X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • frezja Przyjaciółka
    Postów: 264 47

    Wysłany: 31 października 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubiearbuza spokojnie, roznie to bywa, jeszcze nic nie jest przekreslone. Trzymam kciuki.

    30 lat, PCOS,starania od 2013
    ICSI / crio 05.08.2016 7tc[*]:( crio 31.11.16 :( ! crio 6.12.16 :( koniec staran.. 9 jajeczek na zimowisku
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 31 października 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezja i kto robił transfer Sobkiewicz?

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety w cuda dziewczyny nie wierzę. Wiem,że w necie różne rzeczy piszą Ale nie chce robić sobie żadnej nadzieji bo sfiksuje tutaj.

  • frezja Przyjaciółka
    Postów: 264 47

    Wysłany: 31 października 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Sobkiewicz. Od rana mial masoweczke : 3-4 transfery i punkcje. Ja weszlam 3 cia. Mam nadzieje ze tym razem tez go tak szczesliwie tam umocowal:) jakos tak jest inaczej, abstarchujac od mojego mniej euforycznego podejscia ale fizycznie nic nie czuje. Wczesniej juz przed transferem bolaly mnie piersi a po ciagnal brzuch. Teraz nic. Moze to dobrzr wrozy. Wyliczylam ze 12.11 testuje;)

    anadinka lubi tę wiadomość

    30 lat, PCOS,starania od 2013
    ICSI / crio 05.08.2016 7tc[*]:( crio 31.11.16 :( ! crio 6.12.16 :( koniec staran.. 9 jajeczek na zimowisku
  • frezja Przyjaciółka
    Postów: 264 47

    Wysłany: 31 października 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubiearbuza widze ze reaguesz jak ja. Zawsze jakos wole sobie zrobic mila niespodzianke niz sie bardziej rozczarowac. Wierze zr jeszcze Twoj Kropek da rade!tak ladnie szlo, zobaczysz co bedzie na kolejnej becie. Kciukam dalej !

    30 lat, PCOS,starania od 2013
    ICSI / crio 05.08.2016 7tc[*]:( crio 31.11.16 :( ! crio 6.12.16 :( koniec staran.. 9 jajeczek na zimowisku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frezja coś ci zmienili w lekach w tym podejściu? Czy ten sam zestaw? Dobrze było by znać przyczynę niepowodzenia. Średnio widzę kolejne podejście bez jakiś dodatkowych badań licząc na szczęście.

  • frezja Przyjaciółka
    Postów: 264 47

    Wysłany: 31 października 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, wszytsko jest identycznie jak bylo poprzednio w kazdej dawce i rodzaju leku... Wierze ze wiedza co robia. Jedyne co jest inne to suplementacja witamina D

    30 lat, PCOS,starania od 2013
    ICSI / crio 05.08.2016 7tc[*]:( crio 31.11.16 :( ! crio 6.12.16 :( koniec staran.. 9 jajeczek na zimowisku
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 31 października 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lubiearbuza jak mogę coś podpowiedzieć to sprawdź sobie tsh i ft4. hormony tarczycowe po stymulacji mogą być w rozsypce a podwyższone tsh u mnie wskazywało na nie możność utrzymania ciąży, działało jak antykoncepcja, i dlatego wprowadzono na cito eutyrox który miał mi regulować to. Mam nadzieje, że nie będzie to potrzebne i w środe napiszesz Nam, że jest wszystko OK

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rok temu jak miałam badane to TSH 2,15

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 31 października 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli na granicy, już powinna być konsultacja endokrynologiczna i wprowadzony eutyrox. Optymalny poziom TSH do starania o dziecko jest 1 - 1,5 ale dopuszczalna jest również 2 jak u Ciebie.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 31 października 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rok temu sprawdzałaś TSH a przed rozpisaniem stymulacji nie sprawdzili Ci tego ???

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety jozefka nikt mnie nie pokierowal na to badanie...

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 31 października 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekki szok, ja przed startem II procedury powtarzałam wszystkie badania, zresztą przed I procedurą też musiałam mieć komplet badań bo bez tego nie chciała mi doktorowa rozpisać stymulacji.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak będziesz miała chwilkę i odkopiesz swoje badania to napisz mi jakie robiłaś.

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 31 października 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przed rozpisaniem procedury i leków.

    - nasienie ogólne u męża
    - test HBA u męża

    u mnie:
    - AMH
    - Vit. D
    - TSH
    - FT4
    - Prolaktyna
    - różyczka
    - toksoplazmoza
    - p-ciała peroksydazie tarczycowej
    - p-ciała tyreglobulinie

    dodatkowo u mnie i u męża
    - antygen HBS, HCV i HIV

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • frezja Przyjaciółka
    Postów: 264 47

    Wysłany: 31 października 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja, zbadaj TSH. Wynik z przed roku juz jest nie wazny. Sama bylam zdziwiona ze przed poprzednim crio euthyrox zbil mi wynik ponizej 1 a teraz ta sama dawka nie dala tak duzych rezultatow. Ja TSH kontroluje u endokrynologa z poza salve co 4 tygodnie. Mnie tutaj badali przed stymulacja jak kojarze, potem juz nie.

    30 lat, PCOS,starania od 2013
    ICSI / crio 05.08.2016 7tc[*]:( crio 31.11.16 :( ! crio 6.12.16 :( koniec staran.. 9 jajeczek na zimowisku
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 31 października 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie dr Stefanowicz wysłała do dr Kokoszko i obie potrafiły konsultować dawki leków dla mnie optymalnie dopasowane. a jak już zaciążyłam to tylko kontrolowałam TSH i FT4 i telefonicznie meldowałam dr Kokoszko jakie mam wyniki a Ona decydowała o dawce leku. Recepty jak coś na mnie czekały na dole albo dr. Stefanowicz mi już wypisywała. Takze w ciąży juz nie płaciłam za konsultacje endokrynologiczne. a TSH i FT4 kontroluje co 6 tygodni od miesiąca poprzedzającego start stymulacji.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • anadinka Koleżanka
    Postów: 59 17

    Wysłany: 31 października 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam zlecone TSH ale u mnie to standard bo mam Gravesa-Basedova, więc dziwne by było gdyby nie. Zresztą z powodu tej choroby dr Kokoszko powiedziała o wlewach i SS to podtrzymuje. Co do samych badań to miałam jeszcze prócz tego co napisała jozefka:
    U mnie:
    - homocysteina - to z powodu MTHFR
    - chlamydia
    - kiła
    - anty TG
    - anty TPO
    - przeciwciała kardiolipinie
    - helicobacter

    U męża:
    - badanie komputerowe nasienia ogólne
    - Swim up
    - test MAR nasienia
    - ocena integralności genomu (chromatyna)
    - test wiązania plemników z kwasem hialuronowym

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 31 października 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o chlamydie miałam też robione i anty TG i TPO to to samo co - p-ciała peroksydazie tarczycowej i p-ciała tyreglobulinie :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • anadinka Koleżanka
    Postów: 59 17

    Wysłany: 31 października 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak w Salve wyglada kwestia po punkcji? W Gamecie odbywało sie to tak, ze po punkcji jakieś 2-3 dni odzywalo sie laboratorium i mówili co i jak. Czy w Salve tez tak jest, czy należy samemu sie kontaktować?

‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ