X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 20 maja, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiuulka wrote:
    Fuck 😒

    No niestety 😑 Jest duże prawdopodobieństwo, że jak się ma endo/adeno to ma się stan zapalny i w drugą stronę, że ten stan zapalny jak wyjdzie to może świadczyć o obecności endo/adeno, bo te dwie niemiłe panie tworzą właśnie zapalne środowisko w miednicy mniejszej i niesprzyjające warunki dla zapłodnienia oraz implantacji.

    BladaMaria lubi tę wiadomość

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 679 311

    Wysłany: 20 maja, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Nie byłam u Sydora. Konsultiwałam wyniki z Kolodziejczyk-Pyrzyk. Zaproponowała wlewy z intralipidu lub encorton.
    Oki sorki za pomyłkę. Dziękuję że mi odpisałaś.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 20 maja, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Oki sorki za pomyłkę. Dziękuję że mi odpisałaś.
    Ja będę próbowała umówić się na teleporadę do dr. Dam znam co mi zlecił, o ile coś zleci.

  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 20 maja, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja będę próbowała umówić się na teleporadę do dr. Dam znam co mi zlecił, o ile coś zleci.

    Też jestem ciekawa co Ci powie. Nie wiesz jak długo się czeka na wizytę u niego?

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 20 maja, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Też jestem ciekawa co Ci powie. Nie wiesz jak długo się czeka na wizytę u niego?
    Ja na wizytę stacjonarną czekałam ok 2 miesięcy. A teleporady są nawet w ten sam dzień.

  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 21 maja, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    Czyli stan zapalny dr już widział podczas histero i czekasz na wynik cd138? Jak długo w ogóle czekałaś na wizytę do dr?

    🌷⚠️ Jakby któraś z Was miała na odsprzedanie Metronidazol to byłabym chętna ⚠️🌷


    Hej, tak, dokładnie. Doktor już podczas histero widział stan zapalny, w sumie w tym tygodniu powinnam mieć wyniki wycinków. Od razu wdrożył antybiotyki.
    Właśnie się zastanawiam, co teraz wymyśli - nic nie mówił o biopsji, ale może faktycznie tak sprawdzi, czy dalej jest stan zapalny. Czytałam, że pacjentki doktora mają nieraz po 2, 3 histerio, aż uda się mu usunąć wszystkie zrosty. Myślę, że u mnie może ją powtórzyć, bo miałam ich sporo, niby "zrobił porządek", ale obawiam się, że to nie koniec.

    Zapisałam się na listę rezerwowych w okolicach września, zadzwonili, że jest termin w lutym. Ogólnie do pół roku się czeka, żeby się dostać do Doktora, ale później już jest się cały czas e-mailowo w kontakcie (nie odpisuje od razu, ale jak jest coś pilne to jest ten kontakt mailowy) i z wizytami nie ma problemu, Doktor wskazuje kolejne terminy.

    Koniczynka_87 lubi tę wiadomość

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 21 maja, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja na wizytę stacjonarną czekałam ok 2 miesięcy. A teleporady są nawet w ten sam dzień.


    Oooo. To szkoda, że o tym nie wiedziałam wcześniej. Daj znać co Ci powie. 🙂

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 21 maja, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Oooo. To szkoda, że o tym nie wiedziałam wcześniej. Daj znać co Ci powie. 🙂
    Ale pierwsza wizyta musi być stacjonarna. Dopiero kolejna może być telefoniczna. Dam znać na pewno 🙂

  • Koniczynka_87 Autorytet
    Postów: 1574 2371

    Wysłany: 21 maja, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaabyy wrote:
    Hej, tak, dokładnie. Doktor już podczas histero widział stan zapalny, w sumie w tym tygodniu powinnam mieć wyniki wycinków. Od razu wdrożył antybiotyki.
    Właśnie się zastanawiam, co teraz wymyśli - nic nie mówił o biopsji, ale może faktycznie tak sprawdzi, czy dalej jest stan zapalny. Czytałam, że pacjentki doktora mają nieraz po 2, 3 histerio, aż uda się mu usunąć wszystkie zrosty. Myślę, że u mnie może ją powtórzyć, bo miałam ich sporo, niby "zrobił porządek", ale obawiam się, że to nie koniec.

    Zapisałam się na listę rezerwowych w okolicach września, zadzwonili, że jest termin w lutym. Ogólnie do pół roku się czeka, żeby się dostać do Doktora, ale później już jest się cały czas e-mailowo w kontakcie (nie odpisuje od razu, ale jak jest coś pilne to jest ten kontakt mailowy) i z wizytami nie ma problemu, Doktor wskazuje kolejne terminy.

    Ja jestem zapisana na listę rezerwową od 08.2023. Pisałam jakoś pod koniec roku czyli lista przechodzi na bieżąco rok to miałam odpowiedź twierdzącą. Także jeśli Ty byłaś na liście miesiąc później niż ja i miałaś wizytę już to mam wątpliwości co do swojej kolejności 🤔 Nowy Sącz czy Kraków?

    Szczepienia. Allo MLR 44% 10.2022.
    Endometrioza. Adenomioza. Mięśniak.

    Salve Medica Łódź: IUI
    04/08/2022 ❌️

    Invimed Poznań: ICSI
    4 blastki 🍀
    6 doba: ❄️ 4AA ❄️ 3BB
    5 doba: ❄️ 4BA ❄️ 4BB
    09/12/2022 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BA ❌️
    11/01/2023 - scratching endo ✂️
    30/01/2023 - transfer FET z EmbryoGlue ❄️ 4BB ❌

    03/2023 - biopsja endo: cd138 5/10 HPF ❌
    03/2023 - doksycyklina 💊
    05/2023 - biopsja endo: ✅
    01/2024 - mini-histeroskopia: ✅
    04/2024 - odnowione badania💉
    05/2024 - USG: adeno&endo 🆘️

    Plan na siebie: dieta przeciwzapalna, suplementacja, ruch.

    xx/06-07/2024 - transfer 🍀
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 22 maja, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka_87 wrote:
    Ja jestem zapisana na listę rezerwową od 08.2023. Pisałam jakoś pod koniec roku czyli lista przechodzi na bieżąco rok to miałam odpowiedź twierdzącą. Także jeśli Ty byłaś na liście miesiąc później niż ja i miałaś wizytę już to mam wątpliwości co do swojej kolejności 🤔 Nowy Sącz czy Kraków?

    Nowy Sącz. Nie wiem jak to faktycznie działa, Pani mi zawsze tłumaczyła, że idzie według zapisów i nie robią wyjątków. U Doktora też trzeba się przygotować na czekanie, bo wizyty są chyba zapisane co pół godziny, ale wizyty czasem trwają ponad godzinę i wszystko się wydłuża. Ale polecam cierpliwość, ja od lutego, poronienia - znam już diagnozę, mam wprowadzony plan leczenia i przede wszystkim mam ten spokój, że jestem w dobrych rękach... Głowa sto razy spokojniejsza.
    W Nowym Sączu polecają też Doktora Zaczyka - dużo dziewczyn, gdy jest na liście rezerwowej, idzie właśnie do niego. Też jest podobno bardzo dobry.

    Koniczynka_87 lubi tę wiadomość

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Igi Koleżanka
    Postów: 34 5

    Wysłany: 23 maja, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dwie histero u dr Janowiec, za każdym razem leczona antybiotykami. Jedna w październiku druga w kwietniu. Za każdym razem zrosty i ich usuwanie.
    Jestem obecnie po zastrzyku na zatrzymanie, tj. Miałam go 20 kwietnia. Wczoraj byłam na kontroli, zastrzyk zadziałał poprawnie. Też miałam okres i też miałam jakby przedłużony okres i te plamienia. Dr powiedział że to ok jeżeli plamienia się zmniejszają . Naszczescie zmniejszają się. Do ok 3 tyg normalny cykl powinien mi wrócić. Tj nie będę mieć teraz okresu tyko owulacje. Jeśli by tak się nie stało to będziemy go wywoływać. 17 czerwca mam mieć wizytę kontrolną.
    Ponadto zapisałam się na listę oczekujących do parents na lipiec bo chcemy podejść do invitro.
    Dr mówił że jest dużo przypadków gdzie pary po takich probówkach jak my i takich rozwiązaniach zaczęły procedury do invi a udało się im naturalnie. Może też tu ta psychika działa, jest plan więc gdzieś luzujemy. ;)

    Gaabyy lubi tę wiadomość

  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 23 maja, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie uspokoiłaś, że te plamienia są normalne, bo bałam się, że już całkiem coś mi się w organizmie pomieszało:) Jestem właśnie ciekawa czy skieruje mnie na drugie histerio, czy już możemy się starać. Też mówił mi, że właśnie po tej kuracji dużo jest naturalnych ciąż, zobaczymy, oby! :)
    W sobotę będę robić jeszcze wymazy, czy już wszystko git jeśli chodzi o bakterie itp.
    Dam znać co poniedziałku się dowiedziałam i jaki kolejne kroki, oby tylko zapalenie się wyciszyło. Jeszcze nie mam wyników histopatologicznych, powinny być w tym tygodniu, więc też jestem ciekawa co wyszło. Ale no już podczas badania było "czerwono", mocny stan zapalny.

    A mam pytanie, Doktor wprowadzał Ci jakieś leki/suplementy, gdy już zapalenie się wyciszyło i można się zacząć starać? Bo chcę go podpytać odnośnie suplementów i czy nie zacząć jeść acard (wyszło mi PAI-1)? Czy on raczej już tym się nie zajmuje?
    Mam iść jeszcze do Dr Przybycień, on bardziej stawia właśnie też na immunologię, ale też nie chcę namieszać i chodzić do 2 lekarzy, a każdy inny pomysł na leki itp. Jestem ciekawa czy coś Ci wdrożył jeśli chodzi o suplementy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 10:39

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • frankapzn Autorytet
    Postów: 378 379

    Wysłany: 23 maja, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Powiem Ci, że w sumie nie wiem czy to mogły być objawy. Czasami miałam plamienia przed miesiączką i podczas miesiączki bolał mnie dość mocno brzuch. Jak na chwilę obecną plamień nie mam i ból brzucha az tak nie doskwiera jak wcześniej. Ale okaże się przy kolejnej miesiączce jak to będzie wyglądało.
    Mi akurat udało się wyleczyć jednym zestawem antybiotyków, które brałam przez 10 dni. Transfer w nadchodzącym cyklu. Czekam na miesiączkę i zobaczymy czy się uda podejść. 🙂
    Dziękuję i również pozdrawiam.
    I jak wyleczyłas stan zapalny? Mi w cd138 wyszły 2 kom. I dr. Nie chcę tego przeleczyc.... Może sama to ogarnę

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • LoliM Ekspertka
    Postów: 189 219

    Wysłany: 24 maja, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    I jak wyleczyłas stan zapalny? Mi w cd138 wyszły 2 kom. I dr. Nie chcę tego przeleczyc.... Może sama to ogarnę

    Mi też wyszły 2 komórki w cd 138 i leczymy, antybiotyki na 14 dni w kolejnym cyklu biopsja

    Mamy: ❄️5.1.1❄️5.1.1❄️5.1.1❄️6.2.1❄️4.1.1❄️4.1.1

    09.24 transfer 5.1.1 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 24 maja, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Oooo. To szkoda, że o tym nie wiedziałam wcześniej. Daj znać co Ci powie. 🙂
    Na CD138 dostałam antybiotyk mój wynik to 1/HPF a na CD56 (65/HPF) dostałam encorton 7,5mg.

  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 98 73

    Wysłany: 24 maja, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Wraz z mężem jesteśmy po 5 nieudanych transferach. Lekarz prowadzący każe robić transfer za transferem bez szukania przyczyny… ręce mi opadają :( zrobiłam właśnie biopsję endometrium. Wynik wyszedł cd138 20 komórek/ 1 HPF oraz cd56 45 komórek /1HPF. Czy mogłybyście mi pomóc zinterpretować wynik? Byłabym Wdzięczna!

  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 24 maja, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmk wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Wraz z mężem jesteśmy po 5 nieudanych transferach. Lekarz prowadzący każe robić transfer za transferem bez szukania przyczyny… ręce mi opadają :( zrobiłam właśnie biopsję endometrium. Wynik wyszedł cd138 20 komórek/ 1 HPF oraz cd56 45 komórek /1HPF. Czy mogłybyście mi pomóc zinterpretować wynik? Byłabym Wdzięczna!

    Na pewno masz spore zapalenie endometrium, więc umów się do kogoś kto Ci to zapalenie pomoże wyleczyć. Po antybiotykach sprawdź ponownie cd138, bo z tego co czytałam nie zawsze po jednej antybiotykoterapii udaje się to zapalenie wyleczyć.. Gdzieś tu na grupie jest link do badań, które mówią że już kilka komórek plazmatycznych zmniejsza szanse na implantację zarodka. Podczas antybiotykoterapii na pewno stosuj probiotyki. Poczytaj jeszcze o cd56. Nie wiem czy ten wynik jest prawidłowy. Mi po wyleczeniu zapalenia endometrium cd56 spadło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja, 20:32

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 24 maja, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Na CD138 dostałam antybiotyk mój wynik to 1/HPF a na CD56 (65/HPF) dostałam encorton 7,5mg.

    A jak długo masz stosować encorton?

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 24 maja, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    A jak długo masz stosować encorton?
    Od owulacji do negatywnego testu. W razie ciąży kontynuować. Dwa cykle, przerwa na jeden i od nowa.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 24 maja, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmk wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Wraz z mężem jesteśmy po 5 nieudanych transferach. Lekarz prowadzący każe robić transfer za transferem bez szukania przyczyny… ręce mi opadają :( zrobiłam właśnie biopsję endometrium. Wynik wyszedł cd138 20 komórek/ 1 HPF oraz cd56 45 komórek /1HPF. Czy mogłybyście mi pomóc zinterpretować wynik? Byłabym Wdzięczna!
    CD138 dość wysoki, także na pewno powinnaś mieć antybiotyk. CD56 zależy gdzie robiłaś, bo każde laboratorium ma swoje normy. Ale przyjmuje się, że do 30 jest ok. Radziłabym zmienić lekarza.

‹‹ 236 237 238 239 240 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ