X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

SONO-HSG

Oceń ten wątek:
  • Stefka280 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 listopada 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja wczoraj miałam sono hgs w Elblągu u dr Zaryjewskiego. Samo badanie -wiadomo nie należy do przyjemności, ale do przeżycia. Na początek cewnik, to dla mnie było nieprzyjemne, ale potem podawanie kontrastu nie bolało, porównam to do bólu podbrzusza w czasie okresu i mimo iz w jednym jajowodzie kontrast przechodził z oporem nie bolało.
    Nie bójcie się, to badanie często udrażnia jajowody-myśle,że warto. Zabieg wykonałam prywatnie, ale nie zdecydowałabym się na HSG w szpitalu!
    Polecam tą klinikę.

    Stefka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefka280 wrote:
    Witam, ja wczoraj miałam sono hgs w Elblągu u dr Zaryjewskiego. Samo badanie -wiadomo nie należy do przyjemności, ale do przeżycia. Na początek cewnik, to dla mnie było nieprzyjemne, ale potem podawanie kontrastu nie bolało, porównam to do bólu podbrzusza w czasie okresu i mimo iz w jednym jajowodzie kontrast przechodził z oporem nie bolało.
    Nie bójcie się, to badanie często udrażnia jajowody-myśle,że warto. Zabieg wykonałam prywatnie, ale nie zdecydowałabym się na HSG w szpitalu!
    Polecam tą klinikę.
    grunt ze juz po

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w czwartek sono i strasznie się boję bo nie jestem wytrzymała na ból...

  • papitka29 Koleżanka
    Postów: 47 31

    Wysłany: 19 lutego 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!! Sono hsg to nic strasznego,ja miałam wczoraj i trwało może z 10minut... nawet nie wiem co, kiedy i jak.W napięciu czekałam na ból... a tu dr mówi " proszę spojrzeć jak ładnie płyn przechodzi przez jajowody"... Przed zabiegiem wzięłam tylko 2 tabletki ketonalu i dzisiaj boli mnie troszeczke jajnik, jak na owulację i delikatnie plamię. Rok temu miałam robione zwykłe HSG w szpitalu... i wtedy bolało potwornie, jakby ktoś mi coś wyrywał ze środka, prawie zemdlałam z bólu, mimo zastrzyku przeciwbólowego, póżniej krwawiłam przez tydzień... i okazało się, że na mnie zepsuł się aparat i dostałam tylko opis, bez zdjęć...a że zmieniłam lekarza, teraz musiałam powtórzyć badanie... jednak po traumie jaką przeszłam w szpitalu państwowo, zapłaciłam za SONO HSG i jestem bardzo zadowolona!!! ZERO BÓLU I WSZYSTKO SUPER WIDAĆ. Więc głowa do góry i nie ma czym się przejmować.

    agad91 lubi tę wiadomość

    Starania 4 lata
    09. 2012 laparoskopia prawego jajnika - torbiel
    03.2015 HSG
    06.2015 HSC
    02.2016 Sono-HSG
    Test po stosunku - negatywny
    05.2016 stymulacja do I in vitro
    11dpt beta 0,2 - nie udało się




  • maggar Przyjaciółka
    Postów: 174 36

    Wysłany: 6 marca 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Dziewczyny miała któraś SonoHSg bądź zwykłe w Macierzyństwie w Krakowie ? Jak wrażenia ?
    Hej, Ja będę miała 15 marca u dr Przybycienia, dam znać co i jak

  • maggar Przyjaciółka
    Postów: 174 36

    Wysłany: 6 marca 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę miała właśnie sono HSG z tą pianką. Klinika Macierzyństwo to robi w Krakowie

  • jos Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Dzisiaj właśnie miałam sono hsg, niestety nie zażyłam wcześniej nic przeciwbólowego, bo sierota jakoś nie pomyślałam - i .. masakra. Na szczęście tylko 5 minut, ale jednak masakra, jeju jak to boli!! Chodzi oczywiście o ten moment wstrzykiwania kontrastu i to uczucie takiego nieprzyjemnego rozpierania - to bardzo delikatnie ujęte hehe. Doradzam więc _ zażyjcie sobie coś wcześniej, bo może być ciężko.
    Ale oczywiście teraz jestem już po i mega zadowolona :)
    Byle do przodu! :)

    Isia2010 lubi tę wiadomość

  • Mandy Przyjaciółka
    Postów: 70 99

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny!!! U mnie kontrast nie przeszedl, bolalo jak chole... i chyba to malo powiedziane. Kontrast byl podawany stopniowo i z uzyciem sily jednak nie wytrzymalam bolu i lekarz zdecydowal o przerwaniu proby... Diagnoza niedroznych jajowodow calkowicie. 2 miesiace pozniej laparoskopia - sukces, obydwa jajowody udrozniono. Kontrast nie przechodzil lagodnie ale podobno jak juz poszlo to szlo plynnie;)
    Teraz czeka mnie stymulacja cyklu. Zibaczymy czy to byl powod...

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 1 września 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam sono-hsg. Generalnie nie jest to przyjemna rzecz, ale do wytrzymania. Wcześniej podali mi lek przeciwbólowy kroplówką, ale wydaje mi się, że nieco za krótko. Samo zakładanie cewnika po prostu nieprzyjemne. Wlanie kontrastu, kilku sekundowy ból. Taki silny miesiączkowy ból, aż syknęłam. Ale szybko ten ból mija. Badanie bardzo szybkie. U mnie wszystko było ok.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Aniss Przyjaciółka
    Postów: 68 27

    Wysłany: 8 września 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jakie są zalecenia jesli chodzi o staranka w cyklu z sono hsg? Co mowia Wasi lekarze?

    02.2015 moj Aniołek <3
    10.2016 mój Aniołek <3
    Niedoczynność tarczycy Hashimoto,
    Przebyta chlamydia i ureaplasma
    Czynnik meski- 2% prawidłowych plemnikow
    Fragmentacja plemnikow ok
    12.2016 jajowody drożne
    komórki nk- 20 % - intralipid dozylnie
    Przygotowanie do laparoskopii termin na 23.04.2018
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 10 września 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sono hsb jest pod kontrola usg, tam nie podaje sie kontrastu tylko roztwor soli fizjologicznej bodajze. Mozesz sie normalnie starac.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Sunny Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 19 września 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ma zaplanowane sono hsg na przyszły tydzień. Bardzo się stresuję jak czytam Wasze wpisy.. Ile wcześniej łyknąć coś przeciwbólowego? Da się po tym normalnie funkcjonować czy lepiej zaplanować sobie urlop i leżenie ? ;)

    Starania od 07.15: AMH 0,89 i LUF
    3xIUI: 30.09/ 28.10/ 24.11.16 :(
    IMSI 04.17, 06/17 :(
    4794870d1d44a68206480dc6a0392ec1.png
    Nie spoczniemy, dopóki nie poczniemy!
  • Sunny Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 27 września 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunny wrote:
    Ja ma zaplanowane sono hsg na przyszły tydzień. Bardzo się stresuję jak czytam Wasze wpisy.. Ile wcześniej łyknąć coś przeciwbólowego? Da się po tym normalnie funkcjonować czy lepiej zaplanować sobie urlop i leżenie ? ;)


    Jestem po, bolało ale przez chwilę, w trakcie tych dwóch strzałów płynu.
    Przed badaniem dostałam domięśniowo Ketanol i Papawerynę.
    Wzięłam sobie urlop ale śmiało mogłabym później iść do pracy.
    Jedynie co się działo to osłabienie i szum w głowie, jakbym miała zemdleć. Podobno bardzo zbladłam w trakcie badania :)

    Starania od 07.15: AMH 0,89 i LUF
    3xIUI: 30.09/ 28.10/ 24.11.16 :(
    IMSI 04.17, 06/17 :(
    4794870d1d44a68206480dc6a0392ec1.png
    Nie spoczniemy, dopóki nie poczniemy!
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 27 października 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, czy możecie napisać jakie badania trzeba zrobić przed hsg, i w jakiej kolejności (ile się trzeba na wyniki itp)?
    Planuje zrobić hsg, jestem w końcówce cyklu, i tak sobie pomyślałam że może udało by mi się już wkolejnym zrobić badanie..

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Wierząca Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 31 października 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania to posiewy z pochwy i szyjki macicy. Także na ureaplasma, chlamydia i mykoplasma.
    Ja już jestem po i czekam na efekty :-) Badanie ZUPEŁNIE bezbolesne, nie bolało nawet minuty. Jajowody drożne. Warto to badanie wykonać, bo przetyka jajowody jeśli np. są lekko zaklejone i ponoć są bardzo duże szanse na ciążę w ciągu 3 cykli po nim.

    f2w3rjjglu9ud89c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    hej dziewczyny, czy możecie napisać jakie badania trzeba zrobić przed hsg, i w jakiej kolejności (ile się trzeba na wyniki itp)?
    Planuje zrobić hsg, jestem w końcówce cyklu, i tak sobie pomyślałam że może udało by mi się już wkolejnym zrobić badanie..
    Witaj. Ja miałam robione badanie wczoraj. Bolało niemiłosiernie. Wymagane badania jakie musiałam mieć to posiew z pochwy i szyjki macicy, cytologia i badanie na chlamydie. Na wyniki tych badań czekałam do dwóch tygodni (robiłam prywatnie) więc wykonalam je przed okresem żeby zdążyć z hsg przed owulacja.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 1 listopada 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam.w zeszlym.roku sono hsg... nic nie bolalo tak naprawde i nic przeciwbolowego nie bralam i nie.dostalam... zakladanie.cewnika bylo nieprzyjemne ale.bez przesady a samo wpuszczanie.roztworów to uczucie jak przy mocnoejszej @ takze.dla.mnie tez nie jakas tragedia bo przeciez co.miesiac daje rade to przezyc... mialam prawy drozny a w lewym przechodzilo wolniej ale.po chwili szlo.juz w obu rowno...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam sonohsg robione u dr Przybycienia. Bolalo mniej niz przy okresie.. nastawialam sie na potworny bol a tu niespodzianka. Wszystko ogladalam na monitorze usg i doktor tlumaczyl co sie kiedy dzieje. Jajowody mam drozne. Plamilam lekko 2 dni bolec nie bolalo. Mam profilaktycznie antybiotyk i globulki w razie W. Polecam.

  • Wierząca Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 7 listopada 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam u dra Ludwina w Krakowie. Polecam go dziewczynom, które mają problem z zajściem w ciążę, bo wielu już pomógł, nawet w sytuacjach beznadziejnych. Ja sama czekam na efekty w postaci zielonej kropki i jestem pełna nadziei :-)

    f2w3rjjglu9ud89c.png
  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 22 listopada 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sono Hsg w Gamecie w Gdyni. Ja spanikowałam i zapłaciłam jeszcze za znieczulenie, ale nie żałuję. Oba drożne :)

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ