X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • juwelka Autorytet
    Postów: 1439 1023

    Wysłany: 17 listopada 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2015, 22:22

    atdce6ydcmj5jyyx.png

    oar843r8a3hzoi3d.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 17 listopada 2014, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b wrote:
    u mnie porażka konkretna jeśli chodzi o progesteron
    w 21 dc 8,65 a dziś w 23 dc 2,97 :( z tym, że ja mam 26 dniowe cykle, więc może jednak owulacja była? nie wiem skąd u mnie te temperatury?
    Może w złym dniu badałaś progesteron bo rzadko bada sie go w 21 dc. W 21 dc powinny badać progesteron tylko kobiety mające cykle 28 dniowe z 14 dniową fl.
    Jeżeli prog. był badany w obecnym cyklu to zerkając na Twój wykres niewykluczone że za wcześnie był badany. Gdybym wiedziała kiedy miałaś szczyt sluzu to więcej by można było powiedzieć.

    A co do temp. to może wzrastać przy cyklach bezowulacyjnych. U mnie tak jest zawsze skok temp a owulacja bardzo żadko i mam tom potwierdzone monitoringiem i wynikami progesteronu w odpowiednim dniu w stosunku do mojego cyklu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 17 listopada 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa u mnie z tym cyklem to trochę bałgan.. bo miałam teraz w pażdzierniku dokładnie 15 laparoskopię, niby zaczęłam ten cykl 27.10 ale już 2 dni wcześniej taka krew jakby ze śluzem się pojawiała.. wiec moja dr liczy, że 25.10 się zaczął cykl. Ja mam cykle 27 dniowe więc...

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • ann23 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 17 listopada 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam mam pytanie czy prolaktyna 13,36 jest dobra

    ann23
  • ann23 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    okoł­o 5??? no może masz rację pewnie tak ale norma do 23,3
    jak już tyle tych tabletek biorę że hej więc kolejną mi się nie uśmiecha ale coż dla fasoliny :) dziękuję za odp

    ann23
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 18 listopada 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma to norma, jak się mieści to jest ok. TSH musi mieć optymalnie niska wartość, o PRL nie słyszałam czegoś podobnego. Ale się nie upieram.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 19 listopada 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juwelka wrote:
    dokładnie, czyli czekaj niecierpliwie na @

    jak dziś byłam u gina, mówił że jeśli problemem jest sama prl to najczęściej przez nerwy i stres:) mówił że podejrzewa że gdybym była bardziej wyluzowana i nie chciała być w ciąży już szybko to pewnie udałoby sie bez leków:) no ale teraz to już nie ważne dla mnie tylko ważne żeby się wszystko ulożyło;)

    powodzenia w środę;)

    Jestem załamana, po tej wizycie.. nawet mi recepty nie dała, powiedziała, ze to zawsze zdąży zrobić, a teraz musi dojść do tego dlaczego jest podwyższona..
    Mam zrobić, tsh, ft4, anty TPO, anty TG, prl i prl po obciążeniu...
    a receptę mi da jak będę miała wyniki ale od razu zaznaczyła, ze w przyszłym tygodniu jej nie ma..
    a ja zaczynam nowy cykl... :(

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie chodzi mi o czas.. :( tak prl kazała powtórzyć naczczo a po godzinie na obciążeniu.. ja ją wręcz prosiłam o receptę, a ona, że po wynikach.. w sobotę zrobię badania a w poniedziałek znajdę innego endo (o ile mi się uda) dzwoniłam do mojej dr gin i ona też do mnie, że ta prolaktyna nie najgorsza.. i że mam normalnie jak mam ustalone od 3 do 7 dn cyklu brać CLO (pierwszy raz) Byłam strasznie zła ale trochę odpuściłam, co ma być to będzie ;)

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Mariczka Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 20 listopada 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b wrote:
    Jestem załamana, po tej wizycie.. nawet mi recepty nie dała, powiedziała, ze to zawsze zdąży zrobić, a teraz musi dojść do tego dlaczego jest podwyższona..
    Mam zrobić, tsh, ft4, anty TPO, anty TG, prl i prl po obciążeniu...
    a receptę mi da jak będę miała wyniki ale od razu zaznaczyła, ze w przyszłym tygodniu jej nie ma..
    a ja zaczynam nowy cykl... :(
    asia-m-b zrób tak jak radzi lekarka - najpierw reszta wyników - potem leczenie. Zdarza się, że kobieta ma problemy z tarczycą i czasem prl się samo stabilizuje przy leczeniu tarczycy - dobrze, że szuka przyczyny. Z clo bym poczekała co wyjdzie z wyników.

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 20 listopada 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) dołączam do Was moja prolaktyna też jest za wysoka 795,5 mU/l a norma wynosi 127-637

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 20 listopada 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy, nie martw się nie masz tak bardzo duzej. Ja mam 730 przy normie 496 i przy braniu lekow dodatkowo.

    M&M
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 20 listopada 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale spotkałam się już z komentarzami, że moje laboratorium ma wysokie normy i że przy innych nawet przeciwciała byłyby już nie w porządku a u mnie są :/ moją dodatkową zmorą jest tsh

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 20 listopada 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka jakie leki bierzesz?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 20 listopada 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mariczka wrote:
    asia-m-b zrób tak jak radzi lekarka - najpierw reszta wyników - potem leczenie. Zdarza się, że kobieta ma problemy z tarczycą i czasem prl się samo stabilizuje przy leczeniu tarczycy - dobrze, że szuka przyczyny. Z clo bym poczekała co wyjdzie z wyników.
    tak jak też myślę, że rzetelnie chce sprawdzić gdzie tkwi przyczyna, ale faktycznie moje TSH to 1,26 z tym że endo wczoraj powiedziała, ze TSH się co chwilę zmienia i już mogę mieć inne i mam powtórzyć.
    Moja dr gin nie kazała wstrzymywać clo, mówiła że od 3 dnia cyklu mam zacząć.
    Juwelka właśnie taką cichą mam nadzieję, że zdarzę :D

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 20 listopada 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Martoszka jakie leki bierzesz?
    Biorę całą tabletkę bromergonu,jutro idę do gin. by pokazac jej ten wynik, bo robilam prl w tamtym tygodniu. Ja mam hashimoto i anty-tpo 600 z normą do 35.

    M&M
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 21 listopada 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a po jakim czasie brania bromergonu może wyjść zauważalna (większa) różnica w wynikach ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 listopada 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    a po jakim czasie brania bromergonu może wyjść zauważalna (większa) różnica w wynikach ?
    Myślę, że tak po 4-5 tygodniach. Ale to zapewne będzie zależeć jaką dawkę bierzesz.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 listopada 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz mam już zawsze brać cała tabletkę ze względu, że wzrosła mi o ponad sto jednostek i pewnie badanie ponowne zrobię przed następną wizytą w grudniu u ginekologa. U mnie prolaktyna nie jest związana z TSH.

    M&M
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 21 listopada 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Martoszka, u mnie prl też nie jest związana z TSH.
    mam brać 2x dziennie po pół tabletki bromergonu. poprzedni ginekolog "leczył" mnie mastodynonem. to już mój 4 ginekolog i mam nadzieję, że będę mieć rezultaty. życzę powodzenia :)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 listopada 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, że znalazła się osoba, której prl nie jest związana z tarczycą. Mi gin dzisiaj powiedzial, ze moze nie bedzie zle i zobaczymy jak to będzie w następnym cyklu:)

    M&M
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ