X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

progesteron

Oceń ten wątek:
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ginekolog spojrzał na moje wyniki i stwierdził, że tsh prawie 4 w 3dc, a w 22dc progesteron 6 i estriadol prawie 500 to nie powody do obaw, żebym nie wydawała pieniędzy na badania, bo wszystko mieści się w granicach normy i że ciąża sama przyjdzie w swoim czasie, nie każdy trafia w pierwszym cyklu.

    ja jednak panikuję, tym bardziej jak poczytałam tutaj wpisy:(

    progesteron 6 może świadczyć o tym, że owulki nie było? to czemu estriadol taki wysoki?:(

    nie wiem co myśleć o tym wszystkim i co robić...

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmien lekarza bo TSH ponad 3 to już najczęściej antykoncepcja. Oglna norma jest aby organizm funkcjonował ale dla płodności to o wiele za wysoki wynik ( to są słowa lekarza). Co to progesteronu to sama wiesz.

    aga.just lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alternatywa wrote:
    ginekolog spojrzał na moje wyniki i stwierdził, że tsh prawie 4 w 3dc, a w 22dc progesteron 6 , ia, bo wszystko mieści się w granicach normy


    progesteron 6 może świadczyć o tym, że owulki nie było? to czemu estriadol taki wysoki?:(

    nie wiem co myśleć o tym wszystkim i co robić...

    TSH zdecydowanie za wysokie, przydalo by sie cos na obnizenie. Progesteron za maly by utxymac ciaxe. Estradiol to mozr byc ok, moze akurat dwa pecherzyki pekly, ale to tylko moje domysly.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alternatywa a progesteron badałaś w odpowiednim dniu w stosunku do Twojego cyklu?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Alternatywa a progesteron badałaś w odpowiednim dniu w stosunku do Twojego cyklu?

    ovuf zmieniło mi termin owulki, więc wg ovufriend badałam w 12 lub 8 dpo. ogólnie 22dc przy cyklach 27-dniowych

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alternatywa wrote:
    ovuf zmieniło mi termin owulki, więc wg ovufriend badałam w 12 lub 8 dpo. ogólnie 22dc przy cyklach 27-dniowych
    OF sie lepiej nie kierować bo to co wyznacza to bardzo często mija sie z prawdą. Więc nie wiadomo czy to był dobry dzień na badanie progesteronu, bo nie wiadomo jaką tak naprawdę nie wg. OF masz fl ale tak czy siak progesteron za niski nawet jak nie był badany w najbardziej korzystnym dniu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny
    Jakie leki stosujecie z powodu niewydolnosci ciałka żółtego / niski progesteron , widziałam że przewijaja sie głównie 2 preparaty :Luteina i Duphatson, sa jakies roznice w zastosowaniu??

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    duphaston podobno lepiej się przyswaja i nie blokuje owulacji (w co do końca nie wierzę) a luteina to czysty progesteron.

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tym duphatsonem to tez mi sie wydaje ze blokuje owulacje , zreszta wedlug ulotki powinno go sie brac po potwierdzonej owulacji . Dziwie sie tylko dlaczego niektore dziewczyny biora go do 25 dnia cyklu ?? Przeciez jezeli dosżło do zapłodnienia i implantacji to wlasie wtedy jest najwieksze zapotrzebowania na progesteron , a w ulotce jest napisane ze trzeba brac do wystapienia miesiaczki

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ancoma wrote:
    z a w ulotce jest napisane ze trzeba brac do wystapienia miesiaczki

    biorą progesteron może nie być @. Dopiero po odstawieniu pojawia się krwawienie.

    Choć zgadzam się ze stwierdzeniem, że branie dupka w ciemno od 15-25 dc jest nie do końca ok.

    Duphaston ponoć do dawki 3x1 nie blokuje owu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2014, 15:45

  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam Duphatson 2x1 tabl az do pierwszego dnia miesiaczki , wiec z wlasnego doswiadczenia nie zatrzymuje on miesiaczki

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Mój progesteron jeszcze nigdy nie przekroczył magicznej 20. Zawsze mam ok. 18,7 - 19,6. Najgorsze jest to, że nie poprawił mi się także po braniu luteiny, jest taki jaki był, czyli nie przekraczam 20. Owulke mam ok. 16-18 dc, więc badanie robię ok. 23 dc. W tym cyklu zrobiłam 9 dpo, bo byłam na urlopie i przeoczyłam termin. Wynik wyszedł 14,6. Czy nie uważacie, że jest on za niski jak na drugą fazę (pomimo tego, że to 9dpo, czyli trochę póżno), bo biorę już drugi cykl luteinę i chyba ten poziom powinien mi się poprawiać prawda? Jeżeli byłaby fasolinka, to taki progesteron nie jest za niski, żeby się utrzymała?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    godaweri wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Wynik wyszedł 14,6. Czy nie uważacie, że jest on za niski jak na drugą fazę (pomimo tego, że to 9dpo, czyli trochę póżno), bo biorę już drugi cykl luteinę i chyba ten poziom powinien mi się poprawiać prawda? Jeżeli byłaby fasolinka, to taki progesteron nie jest za niski, żeby się utrzymała?
    Według mojego lekarza taki progesteron jest za niski ale co lekarz to inna opinia :/ Niektórzy lekarze uważają że jeżeli jest w normie podanej przez lab to jest ok ale mój np. nie patrzy na normy tylko kieruje się swoimi kryteriami i doświadczeniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2014, 17:10

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w II fazie miał 1,19 :/ ale biorę duphaston 4 cykl, mam nadzieję że wzrósł.. lekarz jednak nie kazał mi zbadać ponownie.

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Według mojego lekarza taki progesteron jest za niski ale co lekarz to inna opinia :/ Niektórzy lekarze uważają że jeżeli jest w normie podanej przez lab to jest ok ale mój np. nie patrzy na normy tylko kieruje się swoimi kryteriami i doświadczeniem.


    Ja też zaczęłam przygodę z naprotechnologią. I właśnie naprotechnolog stwierdził również, widząc mój wynik z poprzedniego miesiąca - 18,7 - że za niski. Dał luteinę na drugą fazę cyklu od p+3 do p+12, czyli na 10 dni, ale teraz drugi cykl biorę i progeseron dalej dość niski.....No chyba, że zdecydowanie za późno go w tym cyklu zbadałam i zdążył już spaść trochę. Co myślisz vanessa?

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Mój w II fazie miał 1,19 :/ ale biorę duphaston 4 cykl, mam nadzieję że wzrósł.. lekarz jednak nie kazał mi zbadać ponownie.

    To bardzo niski, a w którym dniu po owulacji badałaś? Może w złym dniu? Bo to by wyglądało na brak owulacji.

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja miałam progesteron 10,23 w 7 tygodniu ciąży brałam wtedy już dupka jeden lekarz twierdzi że to przyczyna poronienia a drugi że nie
    co o tym myśleć?

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    godaweri wrote:
    To bardzo niski, a w którym dniu po owulacji badałaś? Może w złym dniu? Bo to by wyglądało na brak owulacji.
    No tak był bardzo niski, powiedział mi gin, że nawet jakby z prolaktyną podwyższoną się udało to przy tak niskim progesteronie ciąża by się nie utrzymała.
    Z tego co pamiętam to byłam w 19 dc, potem w kolejnym cyklu poszłam na usg w 10 dc i nie było dominującego pęcherzyka, dopiero za kolejny miesiąc w 12 dc był pęcherzyk nie całe 2 cm, w tamtym mies. nie byłam na usg, a teraz byłam w 14 dc i był 2,2 cm :)
    A pęcherzyki zaczęły być widoczne po kuracji właśnie z dupkiem i dostinexem, jak nie zażywałam to nie było.. więc cykle dopiero się wyregulowały, myślę że tak na poważnie dopiero teraz są szanse na ciąże, jak wszystko jest w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2014, 10:11

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    godaweri wrote:
    Ja też zaczęłam przygodę z naprotechnologią. I właśnie naprotechnolog stwierdził również, widząc mój wynik z poprzedniego miesiąca - 18,7 - że za niski. Dał luteinę na drugą fazę cyklu od p+3 do p+12, czyli na 10 dni, ale teraz drugi cykl biorę i progeseron dalej dość niski.....No chyba, że zdecydowanie za późno go w tym cyklu zbadałam i zdążył już spaść trochę. Co myślisz vanessa?
    Jeżeli badałaś w p+7 to widocznie taki masz a jeżeli wtedy jeszcze nie prowadziłaś obserwacji CrMS i badanie wyszło w innym dniu to myśle że warto powtórzyć w p+7. Mnie lekarz zlecił zbadać w p+5, p+7 i p+9 i wyszedł dobry w p+5 miałam 14, w p+7 21,2 a w p+9 22 czyli można powiedzieć że bardziej w dolnej granicy normy bo w napro norma jest od 19.
    Najlepiej zapytaj swojego lekarza na pewno Ci lepiej doradzi niż ja :) Może trzeba brać kilka cykli żeby sie podniósł... nie wiem bo mnie nie przepisał luteiny więc nie mam doświadczenia w tym.
    Chociaż wg. CrMS mam krótkie fl tylko w tym cyklu kiedy badałam progesteron była 13 dni a resztę 8 więc pewnie jak zobaczy moją karte to zleci znowu zbadać bo może akurat wtedy było ok kiedy badałam a reszta cylki nie jest taka super. Zreszta tak wychodzi mi z obserwacji i z monitoringu że mam krótką fl prócz tego jednego cyklu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 wrote:
    Dziewczyny ja miałam progesteron 10,23 w 7 tygodniu ciąży brałam wtedy już dupka jeden lekarz twierdzi że to przyczyna poronienia a drugi że nie
    co o tym myśleć?
    Moim zdaniem pierwszy miał racje bo taki prog. jest za niski.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ