X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie na Fb mam też rodziców moich dzieci z pracy... i mam lekkie obawy przed dołączeniem ...

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1434 857

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    hej drogie koleżanki,
    pojechałam do dr K dziś na wizytę, ale... niestety na marne bo wniosków nie ma jeszcze, mają opóźnienie w UM. Mam pisać ok 27.01 na maila, a potem jak już będą do tego czasu, podjechać i podpisać papiery i złożyć.
    A jeśli nie będzie, to dopiero 8.02 bo doktor ma urlop 1-7 luty. Jak to sprawy urzędowe, często są opóźnienia.

    ale mam lepsze info... które mnie wkurzyło z lekka. Nie mogę podejść do procedury w Salve z intralipidem. dr powiedział, że oni nie robią tak, bo nie wiadomo jak przebiegnie punkcja, ile bd zarodków itd. NIGDY ponoć nie podają Intralipidu przy podejściu, dopiero w kolejnym cyklu, czyli jako kriotransfer, dobrze prawie?

    z rozmowy wywnioskowałam, że mogę na własną rękę to zrobić ;)
    mam zamiar napisać do dr P. w tym temacie. bo na zaleceniach mam napisane wprost: 1 kroplówka na początku cyklu z transferem :(
    przecież kriotransfer w następnym cyklu to dodatkowe leki, kasa itp :(
    okres mi się rozkręcił i jestem mega rozkojarzona, poza tym nerwowa.

    Wiesz, co ja powiem Ci, że ja jednak potrzebuję chwili na wyciszenie po punkcji. Zwykle bolą mnie jajniki, zwłaszcza przy siusianiu - tak jakby ktoś mi je skręcał. Mam za sobą 3 punkcje i według mnie świeże transfery to słaby pomysł jest. Wiem, że to dla Ciebie dodatkowy koszt, ale ja bym poczekała i zrobiła transfer w następnym cyklu.

    Wiesz, dowiedziałam się też od mojej nowej endokrynolog, że to naturalne, że estrogeny wpływają na zmianę konwersji Ft3 i FT4 co oczywiście bezpośrednio wpływa na TSH. Więc teraz sobie tak myślę, że jak mamy taki estradiol podczas stymulacji podbity to TSH może też szaleć. Ktoś kiedyś pisał, że TSH nie powinno się badać podczas stymulacji, bo wynik nie wyjdzie wymierny. No ale skoro TSH szaleje to po punkcji chyba nie da się go tak uregulować w ciągu 5dni..

    jaina_proudmoore, Śnieżka lubią tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy dr K jest zwolennikiem encortonu?

  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Wiesz, co ja powiem Ci, że ja jednak potrzebuję chwili na wyciszenie po punkcji. Zwykle bolą mnie jajniki, zwłaszcza przy siusianiu - tak jakby ktoś mi je skręcał. Mam za sobą 3 punkcje i według mnie świeże transfery to słaby pomysł jest. Wiem, że to dla Ciebie dodatkowy koszt, ale ja bym poczekała i zrobiła transfer w następnym cyklu.

    Wiesz, dowiedziałam się też od mojej nowej endokrynolog, że to naturalne, że estrogeny wpływają na zmianę konwersji Ft3 i FT4 co oczywiście bezpośrednio wpływa na TSH. Więc teraz sobie tak myślę, że jak mamy taki estradiol podczas stymulacji podbity to TSH może też szaleć. Ktoś kiedyś pisał, że TSH nie powinno się badać podczas stymulacji, bo wynik nie wyjdzie wymierny. No ale skoro TSH szaleje to po punkcji chyba nie da się go tak uregulować w ciągu 5dni..
    Pani Małgosia powiedziała, że po punkcji minimum trzeba odczekać 3 tyg, żeby zbadać TSH... a ja mimo to zrobiłam, żeby wiedzieć czy podbić Euthyrox i podchodziłam z 5... wydaje mi się, że to też wpłynęło na niepowodzenia... a brałam 2 najwyższej klasy blastusie... :(

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Dziewczyny czy dr K jest zwolennikiem encortonu?
    Tak, daje nam 10 :)

    jaina_proudmoore, Kitka_87 lubią tę wiadomość

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Dziewczyny czy dr K jest zwolennikiem encortonu?

    w Salve zapisują encorton , ja miałam na tydzień, więc mało ;) bo to jednak trzeba pobrać znacznie dłużej.

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sunray, wiedziałam, że mi odpiszesz hehe, dzięki :D
    a jak to wygląda? po punkcji mam wolne, że tak powiem. zarodki się mrożą, czekam na kolejny okres i co dalej? Jak wygląda kwestia leków itp. będę wdzięczna za odpowiedzi, bo nie mam o tym zielonego pojęcia :P

    Sunray lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1434 857

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I am waiting for a miracle wrote:
    Pani Małgosia powiedziała, że po punkcji minimum trzeba odczekać 3 tyg, żeby zbadać TSH... a ja mimo to zrobiłam, żeby wiedzieć czy podbić Euthyrox i podchodziłam z 5... wydaje mi się, że to też wpłynęło na niepowodzenia... a brałam 2 najwyższej klasy blastusie... :(

    No otóż to, tak mi się właśnie wydaje, że szkoda zarodków przy takich wartościach TSH. A jak nie wychodzi to przecież nikt nie podaje nam przyczyny.

    jaina_proudmoore, I am waiting for a miracle lubią tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    No otóż to, tak mi się właśnie wydaje, że szkoda zarodków przy takich wartościach TSH. A jak nie wychodzi to przecież nikt nie podaje nam przyczyny.

    dr K mówił dziś, że TSH 2.4 do stymulacji jest ok, bo normy się zmieniły :D
    także wiadomo, że w trakcie brania leków wzrośnie, to jak to rozegrać?

    zDmVp2.png
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I am waiting for a miracle wrote:
    No właśnie na Fb mam też rodziców moich dzieci z pracy... i mam lekkie obawy przed dołączeniem ...

    Kochana na grupach które są prywatne (właśnie jak ta o cukrzycy) to nikt z Twoich znajomych nie zobaczy ze dołączyłaś do takiej 🙂 i ze jesteś jej członkiem

    jaina_proudmoore, I am waiting for a miracle lubią tę wiadomość

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1434 857

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    @Sunray, wiedziałam, że mi odpiszesz hehe, dzięki :D
    a jak to wygląda? po punkcji mam wolne, że tak powiem. zarodki się mrożą, czekam na kolejny okres i co dalej? Jak wygląda kwestia leków itp. będę wdzięczna za odpowiedzi, bo nie mam o tym zielonego pojęcia :P

    Nie miałam nigdy transferu tak zaraz cykl po punkcji, ale pewnie to tak wygląda, że zarodki Ci zamrażają. Ty sobie jeszcze scratching może zrobić jakoś tak po punkcji. Czekasz na okres, a wraz z okresem przygotowujesz się do transferu. W Salve bodajże pierwsza wizyta kontrolna do transferu jest w 10 dniu cyklu.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Nie miałam nigdy transferu tak zaraz cykl po punkcji, ale pewnie to tak wygląda, że zarodki Ci zamrażają. Ty sobie jeszcze scratching może zrobić jakoś tak po punkcji. Czekasz na okres, a wraz z okresem przygotowujesz się do transferu. W Salve bodajże pierwsza wizyta kontrolna do transferu jest w 10 dniu cyklu.

    no nic, poczekamy- zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie i ile to potrwa i będziemy podejmować decyzje. :)

    dzięki kochana :*

    Sunray lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I am waiting for a miracle wrote:
    Mam do Was pytanie ( bo w następnej ciąży też będę miała cukrzycę ciążową)
    Macie może jakąś dietę rozpisaną? Jakiś spis produktów?
    Jakieś fajne strony/linq/aplikacje itp?

    Czy dr K wysłał Was do diabetologa? Czy on sam wszystko asekuruje/monitoruje?
    Jak często same robicie sobie pomiary?

    Polecam doktora z salve dr Kozaneckiego on mi powiedział co jeść co nie, dał glukometr, choć i tak skończyło się na insulinie ale naprawdę świetny człowiek nawet gdy nie miałam wizyt byłam z nim w kontakcie SMS albo telefonicznym taki człowiek z sercem a nie tylko myślący o pieniądzach. Dr K tylko powie żeby iść do diabetologa i zleci krzywa cukru on się cukrzyca w ciąży w żaden sposób nie zajmuje.

    I am waiting for a miracle, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1434 857

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    dr K mówił dziś, że TSH 2.4 do stymulacji jest ok, bo normy się zmieniły :D
    także wiadomo, że w trakcie brania leków wzrośnie, to jak to rozegrać?

    Z tego co powiedziała endokrynolog (ale rozmawiałyśmy o przygotowaniach do kriotransferu, a nie stymulacji, bo przecież przy stymulacjach estradiol jest kosmiczny) to po prostu trzeba zwiększać dawki Euthoryxu. Więc i na stymulacji wypadałoby kontrolować TSH co chwilę i po prostu zwiększać dawki. Ja mam teraz Euthoryxu 50. Za dwa tygodnie kontrola i moja endo powiedziała mi, że bardzo prawdopodobne, że przy udanym transferze jeszcze będziemy zwiększać dawkę.

    Moja nowa endo też powiedziała, że 2,4 jest dopuszczalne, ale do zajścia w ciążę jednak chcemy TSH obniżyć conajmniej poniżej 2, a najlepiej ok.1. czyli pomimo zmian w tych wartościach o których pisałyśmy nadal TSH o wartości 1 jest najlepsze.

    jaina_proudmoore, I am waiting for a miracle lubią tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Kochana na grupach które są prywatne (właśnie jak ta o cukrzycy) to nikt z Twoich znajomych nie zobaczy ze dołączyłaś do takiej 🙂 i ze jesteś jej członkiem

    Chyba ze ktoś z twoich znajomych tez by do niej należał, ja powiem ci ze na twoim miejscu bym się nie dodawała bo to człowiek, człowiekowi powie i zaraz jakieś gadanie będzie.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy daje encorton na same wysokie NK, jeśli mowa byłaby o staraniach na naturalnych cyklach lub iui? Orientuje się któraś z Was?

  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    A czy daje encorton na same wysokie NK, jeśli mowa byłaby o staraniach na naturalnych cyklach lub iui? Orientuje się któraś z Was?
    Nie wiem jak to jest przy IUI, u nas przy IN VITRO daje tak jakby profilaktycznie... nie z uwagi na coś konkretnie... wszystkie dostajemy, bo takie są wytyczne...

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    hej drogie koleżanki,
    pojechałam do dr K dziś na wizytę, ale... niestety na marne bo wniosków nie ma jeszcze, mają opóźnienie w UM. Mam pisać ok 27.01 na maila, a potem jak już będą do tego czasu, podjechać i podpisać papiery i złożyć.
    A jeśli nie będzie, to dopiero 8.02 bo doktor ma urlop 1-7 luty. Jak to sprawy urzędowe, często są opóźnienia.

    ale mam lepsze info... które mnie wkurzyło z lekka. Nie mogę podejść do procedury w Salve z intralipidem. dr powiedział, że oni nie robią tak, bo nie wiadomo jak przebiegnie punkcja, ile bd zarodków itd. NIGDY ponoć nie podają Intralipidu przy podejściu, dopiero w kolejnym cyklu, czyli jako kriotransfer, dobrze prawie?

    z rozmowy wywnioskowałam, że mogę na własną rękę to zrobić ;)
    mam zamiar napisać do dr P. w tym temacie. bo na zaleceniach mam napisane wprost: 1 kroplówka na początku cyklu z transferem :(
    przecież kriotransfer w następnym cyklu to dodatkowe leki, kasa itp :(
    okres mi się rozkręcił i jestem mega rozkojarzona, poza tym nerwowa.

    Myśle ze co do i intralipidu powiedział Ci ze względu na to że do tego etapu jeszcze troche czasu. Chodzę do dr S i przedstawiłam zalecenia dr P i nie robił problemu. Intralipid wzięłam przed criotransferem w klinice. A ma racje, nigdy nie wiesz jak zareagujesz na leki i przejdziesz punkcję. Uważam ze lepiej na spokojnie jak hormony się ustabilizują i wtedy pewniejszy efekt. Też myślałam ze wszystko rozpocznie się w jeden miesiąc, okazało się ze również miałam crio i musiałam czekać kolejny miesiąc.. ale tak, dodatkowy koszt, dodatkowe wizyty... czasem poprostu chciałybyśmy wszystkie przyspieszyć czas i być w stanie błogosławionym... a tu nie dość ze nie ma 100 proc pewności to jeszcze trzeba czekać cierpliwie na każdy etap...
    Co do intralipidu możesz zrobić na własna rękę a możesz zrobić w Salve...

  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Nie miałam nigdy transferu tak zaraz cykl po punkcji, ale pewnie to tak wygląda, że zarodki Ci zamrażają. Ty sobie jeszcze scratching może zrobić jakoś tak po punkcji. Czekasz na okres, a wraz z okresem przygotowujesz się do transferu. W Salve bodajże pierwsza wizyta kontrolna do transferu jest w 10 dniu cyklu.

    Ja miałam crio zaraz po punkcji, zbadałam hormony, powiedział ze są ok i zaczęło się przygotowywanie i czekanie...

  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 18:35

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
‹‹ 806 807 808 809 810 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ