Problemy z tarczycą / wysokie TSH
-
WIADOMOŚĆ
-
Dodatkowo przy eutherysxie ja sie suplementuje witaminami od wit z grupy b do selenu..., ja mam hashi wiec u mnie jod odpada ale jak ktoras nie ma to polecam duzo rybek morskich..Ja uwazam tez ze dieta daje ekstra wyniki.....wykluczenie produktow wolotworczych no i najwazniejsze olej budwigowski..pije juz 2gi miesiac..on tez jest superr
-
Idia wrote:Kap. a gdzie jest ta dieta na Hasimoto?
Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 10:45
-
Idia wrote:No a jak mam nietolerancję laktozy i po wszystkich produktach mlecznych najzwyczajniej jestem chora?
Idia lubi tę wiadomość
-
te antygeny powoduja ze twoj org moze traktowac zarodek jako cialo obce..generalnie hashi polega na tm ze nasze przeciwciala zamiast nas bronic atakuja nas.... dlatego ja przeszlam na calkowite wykluczenie , powinno ono trwac srednio do roku..potem mozna wprowadzac produkty ale po jednym w tyg i stopniowo i bron boze nie lacZyc 2produktow ktore moga uczulac ,, np chleba z serem
-
Idia wrote:Coraz więcej rzeczy mi się wyjaśnia przy tych staraniach o dziecko.
Przytycie 7kg w rok, teraz piszesz o tym mleku, moja beznadziejna odporność chyba też się w to wpasowuje...
Czyli o mleku powiedzieć endo. OK -
generralnie wykluczasz--wyciszasz..ja w grudniu malam akcje na odchudzanie zarlam wiecznie kapuste kiszona kalafiory brokuly bo niskokaloryczne , a smaczne..i hashi jak marzenie :-/wykluczylam to wszystko od 7lutego...widac efekt po tsh... poczatkowo bylo zajeviscie ciezko..teraz jest ok..no i te7kg w miesiac co polecialo tez motywuje..
-
Idia nie wiem nie powiem ci...czasem przy wysokich antygenach ciaze sie donosi a czasem przy malych i nie za duzej niedoczynnosci roni..nie ma refguly niestety ..wszystko zalezy od naszego organizmu...Fatalnie ze wtedy przy tsh nie robilas antygenow....bys wiedziala na czym stoisz w tym momencie...
Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 11:26
-
nick nieaktualnyWklejam dla zainteresowanych, buziaki
"Choroba Hashimoto a ciąża
Jeżeli poziom hormonów tarczycy jest w granicach normy, to rokowania na normalną ciążę i poród są obiecujące. Częstotliwość poronień u kobiet chorych na Hashimoto jest nieco podwyższona.
Jedno z ostatnich badań stwierdza 3, 5-krotnie wyższe ryzyko w porównaniu z kobietami zdrowymi.
Z badań tych wynika także, że kobiety z podniesionym, ale jeszcze w granicach normy TSH, są nieco bardziej zagrożone poronieniem.
Dlatego zaleca się, aby w czasie planowania ciąży poziom TSH utrzymywał się na niskim, normalnym poziomie.
Dodatkowo inne aspekty choroby autoimmunologicznej mogą być odpowiedzialne za nieco podniesioną liczbę poronień, lecz jest to na dzień dzisiejszy temat jeszcze nie do końca zbadany.
U noworodków, których matki chorują na Hashimoto, nie stwierdza się charakterystycznych dla tej choroby upośledzeń ani zwiększonej ich częstotliwości.
Przy powtarzających się poronieniach, konieczna jest opieka ginekologa z doświadczeniem endokrynologicznym. W takim wypadku powinien być zbadany poziom przeciwciał antyfosfolipidowych. To schorzenie współwystępuje czasem z chorobą Hashimoto i jest powodem zwiększonej ilości poronień, a u matek jest przyczyną powstawania zakrzepów w żyłach (zakrzepica).
Terapia nisko dozowanym kwasem acetylosalicylowym i kortyzonem pozwala często na normalne przebycie okresu ciąży.
Co muszę zrobić jeśli planuję ciążę?
Poziom hormonów tarczycy (FT3, FT4, TSH) powinien mieścić się w normie. Ich zbyt niski lub zbyt wysoki poziom zakłóca cykl jajeczkowania. Ich poziom bezpośrednio wpływa na wzrost i zagnieżdżenie się komórki jajowej. Szanse na zajście w ciążę wzrastają wraz z prawidłowym ustawieniem hormonów.
Wartość TSH, o ile jest to tylko możliwe, powinna znajdować się pomiędzy 0, 3 a 1, 0 mU/l.
Niższy poziom TSH podczas zażywania substytutów hormonów T3/T4 nie szkodzi dziecku, pod warunkiem, że poziom fT3 i fT4 mieści się w granicach normy.
Podwyższone wartości prolaktyny (hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka) lub androgenów (męskich hormonów) mogą utrudnić zajście w ciążę. Ciężarne, chore na chorobę Hashimoto, powinny znajdować się także pod opieką doświadczonego endokrynologa.
W trakcie ciąży powinien być badany, w regularnych odstępach czasu, poziom hormonów. Najczęściej
w trakcie ciąży nie dochodzi do większych problemów, a wręcz przeciwnie raczej do złagodzenia objawów choroby. Jest to spowodowane spadkiem obrony immunologicznej w trakcie ciąży.
Po porodzie, wręcz przeciwnie, poprzez wzmożoną obronę immunologiczną może dojść do ponownego uaktywnienia się choroby Hashimoto..."Idia, kiniaczek84, Ksiu, kapturnica lubią tę wiadomość
-
nick nieaktualny
-
tak dokladnie....myslalam zeby zakupic i brac co 2gi dzien..zwlaszcza ze nie wiem czy jestem czy nie jestem w ciazy...od miesiaca mam scisla diete hashi...tsh tez spadlo jak marzenie...i zast mnie wlasnie ten acard..do endo mam na 28marca dopiero...