X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Kaja8906 Przyjaciółka
    Postów: 72 108

    Wysłany: 17 maja, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    A gdzie robiłaś badanie histero z wycinkami? I prywatnie czy na NFZ?

    Obecnie leczymy sie w Bocianie w Gdansku i tam doktor robila mi histeroskopie (prywatnie) Pobranie wycinkow zrobila na moja prosbe, nie zaproponowala tego sama. Podczas rozmowy pytala dlaczego chce robic to badanie bo w wywiadzie nie bylo wskazan, podstawowym celem histeroskopii u mnie bylo usuniecie polipa ktory byl bardzo duzy. Nie wiem moze jestem nadgorliwa, bo teoretycznie nie staramy sie jakos bardzo dlugo (krocej niz rok i nawet z przerwami spowodowanymi roznymi sytuacjami zyciowymi) ale jak widac mialam dobre przeczucie ze cos w mojej macicy dzieje sie niedobrego ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 11:29

    👩🏻 35
    🧔🏻‍♂️ 37

    10cs o 👶🏻

    05.06.24 14DPO ⏸️ 🥹
    HCG : 78.6 mIU/ml Prog: 35.11 ng / ml
    07.06.24 HCG: 143.2 mIU/ml Prog: 33.17ng / ml
    13.06.24 HCG: 2196 mIU/ml
    1.07.24 1.31cm bobo z ❤️
    2.08 I badania prenatalne, 6cm dzidzi 🫶
    7.08 wyniki NIFTY PRO- zdrowa dziewczynka 🩷

    ➡️ 20.09 wizyta kontrolna

    preg.png
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 17 maja, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem po histero u dr Janowca.
    Wyszedł mi duży stan zapalny, jeszcze czekam na wyniki, ale doktor dał mi już 2 antybiotyki i zastrzyk Diphereline na wywołanie chwilowej menopauzy. Czyli mam tak:

    - slindę antykoncepcyjne przed zabiegiem i po zabiegu, właśnie skończyłam
    - Metronidazol 2 x dziennie
    - Unidox Solutab 2 x dziennie
    - po skończeniu Slindy jak dostałam okres to zastrzyk Diphereline, ale tu coś się przesunęło, bo okres dostałam pod koniec slindy, bałam się że mi przepadnie zastrzyk i w 5 dniu cyklu wziełam zastrzyk. Okres się skończył, mineło 6 dni i ... znowu dostałam okres. Także nie wiem, co się tutaj stało. Plamienie nie jest duże, ale za to mocniej boli mnie brzuch.

    Pod koniec maja mam kontrolę, zastanawiam się czy będzie mi robił drugie histero. Mówił, że po tej kuracji powinno się wygoić, ale nie mam pewności.
    Jeszcze wcześniej wyszło mi zapalenie grzybiczne z wymazu i też miałam antybiotyk.

    Teraz chcę po skończeniu antybiotyków powtórzyć wymazy, biorę też kwas kaprylowy jako suplement na grzyby.

    Boję się, że to całe wywoływanie menopauzy mi rozwali hormony. Chcę też po antybiotykach wrócić do podwójnej dawki Inofemu, bo on mi bardzo pomagał.

    Ktoś miał podobnie? Boję się o tą miesiączkę, bo miałabym tak krótki cykl? Czy to może organizm się oczyszcza? Ale mam z kolei skurcze jak przy okresie...

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 17 maja, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co jeszcze najlepsze, to boję się, że coś wyjdzie w tych próbkach, które pobrał, bo według jego opinii wyglądały bardzo nietypowo... A jednak robił już sporo takich badań.

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 17 maja, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja8906 wrote:
    Obecnie leczymy sie w Bocianie w Gdansku i tam doktor robila mi histeroskopie (prywatnie) Pobranie wycinkow zrobila na moja prosbe, nie zaproponowala tego sama. Podczas rozmowy pytala dlaczego chce robic to badanie bo w wywiadzie nie bylo wskazan, podstawowym celem histeroskopii u mnie bylo usuniecie polipa ktory byl bardzo duzy. Nie wiem moze jestem nadgorliwa, bo teoretycznie nie staramy sie jakos bardzo dlugo (krocej niz rok i nawet z przerwami spowodowanymi roznymi sytuacjami zyciowymi) ale jak widac mialam dobre przeczucie ze cos w mojej macicy dzieje sie niedobrego ;/

    Ja z własnego doświadczenia wiem, że warto czasami samemu zadecydować. My podchodziliśmy do in vitro pół roku temu. Punkcja, badanie zarodka, super mamy to, możemy podchodzić do transferu. Zaczęłam czytać co by tu zrobić, żeby zwiększyć szanse na powodzenie bo mamy tylko jeden zarodek. Napisałam do kliniki i dostałam info, że lekarze zalecają dodatkowe badania po dwóch nieudanych transferach. Nie odpuściłam. Przejrzałam całą grupę na Facebooku i tam dziewczyny pisały o biopsji. Mój mąż był średnio do tego nastawiony i mówił, że wymyślam. I co? Podczas biopsji okazało się, że mam stan zapalny. Dodatkowo podwyższone komórki NK, które wymagały konsultacji z immunologiem. Zapalenie do leczenia, na komórki NK też mam zalecenia od immunologa. A gdybym nic nie zrobiła to transfer by się nie udał,bo zapalenie utrudnia implantację a dodatkowo komórki NK też mogą zwalczać zarodek.

    Speranza :), Basiuulka lubią tę wiadomość

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 18 maja, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaabyy wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem po histero u dr Janowca.
    Wyszedł mi duży stan zapalny, jeszcze czekam na wyniki, ale doktor dał mi już 2 antybiotyki i zastrzyk Diphereline na wywołanie chwilowej menopauzy. Czyli mam tak:

    - slindę antykoncepcyjne przed zabiegiem i po zabiegu, właśnie skończyłam
    - Metronidazol 2 x dziennie
    - Unidox Solutab 2 x dziennie
    - po skończeniu Slindy jak dostałam okres to zastrzyk Diphereline, ale tu coś się przesunęło, bo okres dostałam pod koniec slindy, bałam się że mi przepadnie zastrzyk i w 5 dniu cyklu wziełam zastrzyk. Okres się skończył, mineło 6 dni i ... znowu dostałam okres. Także nie wiem, co się tutaj stało. Plamienie nie jest duże, ale za to mocniej boli mnie brzuch.

    Pod koniec maja mam kontrolę, zastanawiam się czy będzie mi robił drugie histero. Mówił, że po tej kuracji powinno się wygoić, ale nie mam pewności.
    Jeszcze wcześniej wyszło mi zapalenie grzybiczne z wymazu i też miałam antybiotyk.

    Teraz chcę po skończeniu antybiotyków powtórzyć wymazy, biorę też kwas kaprylowy jako suplement na grzyby.

    Boję się, że to całe wywoływanie menopauzy mi rozwali hormony. Chcę też po antybiotykach wrócić do podwójnej dawki Inofemu, bo on mi bardzo pomagał.

    Ktoś miał podobnie? Boję się o tą miesiączkę, bo miałabym tak krótki cykl? Czy to może organizm się oczyszcza? Ale mam z kolei skurcze jak przy okresie...

    Hej, na ile dni dr przepisał antybiotyki?

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 20 maja, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Unidox na 20 dni, a Metronidazol 28 dni i został mi jeszcze ten tydzień. Co najlepsze, cały czas mam plamienia - raz brązowe, raz jak przy okresie. Małe bo małe, ale są. I od dwóch dni zaczął mnie boleć lewy jajnik, ale to tak, że nie mogę się dotknąć. Według kalendarzyka wypada mi teraz owulacja, ale przecież mam wywołaną menopauzę. Ja już powoli przestaje coś z tego kumać, bo plan leczenia jedno, a mój organizm swoje...

    Mam do doktora wizytę w przyszły poniedziałek i już zaczynam obgryzać paznokcie :P

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 93 43

    Wysłany: 20 maja, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaabyy wrote:
    Hej,
    Unidox na 20 dni, a Metronidazol 28 dni i został mi jeszcze ten tydzień. Co najlepsze, cały czas mam plamienia - raz brązowe, raz jak przy okresie. Małe bo małe, ale są. I od dwóch dni zaczął mnie boleć lewy jajnik, ale to tak, że nie mogę się dotknąć. Według kalendarzyka wypada mi teraz owulacja, ale przecież mam wywołaną menopauzę. Ja już powoli przestaje coś z tego kumać, bo plan leczenia jedno, a mój organizm swoje...

    Mam do doktora wizytę w przyszły poniedziałek i już zaczynam obgryzać paznokcie :P
    Jestem bardzo ciekawa efektu Twojej antybiotykoterapii. Chyba przejrzałam całe to forum i najczęściej przepisywane są 2-3 antybiotykoterapie po 14 dni, w zależności od tego jak wysokie jest CD 138.
    Daj znać czy będzie miała biopsję kontrolną i ewentualnie jakie efekty. Ja mam problem z doleczeniem stanu zapalnego a nie mogę się doczekać transferu...
    Mnie przy naturalnej owulacji bolą jajniki, przy stymulowanej nawet x3 bardziej. Dyskomfort jest zrozumiały ale nie martwiłabym się tym.

    Starania od 2022 z monitorowaniem cyklu i Ovitrelle

    wiek - 34
    AMH - od 0,8 do 1,8 (zależy od lab.)FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    12.2023 - leczenie antybiotykowe metronizadol i tarivid
    02.2024 - kontrolna biopsja endometrium CD138 - 9/10, doksycyklina 2x14
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - biopsja kontrolna CD138 - 16/10, _PICSI: 🥚🥚🥚, ❄️❄️, po PGT-a ❄️
    06/07.2024- Amotek, CD138 1/2 - OK
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton
    9.08.2024 - 6dpt beta 4,8
    13.08.2024 - 10dpt beta 12,9

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 20 maja, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mogłabym Was prosić o interpretację wyniku z biopsji endometrium? Niby jest napisane, że całość obrazu nie wskazuje na stan zapalny, ale jednak jakieś wartości liczbowe tam są.
    CD138+ w 1/HPF; CD56+ w ok 65 kk/HPF. Całość obrazu nie wskazuje na przewlekłe zmiany zapalne.
    Biopsja była robiona w drugiej połowie cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 15:39

  • Basiuulka Autorytet
    Postów: 340 160

    Wysłany: 20 maja, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Ja z własnego doświadczenia wiem, że warto czasami samemu zadecydować. My podchodziliśmy do in vitro pół roku temu. Punkcja, badanie zarodka, super mamy to, możemy podchodzić do transferu. Zaczęłam czytać co by tu zrobić, żeby zwiększyć szanse na powodzenie bo mamy tylko jeden zarodek. Napisałam do kliniki i dostałam info, że lekarze zalecają dodatkowe badania po dwóch nieudanych transferach. Nie odpuściłam. Przejrzałam całą grupę na Facebooku i tam dziewczyny pisały o biopsji. Mój mąż był średnio do tego nastawiony i mówił, że wymyślam. I co? Podczas biopsji okazało się, że mam stan zapalny. Dodatkowo podwyższone komórki NK, które wymagały konsultacji z immunologiem. Zapalenie do leczenia, na komórki NK też mam zalecenia od immunologa. A gdybym nic nie zrobiła to transfer by się nie udał,bo zapalenie utrudnia implantację a dodatkowo komórki NK też mogą zwalczać zarodek.
    Hej, czy miałaś jakieś objawy stanu zapalnego? Jak długo zajęło Ci wyleczenie? I kiedy możesz podchodzić do transferu? Pozdrawiam i trzymam kciuki 😊

  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 20 maja, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiuulka wrote:
    Hej, czy miałaś jakieś objawy stanu zapalnego? Jak długo zajęło Ci wyleczenie? I kiedy możesz podchodzić do transferu? Pozdrawiam i trzymam kciuki 😊

    Powiem Ci, że w sumie nie wiem czy to mogły być objawy. Czasami miałam plamienia przed miesiączką i podczas miesiączki bolał mnie dość mocno brzuch. Jak na chwilę obecną plamień nie mam i ból brzucha az tak nie doskwiera jak wcześniej. Ale okaże się przy kolejnej miesiączce jak to będzie wyglądało.
    Mi akurat udało się wyleczyć jednym zestawem antybiotyków, które brałam przez 10 dni. Transfer w nadchodzącym cyklu. Czekam na miesiączkę i zobaczymy czy się uda podejść. 🙂
    Dziękuję i również pozdrawiam.

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 20 maja, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Cześć dziewczyny. Mogłabym Was prosić o interpretację wyniku z biopsji endometrium? Niby jest napisane, że całość obrazu nie wskazuje na stan zapalny, ale jednak jakieś wartości liczbowe tam są.
    CD138+ w 1/HPF; CD56+ w ok 65 kk/HPF. Całość obrazu nie wskazuje na przewlekłe zmiany zapalne.
    Biopsja była robiona w drugiej połowie cyklu.

    Skonsultuj wynik CD56 z kimś kto się zna na komórkach NK w macicy np immunologiem. Ja miałam wynik 60/1, około 210 w mm2 i dla lekarza to był za wysoki poziom.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 16:24

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Basiuulka Autorytet
    Postów: 340 160

    Wysłany: 20 maja, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Powiem Ci, że w sumie nie wiem czy to mogły być objawy. Czasami miałam plamienia przed miesiączką i podczas miesiączki bolał mnie dość mocno brzuch. Jak na chwilę obecną plamień nie mam i ból brzucha az tak nie doskwiera jak wcześniej. Ale okaże się przy kolejnej miesiączce jak to będzie wyglądało.
    Mi akurat udało się wyleczyć jednym zestawem antybiotyków, które brałam przez 10 dni. Transfer w nadchodzącym cyklu. Czekam na miesiączkę i zobaczymy czy się uda podejść. 🙂
    Dziękuję i również pozdrawiam.
    Dzięki za odpowiedź :) a miałaś ponowny zabieg żeby dowiedzieć się, że stan zapalny został wyleczony? I czy robiłaś to na NFZ czy prywatnie? Też się właśnie zastanawiam nad sprawdzeniem tego "na własną rękę"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 16:26

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 20 maja, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Skonsultuj wynik CD56 z kimś kto się zna na komórkach NK w macicy np immunologiem. Ja miałam wynik 60/1, około 210 w mm2 i dla lekarza to był za wysoki poziom.
    Dziękuję za odpowiedź. Wysłałam wynik już do immunologa dr S, ale wątpię żeby mi odpisał. Chyba umówię się na konsultacje do dr Jarosz.

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 686 320

    Wysłany: 20 maja, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Skonsultuj wynik CD56 z kimś kto się zna na komórkach NK w macicy np immunologiem. Ja miałam wynik 60/1, około 210 w mm2 i dla lekarza to był za wysoki poziom.
    A co dostałaś na te podwyższone komórki NK w macicy. Co Ci Sydor na to przepisał?

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 20 maja, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaabyy wrote:
    Hej,
    Unidox na 20 dni, a Metronidazol 28 dni i został mi jeszcze ten tydzień. Co najlepsze, cały czas mam plamienia - raz brązowe, raz jak przy okresie. Małe bo małe, ale są. I od dwóch dni zaczął mnie boleć lewy jajnik, ale to tak, że nie mogę się dotknąć. Według kalendarzyka wypada mi teraz owulacja, ale przecież mam wywołaną menopauzę. Ja już powoli przestaje coś z tego kumać, bo plan leczenia jedno, a mój organizm swoje...

    Mam do doktora wizytę w przyszły poniedziałek i już zaczynam obgryzać paznokcie :P

    Czyli stan zapalny dr już widział podczas histero i czekasz na wynik cd138? Jak długo w ogóle czekałaś na wizytę do dr?

    🌷⚠️ Jakby któraś z Was miała na odsprzedanie Metronidazol to byłabym chętna ⚠️🌷

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 20 maja, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiuulka wrote:
    Hej, czy miałaś jakieś objawy stanu zapalnego? Jak długo zajęło Ci wyleczenie? I kiedy możesz podchodzić do transferu? Pozdrawiam i trzymam kciuki 😊

    Ja nie miałam żadnych i miałam takie chyba średnie zapalenie, ale właśnie się dowiedziałam, że mam endometriozę i adenomiozę, więc nie jestem już zdziwiona.

    Basiuulka lubi tę wiadomość

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 20 maja, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiuulka wrote:
    Dzięki za odpowiedź :) a miałaś ponowny zabieg żeby dowiedzieć się, że stan zapalny został wyleczony? I czy robiłaś to na NFZ czy prywatnie? Też się właśnie zastanawiam nad sprawdzeniem tego "na własną rękę"

    Tak, robiłam ponowną biopsję. Niestety prywatnie.

    Basiuulka lubi tę wiadomość

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 20 maja, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    A co dostałaś na te podwyższone komórki NK w macicy. Co Ci Sydor na to przepisał?

    Nie byłam u Sydora. Konsultiwałam wyniki z Kolodziejczyk-Pyrzyk. Zaproponowała wlewy z intralipidu lub encorton.

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Basiuulka Autorytet
    Postów: 340 160

    Wysłany: 20 maja, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    Ja nie miałam żadnych i miałam takie chyba średnie zapalenie, ale właśnie się dowiedziałam, że mam endometriozę i adenomiozę, więc nie jestem już zdziwiona.
    Fuck 😒

  • Basiuulka Autorytet
    Postów: 340 160

    Wysłany: 20 maja, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Tak, robiłam ponowną biopsję. Niestety prywatnie.
    Dzięki za informację 🙏

    Woczekiwaniu lubi tę wiadomość

‹‹ 235 236 237 238 239 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ