X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Regularne miesiączki, zdrowa 30 -latka a AMG i FSH jak u kobiety w trakcie menopauzy
Odpowiedz

Regularne miesiączki, zdrowa 30 -latka a AMG i FSH jak u kobiety w trakcie menopauzy

Oceń ten wątek:
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 14 marca 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Twój partner sie zbadal?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lillith Lukrecja wrote:
    Czy są jakieś specjalne prograny przygotowań do IVF u kobiet z niską rezerwą jajnikową?
    Gyncentrum w Katowicach ma na 100%program dla kobiet z niską rezerwą jajnikową. Byłam u nich z wynikiem 0,3, ale to co się dzieje u mnie w suwaczku to efekt clo, ovitrelle i suplementacji przed stymulacją: Dhea 3x25, witamina D, witamina E1000 oraz ubichinolem 2x50.
    Dla pewności badanie powtórz, najlepiej razem w 2-3dc, u mnie powtórne badanie wykazało jednak wynik 0,9 (w sumie badałam ze 4 razy, nie wiem do dziś do konca skąd taki zły pierwszy wynik, ale robiłam wówczas badanie w 21dc, jednak w grę wchodzi chyba tez błąd laboratorium...)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 00:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lillith hej :) Ja się pozwolę jeszcze wrącić a propo proga: owszem Twój wynik wskazuje na owulację, ale jest za niski. Dla starających się powinien być ok.18-19ng przynajmniej, inaczej moze swiadczyc o niedomodze ciałka żółtego i nie dojdzie do zagnieżdżenia

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 marca 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jezeli jest za niski, to może oznaczać slabo dojrzala komórkę jajową. Zastanowić sie jak można wspomóc owulacje (dhea, myo-inositol, Clomid?), bo sama suplementacja progesteronem nie wystarczy. Lilith, jak dluga masz fazę lutealna?

    Lillith Lukrecja lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    A Twój partner sie zbadal?
    Tak. Wszystko w normie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Lilith, jak dluga masz fazę lutealna?
    Od 12 do 14 dni. Mierzę,tempkę, badam śluz i robię testy owulacyjne od wielu miesięcy. Zwykle dostaje @ 12-14 dni po tym jak ovufriend wyznaczy mi owu :) Biorąc pod uwagę całokształt moich dotychczasowych badań obawiam się ,iż problem leży w prawidłowej owulacji ( o ile w ogóle występuje). Mamy pierwszą wizytę w Invicta za 2 tygodnie.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bardzo dobra faza lutealna.
    Moze czas zacząć patrzeć dalej, np. badanie drożności?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem masz normalna owulacje, z normalna faza lutealna i nie upatrywalabym w tym problemu. Nie wiem dlaczego uważasz ze owulacja nie występuje?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo przy takim poziomie AMH i FSH prawidłowa owulacja (o ile owulacja występuje) jest bardzo rzadka-taką informację otrzymałam od ginekologa, ale nie jest on specem od niepłodności. Miałam wykonane HSG jakiś rok temu, zlecił mi je tenże ginekolog :) nie badając poziomu hormonów-"bo jak regularnie miesiączkuje i są objawy śluzu to wszystko jest w normie".

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja nic nie rozumiem - ginekolog Ci powiedzial, ze owulacja nie wystepuje, ale jednak wszystko w normie??? Przeciez to nie ma najmniejszego sensu!

    Ginekolog nie mial racji, co probuje Ci od kilku postow uswiadomic - ze nie leczymy AMH ani FSH, tylko pacjenta. Konkretnego pacjenta. A ten nie wymaga leczenia - bo ma normalne owulacje. Jesli regularnie miesiaczkujesz, masz objawy owulacji, wzrost temp ciala, prawidlowa dlugosc fazy lutealnej, to jak najbardziej masz owulacje a AMH/FSH nie maja tu nic do rzeczy - kazda kobieta jest inna, po prostu. Moja siostra normalnie zachodzila w ciaze przy AMH=0.2, czyli poziomie, ktory normalnie w ogole dyskwalifikowalby ja do IVF!


    Lillith Lukrecja lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej powiedział,że w normie. Jak zobaczył wyniki hormonów to powiedział,że szansa na normalna naturalna owu jest niewielka

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, czyli zobaczył wyniki i to mu nagle swiat przeslonilo. Niewazne ze wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze jest owulacja. Typowe...
    Lilith, zrób sobie kochana monitoring cyklu raz to sie na własne oczy przekonasz czy jajko bylo czy nie...

    Lillith Lukrecja lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2017, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Aha, czyli zobaczył wyniki i to mu nagle swiat przeslonilo. Niewazne ze wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze jest owulacja. Typowe...
    Lilith, zrób sobie kochana monitoring cyklu raz to sie na własne oczy przekonasz czy jajko bylo czy nie...
    Przy tych parametrach owulacja może być regularna, ale czy wartościowa.... Tego już nie wiadomo. Ja bym badania powtórzyła na pewno.
    Lilith pisze ze lekarz przed zobaczeniem.wyników na podstawie objawów miał zdanie że owulacja występuje. Nic dziwnego, nikt na początku drogi nie zleca badania amh... Jesli wynik sie potwierdzi to ja bym monitoringowi nie ufała, byłam w takiej sytuacji i bez odpowiedniej kuracji moje owulacje byly bezwartościowe.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 marca 2017, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie zgodzę sie do konca. Skąd wiesz, ze Twoje owulacje byly bezwartościowe? Zwłaszcza jesli nie ufasz monitoringowi? Po czym stwierdza sie bezwartosciowa owulacje, jesli objawy, monitoring oraz progesteron i faza lutealna są prawidłowe? Serio pytam - istnieje jakis inny wyznacznik wartosciowej owulacji? Oprócz ciąży, oczywiście.

    AMH również nie mówi o jakości owulacji, moze jedynie mówić o kończącej sie rezerwie. To samo FSH. Nikt nie zrobil do tej pory badan i nie udowodnił ze niskie AMH oznacza takze gorsze komórki jajowe - wiem, bo czytałam masę artykułów naukowych na ten temat. Co więcej, nie ma pełnej zgodności ze AMH jest definitywnym wyznacznikiem rezerwy, bo tego również jeszcze nikt nie dowiodl. AMH to wciąż nowinka naukowa, ktora naukowcy wciąż uczą sie interpretować. I o tym, ze niskie AMH nie zawsze oznacza niska rezerwę świadczą kobiety które pomimo niskiego AMH normalnie zachodzą w ciaze. Nie znamy również wszystkich czynników które wpływają na wysokość AMH. Wiadomo np. ze niedobór wit. D., ktora jest efektorem genu AMH, moze sztucznie go zanizac. Itp. Itd. Lekarz, który po objawach i monitoringu widzi prawidkowa owulacje, a nagle po uzyskaniu wyniku laboratoryjnego uznaje pacjentke za chora, nie zasługuje wg mnie na zaufanie.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2017, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro czytałaś te wszystkie artykuły naukowe to ja nie kontynuuję tej dyskusji. Leczyłam się w klinice pod okiem profesjonalisty, zanim zaszłam w ciążę miałam kilka (kilka, nie jedna, nie dwie) ciąż biochemicznych i puste jajo płodowe, co jest oznaką słabej jakości komórek jajowych. Ja autorce wątku zalecam leczenie w klinice a nie ufanie tylko monitoringowi albo tylko wynikom badań.

    Alisa lubi tę wiadomość

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 marca 2017, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale autorka nie miała ciąż biochemicznych, ani poronień, wiec dlaczego sugerujesz, ze ma niepelnowartosciowe owulacje? Leczenie w klinice jak najbardziej, oczywiście, z tym nie polemizuje. Mowie tylko tyle, ze bardziej należy wierzyć rzeczywistym objawom i temu jak zachowuje sie organizm niz cyferce na kartce papieru.

    Flowwer, MojeMarzenie lubią tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Ale autorka nie miała ciąż biochemicznych, ani poronień, wiec dlaczego sugerujesz, ze ma niepelnowartosciowe owulacje? Leczenie w klinice jak najbardziej, oczywiście, z tym nie polemizuje. Mowie tylko tyle, ze bardziej należy wierzyć rzeczywistym objawom i temu jak zachowuje sie organizm niz cyferce na kartce papieru.
    Ja nic przecież nie sugeruję. Mówię tylko że monitoring nie załatwi sprawy i to, że na monitoringu będzie widać owulacje nie gwarantuje tego że są one pełnowartościowe, zważywszy na wyniki badan laboratoryjnych. To Ty dużo tutaj sugerujesz, ja zalecam leczenie w klinice pod okiem specjalisty.

    Ed. Autorka weszła pierwszy raz zna forum, pisze ze ma bardzo niski wynika amh a także, a może przede wszystkim wynik fsh powyżej 20, chyba ze w ten wskaźnik również nie wierzysz... Naprawdę nawet jesli monitoring wykaże owulację nie chciałabym aby zbagatelizowała wyniki badań laboratoryjnych, bo przeczyta Twoją opinię.
    Ja kończę dyskusję ze swojej strony, ale uważajmy jakie rady dajemy tutaj dziewczynom, bo te wyniki naprawdę nie sugerują tego ze wszystko jest w porządku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2017, 08:49

    Alisa, Lillith Lukrecja lubią tę wiadomość

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 marca 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim celem nie bylo to aby autorka zrezygnowala z leczenia i nie patrzyla na wyniki, tylko żeby nie zalamywala sie tymi wynikami. Miałam nadzieje, ze było to wystarczające jasne w moich wypowiedziach.

    Lillith Lukrecja, MojeMarzenie lubią tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Przy tych parametrach owulacja może być regularna, ale czy wartościowa.... Tego już nie wiadomo. Ja bym badania powtórzyła na pewno.
    Lilith pisze ze lekarz przed zobaczeniem.wyników na podstawie objawów miał zdanie że owulacja występuje. Nic dziwnego, nikt na początku drogi nie zleca badania amh... Jesli wynik sie potwierdzi to ja bym monitoringowi nie ufała, byłam w takiej sytuacji i bez odpowiedniej kuracji moje owulacje byly bezwartościowe.
    Jaką przeszlas kurację? Udało się po inseminacji czy konieczne było in vitro?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2017, 12:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Moim celem nie bylo to aby autorka zrezygnowala z leczenia i nie patrzyla na wyniki, tylko żeby nie zalamywala sie tymi wynikami. Miałam nadzieje, ze było to wystarczające jasne w moich wypowiedziach.

    Nie mam zamiaru poddać się łatwo, o nie☺. Przede mną wizyta w Invicta. Zobaczymy co da się zrobić. Dziękuję dziewczyny za odzew i cenne uwagi

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ