X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2013, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. pomóżcie.
    mój wynik prolaktyny to 37,56 normy to 5,0-35.0
    czy powinnam brać bromergon? moja gin mówi że nie powinnam. mogła by mi dać tylko 1/4 tabletki a taka dawka nie pomoże bo to za mało.
    co wy myślicie czy ona ma rację? może są jakieś tabletki ziołowe obniżające prolaktyne lekko?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana na obniżenie prolaktyny jest międzyinnymi castagnus lek ziołowy jego się bierze przez trzy miesiące potem przerwa on reguluje cykle. Troszke jest podwyższona moim zdaniem ale to moje zdanie wiesz ja miałam problemy z prolaktyną ale od dłuższego czau wszystko ok brałam przez dwa lata norprolac bromergonu nie mogłam. Wiem,że dziewczyny piszą,że nawet lekko podwyższona prolaktyna MOŻE nale nie zawsze stwarzać problemy z zajsciem wciąże. Mnie ginekolog wysłał do endokrynologa i ja też bym Ci poleciła pójscie do endo... . Są duże kolejki ale warto poszukać. Powodzenia kochana może dziewczyny coś jeszcze lepszego polecą Tobie.

    gosia89, werni lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2013, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki inessa. no właśnie cykle mam reguralne, @ są obfite. rok temu brałam castagnus przez trzy miesiące, wtedy jeszcze nie wiedziałam o prolaktynie. lekarz mi go zapisał bo mi się długo @ spóźniała w jednym cyklu. nie udalo mi sie zajsc w ciąże.

    inessa może powinnam kupić ten castagnus i zaczac znowu brac? sama niewiem.

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2013, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochan spróbuj z castagnusem ale rób miesieczną przerwe i potem jeszcze raz trzy miesiące, chociaż mam nadzieje,że nie bedzie takiej potrzeby :D
    Wiesz popatrz na forum tam są tematy o ziołach może bedzie tam jakaś podpowiedź, wiem,że wśród ziół o. Sroki są na zbicie prolaktyny tylko trzeba popatrzeć w necie bo poprostu nie pamiętam jakie i w jakiej ilości. Na podwyższenie prolaktyny ma wpływ równie największy stres wiesz ja pije melise tylko ja mam taką z ogródka i jak nie samą to też dodaje listki do zwykłej herbaty ona uspokaja a wtedy spada poziom stresu no i poziom prolaktyny. To tyle co moge doradzić poz tabletkami. Wspieram pamięcią <3

    gosia89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2013, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki kochana.:) ty masz niedługo zabieg. trzymam kciuki. również pamiętem <3

    inessa lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 maja 2013, 04:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przez ponad rok brałam bromergon, jak byłam w szpitalu przerwałam branie leku, jak wróciłam do domu zrobiłam badanie poziomu prolaktyny i wynik 200ng/ml więc spowrotem wróciłam do brania leku

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwunia i jak dalej go bierzesz? dlaczego byłaś w szpitalu? mi gin nie przepisze bromergonu bo twierdzi że mam prolaktyne tylko lekko ponad normę.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam na laparoskopii, bo miałam torbiel endometrialną na prawym jajniku i mięśniaka macicy.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurcze czy wszystko już ok?

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dochodzę do siebie jutro mija tydzień od operacji

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to masz teraz przerwę w staraniach? wogóle długo się staracie?

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w tym cyklu starań nie będzie, a ogóle to staramy się ponad dwa lata

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwunia poczytałam trochę twój pamiętnik. sporo musisz się nalatać do gina.
    trzymam kciuki żeby wszystko było już ok :* mogę cię zaprosić do przyjaciółek? będę zaglądała do ciebie :)i wspierała pamięcią?

    sylwiunia lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasne że możesz, no sporo się nalatałam i to po różnych ginekologach, ale w końcu trafiłam na bardzo dobrą panią doktor i pana doktora. W tej chwili jestem pod opieką p. doktora który mnie operował.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to myślę, że wszystko jest teraz na dobrej drodze. pozdrawiam :)

    sylwiunia lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na pewno tak jest i jestem tak na to nastawiona.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 6 maja 2013, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja mam prolaktyne 35,39. I mój gin że narazie nie mam sie martwić ze mam za 2 misiące potworzyć badania. Teraz ide na wizyte do endokrynologa . Jestem ciekawa co mi powiem na to no i nie miałam robionego badania prolaktyny z obciążeniem może mi zleci.

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja też nie miałam robionej z obciążeniem.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 7 maja 2013, 04:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z obciążeniem też nie miałam robionej, ale miałam robiony rezonans magnetyczny głowy, w celu wykluczenia mikrogroczulaka.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • ewela84 Przyjaciółka
    Postów: 83 44

    Wysłany: 21 maja 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny tez nie mialam zleconej prolaktyny z obciazeniem, bo podstawowa wyszla w porzadku. Ale, ze jestem osoba, ktora "lubi wiedziec" to sama prywatnie zrobilam z obicazeniem i wyszla prawie 12- krotnie podwyzszona, a powinna byc maks. 5- krotnie. Pokazalam wyniki ginkowi i powiedzial, ze rzeczywiscie za wysoka i w tym moze tkwic problem niepekajacych pecherzykow. Dostalam Bromergon i zobaczymy....

    ijpb20mmh57zc0cf.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ