X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    Ja miałam crio zaraz po punkcji, zbadałam hormony, powiedział ze są ok i zaczęło się przygotowywanie i czekanie...

    Ale badałaś TSH? Bo mi nikt nie zlecał przed transferami kontrolnego TSH

    Wiesz tak sobie myślę, że może każda z nas inaczej reaguje. Ja wcześniej nie pamiętam, żeby biorąc Estrofem miała zaburzenia koncentracji albo bóle głowy. Dopiero teraz widzę, że tak jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 19:02

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ale badałaś TSH? Bo mi nikt nie zlecał przed transferami kontrolnego TSH

    Wiesz tak sobie myślę, że może każda z nas inaczej reaguje. Ja wcześniej nie pamiętam, żeby biorąc Estrofem miała zaburzenia koncentracji albo bóle głowy. Dopiero teraz widzę, że tak jest.
    Ja sobie Badałam i miałam 2.7 chyba albo 2.4 i co drugi dzień biorę 75 zamiast 50 jak pójdę na bete to też zbadam

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już zorientowana i za scratching 400zl nie tak dawno było 300 zł ceny rosną w zastraszającym tempie 😟

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest szansa na podejście w następnym cyklu, bo komórki są (dla potwierdzenia jeszcze pytałam) tylko jak z nimi będzie, muszę być dobrej myśli tylko to mi pozostaje. Nie wiem czy dam radę finansowo z kolejną procedurą, ale wolę narazie o tym nie myśleć.

    SylwiaB, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja sobie Badałam i miałam 2.7 chyba albo 2.4 i co drugi dzień biorę 75 zamiast 50 jak pójdę na bete to też zbadam

    A przypomnij: Na cyklu sztucznym z Estrofem jesteś? Jakie miałaś TSH jeszcze przed lekami? Dr K prowadzi Cię też endokrynologiczne?

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ale badałaś TSH? Bo mi nikt nie zlecał przed transferami kontrolnego TSH

    Wiesz tak sobie myślę, że może każda z nas inaczej reaguje. Ja wcześniej nie pamiętam, żeby biorąc Estrofem miała zaburzenia koncentracji albo bóle głowy. Dopiero teraz widzę, że tak jest.


    Nikt nic nie mówił żebym badała, ale zbadałam przed 2 transferem, i było ok. Dr zerknął i tyle.. ale zrobiłam to sama od siebie, bo zwiększyłam dawkę i chciałam sprawdzić jak to wyglada. Wprawdzie było podwyższone ale mniej niż 2. A przed punkcją miałam poniżej 1... wiec skoczyło mimo wszystko.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    A przypomnij: Na cyklu sztucznym z Estrofem jesteś? Jakie miałaś TSH jeszcze przed lekami? Dr K prowadzi Cię też endokrynologiczne?
    Ja jestem u doktora S tak na cyklu sztucznym z estrofemem, różne miałam 1.3 1.7

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    Nikt nic nie mówił żebym badała, ale zbadałam przed 2 transferem, i było ok. Dr zerknął i tyle.. ale zrobiłam to sama od siebie, bo zwiększyłam dawkę i chciałam sprawdzić jak to wyglada. Wprawdzie było podwyższone ale mniej niż 2. A przed punkcją miałam poniżej 1... wiec skoczyło mimo wszystko.

    A kiedy miałaś transfer? Udał się?

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja jestem u doktora S tak na cyklu sztucznym z estrofemem, różne miałam 1.3 1.7

    A no tak, zapomniałam, że Ty u dr S jesteś. A powiedz on Ci tak te dawki Euthoryxu dobrał?

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    A kiedy miałaś transfer? Udał się?


    W tym miesiącu i się nie udał. Wprawdzie do implantacji doszło, rosło, ale beta spadła... 😞 także moja euforia szybko minęła. A była to ostatnia najlepsza blastka.
    Teraz zbieram się znów do kolejnego crio w lutym, bo zostały mi dwie ostatnie, zabieram je obie. Może do trzech razy sztuka 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2021, 09:42

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    W tym miesiącu i się nie udał. Wprawdzie do implantacji doszło, rosło, ale beta spadła... 😞 także moja euforia szybko minęła. A była to ostatnia najlepsza blastka.
    Teraz zbieram się znów do kolejnego crio w lutym, bo zostały mi dwie ostatnie, zabieram je obie. Może do trzech razy sztuka 😉

    jak wygląda taki criotransfer?
    czy rozmrożone zarodki nie są słabsze? ( czytałam gdzieś na forum takie opinie).
    Jeśli dobrze zrozumiałam dr K wczoraj, to podejdziemy do stymulacji i punkcji, a potem luzik. a potem w kolejnym cyklu dopiero transfer +zalecany intralipid.
    ciekawi mnie jedno, co będzie, jak będę mieć np 1 zarodek i pani M. zdecyduje na podanie go wcześniej niż w postaci blastki? przecież bez intralipidu, moje szanse wtedy spadają, patrząc na NK? :( czy to w ogóle możliwe.
    Staramy się o dofinansowanie, a tu wyjdzie na to, że transfer w kolejnym cyklu to dodatkowa kasa. plus jeszcze leki przecież. ;) nie ma za lekko jak widać :D

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosiek wrote:
    Jestem już zorientowana i za scratching 400zl nie tak dawno było 300 zł ceny rosną w zastraszającym tempie 😟

    ja płaciłam 200 za wizytę u dr K plus dopłacałam potem 100 za scratching.

    zDmVp2.png
  • Tosiek Ekspertka
    Postów: 199 141

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    ja płaciłam 200 za wizytę u dr K plus dopłacałam potem 100 za scratching.

    Ja ostatnio też wczoraj pytała i już jest 400 zł 😕

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    jak wygląda taki criotransfer?
    czy rozmrożone zarodki nie są słabsze? ( czytałam gdzieś na forum takie opinie).
    Jeśli dobrze zrozumiałam dr K wczoraj, to podejdziemy do stymulacji i punkcji, a potem luzik. a potem w kolejnym cyklu dopiero transfer +zalecany intralipid.
    ciekawi mnie jedno, co będzie, jak będę mieć np 1 zarodek i pani M. zdecyduje na podanie go wcześniej niż w postaci blastki? przecież bez intralipidu, moje szanse wtedy spadają, patrząc na NK? :( czy to w ogóle możliwe.
    Staramy się o dofinansowanie, a tu wyjdzie na to, że transfer w kolejnym cyklu to dodatkowa kasa. plus jeszcze leki przecież. ;) nie ma za lekko jak widać :D
    Jeśli obawiasz się kwestii i intralipidu, i żeby nie płacić za niego w Salve to można go podać dzień przed transferem, albo po transferze tego samego dnia. Wiec tutaj się nie denerwuj, na pewno wszystko da się pogodzić :)

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    Jeśli obawiasz się kwestii i intralipidu, i żeby nie płacić za niego w Salve to można go podać dzień przed transferem, albo po transferze tego samego dnia. Wiec tutaj się nie denerwuj, na pewno wszystko da się pogodzić :)

    ale muszę jeszcze podać go na początku cyklu. :)
    na chwilę obecną nie bardzo wiem co mam robić. czy czekać na rozwój sytuacji, czy brać Intralipid na własną rękę, z transferem w tym samym cyklu. Czy jednak transfer plus intralipid cykl później. mam nadzieję, że dr K pomoże w tym temacie.
    Czy transfer w kolejnym cyklu ma większe szanse powodzenia? :(

    zDmVp2.png
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    W tym miesiącu i się nie udał. Wprawdzie do implantacji doszło, rosło, ale beta spadła... 😞 także moja euforia szybko minęła. A była to ostatnia najlepsza blastka.
    Teraz zbieram się znów do kolejnego crio w lutym, bo zostały mi dwie ostatnie, zabieram je obie. Może do trzech razy sztuka 😉

    Widzę ciąże bardzo często z tych słabszych zarodków, a z tych najlepszych zdarza się, że beta nawet nie drgnie. Głowa do góry 😊

    jaina_proudmoore, Śnieżka lubią tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    jak wygląda taki criotransfer?
    czy rozmrożone zarodki nie są słabsze? ( czytałam gdzieś na forum takie opinie).
    Jeśli dobrze zrozumiałam dr K wczoraj, to podejdziemy do stymulacji i punkcji, a potem luzik. a potem w kolejnym cyklu dopiero transfer +zalecany intralipid.
    ciekawi mnie jedno, co będzie, jak będę mieć np 1 zarodek i pani M. zdecyduje na podanie go wcześniej niż w postaci blastki? przecież bez intralipidu, moje szanse wtedy spadają, patrząc na NK? :( czy to w ogóle możliwe.
    Staramy się o dofinansowanie, a tu wyjdzie na to, że transfer w kolejnym cyklu to dodatkowa kasa. plus jeszcze leki przecież. ;) nie ma za lekko jak widać :D

    Ja jak przeglądałam statystyki to właśnie transfery odroczone mają zwykle delikatnie większą skuteczność. Widziałam tu tylko raz taką sytuację, że p.Małgosia zdecydowała o podaniu zarodka wcześniej.

    Przyznam, że sytuacja trochę patowa, bo z jeden strony nie wiesz jak intralipid wpływanie na jakość komórek podczas stymulacji, a z drugiej strony gdybyś miała mieć transfer jednak wcześniej to też bez sensu. Chociaż wiesz co, u mnie w trakcie stymulacji przyszły badania biopsji endometrium po histeroskopii i okazało się, że mam utajone zapalanie. Stymulacji nie mogłam przerwać, żeby wyleczyć endo, bo straciłbym ostatnie dofinansowanie do leków i mój lekarz prowadzący od razu w mojej dokumentacji wpisał mi transfer odroczony ze względu na antybiotykoterapię i embriolog jak się ze mną kontaktował w drugiej dobie już wiedział, że czekamy do 5tej. Z resztą zapłaciłam za pakiet.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    jak wygląda taki criotransfer?
    czy rozmrożone zarodki nie są słabsze? ( czytałam gdzieś na forum takie opinie).
    Jeśli dobrze zrozumiałam dr K wczoraj, to podejdziemy do stymulacji i punkcji, a potem luzik. a potem w kolejnym cyklu dopiero transfer +zalecany intralipid.
    ciekawi mnie jedno, co będzie, jak będę mieć np 1 zarodek i pani M. zdecyduje na podanie go wcześniej niż w postaci blastki? przecież bez intralipidu, moje szanse wtedy spadają, patrząc na NK? :( czy to w ogóle możliwe.
    Staramy się o dofinansowanie, a tu wyjdzie na to, że transfer w kolejnym cyklu to dodatkowa kasa. plus jeszcze leki przecież. ;) nie ma za lekko jak widać :D

    Ja miałam i podany zarodek na świeżo i później crio transfer oba udane wiec nie prawda ze mrożone zarodki są gorsze, jak ma się udać to się uda.

    jaina_proudmoore, Śnieżka lubią tę wiadomość

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosiek wrote:
    Ja ostatnio też wczoraj pytała i już jest 400 zł 😕

    W Gamecie podobna cena. Tak wizyta 380zł. Sam lekarz był zdziwiony jaką cena widnieje w cenniku 😉 Ja jeszcze ten zescratchowany materiał oddałam do badania... Koszt jedyne (!) 250zł... 😕 Łącznie całą wizyta 630zł... Ocipieli...😕

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ja jak przeglądałam statystyki to właśnie transfery odroczone mają zwykle delikatnie większą skuteczność. Widziałam tu tylko raz taką sytuację, że p.Małgosia zdecydowała o podaniu zarodka wcześniej.

    Przyznam, że sytuacja trochę patowa, bo z jeden strony nie wiesz jak intralipid wpływanie na jakość komórek podczas stymulacji, a z drugiej strony gdybyś miała mieć transfer jednak wcześniej to też bez sensu. Chociaż wiesz co, u mnie w trakcie stymulacji przyszły badania biopsji endometrium po histeroskopii i okazało się, że mam utajone zapalanie. Stymulacji nie mogłam przerwać, żeby wyleczyć endo, bo straciłbym ostatnie dofinansowanie do leków i mój lekarz prowadzący od razu w mojej dokumentacji wpisał mi transfer odroczony ze względu na antybiotykoterapię i embriolog jak się ze mną kontaktował w drugiej dobie już wiedział, że czekamy do 5tej. Z resztą zapłaciłam za pakiet.

    dzięki za odpowiedź.
    opcje są dwie
    1- biorę Intralipid na własną rękę
    2- pochodzę do transferu potem + Intralipid w Salve.
    czyli mam miesiąc opóźnienia, a czas niestety leci. ale wiem wtedy, ile mam zarodków , o ile znów nie będzie tylko jednego, co mnie już martwi, to będzie nerwówka :( transfer w stylu być albo nie być. ;)
    a co jak zarodek się rozmrozi i będzie do kitu? :(
    przy takiej perspektywie wolałabym 1 rozwiązanie.

    Z racji okresu, wczoraj mnie głowa mocno bolała i brzuch, poruszę ten temat z dr K raz jeszcze, nawet przy okazji wypisania papierów. może coś źle zrozumiałam.
    Prawda jest taka, że efektów stymulacji, punkcji i zapłodnienia nie poznam do czasu.
    wszystko to takie niepewne :(

    zDmVp2.png
‹‹ 807 808 809 810 811 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ