X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit Ostrava
Odpowiedz

Reprofit Ostrava

Oceń ten wątek:
  • Alicja27 Autorytet
    Postów: 421 199

    Wysłany: 28 maja 2022, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2023, 21:43

  • Irene Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 28 maja 2022, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenstwo wrote:
    Cześć dziewczyny ,mam pytanie odnośnie badań ,czy któraś z Was robiła badania na obecność przeciwciał przeciw zarodkowi ,błonie przejrzystej ,trofoblastowi oraz celiakii? Jeżeli tak to jak je wykonam ,czy mają jakieś skróty ,itp
    Cześć, miałam zlecone p/c p błonie przejrzystej, robiłam w Diagnostyce - p/c p antygenom jajnika. Celakie chyba też zrobisz w diagnostyce, ja robilam wcześniej.

    Niedoczynność tarczycy, KIR-Bx: brak 3 z 5, Cytokiny rozjechane, NK z krwi -9, z macicy- 40, łuszczyca- nie wykazano ANA 1,2,3 ujemne, obniżone białko S, przewlekły stan zapalny endometrium
    11.2018-cb,
    06.2020- cp, usunięto prawy jajowód
    01.2020- IVF, 4 zarodki -> beta zawsze 0
    07.2022- I transfer w Reprofit, AZ, zarodek przebadany, EG, atosiban, encorton, accofil, heparyna, CB
    09.12.2022 II transfer w Reprofit, AZ, zarodek nie przebadany, EG, encorton, accofil, intralipid, heparyna
    4dpt- beta 12,93, 6dpt - beta 61,30, 8dpt- beta 172,31, 10dpt - beta 449,64, 12dpt -beta 880,57, 14dpt-beta 2185,14, 18dpt- beta 10016,84, 28dpt - CRL 7,76 mm i serduszko
    14.02.2023 - I prenatalne, wszystko ok
    14.04.2023- połówkowe, wszystko ok, zdrowa dziewczynka
    38+0 nasza miłość przyszła na świat przez cc, 10 pkt w skali Apgar
  • Malenstwo Koleżanka
    Postów: 43 12

    Wysłany: 30 maja 2022, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irene wrote:
    Cześć, miałam zlecone p/c p błonie przejrzystej, robiłam w Diagnostyce - p/c p antygenom jajnika. Celakie chyba też zrobisz w diagnostyce, ja robilam wcześniej.


    Dziękuję ,a długi czas oczekiwania na badania ?

  • Irene Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 30 maja 2022, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenstwo wrote:
    Dziękuję ,a długi czas oczekiwania na badania ?
    Teraz sprawdziłam, 8 dni kalendarzowych

    Malenstwo lubi tę wiadomość

    Niedoczynność tarczycy, KIR-Bx: brak 3 z 5, Cytokiny rozjechane, NK z krwi -9, z macicy- 40, łuszczyca- nie wykazano ANA 1,2,3 ujemne, obniżone białko S, przewlekły stan zapalny endometrium
    11.2018-cb,
    06.2020- cp, usunięto prawy jajowód
    01.2020- IVF, 4 zarodki -> beta zawsze 0
    07.2022- I transfer w Reprofit, AZ, zarodek przebadany, EG, atosiban, encorton, accofil, heparyna, CB
    09.12.2022 II transfer w Reprofit, AZ, zarodek nie przebadany, EG, encorton, accofil, intralipid, heparyna
    4dpt- beta 12,93, 6dpt - beta 61,30, 8dpt- beta 172,31, 10dpt - beta 449,64, 12dpt -beta 880,57, 14dpt-beta 2185,14, 18dpt- beta 10016,84, 28dpt - CRL 7,76 mm i serduszko
    14.02.2023 - I prenatalne, wszystko ok
    14.04.2023- połówkowe, wszystko ok, zdrowa dziewczynka
    38+0 nasza miłość przyszła na świat przez cc, 10 pkt w skali Apgar
  • Wiola82 Przyjaciółka
    Postów: 79 62

    Wysłany: 31 maja 2022, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile w Reprofit kosztuje kriotransfer? 570 euro ile leki orientacyjnie?

  • The_sleeping_beauty Autorytet
    Postów: 754 1289

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka_77 wrote:
    Cześć dziewczyny, miałam napisać jak po konsultacji z Reprofit. Pytałam o ivf na własnych komórkach i KD. Lekarz powiedział że na własnych komórkach w wieku 43-44 na 60 kobiet jednej się udaje. Jak się zdecyduje to najpierw dostanę leki przez miesiąc by odmłodzić komórki a potem ministymulacja. Spodziewa się 1 do 2 komórek jak w poprzednich procedurach. Potem zapłodnienie przy użyciu selekcji plemników MACS lub MFSS. Następnie zaleca badanie zarodka bo w moim wieku 15% jest zdrowych. A potem transfer jak będzie co.

    Jeśli chodzi o KD to czeka się 2 miesiące max od zgody. Gwarantują dwa zarodki min. Transfer świeży.
    Gdybyśmy się zdecydowali to koło lipca transfer.
    Dawczynie są młode w wieku 25-26 lat przebadane genetycznie i wirusologia. Mamy 60% szans.
    No i teraz trzeba się zastanowić co dalej 😔

    hej
    czy mówili Ci o jaki lek chodzi na odmłodzenie komórek? Jaki lekarz proponowal Ci ten lek? Pytam bo ja miałam konsultację z dr Rakosovą i ona o tym nie wspominała

    age.png
  • Malenstwo Koleżanka
    Postów: 43 12

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irene wrote:
    Teraz sprawdziłam, 8 dni kalendarzowych
    Dziękuję :)

  • Anka_77 Ekspertka
    Postów: 241 114

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    The_sleeping_beauty wrote:
    hej
    czy mówili Ci o jaki lek chodzi na odmłodzenie komórek? Jaki lekarz proponowal Ci ten lek? Pytam bo ja miałam konsultację z dr Rakosovą i ona o tym nie wspominała
    Mam brać od 10 dnia cyklu pół pompki żelu androgel aż do miesiączki i estrofem od 20 dnia do miesiączki. Żel ma zawartość testosteronu. Nie wiem jak to ma ''odmłodzić'' moje komórki. Mam chyba za niski testosteron.

    Ona
    AMH 0,37; FSH 13,7; inhibina B 41,1; DHEAS 252,8; TSH 2,65;
    początki Hashimoto;
    Kariotyp prawidłowy,
    MTHFR- mutacja homozygotyczne 665C>T;

    On
    Asthenozoospermia;
    Glukoza 145;
    Kariotyp prawidłowy;
    CFTR- nie wykryto mutacji;
    Fragmentacja DNA 24,9%;
    Test MAR prawidłowy;

    NOVUM
    1. ICSI ( 02.2021 protokół krótki z clostilbegyt, menopur 150j, gonal 150j, orgalutran 0,25mg) - 1 zarodek trzydniowy klasy cl 8.3, transfer 😞
    2. ICSI (07.2021 protokół krótki z lametta 2 tabl., menopur 75j,) - 1 zarodek dwudniowy klasy cl 6.3, transfer 😞

    KRIOBANK
    3. Stymulacja - 2 puste pęcherzyki

    REPROFIT
    4. Stymulacja - 2 pęcherzyki, z tego jeden oocyt, ale niezdolny do zapłodnienia
  • The_sleeping_beauty Autorytet
    Postów: 754 1289

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka_77 wrote:
    Mam brać od 10 dnia cyklu pół pompki żelu androgel aż do miesiączki i estrofem od 20 dnia do miesiączki. Żel ma zawartość testosteronu. Nie wiem jak to ma ''odmłodzić'' moje komórki. Mam chyba za niski testosteron.

    no to już wiem bo konsultowałam temat z Rakosovą - podniesienie poziomu testosteronu (bo żel to czysty testosteron) ma aktywizowac jajniki w kolejnym cyklu do lepszej pracy. Twój lekarz jako jedyny w klinice stosuje to. Z tego co czytałam na forum o niskim AMH lekarze stosują to jako terapię na polepszenie skutków stymulacji o kobiet z niskim AMH. Ona tego nie rekomenduje bo mówi, że efekty są słabe a skutki uboczne duże - zwiększenie ryzyka raka sutka oraz wszelkie efekty uboczne nadmiary androgenów u kobiet. Dała mi jednak receptę zostawiajac mnie decyzję o stosowaniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2022, 10:55

    age.png
  • Gajek1225 Przyjaciółka
    Postów: 78 39

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Jestem już 9dpt blastki.. dzisiaj sikaniec negatywny. Jutro idę na betę. Podcięłam sobie skrzydła tym testem..

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 20:23

    Gajek1225 lubi tę wiadomość

  • Gajek1225 Przyjaciółka
    Postów: 78 39

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Tylko beta prawde Ci powie, testy często lubią oszukiwać.
    Ja trzymam kciuki🍀✊
    Beta 11

    AGAaa lubi tę wiadomość

  • Dolis Przyjaciółka
    Postów: 93 31

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gajek1225 wrote:
    Beta 11

    Czyli jest dobrze 🙂 . Za dwa dni trzeba powtórzyć ,zrób odrazu progesteron .

    Gajek1225 lubi tę wiadomość

  • Gajek1225 Przyjaciółka
    Postów: 78 39

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolis wrote:
    Czyli jest dobrze 🙂 . Za dwa dni trzeba powtórzyć ,zrób odrazu progesteron .
    Zrobiłam dzisiaj progesteron 9
    Zwiększył mi lekarz dawkę 😊 trzymam kciuki... trochę się martwię że na 10dpt 5 dniowej blaski to trochę niska beta..

  • Dolis Przyjaciółka
    Postów: 93 31

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gajek1225 wrote:
    Zrobiłam dzisiaj progesteron 9
    Zwiększył mi lekarz dawkę 😊 trzymam kciuki... trochę się martwię że na 10dpt 5 dniowej blaski to trochę niska beta..

    Nie zwracaj uwagi czy niska tylko jak wzrasta 🙂 więc bierz progesteron bo ten jest faktycznie skromny i za dwa dni na ponowne badanie 😉

    Gajek1225 lubi tę wiadomość

  • Pestka" Przyjaciółka
    Postów: 81 83

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mam pytanko do dziewczyn, które usg robiły u lekarza w Polsce i wysyłały do kliniki, w jakiej formie to robiłyście? To było zdjęcie wydruku usg i opisu czy lekarz wysyłał wam kopię na maila lub zgrywał na płytkę? Mam daleko do kliniki i usg chcę zrobić u siebie na miejscu ale nie dopytałam jak to ma wyglądać, mam tylko info by wysłać wynik usg do nich na maila.
    A jak jest z receptami? Czy czeskie recepty można bez problemu realizować w Polsce?
    Z góry dziękuję za informacje

  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gajek1225 wrote:
    Zrobiłam dzisiaj progesteron 9
    Zwiększył mi lekarz dawkę 😊 trzymam kciuki... trochę się martwię że na 10dpt 5 dniowej blaski to trochę niska beta..

    Gajek beta ok, ważne, żeby przyrastała. Może być niska od niskiego progesteronu. Jaką dawkę bierzesz? Klinika bardzo małą daje,więc ładuj w siebie sporo więcej.

    Gajek1225 lubi tę wiadomość

  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pestka" wrote:
    Hej. Mam pytanko do dziewczyn, które usg robiły u lekarza w Polsce i wysyłały do kliniki, w jakiej formie to robiłyście? To było zdjęcie wydruku usg i opisu czy lekarz wysyłał wam kopię na maila lub zgrywał na płytkę? Mam daleko do kliniki i usg chcę zrobić u siebie na miejscu ale nie dopytałam jak to ma wyglądać, mam tylko info by wysłać wynik usg do nich na maila.
    A jak jest z receptami? Czy czeskie recepty można bez problemu realizować w Polsce?
    Z góry dziękuję za informacje

    Pestka ja robiłam zdjęcie usg i opisu i wysyłałam mailem. Wystarczyło. Co do recept,to u mnie ciężko było wykupić czeskie ale jak mi Hana wysłała skan czeskiej na maila,to z tym szłam do swojego ginekologa w Polsce i mi przepisywała polską receptę :)

    Pestka" lubi tę wiadomość

  • Gajek1225 Przyjaciółka
    Postów: 78 39

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAaa wrote:
    Gajek beta ok, ważne, żeby przyrastała. Może być niska od niskiego progesteronu. Jaką dawkę bierzesz? Klinika bardzo małą daje,więc ładuj w siebie sporo więcej.
    Miałam oczywiście 800mg cyclogest, dzisiaj mam dodatkowo 400mg i 2x1 dupka 🤞🤞

  • Gajek1225 Przyjaciółka
    Postów: 78 39

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pestka" wrote:
    Hej. Mam pytanko do dziewczyn, które usg robiły u lekarza w Polsce i wysyłały do kliniki, w jakiej formie to robiłyście? To było zdjęcie wydruku usg i opisu czy lekarz wysyłał wam kopię na maila lub zgrywał na płytkę? Mam daleko do kliniki i usg chcę zrobić u siebie na miejscu ale nie dopytałam jak to ma wyglądać, mam tylko info by wysłać wynik usg do nich na maila.
    A jak jest z receptami? Czy czeskie recepty można bez problemu realizować w Polsce?
    Z góry dziękuję za informacje
    Ja robiłam po prostu skan zdjęcia i wysyłałam mailem, opis to samo. Ja miałam jedna czeska recepte, wykupisz w czeskiej aptece, obok kliniki. A tak to zawsze mój lekarz w pl wypisuje to co klinika zleci 😊

    Pestka" lubi tę wiadomość

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ