X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • glittergold Autorytet
    Postów: 594 440

    Wysłany: 27 marca 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serwetka wrote:
    Glittergold jak wizyta? :)

    Pecherzyki rosną, w jednym jejniku jest 5 w drugim 6-7. Mam nadzieje ze chociaż połowa będzie miała prawidłowa komórkę jajowa. Kolejna wizyta w sobotę i decyzja o punkcji albo w poniedziałek albo w środę.

    freta, Abi2017 lubią tę wiadomość

    dqpr9vvjyz29b92v.png
  • glittergold Autorytet
    Postów: 594 440

    Wysłany: 27 marca 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Ja też się boje - w przypadku jak coś znajdzie nie wiem co mi zaleci i nie wiem czy się zdecyduje na taką formę leczenia. Staram się tym teraz nie martwić.
    A czy ty masz jakieś dodatkow zalecenia przy in vitro ze względu na reumatyzm?
    Ja nie czułam wzmożonej pracy jajników a wszystko poszło tak jak trzeba - dopiero kilka dni przed punkcją czułam się inaczej.

    Nie mam żadnych dodatkowych zaleceń. Jedynie encorton pomaga mi na mój reumatyzm i czuje się po nim lepiej. Mniej bolą plecy 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 18:15

    Abi2017 lubi tę wiadomość

    dqpr9vvjyz29b92v.png
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 27 marca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neila83 wrote:
    Ło Matko, to jeszcze muszę czekać... Coś mi światalo, że może będzie wcześniej ☺️
    Dobrze masz, że rozpoczęłaś już się coś dzieje i ważne, że "do przodu"😉

    Ja pamietam ze dostalam okres szybko po punkcji mysle ze to bylo po jakis 5 dniach. Az sie zdziwilam bo ja mam dlugie cykle 29 lub 30 dni a wtedy przyszla wczesniej.

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Ja pamietam ze dostalam okres szybko po punkcji mysle ze to bylo po jakis 5 dniach. Az sie zdziwilam bo ja mam dlugie cykle 29 lub 30 dni a wtedy przyszla wczesniej.

    Powiem Wam, że sciagnelam go myślami bo właśnie się pojawił ☺️ też dokładnie po 5 dniach.... Dobrze, dobrze transfer będzie szybciej ☺️

    Abi2017, Maja25 lubią tę wiadomość

  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Ja pamietam ze dostalam okres szybko po punkcji mysle ze to bylo po jakis 5 dniach. Az sie zdziwilam bo ja mam dlugie cykle 29 lub 30 dni a wtedy przyszla wczesniej.
    No to u mnie normalnie, fakt bralam od 15 dc przez 7 dni dupfaston, więc może on wpłynął jakos

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    No to u mnie normalnie, fakt bralam od 15 dc przez 7 dni dupfaston, więc może on wpłynął jakos

    Mozliwe ze tak ja nie mialam zaleconego dufastonu

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 28 marca 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glittergold wrote:
    Pecherzyki rosną, w jednym jejniku jest 5 w drugim 6-7. Mam nadzieje ze chociaż połowa będzie miała prawidłowa komórkę jajowa. Kolejna wizyta w sobotę i decyzja o punkcji albo w poniedziałek albo w środę.

    Miałam podobnie. Z tym,ze wizytę miałam w pt wieczorem i decyzja o punkcji w poniedziałek. Teraz najważniejszy jest spokój :)

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 28 marca 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poniedzialek miałam punkcje w piątek późnym wieczorem zauważyłam krew ale myślałam że to jakieś plemienia poszłam spać i wstałam z mega okresem...biegiem leciałam po recepty do lekarza i niestety nie zdążyłam ze scratchingiem bo okres przyszedł chyba 18/19dc

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • glittergold Autorytet
    Postów: 594 440

    Wysłany: 28 marca 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzelka wrote:
    Ja w poniedzialek miałam punkcje w piątek późnym wieczorem zauważyłam krew ale myślałam że to jakieś plemienia poszłam spać i wstałam z mega okresem...biegiem leciałam po recepty do lekarza i niestety nie zdążyłam ze scratchingiem bo okres przyszedł chyba 18/19dc

    A brałaś jakiś progesteron?

    dqpr9vvjyz29b92v.png
  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętacie jak pisałam o plamkach krwi na bieliźnie, a raczej wkładce? To nie to :( Okazało się wczoraj bo przyjrzałam się i u mnie w pracy jest taki papier toaletowy z czerwonymi kropeczkami wiec zapewne to to widziałam, a nie krew. Na krew po prostu było za wcześnie. Okres mam mieć planowo w niedziele , a dziś pobolewa mnie brzuch wiec mam nadzieje, ze to nie okres!

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 29 marca 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serwetka wrote:
    Dziewczyny pamiętacie jak pisałam o plamkach krwi na bieliźnie, a raczej wkładce? To nie to :( Okazało się wczoraj bo przyjrzałam się i u mnie w pracy jest taki papier toaletowy z czerwonymi kropeczkami wiec zapewne to to widziałam, a nie krew. Na krew po prostu było za wcześnie. Okres mam mieć planowo w niedziele , a dziś pobolewa mnie brzuch wiec mam nadzieje, ze to nie okres!

    Nie martw sie brzuch moze bolec teraz najwazniejsza jest beta poniewaz trudno wywnioskowac cokolwiek z objawow poniewaz jest za wczesnie na ciazowe objawy. Moje znajome ktorym sie udalo czuly sie tak samo przy transferze udanym (jak i nieudanych) i nie wiedzialy ze sie udalo dopoki nie zrobily bety. Najwazniejsze nie denerwuj sie i zrob bete tak jak planowalas. Trzymam mocno kciuki.

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Nie martw sie brzuch moze bolec teraz najwazniejsza jest beta poniewaz trudno wywnioskowac cokolwiek z objawow poniewaz jest za wczesnie na ciazowe objawy. Moje znajome ktorym sie udalo czuly sie tak samo przy transferze udanym (jak i nieudanych) i nie wiedzialy ze sie udalo dopoki nie zrobily bety. Najwazniejsze nie denerwuj sie i zrob bete tak jak planowalas. Trzymam mocno kciuki.
    Nie generalizujmy. To że jest wcześnie nie oznacza, że nie może być objawów. Ja mam zawsze i to bardzo szybko 5/6dpt i wiem czy się udało bez bety.
    Fakty są takie, że objawy lub ich brak u roznych kobiet wystepuja roznie :D

    Abi2017 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • GABRYSIA Przyjaciółka
    Postów: 77 77

    Wysłany: 29 marca 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie.. Czy zarodki, które podawane są podczas transferu klasy np. 3aa, 3ba mogą mieć jakieś wady genetyczne??? Ja przeglądam te wszystkie fora i już zglupialam, a martwię się bo podczas transferu taki zarodek miałam podany.

  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 29 marca 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GABRYSIA wrote:
    Dziewczyny mam pytanie.. Czy zarodki, które podawane są podczas transferu klasy np. 3aa, 3ba mogą mieć jakieś wady genetyczne??? Ja przeglądam te wszystkie fora i już zglupialam, a martwię się bo podczas transferu taki zarodek miałam podany.

    Niestety mogą. Nawet te jeszcze ładniejsze (5AA). Wady genetyczne można sprawdzić przed podaniem zarodka (PGS), ale to kosztowna sprawa.

    Jeśli zarodek ma jakieś wady genetyczne, to często nie dochodź nawet do blastki, ewentualnie taka ciąża się nie utrzymuje. Jednak czasem zdarza się, że dziecko rodzi się chore.

    Nie martw się na zapas. Ciesz się kropkiem i myśl pozytywnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 16:59

  • GABRYSIA Przyjaciółka
    Postów: 77 77

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:
    Niestety mogą. Nawet te jeszcze ładniejsze (5AA). Wady genetyczne można sprawdzić przed podaniem zarodka (PGS), ale to kosztowna sprawa.

    Jeśli zarodek ma jakieś wady genetyczne, to często nie dochodź nawet do blastki, ewentualnie taka ciąża się nie utrzymuje. Jednak czasem zdarza się, że dziecko rodzi się chore.

    Nie martw się na zapas. Ciesz się kropkiem i myśl pozytywnie :)


    Staram się myśleć pozytywnie, chociaż jest mi bardzo ciężko.... A czy znasz/znacie dziewczyny kobiety, które miały te słabsze zarodki podane, ale wszystko skończyło się dobrze i dziecko urodziło się zdrowe???

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GABRYSIA wrote:
    Staram się myśleć pozytywnie, chociaż jest mi bardzo ciężko.... A czy znasz/znacie dziewczyny kobiety, które miały te słabsze zarodki podane, ale wszystko skończyło się dobrze i dziecko urodziło się zdrowe???
    Ostatnio miałam podane 2zarodki: 4CC (4.3.3.) i 3 (nie miala dalszych oznaczen) i synek był genetycznie prawidłowy, niestety miał wady niezwiązane z genetyką.

    Butterfly z watku IVF ma zdrowego synka z 1BC (1.2.3.)

    Edit: za dobra morfologia nie musi isc prawidlowy kariotyp i odwrotnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 17:52

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • GABRYSIA Przyjaciółka
    Postów: 77 77

    Wysłany: 29 marca 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Ostatnio miałam podane 2zarodki: 4CC (4.3.3.) i 3 (nie miala dalszych oznaczen) i synek był genetycznie prawidłowy, niestety miał wady niezwiązane z genetyką.

    Butterfly z watku IVF ma zdrowego synka z 1BC (1.2.3.)

    Edit: za dobra morfologia nie musi isc prawidlowy kariotyp i odwrotnie


    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi, smutne to jest, że tyle czasu czekamy na ciąże, a później jak się uda, to martwimy się czy dziecko będzie zdrowe...

  • anulka-b5 Autorytet
    Postów: 826 245

    Wysłany: 29 marca 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was orientuje się Jaka datę ważności ma Accofil? Dostałam dziś receptę od docenta i ona jest ważna 30 dni od wystawienia A transfer będę miała może dopiero pod koniec maja więc nie wiem czy już go kupować i czy może leżeć?

    anulka
    34 lata
    2017 AMH 3.5
    Słabe nasienie
    09.2017 Start ICSI w Salve
    03.2018 usunięcie torbieli
    05.2018 ICSI
    06.2018 I transfer 4AA udany 8tc:(
    11.2018 II Transfer 3AB
    04.12.2018 BETA HCG 260 6 tc:(
    03.06.2019 III Transfer 3AB z Accofilem Beta nie drgneła:(

    2019 AMH 2.42
    Sierpień 2019 drugie ICSI
    18 komorek - uzyskano 5 blastocyst (3AB, 2x4AA, 2x2BB)
    12 sierpień 2019 I transfer 3AB - beta nie drgnela:(

    Halotyp BX
    Brak ważnych KIR: 2DL5A, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    NK 12%
  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 30 marca 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy biorąc estrofem można mieć płodny śluz? Bo ja taki mam.....

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 30 marca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Nie martw sie brzuch moze bolec teraz najwazniejsza jest beta poniewaz trudno wywnioskowac cokolwiek z objawow poniewaz jest za wczesnie na ciazowe objawy. Moje znajome ktorym sie udalo czuly sie tak samo przy transferze udanym (jak i nieudanych) i nie wiedzialy ze sie udalo dopoki nie zrobily bety. Najwazniejsze nie denerwuj sie i zrob bete tak jak planowalas. Trzymam mocno kciuki.

    Abi tak sobie myślę, ze my jesteśmy podczas tego wszystkiego tak „ naszprycowane” wszystkim , ze z objawami może być naprawdę różnie. Nic sobie nie wmawiam bo można byłoby zwariować :) wczoraj wieczorem piersi jak balony z żyłkami i obolałe dziś rano już tego efektu nie ma. Beta prawdę Ci powie choć według mojego cyklu jutro powinnam mieć okres także zobaczymy. Plan na betę w środę i zobaczymy :)

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
‹‹ 340 341 342 343 344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ