X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

progesteron

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Dziękuję vanesso. Ja przed @ mam zawsze plamienia delikatne zapowiadające okres, 1-2 dni. Po @ trwają zazwyczaj o dzień dłużej. Może to właśnie to. Z drugiej strony czytałam też, że 'taka uroda' niektórych kobiet.
    Nie wiem, nie znam się na wynikach badań, ale przy tym, że mieszczę się w normie pośrodku fl, nie wierzę, by 14,2 był zbyu niski na utrzymanie ciąży...

    Ok, nie zanudzam, dziękuję raz jeszcze i życzę powodzenia :)
    Taka uroda (jeśli chodzi o plamienia) jeżeli wszystko jest OK a przyczyną plamień może być też co innego nie tylko progesteron.
    Jakie są te plamienia? jeżeli brązowe/czarne to dodatkowo objaw niepokojący.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, zawsze brązowe, czasem ciemnobrązowe. Zawsze tak miałam, odkąd pamiętam. Myślałąm, że tak powinno być, by okres najpierw mógł się rozkręcić, a po, by mógł się wyczyścić.

    Nie mam torbieli, powiększonycyh jajników itd. Właśnie jestem w trakcie badań. Zrobłam już panel TSH (tsh 2,68, anty-TPO 133, reszta w normie). Jak już w końcu dostanę @ to mam zamiar zrobić Testosteron, Prolaktynę, FSH, LH i Estradiol oraz cukier.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    No tak, zawsze brązowe, czasem ciemnobrązowe. Zawsze tak miałam, odkąd pamiętam. Myślałąm, że tak powinno być, by okres najpierw mógł się rozkręcić, a po, by mógł się wyczyścić.
    Brązowe plamienia oznaczają starą krew czyli jakąś która gdzieś zaległa i z opóźnieniem "wychodzi". Normalne że organizm sie z tego oczyszcza ale nie jest normą to że ta krew jest ciemna.
    Też to mam i czekam na diagnozę pod tym kątem.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to są naprawdę niewielkie, czasem ledwo zauważalne plamienia i nie są płynne, to zazwyczaj śluz zabarwiony (jesli chodzi o te przed @). Mieszczą się na środku wkładki i nigdy nie muszę jej wymieniać na nową, bo bezpośrednio po tym nadchodzi normalna @. Zazwyczaj to 1 dzień przed okresem, rzadko zdarza się, że 2. Może to nie krew a złuszczająca się błona, endometrium albo po prostu zabarwiony śluz? Zwłaszcza, że po okresie też plamię, czyli to wszystko czyści się aż następuje biały śluz. Nie wierzę, że jakaś krew tam zlega. No ale mogę się przecież mylić...

    Przy następnej wizycie zapytam się o to lekarza, ale kiedy byłam u niego w lutym, po 1 cyklu starań nie pytał o nic, nie zlecił żadnych badań, po badaniu ginekologicznym i usg dowcipnym pochwalił, że wszystko ok i polecił działać i się nad niczym nei zastanawiać, tylko dać sobie czas.

  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    To zależy na jakiej podstawie stwierdzasz że owu wystepuje pomiędzy 14 a 16 dc bo jeżeli wg. tego co wyznacza OF to nie jest wiarygodne źródło aby wyznacać dzień na badanie progesteronu.
    A potrafisz pewnie określić dzień szczytu śluzu? Jeżeli tak to dobrze jest badać w 7 dniu po szczycie.
    Mnie np. lekarz zlecił zbadać w 5, 7 i 9 dniu po szczycie sluzu.
    Jeżeli cykl jest bezowulacyjny to badanie progesteronu pod kątem tego czy utrzyma sie ewentualna ciąża moim zdaniem nie ma sensu, bo z pękniętego pęcherzyka wytwarza sie ciałko żółte które wytwarza progesteron potrzebny do utrzymania ciąży. A jeżeli pęcherzyk nie pęknie to ciałko żółte naweet jak sie wytworzy nie będzie ciałkiem żółtym po owulacyjnym. Takie jest moje zdanie.
    A jak Ci wyszła tarczyca?
    nie sugeruje się OF. cykl obserwuje odkąd się o dziecko staramy, czyli ponad 2 lata. jestem w stanie okreslić szczyt śluzu, chociaż miałam przerwę jak sie wkurzylam jak sie nam nie udawało i stwierdziłam, ze nic nie sprawdzam nie pilnuje, będzie co ma być. a potem wyszła tarczyca, pcos i się potoczyło... TSH 1,352 ulU/ml, FT4 10,03pmol/l - niżej normy ;/ zapomniałam dodać, że walczę jeszcze z wysoka prolaktyną. ale i tak po miesiącu brania bromka spadła praktycznie o połowe. teraz jest prl 21,69ng/ml. też plamie przed każdą miesiączką, zazwyczaj 1 dzień, ale czasem zdarza się, że i dwa. dlatego też myślę, że coś nie tak z moim progesteronem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2014, 22:50

    dżelka lubi tę wiadomość

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    U mnie to są naprawdę niewielkie, czasem ledwo zauważalne plamienia i nie są płynne, to zazwyczaj śluz zabarwiony (jesli chodzi o te przed @). Mieszczą się na środku wkładki i nigdy nie muszę jej wymieniać na nową, bo bezpośrednio po tym nadchodzi normalna @. Zazwyczaj to 1 dzień przed okresem, rzadko zdarza się, że 2. Może to nie krew a złuszczająca się błona, endometrium albo po prostu zabarwiony śluz? Zwłaszcza, że po okresie też plamię, czyli to wszystko czyści się aż następuje biały śluz. Nie wierzę, że jakaś krew tam zlega. No ale mogę się przecież mylić...
    Mnie nawet brąz na wkładke nie wypływa tylko przy podcieraniu papier jest zabarwiony. Mnie lekarz powiedział że trzeba sie temu przyjrzeć i nie wolno tego bagatelizować.Może okazać sie że tak po prostu mam ale może to być inny powód (jakiejś nieprawidłowości) więc trzeba zrobić badania pod tym kątem. Co innego jak jest normalna krew miesiączkowa a co innego jak brązowa/czarna.
    Jak juz wspomniałam normalne że organizm sie czyści ale nie powinno być brązowej krwi.
    Ja mam dokładnie sprawdzać i zapisywać żeby dokładnie wiedzieć ile trwaja te plamienia.
    Z doświadczenia i opowiadań wiem że lekarze to bagatelizują.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2014, 12:58

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    nie sugeruje się OF.
    Po prostu zapytałam bo bardzo często widzę ze niektóre dziewczyny stwierdzają że mają owulację w "tym" dniu bo tak program im zaznaczył :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 2 maja 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opowiem co na ten temat mówi mój ginekolog. Generalnie progesteron bada się w 7-8 dniu po owulacji, wtedy jego poziom jest najwyższy, oczywiście jeśli ma przyjść @, bo gdyby doszło do ciąży to poziom progesteronu powinien dalej wzrastać.
    Pierwszy raz powinno badać się progesteron, np 5,7 i 9dpo, albo 6,7,8 dpo, aby móc sprawdzić przyrost, bo przyrost również jest ważny, a sam progesteron wydzielany jest pulsacyjnie, więc jeden pomiar dużo nie mówi. W kolejnych cyklach wystarczy zbadać progesteron 7 dpo.

    Wg mojego gina poziom progesteronu mniejszy niż 3 świadczy o tym, że w ogóle nie doszło do owulacji. O prawidłowej owulce można mówić wtedy, jeśli wynik progesteronu osiągnie minimum 10.
    Podsumowując poziom 14-15 badany 7 dpo jest bardzo dobrym wynikiem.
    Pozdrawiam Was serdecznie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2014, 21:12

    Ida, kapturnica, Lillith Lukrecja lubią tę wiadomość

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 2 maja 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    cześć Dziewczyny, zrobiłam sobie progesteron, pierwszy raz. Podejrzewam,że owu w tym cyklu raczej nie miałam, testy owu negatywne ale niby śluz był,więc sie staraliśmy. Poza tym jak dla mnie skok temp był 18.04, choć OF mi go nie wyznaczył. dziś mam 21dc i mój progesteron wynosi 3,22ng/ml. Proszę o interpretacje.

    Aja, jeśli badałaś progesteron 21dc, a owulka była w okolicach 18-20 dc, to Twój poziom progesteronu był badany 3 dni po owulacji, jeśli miała ona miejsce 18dc, ale jeśli 20 dc to progesteron badałaś 1dpo, więc wynik 3,22 świadczy jedynie o tym, że owulka się odbyła. Aby wiedzieć coś więcej musiałabyś zbadać poziom hormonu jeszcze raz po 5 dniach :)

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 2 maja 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Czegoś nie rozumiem. Skoro są normy dla progesteronu w danej fazie cyklu to po co się przejmować że nasz wynik nie jest wyższy niż 20? Na zdrowy rozum jeśli mieścimy się w widełkach to powinno być ok, prawda? Gdzyby każda kobieta po owulacji musiała mieć więcej niż 20 to pewnie byłaby taka instrukcja.

    Ja, mając cykle 30-31 dniowe poszłam na progesteron 24 dc, w 6 (a w 7 weg mnie) dpo. Miałam wynik 14,2, czyli wg mojego laboratorium prawie idealnie pośrodku normy. Do dnia dzisiejszgo byłam zdowolona z takiego wyniku i pewna byłam, że do owulacji doszło, bo przecież mieszczę się w normach dla fazy lutealnej. Poza tym moje obserwacje dają mi niemal 100% pewności, że była. Czytając ten wątek zaczynam się zastanawiać, czy mam się zaczynać martwić zbyt niski jednak wynikiem?

    Masz bardzo dobry wynik progesteronu :)

    Ida lubi tę wiadomość

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 2 maja 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Dziękuję vanesso. Ja przed @ mam zawsze plamienia delikatne zapowiadające okres, 1-2 dni. Po @ trwają zazwyczaj o dzień dłużej. Może to właśnie to. Z drugiej strony czytałam też, że 'taka uroda' niektórych kobiet.
    Nie wiem, nie znam się na wynikach badań, ale przy tym, że mieszczę się w normie pośrodku fl, nie wierzę, by 14,2 był zbyu niski na utrzymanie ciąży...

    Ok, nie zanudzam, dziękuję raz jeszcze i życzę powodzenia :)

    wynik 14,2 nie jest za niski na utrzymanie ciąży, ponieważ w przypadku ciąży dalej by wzrastał po 7 dpo...
    norma progesteronu dla pierwszego trymestru ciąży zaczyna się od 9...
    stąd wynik 7dpo powinien być wyższy niż 10.
    Życzę Wam i sobie zielonych kropeczek :)

    Ida, kapturnica, golonat lubią tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 3 maja 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Enigmo za rzeczowe odpowiedzi i pocieszenie :)
    Pozdrawiam :)

    Enigma 34 lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 14 maja 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jakiś czas temu była chyba tutaj mowa o brązowych/czarnych plamieniach przed/po @. Różnie lekarze do tego podchodzą a najczęściej olewają ten objaw tłumacząc że macica sie oczyszcza. Ja też mam ten problem... przez kilka dni po @ mam brązowe plamienia i trafiłam na Lekarza który nie zbagatelizowała tego tylko pierwsze co to zlecił badania progesteronu w odpowiednich dniach i wyszło ok więc powiedział że jeżeli progesteron ok a takie plamienia są to jest to przewlekły stan zapalny endometrium i może to powodować poronienie lub niemożliwość zagnieżdżenia sie zarodka. Przepisał mi antybiotyk.
    To tak dla informacji :)

    Przyprawa123 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 14 maja 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję vanesso za tą informację. Jak będę następnym razem u gina to zapytam o te plamienia i zasugeruję mu że to stan zapalny. Ciekawe czy się odniesie.

    A swoją drogą - ten przewlekły stan zapalny endometrium jak się objawia? Jedynie plamieniami? Czy też coś boli, coś się czuje? Czy ma się gorączkę, czy wychodzi to w morfologii czy innym badaniu? Na jakiej podstawie gin to stwierdził?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie ginekolog powiedzial, ze bez znaczenia kiedy badamy. Natomiast w necie przeczytalam ze sa rozne wartosci w zaleznosci od czy przed owu czy po owu, chyba wiec jednak trzeba tego pilnowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2014, 14:28

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 14 maja 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:

    A swoją drogą - ten przewlekły stan zapalny endometrium jak się objawia? Jedynie plamieniami? Czy też coś boli, coś się czuje? Czy ma się gorączkę, czy wychodzi to w morfologii czy innym badaniu? Na jakiej podstawie gin to stwierdził?
    Stan zapalny powoduje te plamienia innych objawów raczej nie mam (może są ale ja nie mam) znaczy sie gin pytał o różne rzeczy (wizyta trwała ponad 3 godz.) ale nie wiem czy związane ze stanem zapalnym bo jak zobaczył wyniki progesteronu to powiedział że progesteron super i te plamienia są spowodowane stanem zapalnym.
    Nie wiem czy wyjdzie w morfologii ale powiedział że po zakończeniu antybiotykoterapii można zrobić morfologie ale nie jest to konieczne bo po antybiotykach już jest ok.
    Wiem że endometrioza też może powodować plamienia...
    Po za tym wiem jedno że takie plamienia na pewno nie są normalne a lekarze to olewają... dawniej tego nie miałam. Od pewnego czasu się to zaczęło... kilka lat wcześniej miałam nadżerke stany zapalne pochwy, grzybice... i lekarz mówił że to mogło spowodować ten stan zapalny endometrium i logicznie myśląc stan zapalny mógł przejść wyżej z pochwy do macicy w moim przypadku. Dokładnie nie pamiętam ale te plamienia zaczęły się właśnie trochę później jak te stany zapalne z nadżerką. Tamto zostało wyleczone ale zakażone endometrium już nie.
    Po antybiotykach dam znać czy pomogło ale to będzie nie prędko bo kurację mam zacząć w fl w przyszłym cyklu i mam je brać 3 tygodnie.

    Ida lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Goguś Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 26 maja 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jestem 7 dzień po owulacji.
    Badałam progesteron i o to wyniki

    Progesteron 16,31 ng/ml

    f.pęcherzykowa 0,2-1,5
    f.owulacyjna 0,8-3,0
    f.lutealna 1,7-27

    co o tym sądzicie???

    Dzwoniłam do lekarza powiedział, że czekamy, jak @ nie przyjdzie w terminie to robić betę. Ale pewnie już w sobotę polecę:)
    Bo obecnie mam 51 dc i za cholerę nie wiem kiedy ma przyjść @ bo cykle strasznie rozregulowane. Owulację miałam w 44dc :)

    sierpień 2013- ciąża biochemiczna :(
    czerwiec 2014- ciąża biochemiczna :(
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 27 maja 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:25

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 27 maja 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinkie,
    nie, nie ma takiej potrzeby, godzina też nie jest istotna,

  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:25

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ