregnyl na pęcherzyk 26 mm. Ale nic mi nie jest. Czy wy same jakoś czujecie że pękają pęcherzyki? Ja mam jedynie wrażenie że mam teraz pełniejsze piersi a wczoraj czułam w jajniku jakby ten pęcherzyk. Ze mam coś w okolicach prawej strony coś co gniecie, uwiera podczas seksu. Boję się że nie pękł tylko jeszcze się powiększył :( a czas zadziałania minął wczoraj późnym wieczorem

    Witaj! Na wstępie mogę powiedzieć, że masz szczęście, że dostajesz dużą dawkę 15 000:) Owulacja nie każdego miesiąca daje się we znaki, więc myślę, że powinnaś czekać cierpliwie na wyniki monitoringu. Pierwszy zastrzyk?

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 6 lipca 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodzynka 66 mój poprzedni gin nie robił mi badań po podaniu pregnylu. I tych stymulacji było 3 lub 4. A teraz u nowego gina jest droga stymulacja ( w sumie 6 w całym moim staraniu ). W poprzednie ciąże zaszłam totalnie bezwiednie. Nawet sie nie spodziewałam , że po kilku miesiącach braku miesiączki można w ciążę zajść. A teraz się chce , stara, i nic . Już mnie to totalnie dołują i mam ochotę czasem w ogołe starać się o dziecko. Jestem wkurzona na cały świat.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 6 lipca 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    "Poprzedni gin" - to wszystko tłumaczy ;)! Też miałam takiego "poprzednika" ;/
    Dobrze,że go zmieniłaś, oby się okazał lepszy.
    Wierze, że ciężko i doświadczamy tego samego. Na szczęście możemy się tutaj wspierać :)

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
‹‹ 355 356 357 358 359 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ