X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną progesteron po owulacji
Odpowiedz

progesteron po owulacji

Oceń ten wątek:
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 19 listopada 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czwartek wybieram się właśnie do innego lekarza, bo mój ostatni to jakiś konował, jak mu chciałam pokazać mój wykres z ovu, to powiedział, że on nie ma czasu takich pierdół analizować i że na jaką mi to cholerę :(

    48f411ed51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2013, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przekierowano mnie na ten dział, więc piszę.

    W sierpniu zaczęłam mieć dość siebie - choruję na niedoczynność tarczycy i Hashimoto, ale zaczęły się cuda dziać z moim cyklem i PMSem. Endo nie znalazł nic niepokojącego, wszystkie wyniki w normie, więc poszłam do gina.
    We wrześniu miałam badania, 7dpo testosteron w normie, prolaktyna 12,5 (po obciążeniu 238), progesteron 13.
    Gin stwierdził, że skoro chcę się starać to przepisał mi castagnusa + luteinę (po owulacji przez 10 dni).
    Pierwszy cykl super, tyle śluzu, że ho ho, ale ze względów technicznych musieliśmy odłożyć starania na kolejny cykl.
    Drugi wszystko wróciło do starej normy (PMS masakryczny), śluz nijaki. Test ciążowy negatywny.
    Trzeci cykl miałam cały czas sucho, jakbym w ogóle nie miała owulacji. Test ciążowy negatywny.
    Jako, że skończyłam tabletki poszłam na badania. Prolaktynę robiłam bez obciążenia (miałam nadzieję, że spadła i dlatego nie robiłam po obciążeniu) wyszłam 15, progesteron 1.9, oba w 8dpo (obliczonej, bo z objawów, to chyba nie miałam znowu)...

    Do gina nie mogę się dodzwonić, żeby umówić się na wizytę. Zastanawia mnie, czy te tabletki mogły tak wpłynąć na poziom progesteronu? Dlaczego wcześniej był niski, ale był jako taki, a teraz po leczeniu jest tragiczny. Czy są jakieś inne leki, które mogłyby mi pomóc zafasolkować?
    Mój gin jest osobą nie lubiącą stosować leków i wolącą czekać co się wydarzy, może jakbym mu zaproponowała jakieś leki, to by mi przepisał.
    Szczerze mówiąc mam 2 cykle jeszcze do próbowania, potem znowu nie możemy się starać i kurcze nie chce czekać kolejnego pół roku, bo zwariuje... :(

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 28 listopada 2013, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    200 reasumując moze po prostu trafił Ci sie cykl bezowulacyjny stad taki niski progesteron...
    bo rozumiem że skończyłaś cykl z lekami zaczął się nowy w którym nie brałaś leków i wyszedł taki wynik tak?
    kolejne pytania a czy Twój partner robiła badanie nasienia?

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2013, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, to był ostatni cykl z lekami, który w zasadzie jeszcze się nie skończył... W zasadzie miałam wrażenie, że 1 cykl z lekami był idealny, wręcz książkowy, a kolejne dwa podobne do siebie, takie nijakie i w ogóle praktycznie bez śluzu.
    Partner nie robił nic, bo to dopiero 2 cykl starań, więc na razie ja się badam, bo ogólnie od 2-3 lat zawsze mam jakieś problemy hormonalne...

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 29 listopada 2013, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co pytam bo zazwyczaj tak jest my się badamy i wydaje się właśnie że to My mamy jakiś problem a po badaniu nasienia okazuje się ze jednak tak dokońca nie jest... jestem zdania ze należy sie diagnozowac jednocześnie zaoszczędza sie w ten sposób czas... gdybym ja wiedziała to co wiem teraz to pewnie nie zmarnowałabym tylu lat...
    i tak ja pisałam moze mimo leków trafił Ci się bezowulacyjny co jest całkiem normalne...

    powodzenia

    kiti lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zbadałam dziś progesteron (8dc) wynik to 9 ng/ml
    normy: faza lutealna 1,2-15,9 ng/ml

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 1 grudnia 2013, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    Dziewczyny zbadałam dziś progesteron (8dc) wynik to 9 ng/ml
    normy: faza lutealna 1,2-15,9 ng/ml

    a ja mam pytanie jak Ci wyszło ze dzisiaj jest 8dc? bo ja po wykresie widze zupełnie co innego ;)

    AnBe lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    a ja mam pytanie jak Ci wyszło ze dzisiaj jest 8dc? bo ja po wykresie widze zupełnie co innego ;)

    byłam na monitoringu i gin potwierdził że owula była w 9 dc, natomiast ovuF wyznaczył inaczej... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2013, 07:57

  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy ktoś pomoże mi ocenić mój wynik badania progesteronu w 8 dpo (owulacja w 32 dc, badanie w 40 dc, cykl trwał 45 dni).
    mój wynik: 25.7 nmol/l
    normy:
    faza pęcherzykowa: 0,6 -4.7
    faza owulacyjna: 2.4-9.4
    faza lutealna: 5.3-86
    faza postmenopauzalna 0.3-2.5

    Czy to dobry wynik?
    Czy wskazuje na to, że była owulacja?
    A może powinnam przyjmować luteinę w nast. cyklu od trzeciego dnia po skoku temp.? Wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam podawane w innych jednostkach ng/ml ale jeśli normy te które podałaś to twój wynik jest w normie więc na pewno do owulacji doszło, u mnie już teraz wyniki są świetne, bo P+7 wynik progesteronu 26,7 ng/ml ale przy braniu luteiny 2x2. a prolaktyna już tylko 11,6 ng/ml oczywiście przy bromergonie. Najważniejsze że działa i spełniają swoje zadanie przyjmowane leki.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 27 lutego 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prosze o pomoc dzis 22dc a progesteron 15,9 ng/ ml mam szanse na to by ewentualna ciaza sie utrzymala?

    estradiol tez zbadalam, w tym samym dniu 141 pg/ml
    prosze o pomoc

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 27 lutego 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuniak wynik ładny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2014, 22:13

    KUNIAK lubi tę wiadomość

  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 27 lutego 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga.just a nie jest za maly progesteron.? Bbo naczytalam sie ze powinien byc ok 20 :((

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 27 lutego 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja wiem - progesteron powyżej 10 wskazuje na odbytą owulkę. 15 na moje oko jest ok. A lekarz widział ten wynik? Mozesz pić pokrzywę, albo zioła na II fazę, one naturalnie zwiększają poziom progesteronu. Albo jak się boisz to duphaston albo luteina dla pewności, na pewno nie zaszkodzi.

  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 27 lutego 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie widziala niestety wyjechala, nie ma jej przez msc. :( najblizszy
    Wiec rp tez nie dostane w tym cyklu.Sprobuje pokrzywe chociaz , dziekuje !

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 12 marca 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki!
    Odebralam wyniki progesteronu - 23dc- 11 ng/ml, to byl cykl zaraz po poronieniu, wiec owulacja chyba byla albo? Juz sama nie wiem, wydaje mi sie ze niski ten poziom. A jeszcze od kilki dni czuje sie fatalnie, myslalam ze ciazy :( ale z takim progesteronem to chyba raczej nie bardzo. Moze powinnam brac luteine profilaktycznie, co myslicie ?
    Mam nadzieje ze tu jeszcze ktos zaglada...

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 13 marca 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze co lekarz to opinia .. moj stwierdzil
    ze moj wynik progesteronu - 7,77 ng/ml przy takich normach :
    faza folikularna: 0-1.13
    owulacyjna: 0,48-1,72
    lutealna: 0.95- 21,0
    po menopauzie: 0-1,0
    ciaza 1 trym.: 9.3-33.3
    2 trym: 29,5-50,0
    3 trym: 83,1 -160

    jest jaknajbardziej ok, wiec juz sama nie wiem.. stwierdzil ze jezeli @ przyjdzie to i tak wezme clo i dupashon zeby wspomoc tylko, a wynik twierdzi ze jest ok, specjalnie wypytywalam czy nie za niski, to uparcie twierdzi ze miesci sie w normach :|

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • Ewcia30s Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 marca 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam badania i wyszło mi 1,52', ale owulacja miałam 2 dni temu zobaczymy czy urośnie ;) ale skoku temperatury Wogole nie widac

    Ewcia
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 5 maja 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteron w 7dpo badamy na czczo czy może być popołudniu?

    klz98u696p33kjce.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 maja 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie musi być na czczo

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ