X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 30 marca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzelka wrote:
    Dziewczyny czy biorąc estrofem można mieć płodny śluz? Bo ja taki mam.....
    Tak, estrofem podnosi E2, a on odpowiqda za plodny sluz

    zuzelka lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GABRYSIA wrote:
    Staram się myśleć pozytywnie, chociaż jest mi bardzo ciężko.... A czy znasz/znacie dziewczyny kobiety, które miały te słabsze zarodki podane, ale wszystko skończyło się dobrze i dziecko urodziło się zdrowe???

    Moje 3 transfery - pierwszy podano zarodek 8A - ciąży brak, drugi - blastocysta 4AA, zaszłam w ciążę, ale nie pojawiło się serduszko, ostatni - 2 x 3BB - udany, do tej pory wszystko ok (jestem w 19 tyg. ciąży) i dzieciaki zdrowe. Tak więc nawet te słabsze zarodki rokują - musisz w nie tylko wierzyć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 18:59

    Justyna_83, Abi2017, freta lubią tę wiadomość

  • GABRYSIA Przyjaciółka
    Postów: 77 77

    Wysłany: 30 marca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_linka2 wrote:
    Moje 3 transfery - pierwszy podano zarodek 8A - ciąży brak, drugi - blastocysta 4AA, zaszłam w ciążę, ale nie pojawiło się serduszko, ostatni - 2 x 3BB - udany, do tej pory wszystko ok (jestem w 19 tyg. ciąży) i dzieciaki zdrowe. Tak więc nawet te słabsze zarodki rokują - musisz w nie tylko wierzyć :)


    Takie wpisy są bardzo budujące :) , mam nadzieję, że będzie dobrze Czy po nieudanych transferach robiłaś dodatkowe badania?

  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 30 marca 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serwetka wrote:
    Abi tak sobie myślę, ze my jesteśmy podczas tego wszystkiego tak „ naszprycowane” wszystkim , ze z objawami może być naprawdę różnie. Nic sobie nie wmawiam bo można byłoby zwariować :) wczoraj wieczorem piersi jak balony z żyłkami i obolałe dziś rano już tego efektu nie ma. Beta prawdę Ci powie choć według mojego cyklu jutro powinnam mieć okres także zobaczymy. Plan na betę w środę i zobaczymy :)

    Serwetka trzymam mocno kciuki i mam nadzieje ze jestes w ciazy. U mnie objawy w mojej naturalnej ciazy zaczely sie dopiero 10 dni po terminie miesiaczki pamietam ze zaczelam sie robic bardziej senna i dostalam mdlosci co sklonilo mnie zeby wreszcie zrobic test bo myslalam ze okres sie spoznia ze wzgledu na wyjazd. Niestety nie mam doswiadczen jesli chodzi o pozytywny transfer ale jak pisze Bella objawy moga byc juz duzo wczesniej. Wiec u moich znajomych widocznie bylo inaczej a moze sie baly ze sa to objawy po lekach i nie staraly sie patrzec czy im sie udalo - tak sie zadarza po wielu niepowodzeniach a mialy ich sporo na swoim koncie. Co do zylek i bolacych piersi to ja w ciazy pamietam ze raz mnie bolaly bardziej a raz mniej. Trzymaj sie cieplutko mam nadzieje ze bedziesz miala ta dobra wiadomosc :)

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 30 marca 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Serwetka trzymam mocno kciuki i mam nadzieje ze jestes w ciazy. U mnie objawy w mojej naturalnej ciazy zaczely sie dopiero 10 dni po terminie miesiaczki pamietam ze zaczelam sie robic bardziej senna i dostalam mdlosci co sklonilo mnie zeby wreszcie zrobic test bo myslalam ze okres sie spoznia ze wzgledu na wyjazd. Niestety nie mam doswiadczen jesli chodzi o pozytywny transfer ale jak pisze Bella objawy moga byc juz duzo wczesniej. Wiec u moich znajomych widocznie bylo inaczej a moze sie baly ze sa to objawy po lekach i nie staraly sie patrzec czy im sie udalo - tak sie zadarza po wielu niepowodzeniach a mialy ich sporo na swoim koncie. Co do zylek i bolacych piersi to ja w ciazy pamietam ze raz mnie bolaly bardziej a raz mniej. Trzymaj sie cieplutko mam nadzieje ze bedziesz miala ta dobra wiadomosc :)

    Abi dziękuje Ci bardzo za wszystko :) Od wczoraj po południu bóle jak na miesiączkę , a dziś różowe plamienie rano. Zmieniłam wkładkę i biel bieli po całym dniu. Zwiększyłam dawkę utrogestanu jak w zaleceniach gdyby pojawiło się plamienie. Jutro niby termin spodziewanej miesiączki. Mam tez w tych zaleceniach po transferze branie no - spy gdyby pojawiło się plamienie ale to gdyby mnie brzuch bolał czy mam brać tak po prostu w jakimś innym celu ? Za bardzo tego nie rozumiem :(

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 31 marca 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serwetka wrote:
    Abi dziękuje Ci bardzo za wszystko :) Od wczoraj po południu bóle jak na miesiączkę , a dziś różowe plamienie rano. Zmieniłam wkładkę i biel bieli po całym dniu. Zwiększyłam dawkę utrogestanu jak w zaleceniach gdyby pojawiło się plamienie. Jutro niby termin spodziewanej miesiączki. Mam tez w tych zaleceniach po transferze branie no - spy gdyby pojawiło się plamienie ale to gdyby mnie brzuch bolał czy mam brać tak po prostu w jakimś innym celu ? Za bardzo tego nie rozumiem :(

    Nospa dziala rozkurczowo jak bys miala skurcze i bole - z tego co pamietam takie sa zalecenia wiec zalezy jak sie czujesz.

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 31 marca 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Nospa dziala rozkurczowo jak bys miala skurcze i bole - z tego co pamietam takie sa zalecenia wiec zalezy jak sie czujesz.

    To wiem tylko jakoś mi nigdy no-spa nie pomagała 😂 na takie bóle. Jak ma pomóc maluszkowi to profilaktycznie wezmę. No-spa to chyba jak coś jedyny przeciwbólowy lek w ciąży wiec czas się przyzwyczaić :) ja wpadłam w jakąś manie chodzenia do toalety i sprawdzania czy ta małpa przyszła czy nie 😂

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 31 marca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No-spa działa rozkurczowo. Na bóle w ciąży jedynie paracetamol.

    Kciuki, żeby nie przyszła 😊

    Abi2017 lubi tę wiadomość

  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 31 marca 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:
    No-spa działa rozkurczowo. Na bóle w ciąży jedynie paracetamol.

    Kciuki, żeby nie przyszła 😊

    Dobrze, ze mamy to forum to można się czegoś dowiedzieć ☺️
    Na razie jej nie ma 👍🏻 jak rano nie przyjdzie to chyba uwierzę, ze jest sens robić betę 🥰

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 31 marca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serwetka wrote:
    To wiem tylko jakoś mi nigdy no-spa nie pomagała 😂 na takie bóle. Jak ma pomóc maluszkowi to profilaktycznie wezmę. No-spa to chyba jak coś jedyny przeciwbólowy lek w ciąży wiec czas się przyzwyczaić :) ja wpadłam w jakąś manie chodzenia do toalety i sprawdzania czy ta małpa przyszła czy nie 😂

    Tak jak napisała Freta : )nospa działa rozkurczowo i ulży ci jeśli ból jest spowodowany skurczem ale nie jest ona środkiem przeciwbólowym. Polecają nospe tak aby przeciwdziałać skurczą macicy ( jeśli oczywiście takie czujesz) żeby nie zaszkodzić rozwijającemu się maleństwu.
    Dobrze wiedzieć, że Paracetamol można stosować w razie bólu w ciąży :) To forum jest fajne
    Też trzymam kciuki żeby nie przyszła

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GABRYSIA wrote:
    Takie wpisy są bardzo budujące :) , mam nadzieję, że będzie dobrze Czy po nieudanych transferach robiłaś dodatkowe badania?

    Po transferze nie - raczej poronienie było tym, co spowodowało, że zrobiłam kilka dodatkowych badań - w kierunku trombofilii i zespołu antyfosolipidowego. Jak dla mnie to nie wyszły jakieś bardzo złe te wyniki - ale lekarka stwierdziła, że będę brać wyższa dawkę fraxiparine i jakiś inny kwas foliowy. Czy to rzeczywiście pomogło, czy po prostu ten transfer był szczęśliwy - nigdy się nie dowiem.

  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale się uśmiałam! Wczoraj przeglądam swoją teczkę leczenia i weszłam na stronę Salve i czytam zalecenia dla kobiet w cyklu z punkcja, ze obowiązuje bezwzględna wstrzemięźliwość seksualna od 3 dnia cyklu. Następnie czytam zalecenia dla mężczyzn, ze przed punkcja wstrzemięźliwość seksualna 5-6 dni. Czyli my musimy być wstrzemięźliwe przez 12 dni cyklu, a mój mąż 5-6 dni to co ma sobie na mieście zaszaleć czy jak? :) żart taki ale trochę to śmieszne jest

    Abi2017, Maja25 lubią tę wiadomość

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie... stymulacja przerwana. Mam tylko 2 komorki😦 4500 poszło...
    Może naturalnie się uda, a jak nie to podchodzimy do kolejnej stymulacji na gonalu, jak za pierwszym razem.
    Tak przeczuwalam, że nie będzie dobrze

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Ja już po wizycie... stymulacja przerwana. Mam tylko 2 komorki😦 4500 poszło...
    Może naturalnie się uda, a jak nie to podchodzimy do kolejnej stymulacji na gonalu, jak za pierwszym razem.
    Tak przeczuwalam, że nie będzie dobrze

    Kurcze, to co żaden pęcherzyk się nie pojawił pomimo leków?
    I kiedy na Gonalu? W następnym cyklu?

  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Ja już po wizycie... stymulacja przerwana. Mam tylko 2 komorki😦 4500 poszło...
    Może naturalnie się uda, a jak nie to podchodzimy do kolejnej stymulacji na gonalu, jak za pierwszym razem.
    Tak przeczuwalam, że nie będzie dobrze

    Maja przykro mi :( Ja się dziś skusiłam na sikańca bo byłam w aptece i biel! Okresu nie ma nadal ale to może być przez leki. Zła jestem na siebie :(

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serwetka wrote:
    Maja przykro mi :( Ja się dziś skusiłam na sikańca bo byłam w aptece i biel! Okresu nie ma nadal ale to może być przez leki. Zła jestem na siebie :(

    Spokojnie, to jeszcze nic nie oznacza - pisały tu dziewczyny, że często zwykle testy nie wychodzą a ciąża jest 😉kiedy powinnaś iść na betę?

  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Ja już po wizycie... stymulacja przerwana. Mam tylko 2 komorki😦 4500 poszło...
    Może naturalnie się uda, a jak nie to podchodzimy do kolejnej stymulacji na gonalu, jak za pierwszym razem.
    Tak przeczuwalam, że nie będzie dobrze

    Bardzo mi przykro Maja- nie wiem dlaczego musi być tak cieżko.
    Ja miałam stymulację na Gonalu może ten lek pomoże albo natura zadziała sama.

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serwetka wrote:
    Maja przykro mi :( Ja się dziś skusiłam na sikańca bo byłam w aptece i biel! Okresu nie ma nadal ale to może być przez leki. Zła jestem na siebie :(

    Serwetka tak jak pisze Neila testy nie zawsze są miarodajne i moga się mylić - są tego przykłady dlatego lepiej ich nie robić ale rozumiem dlaczego chciałaś sprawdzić. Kótry to dzień po transferze?

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neila83 wrote:
    Spokojnie, to jeszcze nic nie oznacza - pisały tu dziewczyny, że często zwykle testy nie wychodzą a ciąża jest 😉kiedy powinnaś iść na betę?

    W środę jest 11 doba po wiec jest jeszcze nadzieja

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Serwetka tak jak pisze Neila testy nie zawsze są miarodajne i moga się mylić - są tego przykłady dlatego lepiej ich nie robić ale rozumiem dlaczego chciałaś sprawdzić. Kótry to dzień po transferze?

    9 doba, podano 6 dniowa blastocystye. Kurczę nie wiem co mnie podkusiło :(

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
‹‹ 341 342 343 344 345 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ