X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Furiatka Autorytet
    Postów: 257 227

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgosiah, a nie trochę za wcześnie na zagnieżdżenie? dzisiaj znowu spadek z 36,97 na 36,87... tak mnie te skoki sfrustrowały, że nie wytrzymałam i zatestowałam. Poza tym mocno bolą mnie sutki i piersi po zewnętrznej, górnej stronie, prawie pod pachami, więc stwierdziłam, że spróbuję. Wynik negatywny, żadnych przebłysków drugiej krechy. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze nie wszystko przesądzone, bo to dopiero 25 dc, tylko nie wiem, czy skutków działania Pregnylu i Duphastonu nie biorę za objawy ciążowe. A miałam się nie wkręcać ;)

    l22ng7rfko4ysjsr.png
  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie jakaś dziwna sprawa jest. Miałam stymulacje clo od t do 9 dc po 1.5 tabletki dziennie + 2 tabletki estrofemu na odbudowe endo. W 13 dc na monitoringu okazalo się że mam po 5 pęcherzyków na każdym z jajników i ewentualnie jeden dominujacy, ale ogólnie wszystkie miały podobne rozmiary, wiec cykl na zmarnowanie. W 15 dc dostałam 10tys jednostek pregnylu aby nie dopuścić do torbieli. Dziś mam 20 dc a szyjka nadal wysoko i otwarta i miękka. Czy to efekt pregnylu? Od jutra mam brać luteine przez 10 kolejnych dni

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomóżcie dziewczyny :(

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • malgosiah Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furiatka, no miałaś się nie wkręcać ;)
    może rzeczywiście nie byłoby to książkowe zagnieżdżenie po 4 dniach (ale opcja zawsze jest!). nie chodziło mi o nakręcanie a o wykazanie że na pewno Twoj wykres nie mówi nic złego bo sie niepotrzebnie frustrujesz tą temperaturą :) tylko sama wiesz że taki wynik po sikańcu w tym momencie nie jest jednoznaczny. Niezmiennie - trzymam kciuki!

    Oreore, niestety na pozycji szyjki po pregnylu nie znam się nic a nic. Ile miał ten dominujący pęcherzyk i czy miałaś może monitoring po podaniu pregnylu żeby zobaczyć czy popękało? Mi powiedziano że pregnyl rozbije tylko i wyłącznie pęcherzyk(/i) dominujący, a podanie pregnylu nie pękło największego przerośniętego pęcherzyka z którego zrobiła się cysta.

  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi lekar powiedział że pregnyl+luteina zapobieganie torbielom. Pecherzyk mial 19 mm W dniu podania zastrzyku. Lekarz powiedział że z racji zmarnowanego cyklu mam przyjść dopiero do 3 dc nowego na sprawdzenie jajników

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • malgosiah Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oreore - czyli wtedy i zobaczy czy pękły tudzież po @ się rozeszły. Czyli rzeczywiście na nic nie liczy w tym cyklu. Obawiasz się czegoś szczególnego?

  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boję się że rozregulowaly mi się hormony. I że jeśli nie wchłoną się te pęcherzyki to porobia mi się torbiele i z dalszej stymulacji nici

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • malgosiah Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oreore - Czyli torbieli do tej pory jeszcze nie mialas stwierdzonych? I na razie nie masz, lub nie wiesz czy masz. Dlatego nie stresuj się, doczekaj do @ (rozumiem ze masz brac luteine na jej wywolanie, a jednoczesnie pomoze rozejsc sie ewentualnym cystom) i zgodnie z zaleceniem lekarza pojaw się 3dc, wtedy wszystko będzie wiadomo. Cysty z niepękniętych pęcherzyków rozchodzą się przed/w trakcie @. Co mogło zostać zrobione - zostało zrobione, jeśli nie robisz monitoringu zeby potwierdzic co pękło - to zostało tylko brać luteine i czekać na @. Ewentualnie w razie silnego bólu jajnikow leć do lekarza przed terminem. Głowa do góry, bo stres w niczym nie pomoże.

  • Furiatka Autorytet
    Postów: 257 227

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj temperatura spadła, więc odpuściłam sobie betę. Dziś już bez dupka, więc pewnie @ przyjdzie lada moment. Kurde, dwa jaja, w sumie powinny być 2 x większe szanse, a tu doopa. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Kolejny cykl bez stymulacji, bo jedziemy na urlop i tak się zastanawiam, czy zdarza się, że po Pregnylu leniwe jajniki zaczynają same pracować? Pęcherzyki mi rosną, tylko nie chcą samoistnie pękać. Może uda mi się odstresować. Pierwsza ciąża zdarzyła się po urlopie właśnie. Plus taki, że będę sobie podziwiać wakacyjne widoki przy winku przynajmniej :).

    l22ng7rfko4ysjsr.png
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem i ja:) Niestety testy juz wychodza mi negatywne piersi mam nabrzmiale i bola jak przed @. Nadzieji nie mialam bo czemu mialoby sie udac skoro tak dlugo nam nie wychodzi i nadzieje pozostajaze po hsg jednak sie uda. Chce tez zrobic to badanie na wrogosc sluzu! Nie wiem czemu ale jakos tak w glebi czuje ze u mnie moze lezec ten wlasnie problem:) Dziewczyny powodzenia i trzymam za Was wszystkie kciuki i za siebie rozwniez zebbyyy sie w koncu udalo :)

    START 2014 ;(
  • malgosiah Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, no to walczymy dalej :)

    Furiatka, ciagle slysze od roznych ludzi ze jakims znajomym udalo sie wlasnie jak olali stymulacje, wiec sie da! Ale nie wiem czy to jakas ukryta zaleta odstawienia lekow czy psychiki :) Ale urlop zaaaaaawsze pomaga, odstresowanie, dystans, spontan. I pewnie Twoj facet troche odetchnie ze na wiekszym luzie mozna podejsc do tematu i po prostu byc razem.
    Na pewno wiesz juz ze pregnyl na Ciebie dziala i to juz jest krok do przodu, teraz trzeba troche dac juz dzialac innym siłom.

    Wera, jeszcze wchodzi w gre sytuacja ze nie peklo po pregnylu. A nadzieja gdzies w tle z pewnoscia jest. A jeszcze chcialam Cie zapytac na jakiej podstawie lekarz zakwalifikowal do hsg? Zycze Ci zeby udalo Ci sie zdiagnozowac sytuacje i znaleźć odpowiednie leczenie. Kazdej nam tego życzę :)


    Nieustannie - trzymam kciuki.

  • malgosiah Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przy okazji czy Wasi panowie się badali? Zmagając się z moimi niepękającymi pęcherzykami moja doktor stwierdziła że niezależnie od wszystkiego przy wdrażaniu leczenia u jednej ze stron trzeba sprawdzic czy i u drugiej cos sie nie dzieje bo nam to co miesiąc nowe szanse się mogą pojawiać a panom 6 miesiecy minie nim wdrozone leczenia i suplementacje dadzą rezultaty w plywakach a i kto wie jakie inne rzeczy wyjsc moga.
    U mojego meza, mimo ze zwykle jest okazem zdrowia, wyszly nagle zle wyniki tarczycy, tyle że ja od 10 lat się leczę na tarczyce, a on sie biedak mocno przestraszyl.
    Teraz czekamy na wizytę w najbliższy piątek
    - żeby wyniki męża skonsultować
    - zrobić monitoring
    - i mam nadzieję dostać pregnyl

    wiec prosze i za nas kciuki trzymać :)
    pozdrawiam!

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgosiah hsg jest jednym z badan ktore powinno sie zrobic w celu zdiagnozowania przyczyn nieplodnosci, czasem moze byc ze masz przegrode w macicy albo poskrecane badz zrosniete jajowody lub nawet nie wiesz a w srodku masz polipka ktory uniemozliwia zagniezdzenie, ja zbyt dlugo sie staram i chce zrobic to badanie zreszta zbyt dlugo z tym juz zwlekalam.Teraz biore sie za to na powaznie :)



    Trzymajcie za nas wszystkie kciuki zeby wkoncu sie tu zaczely pojawiac 2 kreski na testach :)

    START 2014 ;(
  • Furiatka Autorytet
    Postów: 257 227

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgosiah, no właśnie mój małż się nie badał, ale po urlopie idę do gina i poproszę go o skierowanie, bo jak mówisz, nigdy nie wiadomo, gdzie może pojawić się problem, a diabeł lubi tkwić w szczegółach. Rozważam, czy mierzyć tempkę na urlopie, czy sobie odpuścić. Trochę mnie korci, żeby jednak kontrolować, czy owulka się pojawi, tylko może z większym luzem niż ostatnio ;). Pregnyl, co prawda, zadziałał, aczkolwiek poczytałam sobie na forum o doświadczeniach dziewczyn z endometriozą i w wielu przypadkach stymulacja nic nie daje i pozostaje tylko IVF.

    Oczywiście trzymam kciuki! :)

    l22ng7rfko4ysjsr.png
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furiatka powiedz mi na podstawie jakiego badania stwierdzono u ciebie endometriooze?

    START 2014 ;(
  • Furiatka Autorytet
    Postów: 257 227

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera_12, najpierw były obserwacje na usg, lekarz podejrzewał torbiele czekoladowe, raz były większe, raz mniejsze. Uważał, że torbiele mogą blokować pęcherzyki i zalecił ich usunięcie. Miałam laparoskopię i tak naprawdę dopiero podczas operacji i po badaniu histopatalogicznym lekarz potwierdził diagnozę.

    l22ng7rfko4ysjsr.png
  • malgosiah Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 2 września 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :) byłam pewna że posta puściłam 3 dni temu, a tu się okazało że utknął..

    Furiatka - ja na urlopie mierzyłam, ale reszta rzeczywiście bez spiny. potem bym sobie pluła w brodę że nie mam pięknego wykresu do pokazania lekarce ;)
    zazdroszcze urlopów.. ja już po urlopie ale mam w pracy bardzo nieprzyjemnie. najchetniej bym trzasnela drzwiami i juz tam nie wrocila. ale staranie sie o dziecko to nie czas na zmiane pracy, tylko musze cos zrobic by sie tak nie stresowac.
    w każdym razie życzę owocnych urlopów :)

    wera - myslalam ze moze sa jakies konkretne przejscia po ktorych zaleca się hsg. ja na pewno jeszcze musze dac pare szans pregnylowi i mojej lekarce. a za Twoje hsg trzymam kciuki.

    ja za to mam dziś 13dc i idę w południe na monitoring. być może owulacja tym razem sama się pojawiła? bo wczoraj wieczór silnie bolał mnie jajnik.. ale to ten cystowy więc się nie nastawiam :)

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 2 września 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgosiah ja mam macice dwurozna to jest u mnie w rodzinie dziedziczne np moja ciotka tak ma i jakos jedno dziecko ma bez wiekszych problemow. Dlatego chce sprawdzic czy cos jeszcze sie tam nie ukrywa. a wskazaniem do baania jest wlasnie to jak dluzszy czas sie staracie i nici. hsg jest jednym z podstawowych badan w diagnostyce nieplodnosci.

    Dziewczyny sory ze tak w prost ale czy wy tez tak macie z waszymi torbielkami ze podczas okresu to schodza z was az takie duze kawalki jakby sie wydawalo mieska, i oczywiscie skrzepy krwii...? Czy u waas okres tak dosc spokojnie przebiega?

    START 2014 ;(
  • malgosiah Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 3 września 2016, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera, dzieki za odpowiedz. czyli pewnie za jakis czas ewentualnie mnie to moze czekac.
    na ten moment kolejny monitoring w niedziele i zobacze czy dostane pregnyl. a od nowego cyklu mam CLO bo nawet pecherzyki dominujace teraz nie chcą się zaznaczyć

    nic co ludzkie..
    przy torbielach okresy mam potwornie bolesne, wymioty, skrajne wycieńczenie, ale i tak jak mówisz - skrzepy i "kawalki". czasem takie błonki, co mysle ze moga byc wlasnie po sciankach torbieli. kiedys myslalam ze taka moja uroda ze co jakis czas tak to wyglada, ale z tą wiedzą co mam teraz też zdawałoby się że to od torbieli ktore pewnie miewalam z cyklu na cykl juz od bardzo dawna.
    a - i jeszcze jedno - przy tprbielach zaczely mi sie robic plamienia przed okresem. wg pani doktor to przez hormony ktore z cysty sie wydzielaja.

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 3 września 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgosiah mam wlasnie to samo jakies 3 czasem 4 dni przed okresem mam plamienia raz takie normalne lekkie innym mocniejsze i takie brunatne. powiem wam ze mnie to powoli dobija bo ja nawet nie mam jak zrobic sobie monitoringu. jak juz wyceluje z urlopem i mam wszystko juz zaplanowane to okres przyjdzie np tydzien pozniej i nici. jak tu sie nie zloscic.

    START 2014 ;(
‹‹ 359 360 361 362 363 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ