X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 21 października 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej przepraszam doczytałam dokładnie i popełnilam totalne faux pas, za co jeszcze raz przepraszam. Bella Tobie jeszcze raz dziękuję, za poprawienie mnie! na usprawiedliwienie dodam, że nigdy nie brałam takiej możliwości bo walczyłam i opłakałam każdego mojego mrozaczka :(

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 11:26

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 21 października 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa przygotuj się na to, że z Sobkiewiczem nie pogadasz. Delikatny ale nie tłumaczy co jest. po prostu rozpisuje stymulacje i działacie. Fachowiec na pewno.

    ja robiłam u niego scratching po nie udanym transferze. Robił mi 2 punkcje i 2 z 3 transferów mi robił. aaaaaaaa i raz w ciąży w zastępstwie za Stefanowicz mnie badał.

    jak nasuną Ci się pytania dawaj :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Józefka ;-) Zapisałam się do Sobkiewicza, bo pomógł jednej znajomej, też mówiła, że za bardzo się z nim nie pogada... a ja zawsze mam dużo pytań do lekarzy...Chociaż i tak więcej można się dowiedzieć od dziewczyn na forach ;-) Widziałam, że tu macie dobre zdanie o dr Stefanowicz, może lepiej do niej się zapisać?
    Dziś robiłam badanie AMH (tak sama z siebie bo wcześniej lekarze mi nie kazali) ale wydaje mi się, że warto to sprawdzić. Mam już dosyć dużo badań zrobionych m.in wyniki HSG, wyniki laparo oraz badania takie jak tsh, lh, fsh i prolaktyna (z końcówki września) Józefka co powinnam jeszcze zrobić przed 1 wizytą? bo te badania na hiv itd to pewnie przed samym in vitro...

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 21 października 2017, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa warto skontrolować witaminę D i nie piszesz nic o badaniach nasienia. co do AMH bardzo dobrze, że zrobiłaś bo to badanie niezbędne przy IVF.

    szczerze dla mnie Stefanowicz jest lepsza od Sobkiewicza. Przede wszystkim tłumaczy i wizyta nie trwa 5 minut a 15-20 :) do tej pory pamiętam i się śmieje jak przy pierwszej procedurze dostałam kartę kwalifikacyjną z rozpisaną procedurą i jak brać leki. popatrzyłam szerokimi oczami a Stefanowicz do mnie mrugneła i dała rozpiskę dla ... blondynek :) rozpisane tak łopatologicznie, że nie było mowy o pomyłce.

    punkcje i transfery robi Sobkiewicz. Nielicznym się udało trafić na Stefanowicz a kobieta ma rękę do transferów co widać nawet u mnie na zdjęciu. poza tym Stefanowicz pamięta swoje pacjentki. po porodzie spotkałam ją w Carrefour i dopytywała się o moje ciśnienie (miałam w ciąży z nim kłopot)

    Olciaaa lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja początkowo też byłam pacjentką dr Sobkoewicza aż do momentu, kiedy musiałam zrobić usg owulacyjne a dr Sobkiewicza w tym dniu nie bylo i wylądowałam u dr Kokoszko. Już u niej zostałam. Dr Sobkiewicz jest na pewno super specjalistą, ale sam z siebie niewiele powie. Ale jeśli zadasz mu pytanie to odpowie. Atmosfera na wizytach średnia - ja przed wizytami u dr spisywałam sobie pytania jakie chciałam zadać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2017, 23:48

    Olciaaa lubi tę wiadomość

  • Grzanka Ekspertka
    Postów: 129 54

    Wysłany: 22 października 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam dr Sobkiewicz bardzo mało mówmy ale specjalista bardzo dobry, za to Pani Małgosia embriolog super kobieta wszystko spokojnie wytłumaczy. Ja narazie tylko z tymi osobami miałam styczność i jestem zadowolona. Jutro idę na drugie usg do Sobkiewicza żeby sprawdzić jak rozwijają się moje jajeczka:) na razie mam 4-5 większych i sporo małych ale dzisiaj jest 7 dzień stymulacji może jeszcze coś urośnie:) zobaczymy jutro.

    Grzanka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 11:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzanka wrote:
    Potwierdzam dr Sobkiewicz bardzo mało mówmy ale specjalista bardzo dobry, za to Pani Małgosia embriolog super kobieta wszystko spokojnie wytłumaczy. Ja narazie tylko z tymi osobami miałam styczność i jestem zadowolona. Jutro idę na drugie usg do Sobkiewicza żeby sprawdzić jak rozwijają się moje jajeczka:) na razie mam 4-5 większych i sporo małych ale dzisiaj jest 7 dzień stymulacji może jeszcze coś urośnie:) zobaczymy jutro.
    Grzanka trzymam kciuki!!!

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 października 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa, witaj po przerwie na sztuczna menopauze (a nie mowilam ze to bez sensu? ;))
    Dofinansowanie na ten rok sie skonczylo.
    Kolejna transza w 2018r, ale nie wiadomo kiedy, w tym roku dopiero w maju/czerwcu przyjmowali wnioski, wiec procedury ruszyły czerwiec/lipiec.
    Teoretycznie jak zlozysz wniosek i bedziesz w tych 100pierwszych parach to na 99% dostaniesz dofinansowanie.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Grzanka Ekspertka
    Postów: 129 54

    Wysłany: 22 października 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja składała wniosek pod koniec maja w połowie lipca dostaliśmy info że się zakwalifikowalismy że względów rodzinnych procedurę rozpoczęliśmy w październiku i mam nadzieję że uda się za pierwszym razem dopłata z urzędu to max 5000 cala resztą finansowana z waszej kieszeni( wizyty badania i leki) i oczywiście doplacacie do procedur które będą potrzebne.

    Grzanka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 11:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzanka wrote:
    Ja składała wniosek pod koniec maja w połowie lipca dostaliśmy info że się zakwalifikowalismy że względów rodzinnych procedurę rozpoczęliśmy w październiku i mam nadzieję że uda się za pierwszym razem dopłata z urzędu to max 5000 cala resztą finansowana z waszej kieszeni( wizyty badania i leki) i oczywiście doplacacie do procedur które będą potrzebne.
    Super, że udało się Wam dostać do programu :-)
    Grzanka, możesz mi wyjaśnić o co chodzi, że dostaliście się ze względów rodzinnych? Czy chodzi o kwestie zarobkowe? Bo jak ja czytałam w necie to tam były podane kryteria takie jak: wiek kobiety, wynik AMH, i ze względu na stan zdrowia.
    Przepraszam, że jestem taka dociekliwa ale w necie nie udało mi się tego znaleźć.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 października 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    Super, że udało się Wam dostać do programu :-)
    Grzanka, możesz mi wyjaśnić o co chodzi, że dostaliście się ze względów rodzinnych? Czy chodzi o kwestie zarobkowe? Bo jak ja czytałam w necie to tam były podane kryteria takie jak: wiek kobiety, wynik AMH, i ze względu na stan zdrowia.
    Przepraszam, że jestem taka dociekliwa ale w necie nie udało mi się tego znaleźć.
    Zle przeczytalas :P
    Grzanka dostala dofinansowanie w lipcu, a ze wzgledu na sprawy rodzinne (prywatne) nie podeszli do procedury od razu, tylko przelozyli ja na pazdziernik.

    A jest dokladnie tak jak piszesz: lekarz musi stwierdzic ze potrzebujecie IVF i musicie spelnic warunki formalne, miedzyinnymi AMH, FSH, wiek i zamieszkanie na terenie Lodzi.

    To powinno ruszyc na początku roku, ale tak jak pisałam, nic nie jest pewne. Nie wiadomo czy nawet zdarza zakwalifikowac kolejne pary, bo rzad probuje zablokowac dofinansowanie przez samorzady. Po drugie, nie wiadomo kiedy w nowym roku, UM przekaze pieniądze do klinik.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ok, teraz już wszytko jasne. Czyli coraz bardziej jestem nastawiona, że będziemy musieli pokryć całość procedury, bo z tym czekaniem różnie może być.

  • Grzanka Ekspertka
    Postów: 129 54

    Wysłany: 22 października 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie Jest jak się pisze bez przecieków:) . Że względów rodzinnych nie podeszlismy od razu do programu. Mnie lekarz sam zaproponował in vitro bo mam całkowicie niedrozne jajowody więc inaczej się nie da :/ i mówił właśnie żeby od razu składać wniosek bo nie wiadomo czy od przyszłego roku będzie dofinansowanie.

    Grzanka
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 22 października 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa spokojnie wchodzisz z mężem :) u Sobkiewicza są 2 pokoje i mąż na czas badania zostaje w pokoju nr 1 a ty przechodzisz do przebieralni i badana jesteś w drugim pokoju. u innych lekarz również jest w gabinecie przebieralnia ale badanie jest za kotarą więc i tak jesteś osłonięta

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 11:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy któraś z tu obecnych miała laparoskopię w Salve?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    Olciaaa spokojnie wchodzisz z mężem :) u Sobkiewicza są 2 pokoje i mąż na czas badania zostaje w pokoju nr 1 a ty przechodzisz do przebieralni i badana jesteś w drugim pokoju. u innych lekarz również jest w gabinecie przebieralnia ale badanie jest za kotarą więc i tak jesteś osłonięta
    A to super, z mężem będzie mi raźniej ;-) Jak wyglądały Wasze 1 wizyty? Od razu przepisali Wam leki? Ja wcześniej pod okiem mojej gin brałam najpierw clo a potem aromka.

‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ