X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    dziękuję Tosiek za wsparcie.

    Dr K mi odpisał, żeby cierpliwie czekać do soboty.

    Liczba pęcherzyków to jedna sprawa, a dojrzałych komórek druga.

    Rok temu z 12 oocytów miałam 6 dojrzałych komórek, ale część była mega słaba.

    Nie sugeruj się tą liczbą 12, serio. Ja z 16 pobranych komórek nie miałam żadnej blastki, estradiol miałam piękny co sugerowało, że mam super dojrzałe komórki, a potem się okazało, że mam 7 tylko dojrzałych, a reszta to bobasy. Zapłodnili 6 i zero blastek. Myślę, że to wszystko poszło w ilość. Pęcherzyki rosły szybko, ale słabo jakościowo i jeszcze ta nerwica, która zawsze mi towarzyszy podczas stymulacji. W nocy przed punkcją spałam może 2 godziny 🥴

    Tosiek lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Nie sugeruj się tą liczbą 12, serio. Ja z 16 pobranych komórek nie miałam żadnej blastki, estradiol miałam piękny co sugerowało, że mam super dojrzałe komórki, a potem się okazało, że mam 7 tylko dojrzałych, a reszta to bobasy. Zapłodnili 6 i zero blastek. Myślę, że to wszystko poszło w ilość. Pęcherzyki rosły szybko, ale słabo jakościowo i jeszcze ta nerwica, która zawsze mi towarzyszy podczas stymulacji. W nocy przed punkcją spałam może 2 godziny 🥴

    ja to dzisiaj jestem oderwana od rzeczywistości.
    niby estradiol coś mówi, a jednak niekoniecznie.
    wczoraj wzięłam 2 x gonapeptyl i 1 x Ovitrelle.
    tak, stymulacja to duże obciążenie dla organizmu :( i cały okres po... też.
    jutro to zdechnę z nerwów, czekając na informacje.

    zDmVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny możeci mi podać ile wyniosło Was in vitro w Salve?

    Widzę, że u nich w cenniku wygląda to tak (z hormonami, wirusologią, test-covid itd.):

    IVF 8,500
    ICSI standard 9,500
    ICSI premium 10,500

    Nie licząc dojazdów, bo to kwestia indywidualna gdzie kto mieszka i jak ma daleko to możecie podać ile trzeba dodatkowo poza powyższym plus/minus liczyć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2021, 11:56

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Hej, dziewczyny możeci mi podać ile wyniosło Was Ilin vitro w Salve?

    Widzę, że u nich w cenniku wygląda to tak (z hormonami, wirusologią, test-covid itd.):

    IVF 8,500
    ICSI standard 9,500
    ICSI premium 10,500

    Nie licząc dojazdów, bo to kwestia indywidualna gdzie kto mieszka i jak ma daleko to możecie podać ile trzeba dodatkowo poza powyższym plus/minus liczyć?


    rok temu 12 tyś z małym hakiem- w tym wizyty / badania/ cała procedura ICSI.

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • ewe90 Autorytet
    Postów: 326 265

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Hej, dziewczyny możeci mi podać ile wyniosło Was Ilin vitro w Salve?

    Widzę, że u nich w cenniku wygląda to tak (z hormonami, wirusologią, test-covid itd.):

    IVF 8,500
    ICSI standard 9,500
    ICSI premium 10,500

    Nie licząc dojazdów, bo to kwestia indywidualna gdzie kto mieszka i jak ma daleko to możecie podać ile trzeba dodatkowo poza powyższym plus/minus liczyć?

    Ja z racji, iż dużo na leki wydaje, do tego mrożenie komórek i zarodków, badania, wizyty to na dzień dzisiejszy ponad 18tys.

    jaina_proudmoore, Kitka_87 lubią tę wiadomość

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Hej, dziewczyny możeci mi podać ile wyniosło Was Ilin vitro w Salve?

    Widzę, że u nich w cenniku wygląda to tak (z hormonami, wirusologią, test-covid itd.):

    IVF 8,500
    ICSI standard 9,500
    ICSI premium 10,500

    Nie licząc dojazdów, bo to kwestia indywidualna gdzie kto mieszka i jak ma daleko to możecie podać ile trzeba dodatkowo poza powyższym plus/minus liczyć?

    Procedura ICSI ze stymulacja bez criotransferu tak około 12 tys (z lekami i wizytami oraz badaniami krwi, mrożenie komórek, mrożenie zarodków, bez dodatków), a criotransfer średnio ok 5 tys (z lekami, wizytami, badaniami krwi).

    jaina_proudmoore, Kitka_87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o ICSI, to na które się decydujecie/zdecydowałyście?

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    A jeśli chodzi o ICSI, to na które się decydujecie/zdecydowałyście?

    nie rozumiem :P
    mi dr K zalecił ICSI po prostu.

    Kitka_87, Tosiek lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • ewe90 Autorytet
    Postów: 326 265

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    A jeśli chodzi o ICSI, to na które się decydujecie/zdecydowałyście?


    To co podałaś to są jakieś pakiety.
    My działamy bez tego. Na każdym etapie osobno się płaci. Np. w dniu punkcji płaci sie 6000zł za punkcję i zapłodnienie. Za zamrożenie zarodków około 1300zł. Transfer 1800zł.

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewe90 wrote:
    To co podałaś to są jakieś pakiety.
    My działamy bez tego. Na każdym etapie osobno się płaci. Np. w dniu punkcji płaci sie 6000zł za punkcję i zapłodnienie. Za zamrożenie zarodków około 1300zł. Transfer 1800zł.

    Rozumiem, więc pewnie w pakiecie pokazują co jest możliwe w ramach danej procedury. Chyba tak to powinnam rozumieć?

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Rozumiem, więc pewnie w pakiecie pokazują co jest możliwe w ramach danej procedury. Chyba tak to powinnam rozumieć?

    nikt nigdy nie wspominał o pakietach, ani dr ani pani w rej. :/

    Kitka_87, Tosiek lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Rozumiem, więc pewnie w pakiecie pokazują co jest możliwe w ramach danej procedury. Chyba tak to powinnam rozumieć?
    Tak dokladnie

    Ps. Będziesz w rejestracji to poproś p Dominikę o cennik. Ona ma aktualny i rozbity na części, co kiedy i ile. I od razu zapytaj kiedy co się płaci. Wtedy będziesz miała jasność mniej więcej ile to wyniesie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2021, 12:48

    jaina_proudmoore, Kitka_87, Tosiek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    Tak dokladnie

    Ps. Będziesz w rejestracji to poproś p Dominikę o cennik. Ona ma aktualny i rozbity na części, co kiedy i ile. I od razu zapytaj kiedy co się płaci. Wtedy będziesz miała jasność mniej więcej ile to wyniesie.

    Super, dziękuję za podpowiedź. Planuję in vitro w drugiej połowie roku, przede mną jeszcze wizyta u immunologa w maju i zobaczę co on mi powie. Ale chciałam mieć rozeznanie jakie są to koszty.

    Bardzo Wam dziękuję 💚 i trzymam kciuki 💚

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kitka 87- dobrze, że badasz immunologie.

    ja żałuje, że przed 1 IVF nie zbadałam, ale byłam zielona w temacie ;)
    Ważna sprawa- do 3x refundacja leków jest, więc leki są tańsze do stymulacji, można starać się o dofinansowanie. w styczniu / lutym ruszyło na lata 2021-2025 i ja składałam wniosek.
    tak czy siak, całościowo kwota tworzy się ogromna :(

    Tosiek lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • mais Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    dziękuje za informacje. spytam się jutro mojej lekarki z Poz może.
    dr P. mówił mi o tych limfocytach, że to akurat nie jest źle ;)
    Sunray, możemy na PW pogadać?

    PS. Estradiol 353, progesteron 0.5 ... rok temu 3610... dziękuje, koniec tematu dla mnie. :(

    Estradiol nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem liczby dojrzałych komórek i ja jestem dobrym tego przykładem. W pierwszym miesiącu stymulacji miałam estradiol na poziomie 1219 i tylko jedną dojrzałą komórkę, a w kolejnym miesiącu (kolejna stymulacja) estradiol na poziomie 740 i już byłam pewna, że nic z tego nie będzie a miałam aż siedem dojrzałych komórek. Nie warto się martwić na zapas :)

    jaina_proudmoore, Sunray, I am waiting for a miracle, Tosiek lubią tę wiadomość

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mais wrote:
    Estradiol nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem liczby dojrzałych komórek i ja jestem dobrym tego przykładem. W pierwszym miesiącu stymulacji miałam estradiol na poziomie 1219 i tylko jedną dojrzałą komórkę, a w kolejnym miesiącu (kolejna stymulacja) estradiol na poziomie 740 i już byłam pewna, że nic z tego nie będzie a miałam aż siedem dojrzałych komórek. Nie warto się martwić na zapas :)

    Super wieści. Świetnie, że napisałaś 💚💚💚💚

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mais wrote:
    Estradiol nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem liczby dojrzałych komórek i ja jestem dobrym tego przykładem. W pierwszym miesiącu stymulacji miałam estradiol na poziomie 1219 i tylko jedną dojrzałą komórkę, a w kolejnym miesiącu (kolejna stymulacja) estradiol na poziomie 740 i już byłam pewna, że nic z tego nie będzie a miałam aż siedem dojrzałych komórek. Nie warto się martwić na zapas :)

    dziękuję :*

    zDmVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    @Kitka 87- dobrze, że badasz immunologie.

    ja żałuje, że przed 1 IVF nie zbadałam, ale byłam zielona w temacie ;)
    Ważna sprawa- do 3x refundacja leków jest, więc leki są tańsze do stymulacji, można starać się o dofinansowanie. w styczniu / lutym ruszyło na lata 2021-2025 i ja składałam wniosek.
    tak czy siak, całościowo kwota tworzy się ogromna :(

    Kochana o lekach wiem, natomiast co do refundacji to w mojej mieścinie programu brak niestety 😢

    Ja już po immunologii jestem tak naprawdę, teraz odświeżałam wyniki, żeby zobaczyć czy mam serio wchodzić w szczepienia limfocytami.

    W maju wizyta, więc będę wiedziała jak działać dalej.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HELP...
    Zbadałam sobie TSH tak porostu żeby mieć wynik do nowej procedury... i zazwyczaj były skoki przy stymulacji, potem spadało ładnie do 1, czasem poniżej... a teraz patrzę dziś na wynik i 0,06...😱 i nie wiem co z tym zrobić. Czy zmniejszyć dawkę, zbadać jeszcze raz, patrzę że do Kokoszko terminy na czerwiec, a ja do końca maja mam mieć nowa procedurę... Załamałam się... bo chyba wpadłam w nadczynność..😱 Macie jakiegoś godnego polecenia endokrynologa???

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    HELP...
    Zbadałam sobie TSH tak porostu żeby mieć wynik do nowej procedury... i zazwyczaj były skoki przy stymulacji, potem spadało ładnie do 1, czasem poniżej... a teraz patrzę dziś na wynik i 0,06...😱 i nie wiem co z tym zrobić. Czy zmniejszyć dawkę, zbadać jeszcze raz, patrzę że do Kokoszko terminy na czerwiec, a ja do końca maja mam mieć nowa procedurę... Załamałam się... bo chyba wpadłam w nadczynność..😱 Macie jakiegoś godnego polecenia endokrynologa???

    ja tak miałam przy tym jak zaczęłam brać Euthyrox.
    najpierw miałam 3.5, potem 5, a potem 0.06 - dr K pow. że to nadczynność polekowa. zmienił mi dawkę na 75 i tyle biorę od tamtego czasu. a jak twoje samopoczucie? ile teraz bierzesz? niestety nikogo nie polecę, ale wiem, że dr Kokoszko jest dobrym lekarzem. może warto zbadać za 4-5 dni?

    zDmVp2.png
‹‹ 873 874 875 876 877 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ