X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną progesteron po owulacji
Odpowiedz

progesteron po owulacji

Oceń ten wątek:
  • Monikq Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny czy jest jakaś szansa przy wyniku progesteronu 20,07 ng/ml? Badanie robiłam 7dpo.

    xnw4d5qpxy6d71l9.png
  • Kala;-) Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron w 20 dc, tj. 6 dpo wynik 23,85 ng/ml i 75,95 nmol/l czy może świadczyć o ciąży?? Ok. 5-6 dpo czułam silne kłucie jajnika, nie jednokrotie jakby ktoś szpilki wbijał i do tego ból w krzyżu. Potem przeszło. Teraz, tj. 7dpo odczuwam tylko ćmienie w jajniku. Czy to może być ciąża? Mam już za sobą dwie nieudane...w tym jedną rok temu...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 6-7 po owulacji miałam progesteron 10,5 owulacja prawdopodobnie była. Tylko 8-9 dnia po owulacji spadł do 5,5 od 9 dni biorę duphaston 1 na noc, nie wiem czy oznacza to okres? Czy brać dalej duphaston?...

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    peppapig wrote:
    Dziewczyny 6-7 po owulacji miałam progesteron 10,5 owulacja prawdopodobnie była. Tylko 8-9 dnia po owulacji spadł do 5,5 od 9 dni biorę duphaston 1 na noc, nie wiem czy oznacza to okres? Czy brać dalej duphaston?...
    Przewaznie bierze sie dupka 10dni robi test jak minus to odstawia i czeka na okres..Nawet jak bedziesz brala ddalej dupka to raczej okres przyjdzie jesli progesteron bedzie dalej spadal...Twoj progesteron jest juz dosc niski wiec raczej spada na @ ..Na twoim miejscu pewnie odstawilabym po 10tej tabletce...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Ifoncia Debiutantka
    Postów: 6 15

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może mi pomożecie? owulację miałam ( wyznaczoną przez Ovu) w 18 dc.W 5-tym dcpo progesteron wyszedł mi 8,3 ng/ml przy fazie lutealnej 1,7- 27 .. Czy to dobry wynik ?

    xnw43e3kxtmequ0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio w 21 dc miałam 7.31 i lekarz mówił, że poza ciąża nie jest źle, ale na ciąże za mało. Ja biorę progesteron od kilku mies. w II fazie cyklu.

  • Ifoncia Debiutantka
    Postów: 6 15

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym dniu cyklu miałaś owu ?

    xnw43e3kxtmequ0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ifoncia wrote:
    A w którym dniu cyklu miałaś owu ?
    Ja?

  • Ifoncia Debiutantka
    Postów: 6 15

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :)

    xnw43e3kxtmequ0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ifoncia wrote:
    Tak :)
    A to nie wiem dokładnie :P ale to nie ma u mnie znaczenia bo ja od kilku mies. biorę dupka bo progesteron mam niski w II fazie ..

  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 3 listopada 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, odebrałam przed chwilą wyniki progesteronu:

    2,79nmol/l

    I normy:
    Faza folikularna (0,6-4,7)
    faza owulacji (2,4-9,4)
    faza lutealna (5,3-86)

    Robione 7dpo w 27dc. Od 16-25 brałam dupka po 1tabletce na wyregulowanie okresu. Ostatnią tabletkę wzięłam w sobotę.

    Czy mimo wyraźnego skoku temp mogło nie dojść do owulacji? Czy dzięki branemu duphastanowi doszło? Co teraz, wziąć dziś dupka i liczyć na cud?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 15:09

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 3 listopada 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 dpo to faza lutealna. Wynik jest poniżej normy. Myślę, że nie było owulacji. Duphaston na owulacje nie pomaga. Gdy pęcherzyki rosną, ale nie pękają (czyli nie ma owulacji) podaje się zastrzyk na pęknięcie.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 3 listopada 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    7 dpo to faza lutealna. Wynik jest poniżej normy. Myślę, że nie było owulacji. Duphaston na owulacje nie pomaga. Gdy pęcherzyki rosną, ale nie pękają (czyli nie ma owulacji) podaje się zastrzyk na pęknięcie.

    strzeliłam tam byka, aktualnie jestem w 27dc.
    Czyli co, nie pękł mi pęcherzyk mimo wyraźnego skoku?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 3 listopada 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luzia wrote:
    strzeliłam tam byka, aktualnie jestem w 27dc.
    Czyli co, nie pękł mi pęcherzyk mimo wyraźnego skoku?

    Na to wskazuje wynik. Temperatura nie jest 100% wyznacznikiem owulacji.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 3 listopada 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Na to wskazuje wynik. Temperatura nie jest 100% wyznacznikiem owulacji.
    Jeżeli wziąć pod uwagę, że ostatni cykl trwał 91dni to by się zgadzało. W 13 dc byłam u gina i chwaliła wielkość pęcherzyka czyli rośnie sam z siebie.
    Czy nawet jeżeli pęcherzyk nie pękł to po odstawieniu dupka dostanę okres?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 3 listopada 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaniesz :) ale wypadałoby sprawdzić w okolicach tej przewidywanej owulacji, znaczy po niej czy pęcherzyk pęka. Na usg - czy zniknął. Jak nie pęką to są zastrzyki - np. pregnyl (dosc tani), który pomoże im pęknąć.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 3 listopada 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo za rady :) wiem, wiem już wyczytałam w necie o zastrzyku. W przyszłym cyklu zrobię prolaktynę z obciążeniem i bez i monitoring. Jakieś jeszcze badania z tym związane zrobić?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 3 listopada 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z podstaw to możesz jeszcze TSH :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 3 listopada 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    z podstaw to możesz jeszcze TSH :)
    to zbadałam dzisiaj :)

    Marzena85 lubi tę wiadomość

  • latte Przyjaciółka
    Postów: 92 41

    Wysłany: 12 listopada 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mój wynik progesteronu 13,8 ng/ml normy u mnie laboratorium w fazie lutealnej 1,2-15,9 ng/ml robiłam w 5 dpo czy w 7 dpo mógłby być wyższy czy te dwa dni nie mają aż takiego znaczenia dziękuję za odpowiedz.

    10 tc Aniołek [*] 25. 08. 2014r [link=https://www.suwaczki.com/]xnw4s65gehegfwcl.png[/link] f2w3k0s37vg8juz5.png ckaiskjo3a9ldh0r
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ