X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    W Gamecie podobna cena. Tak wizyta 380zł. Sam lekarz był zdziwiony jaką cena widnieje w cenniku 😉 Ja jeszcze ten zescratchowany materiał oddałam do badania... Koszt jedyne (!) 250zł... 😕 Łącznie całą wizyta 630zł... Ocipieli...😕

    A w jakim celu ten materiał do badania? Doktor coś sugerował żeby tak zrobić? Czego można dowiedzieć się po jego badaniu?

    Szczerze to jestem niemile zaskoczona, bo w ciągu 2 miesięcy podnieść o tyle cenę to jakaś masakra, zaczynam się powoli bać jak pytam o cenę czegokolwiek 😟😔

  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    niestety wszystko drożeje, nie tylko ceny w klinikach, chociaż mam wrażenie, że tu sobie pozwalają. stówka do góry, a co ... i tak pary zapłacą :/

    I powiedzcie jak tu można się skupić na celu i nie myśleć jak człowiek się martwi o to czy będzie mógł sobie pozwolić na wizytę u Gin., a gdzie badania i cała reszta. Dopiero co zdążyli podnieść ceny wizyt a tu Teraz wszystkie zabiegi 😔

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    tylko ja nie wiem ile będzie oocytów, ile dojrzałych, ile się zapłodni, a ile dotrwa do 5 doby.
    wiesz, że to czekanie i loteria.
    AMH mam wyższe o 1, teraz to 3.5 - może to też dobry znak.
    Będę też popijać Miovelię niczym mohito co wieczór :D co ma być, to będzie.
    Dzięki za odpowiedź :*

    W klinice brakuje mi właśnie udzielenia informacji, co i jak itp. :(
    wszystkiego dowiedziałam się z forum :D

    Ja byłam przekonana, że AMH to wartość stała i raczej z wiekiem idzie w dół, dziwi mnie wzrost. Chyba, że czegoś tu nie rozumiem.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    mam identyczne odczucia. człowiek dzwoni z gulą w gardle, krótka informacja i nara.. :/
    "proszę za 2 dni zadzwonić", a potem się dowiadujesz, że 3 padły :(
    Powinno wyglądać to inaczej.

    Myślę, że większość z nas się zgadza że cała procedura powinna wyglądać inaczej pod względem informacji. I doskonale Was rozumiem, sama w końcu odważyłam się zadzwonić do pani, żeby móc w końcu ustalić jak to jest że w 3 dniu po zapłodnieniu było tak kolorowo a na fotelu przy transferze człowiek dopiero się dowiaduje że jest 1 zarodek ( to nie było miło skoro tak wszystko diametralnie się zmieniło oczekiwałabym jakiejś informacji wcześniej, ciekawe czy jakby nic nie było to też dowiedziałabym się na fotelu, trochę brak wyczucia my tu wiążemy z tym przyszłość, ogromne nadzieje a trochę taka tu znieczulica panuje jak zresztą już koleżanka napisała 😟). Rozmowa jest przede mną oczekuje, że coś więcej będę wiedzieć okaże się.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    Wiesz co, nie lubię z p M gadać bo tez już jest pozbawiona jakiś ludzkich odruchów i taka nie zawsze przyjemna, ale jak ją poprosisz o info to powie i wszystko wyjaśni... uwazam że powinni przekazywać nam wszystkie informacje żebyśmy czuły się doinformowane, a nie zdezorientowane i niepewne..

    Tak powinno być, a nie wyciąganie informacji skoro tyle tego robią to chyba wiedzą o co pacjentki pytają powinni mieć broszurę zaktualizowaną i nie byłoby pytań. Ja czasem już boję się pytać i zupełnie nie wiem kogo mogę o co spytać doktora, koordynatorkę czy embriolog. Co poniektórzy już patrzą dziwacznie jakby człowiek z księżyca zleciał 😕

    Śnieżka lubi tę wiadomość

  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy oni mogą podjąć decyzję o tym, że podadzą wcześniejsze (młodsze) zarodki a nie blastke czy rzeczywiście i nich tylko do blastke. Pytam, bo przecież dziewczyny zachodzą w ciążę i z młodszymi zarodkami, wiem że podobno większe szanse z blastka ale co zrobić jak one nie dochodzą do tego etapu w labie może organizm kobiety to jednak organizm.

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosiek wrote:
    A w jakim celu ten materiał do badania? Doktor coś sugerował żeby tak zrobić? Czego można dowiedzieć się po jego badaniu?

    Szczerze to jestem niemile zaskoczona, bo w ciągu 2 miesięcy podnieść o tyle cenę to jakaś masakra, zaczynam się powoli bać jak pytam o cenę czegokolwiek 😟😔

    Żeby sprawdzić czy nie mam już zapalenia endometrium. W lipcu miałam histeroskopie i wyszło mi w wycinku CD138. Leczyłam to antybiotykami i na szczęście wyleczyłam ;)

    Tosiek lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosiek wrote:
    Ja byłam przekonana, że AMH to wartość stała i raczej z wiekiem idzie w dół, dziwi mnie wzrost. Chyba, że czegoś tu nie rozumiem.

    AMH jako tako raczej nie da się podnieść, ale parametry wpływające na AMH już tak. Ja jeśli dobrze pamiętam w lutym 2019 do pierwszego IVF miałam AMH 2,2. Potem w październiku do kolejnego IVF moje AMH wynosiło 2,01. A czerwcu 2020 po intensywnej suplementacji podbiłam ten wynik do 2,95 jeśli dobrze pamiętam. Niestety pomimo zwiększonego AMH najlipniej szła mi ostatnia stymulacja ;(

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosiek wrote:
    Powiedzcie mi czy oni mogą podjąć decyzję o tym, że podadzą wcześniejsze (młodsze) zarodki a nie blastke czy rzeczywiście i nich tylko do blastke. Pytam, bo przecież dziewczyny zachodzą w ciążę i z młodszymi zarodkami, wiem że podobno większe szanse z blastka ale co zrobić jak one nie dochodzą do tego etapu w labie może organizm kobiety to jednak organizm.

    Mogą, w Novum to bardzo często praktyka, ale mnie poprzedni i obecny lekarz powtarzał i powtarza, że blastka daje największe szanse na powodzenie. Myślę, ze jak nie ma blastek do 5 doby to i tak transferowanie wcześniej nie bardzo im pomoże pomimo, że u mamusi najlepiej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2021, 08:29

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    AMH jako tako raczej nie da się podnieść, ale parametry wpływające na AMH już tak. Ja jeśli dobrze pamiętam w lutym 2019 do pierwszego IVF miałam AMH 2,2. Potem w październiku do kolejnego IVF moje AMH wynosiło 2,01. A czerwcu 2020 po intensywnej suplementacji podbiłam ten wynik do 2,95 jeśli dobrze pamiętam. Niestety pomimo zwiększonego AMH najlipniej szła mi ostatnia stymulacja ;(

    Ja miałam we wrześniu 2019- 2.5, styczeń 2021- 3.5
    już przy 2.5 dr K robił oczy, że dużo :P
    bo rocznikowo jak wino jestem - 83 haha :D

    suplementuje więcej witaminy d3, brałam tez ashwę 6miesięcy chyba, teraz Miovelia.

    dr P. odpisał, że to niestety lekarz decyduje o tym jak zrobić najlepiej transfer, także nie może pomóc :(

    miłego dnia drogie Panie :* 💗💗💗

    Tosiek lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • podczytuje Ekspertka
    Postów: 278 58

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosiek wrote:
    Ja byłam przekonana, że AMH to wartość stała i raczej z wiekiem idzie w dół, dziwi mnie wzrost. Chyba, że czegoś tu nie rozumiem.

    Bo dokładnie tak mówił mi lekarz a jak wyniki były różne i szły w górę to juz nie potrafił mi wytłumaczyć dlaczego tak sie dzieje tylko "błąd laboratoryjny" 😁 więc mało też nie kosztuje a chyba nie ma co się skupiać tak na jego wyniku bo mój skakał z 1.28 i w ciągu ok 6 lat szedł w górę i ostatni to jakoś 2.8 🤔

    Sunray, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podczytuje wrote:
    Bo dokładnie tak mówił mi lekarz a jak wyniki były różne i szły w górę to juz nie potrafił mi wytłumaczyć dlaczego tak sie dzieje tylko "błąd laboratoryjny" 😁 więc mało też nie kosztuje a chyba nie ma co się skupiać tak na jego wyniku bo mój skakał z 1.28 i w ciągu ok 6 lat szedł w górę i ostatni to jakoś 2.8 🤔

    przecież wszędzie piszą, że AMH to jedno z najważniejszych badań :P

    zDmVp2.png
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podczytuje wrote:
    Bo dokładnie tak mówił mi lekarz a jak wyniki były różne i szły w górę to juz nie potrafił mi wytłumaczyć dlaczego tak sie dzieje tylko "błąd laboratoryjny" 😁 więc mało też nie kosztuje a chyba nie ma co się skupiać tak na jego wyniku bo mój skakał z 1.28 i w ciągu ok 6 lat szedł w górę i ostatni to jakoś 2.8 🤔

    A powiedz z każdą stymulacją idzie Ci tak samo? W znaczeniu masz mniej więcej tyle samo dojrzałych komórek i dawki leków też jakoś za specjalnie się nie zwiększają? Bo u mnie wręcz przeciwnie, komórek, które dojrzewają mniej, a dawki leków maksymalne😕

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybug wrote:
    Ja po transferze poprosiłam o fotkę panią M.
    Bez problemu dostałam. Tylko trzeba mieć ze sobą nośnik pamięci.
    Nie wiedziałam, że można 😍 Też poproszę ❤

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • podczytuje Ekspertka
    Postów: 278 58

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    A powiedz z każdą stymulacją idzie Ci tak samo? W znaczeniu masz mniej więcej tyle samo dojrzałych komórek i dawki leków też jakoś za specjalnie się nie zwiększają? Bo u mnie wręcz przeciwnie, komórek, które dojrzewają mniej, a dawki leków maksymalne😕
    Pomimo rosnącego AMH było co raz gorzej z ilością zarodków z pierwszej stymulacji były 4 z drugiej i trzeciej po 2 zarodki zawsze wysokiej klasy. Przy drugiej i trzeciej stymulacji duże dawki leków na usg faktycznie obraz wyglądał obiecująco ale pobierać nie było za bardzo co.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że cykle się różnią od siebie i różnie może być, ale ja jak narazie miałam 1 blastke i chciałabym żeby z komórek pozostałych też wyszła chociażby, inaczej będę załamana 😟 dlaczego tak kiepsko jest skoro pierwsza ciąża po inseminacji.😔 Nie oczekiwałam happy endu ale wszystko na samym początku było ok i wszystkie się dobrze rozwijały. Może to moment poboru komórek i efekt niedojrzałości którejś z komórek ( komórki jajowej lub plemnika), już sama nie wiem. Lekarz powiedział, że któreś z komórek mogą być średnie. Myślałam że bardziej moje komórki ale tego jednoznacznie nie określił.

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podczytuje wrote:
    Pomimo rosnącego AMH było co raz gorzej z ilością zarodków z pierwszej stymulacji były 4 z drugiej i trzeciej po 2 zarodki zawsze wysokiej klasy. Przy drugiej i trzeciej stymulacji duże dawki leków na usg faktycznie obraz wyglądał obiecująco ale pobierać nie było za bardzo co.

    To dokładnie tak jak u mnie przy trzeciej stymulacji. Na pierwszym USg 16 obiecujących pęcherzyków, a potem z każdym USG przy stymulacji większość się zatrzymała i nie chciała rosnąć. Finalnie pobrano mi 7 komórek, a z tego mam 3 blastki. Mam tylko nadzieję, że ilościowo poszło nam słabo, ale jakościowo znaczniej lepiej i z tych blastek będą małe różowe bobasy ;)

    jaina_proudmoore, Tosiek lubią tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    To dokładnie tak jak u mnie przy trzeciej stymulacji. Na pierwszym USg 16 obiecujących pęcherzyków, a potem z każdym USG przy stymulacji większość się zatrzymała i nie chciała rosnąć. Finalnie pobrano mi 7 komórek, a z tego mam 3 blastki. Mam tylko nadzieję, że ilościowo poszło nam słabo, ale jakościowo znaczniej lepiej i z tych blastek będą małe różowe bobasy ;)

    małe różowe bobasy brzmią fajnie.
    tego nam życzę wszystkim tu obecnym z całego serca <3

    Sunray, Tosiek lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosiek wrote:
    Wiem, że cykle się różnią od siebie i różnie może być, ale ja jak narazie miałam 1 blastke i chciałabym żeby z komórek pozostałych też wyszła chociażby, inaczej będę załamana 😟 dlaczego tak kiepsko jest skoro pierwsza ciąża po inseminacji.😔 Nie oczekiwałam happy endu ale wszystko na samym początku było ok i wszystkie się dobrze rozwijały. Może to moment poboru komórek i efekt niedojrzałości którejś z komórek ( komórki jajowej lub plemnika), już sama nie wiem. Lekarz powiedział, że któreś z komórek mogą być średnie. Myślałam że bardziej moje komórki ale tego jednoznacznie nie określił.

    A dobre macie wyniki nasienia? Bo ponoć jak zarodki zatrzymują sie w 4 lub 5 dobie to właśnie wina nasienia, a jak od początku idzie im słabo to wina komórek. Ja przy pierwszym ICSI nie miałam żadnej blastki, bo moim komórkom zbyt wolno szły podziały. Natomiast z drugiego IVF miałam 2 blastki, a teraz z 3 IVF mam 3. Może dodam Ci trochę otuchy, że pomimo, że za pierwszym razem wyszła lipa to może jest jakieś światełku w tunelu przy następnych próbach :)

    jaina_proudmoore, Tosiek lubią tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • SylwiaB Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajacasie91 wrote:
    Ja miałam według Pani Malgosi najwyższej klasy i nazywali je ta na świeżo 5AA a ta przy crio transferze 4AA wiec pewnie czeka na ciebie piękna blastka 4AA bo ile dobrze pamietam przy crio to najwyższa :)


    Ja tez jak dzwoniłam to mowila wszystkie blastki sa klasy 5AA a przy obu transferach w wypisie jest 4AA :D

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

‹‹ 809 810 811 812 813 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ