X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

progesteron

Oceń ten wątek:
  • zaanka Debiutantka
    Postów: 15 8

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam, jest za wcześniej – dzisiaj 24dc. Do tego tendencja jest spadkowa, minimalnie ale jest a i dzisiaj temperatura też troszeczkę poszła w dół, dlatego się nie nastawiam :-/ no i poziom progesteronu nadal jest dla mnie zagadką..

    fe0f3d288ff14adfd2d704919863ca80.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od kilku dni wzrasta temp. i utrzymuje się na poziomie powyżej 37.. jestem 6 dni po owu, choć wczoraj wykres przestawił mi owu którą miałam 15 stego.. :(

  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Dziewczyny, zrobiłam sobie progesteron, pierwszy raz. Podejrzewam,że owu w tym cyklu raczej nie miałam, testy owu negatywne ale niby śluz był,więc sie staraliśmy. Poza tym jak dla mnie skok temp był 18.04, choć OF mi go nie wyznaczył. dziś mam 21dc i mój progesteron wynosi 3,22ng/ml. Proszę o interpretacje.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutki, z takim progesteronem ciaza by sie nawet nie utrzymala.

    nxbhnwz.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niecierpliwa21 wrote:
    Malutki, z takim progesteronem ciaza by sie nawet nie utrzymala.
    To wiem, ale chciałbym wiedzieć czy jest w normie, czy muszę coś brać na jego podwyższenie.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze dziewczyny biorą, powinien byc wyzszy zeby utrzymac ciaze. A jesli doszloby do zaplodnienia to z takim niskim nie ma szans.
    Ja robilam w tym dniu co Ty to byl 22,6.

    nxbhnwz.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    cześć Dziewczyny, zrobiłam sobie progesteron, pierwszy raz. Podejrzewam,że owu w tym cyklu raczej nie miałam, testy owu negatywne ale niby śluz był,więc sie staraliśmy. Poza tym jak dla mnie skok temp był 18.04, choć OF mi go nie wyznaczył. dziś mam 21dc i mój progesteron wynosi 3,22ng/ml. Proszę o interpretacje.

    Zdecydowanie za niski masz progesteron, ja we wrześniu miałam niecałe 6 i dostałam Duphaston. Normy dla fazy lutealnej to 1,7 - 27 ale poniżej 20 raczej za mało. Dzisiaj ponownie zrobiłam wyniki i jakimś cudem w 21dc mam ponad 14 ale Duphaston i tak łykam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2014, 16:35

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    cześć Dziewczyny, zrobiłam sobie progesteron, pierwszy raz. Podejrzewam,że owu w tym cyklu raczej nie miałam, testy owu negatywne ale niby śluz był,więc sie staraliśmy. Poza tym jak dla mnie skok temp był 18.04, choć OF mi go nie wyznaczył. dziś mam 21dc i mój progesteron wynosi 3,22ng/ml. Proszę o interpretacje.
    Progesteron nie bada sie w 21 dc no chyba że ma sie cykle 28 dniowe z 14 dniową fl. Każda kobieta powinna badac cykl wg. własnego naturalnego cyklu.
    Możliwe ze zrobiłaś to badanie w złym (chociaż tak nie twierdzę) dniu i dlatego taki wynik.
    Progesteron osiąga najwyższy poziom ok 7 dnia po owulacji ( i wtedy powinno sie go badać) i jeżeli ktoś owulacje ma np. 19- 20 dc to wynik z 21 dc będzie niewiarygodny bo wiadomo... bedzie dopiero co po owulacji a ktoś kto owulacje miał 9-10 dc to dadanie w 21 dc będzie troszke za późno i wtedy progesteron może już spadać przed @ i wynik w takiej sytuacji może być niewiarygodny.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha Vanessa, wysztko sie zgadza co napisalas, ale jak ktos nie wie kiedy ma owulacje to kiedy ma zbadac progestereon?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Ha Vanessa, wysztko sie zgadza co napisalas, ale jak ktos nie wie kiedy ma owulacje to kiedy ma zbadac progestereon?
    No właśnie wtedy mądry lekarz aby uzyskać wiarygodny wynik powinien zrobić monitoring jeżeli kobieta nie prowadzi obserwacji i nie jest w stanie dokładnie wyznaczyć dnia szczytu śluzu lub np. nie obserwuje u siebie sluzu :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Progesteron nie bada sie w 21 dc no chyba że ma sie cykle 28 dniowe z 14 dniową fl. Każda kobieta powinna badac cykl wg. własnego naturalnego cyklu.
    Możliwe ze zrobiłaś to badanie w złym (chociaż tak nie twierdzę) dniu i dlatego taki wynik.
    Progesteron osiąga najwyższy poziom ok 7 dnia po owulacji ( i wtedy powinno sie go badać) i jeżeli ktoś owulacje ma np. 19- 20 dc to wynik z 21 dc będzie niewiarygodny bo wiadomo... bedzie dopiero co po owulacji a ktoś kto owulacje miał 9-10 dc to dadanie w 21 dc będzie troszke za późno i wtedy progesteron może już spadać przed @ i wynik w takiej sytuacji może być niewiarygodny.
    to w jakim dniu najlepiej jeśli moje cykle wahają się od 28 do 31 i owu mam różnie między 14 a 16dc? w tym cyklu raczej owu nie miałam :( byłam dziś badać tarczyce i prolaktynę i zrobiłam progesteron, bo mi spokoju nie daje :(

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czegoś nie rozumiem. Skoro są normy dla progesteronu w danej fazie cyklu to po co się przejmować że nasz wynik nie jest wyższy niż 20? Na zdrowy rozum jeśli mieścimy się w widełkach to powinno być ok, prawda? Gdzyby każda kobieta po owulacji musiała mieć więcej niż 20 to pewnie byłaby taka instrukcja.

    Ja, mając cykle 30-31 dniowe poszłam na progesteron 24 dc, w 6 (a w 7 weg mnie) dpo. Miałam wynik 14,2, czyli wg mojego laboratorium prawie idealnie pośrodku normy. Do dnia dzisiejszgo byłam zdowolona z takiego wyniku i pewna byłam, że do owulacji doszło, bo przecież mieszczę się w normach dla fazy lutealnej. Poza tym moje obserwacje dają mi niemal 100% pewności, że była. Czytając ten wątek zaczynam się zastanawiać, czy mam się zaczynać martwić zbyt niski jednak wynikiem?

    Enigma 34, golonat lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam progesteron w 18 dc, miałam zbadać od 16- 20 dc i miałam niziutki 1,19 więc też lekarz zalecił mi brać duphaston, biorę drugi cykl od 16-25 dc. lekarz powiedzieć, że nawet jak bym zaszła to ciąża by się nie utrzymała bo na drugą część cyklu to za niski :(
    także idź do lekarza i na pewno zaleci Ci to co trzeba.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    to w jakim dniu najlepiej jeśli moje cykle wahają się od 28 do 31 i owu mam różnie między 14 a 16dc? w tym cyklu raczej owu nie miałam :( byłam dziś badać tarczyce i prolaktynę i zrobiłam progesteron, bo mi spokoju nie daje :(
    To zależy na jakiej podstawie stwierdzasz że owu wystepuje pomiędzy 14 a 16 dc bo jeżeli wg. tego co wyznacza OF to nie jest wiarygodne źródło aby wyznacać dzień na badanie progesteronu.
    A potrafisz pewnie określić dzień szczytu śluzu? Jeżeli tak to dobrze jest badać w 7 dniu po szczycie.
    Mnie np. lekarz zlecił zbadać w 5, 7 i 9 dniu po szczycie sluzu.
    Jeżeli cykl jest bezowulacyjny to badanie progesteronu pod kątem tego czy utrzyma sie ewentualna ciąża moim zdaniem nie ma sensu, bo z pękniętego pęcherzyka wytwarza sie ciałko żółte które wytwarza progesteron potrzebny do utrzymania ciąży. A jeżeli pęcherzyk nie pęknie to ciałko żółte naweet jak sie wytworzy nie będzie ciałkiem żółtym po owulacyjnym. Takie jest moje zdanie.
    A jak Ci wyszła tarczyca?

    Lillith Lukrecja lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanesso czyli przy założeniu, że owulacja się odbyła, 7 dni po niej wynik 14,2 jest za mały??

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    vanesso czyli przy założeniu, że owulacja się odbyła, 7 dni po niej wynik 14,2 jest za mały??
    Nie wiem czy jest za mały :/ nie jestem lekarzem... ale mój wynik był 19 (i ileś tam po przecinku bliżej 20) ale z tego co usłyszałam ( nie potrafię zacytować) to wywnioskowałam że nie jest zły ale super rewelacyjny też nie.
    MOIM zdaniem ( tylko moim a moge się mylić) to wydaje mi sie że troszke za niski.
    Ale pewnie z tym jest jak ze wszystkim co lekarz to inna opinia... jeden powie że niski a drugi że może być...

    Ida lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Hm, no to sama już nie wiem co o tym myśleć. Do tej pory byłam zadowolona, że mieści się w normie i że jej nie przekracza. A tu się okazuje, że może nie jest tak super...
    A co się dzieje, kiedy progesteron jest za niski? Orientujesz się może?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Rozumiem. Hm, no to sama już nie wiem co o tym myśleć. Do tej pory byłam zadowolona, że mieści się w normie i że jej nie przekracza. A tu się okazuje, że może nie jest tak super...
    A co się dzieje, kiedy progesteron jest za niski? Orientujesz się może?
    Na pewno ciąża sie nie utrzyma bo progesteron ją podtrzymuje.
    Objawem niskiego progesteronu mogą być plamienia przed lub po @ trwające 2 dni lub dłużej albo krótka fl.
    Może jest więcej objawów i skutków niskiego progesteronu ale ja znam tylko te :)

    aja, Emma80 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno niewydolność ciałka żółtego powoduje niski progesteron a jak ciałko zółte jest niewydolne to możliwe ( ale nie konieczne) że z owulacją coś nie tak.

    aja lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję vanesso. Ja przed @ mam zawsze plamienia delikatne zapowiadające okres, 1-2 dni. Po @ trwają zazwyczaj o dzień dłużej. Może to właśnie to. Z drugiej strony czytałam też, że 'taka uroda' niektórych kobiet.
    Nie wiem, nie znam się na wynikach badań, ale przy tym, że mieszczę się w normie pośrodku fl, nie wierzę, by 14,2 był zbyu niski na utrzymanie ciąży...

    Ok, nie zanudzam, dziękuję raz jeszcze i życzę powodzenia :)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ