X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Ayno Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 17 czerwca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę u lekarza za tydzień i na pewno zapytam. Po cichu mam nadzieję, że to jednak był dobry objaw i wszystko co złe się złuszczyło:) Przed nami za tydzień pierwsze IUI…biorę Lamettę od wczoraj. Trzymajcie kciuki ;)

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 17 czerwca, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiuulka wrote:
    Mogę jeszcze na priv się odezwać? :)
    Hej pewnie, nie ma problemu :)))))))

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 675 271

    Wysłany: 19 czerwca, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ile czekalyscie na wynik biopsja endometrium z cd138 i CD 56. Czekam już od 23 maja. A w wyniku dalej brak. Robiłam w Angeliusie. Któraś może tam robiła to badanie. I ile czekalyscie?

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 93 43

    Wysłany: 19 czerwca, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Kurcze ile czekalyscie na wynik biopsja endometrium z cd138 i CD 56. Czekam już od 23 maja. A w wyniku dalej brak. Robiłam w Angeliusie. Któraś może tam robiła to badanie. I ile czekalyscie?
    W Angeliusie akurat nie robiłam ale CD138 miałam z reguły po 3 tygodniach, CD56 po 2 tygodniach. W GynCentrum oba wyniki są po tygodniu.
    Od maja to długo :(

    Starania od 2022 z monitorowaniem cyklu i Ovitrelle

    wiek - 34
    AMH - od 0,8 do 1,8 (zależy od lab.)FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    12.2023 - leczenie antybiotykowe metronizadol i tarivid
    02.2024 - kontrolna biopsja endometrium CD138 - 9/10, doksycyklina 2x14
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - biopsja kontrolna CD138 - 16/10, _PICSI: 🥚🥚🥚, ❄️❄️, po PGT-a ❄️
    06/07.2024- Amotek, CD138 1/2 - OK
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton
    9.08.2024 - 6dpt beta 4,8
    13.08.2024 - 10dpt beta 12,9

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
  • LoliM Ekspertka
    Postów: 189 219

    Wysłany: 19 czerwca, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeka mnie w przyszłym tygodniu powtórna biopsja po antybiotykoterapii, czy mogę przed tą biopsją wziąć coś przeciwbólowego ? Pierwszą miałam wykonaną podczas punkcji więc nie bardzo wiem, czy będzie bolało :) czy nie ma potrzeby brać środków przeciwbólowych ?

    Mamy: ❄️5.1.1❄️5.1.1❄️5.1.1❄️6.2.1❄️4.1.1❄️4.1.1

    09.24 transfer 5.1.1 💔
  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 93 43

    Wysłany: 19 czerwca, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Czeka mnie w przyszłym tygodniu powtórna biopsja po antybiotykoterapii, czy mogę przed tą biopsją wziąć coś przeciwbólowego ? Pierwszą miałam wykonaną podczas punkcji więc nie bardzo wiem, czy będzie bolało :) czy nie ma potrzeby brać środków przeciwbólowych ?
    Ja miałam dwie. Pierwsza była całkowicie bezbolesną, druga była nieprzyjemna. Jak Cie to uspokoi to łyknij coś przeciwbólowego 15 min. przed :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 18:29

    LoliM lubi tę wiadomość

    Starania od 2022 z monitorowaniem cyklu i Ovitrelle

    wiek - 34
    AMH - od 0,8 do 1,8 (zależy od lab.)FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    12.2023 - leczenie antybiotykowe metronizadol i tarivid
    02.2024 - kontrolna biopsja endometrium CD138 - 9/10, doksycyklina 2x14
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - biopsja kontrolna CD138 - 16/10, _PICSI: 🥚🥚🥚, ❄️❄️, po PGT-a ❄️
    06/07.2024- Amotek, CD138 1/2 - OK
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton
    9.08.2024 - 6dpt beta 4,8
    13.08.2024 - 10dpt beta 12,9

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 19 czerwca, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Kurcze ile czekalyscie na wynik biopsja endometrium z cd138 i CD 56. Czekam już od 23 maja. A w wyniku dalej brak. Robiłam w Angeliusie. Któraś może tam robiła to badanie. I ile czekalyscie?
    Zadzwoń może tam i zapytaj? Ja czekałam 14 dni roboczych.

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 675 271

    Wysłany: 19 czerwca, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Zadzwoń może tam i zapytaj? Ja czekałam 14 dni roboczych.
    Dzwoniłam dziś rano (19 czerwca - godzina 8.15) wyniku brak. Jutro mija równe 4 tygodnie. W piątek od nowa do nich dzwonię.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 20 czerwca, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulapaula wrote:
    Hej dziewczyny, powiedzcie proszę, co to znaczy w biopsji endometrium "fragmenty polipowato ukształtowanego endometrium w fazie wzrostu"?
    W którym dc robiłaś badanie? Ukształtowane endometrium w fazie wzrostu znaczy chyba to, że endometrium rośnie, a fragmenty polipowate, że są polipy.

  • martiii Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 21 czerwca, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy po histeroskopii z pobraniem wycinków dostałyście zapobiegawczo antybiotyk?

    Miałam 2 histeroskopie. Przed pierwszą miałam zrobić wymazy bakteriologiczno-grzybicze i dostałam antybiotyk na stan zapalny endometrium.

    Drugą histero miałam w innym miejscu. Jak chcailam zrobić przed wymazy, to powiedzieli, że nie ma potrzeby. Lekarka niedoświadczona robiła, więc stanu zapalnego nie potrafiła wizualnie ocenić. Przy wypisie pytam o antybiotyk i drugi raz usłyszałam "nie ma takiej potrzeby".

    Ja juz się stresuje, żeby jakaś bakteria mi się nie rozwinęła po histero. Ta druga była tylko z pobraniem wycinków, ale brzuch dość mocno boli i mocniej krwawie.

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 675 271

    Wysłany: 21 czerwca, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martiii wrote:
    Dziewczyny, a czy po histeroskopii z pobraniem wycinków dostałyście zapobiegawczo antybiotyk?

    Miałam 2 histeroskopie. Przed pierwszą miałam zrobić wymazy bakteriologiczno-grzybicze i dostałam antybiotyk na stan zapalny endometrium.

    Drugą histero miałam w innym miejscu. Jak chcailam zrobić przed wymazy, to powiedzieli, że nie ma potrzeby. Lekarka niedoświadczona robiła, więc stanu zapalnego nie potrafiła wizualnie ocenić. Przy wypisie pytam o antybiotyk i drugi raz usłyszałam "nie ma takiej potrzeby".

    Ja juz się stresuje, żeby jakaś bakteria mi się nie rozwinęła po histero. Ta druga była tylko z pobraniem wycinków, ale brzuch dość mocno boli i mocniej krwawie.
    U mnie przed pierwszą histeroskopia był potrzebny wymaz. Ale okazało się że jest okej i nie trzeba było antybiotyku. Podczas drugiej histeroskopii nawet biocenozy ani cytologii nie potrzebowali. Normalnie nic nie chcieli. Tylko termin i badania z krwi potrzebne (wymagane do znieczulenia) bo robiłam razem z laparoskopia

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 21 czerwca, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja przed histerio miałam zrobić :

    a) wyniki wymazów :
    - chlamydia, mycoplasma ureaplasma z kanału szyjki macicy
    - na bakterie i grzyby z pochwy
    - cytologię

    b) wyniki z krwi: (ważne do 2 tygodni)
    - antygen Hbs
    - anty HCV
    - anty HIV

    I mi wyszły wtedy grzyby, więc miałam antybiotyk globulki dopochwowe + czytałam, że te grzyby i tak wracają, więc biorę suplement kwas kaprylowy.

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 81 27

    Wysłany: 21 czerwca, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dostalam dzisiaj wyniki biopsji CD 138 wykonanej podczas histeroskopii.
    Lekarz przepisal antybiotyk przez 2 tygodnie i kolejna biopsje po nastepnym krwaweniu.

    To by oznaczalo, ze trace dwa cykle do transferu (czesciowo przez czekanie na wyniki)... Dzisiaj mam 5 dc, wiec do kolejnej miesiaczki spokojnie skoncze antybiotyki i tak sobie mysle, ze w pozostajacym tygodniu moglaby powtorzyc biopsje i jesli wszystko bedzie ok to zalapac sie jeszcze na transfer...

    Widzialam rozne info, ze CD 138 musi byc w pierwszej fazie cyklu, na innych stronach, ze druga faza jest bardziej wskazana... Czy ta przerwa miedzy antybiotykiem a kolejna biopsja musi byc...?

    Dzieki z gory za info!

  • martiii Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 21 czerwca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaabyy wrote:
    Hej, ja przed histerio miałam zrobić :

    a) wyniki wymazów :
    - chlamydia, mycoplasma ureaplasma z kanału szyjki macicy
    - na bakterie i grzyby z pochwy
    - cytologię

    b) wyniki z krwi: (ważne do 2 tygodni)
    - antygen Hbs
    - anty HCV
    - anty HIV

    I mi wyszły wtedy grzyby, więc miałam antybiotyk globulki dopochwowe + czytałam, że te grzyby i tak wracają, więc biorę suplement kwas kaprylowy.

    A po samej histero dostałaś antybiotyk?
    Bo już nie wiem co robić. Może zapobiegawczo powinnam coś wziąć, żeby nie rozwinęło się jakieś dziadostwo?

  • martiii Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 21 czerwca, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    U mnie przed pierwszą histeroskopia był potrzebny wymaz. Ale okazało się że jest okej i nie trzeba było antybiotyku. Podczas drugiej histeroskopii nawet biocenozy ani cytologii nie potrzebowali. Normalnie nic nie chcieli. Tylko termin i badania z krwi potrzebne (wymagane do znieczulenia) bo robiłam razem z laparoskopia

    Dziękuję za odpowiedź! Dostałaś może po antybiotyk?

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 675 271

    Wysłany: 21 czerwca, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martiii wrote:
    Dziękuję za odpowiedź! Dostałaś może po antybiotyk?
    Nie miałam żadnego antybiotyku po histeroskopii.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • LoliM Ekspertka
    Postów: 189 219

    Wysłany: 21 czerwca, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Hej dziewczyny, dostalam dzisiaj wyniki biopsji CD 138 wykonanej podczas histeroskopii.
    Lekarz przepisal antybiotyk przez 2 tygodnie i kolejna biopsje po nastepnym krwaweniu.

    To by oznaczalo, ze trace dwa cykle do transferu (czesciowo przez czekanie na wyniki)... Dzisiaj mam 5 dc, wiec do kolejnej miesiaczki spokojnie skoncze antybiotyki i tak sobie mysle, ze w pozostajacym tygodniu moglaby powtorzyc biopsje i jesli wszystko bedzie ok to zalapac sie jeszcze na transfer...

    Widzialam rozne info, ze CD 138 musi byc w pierwszej fazie cyklu, na innych stronach, ze druga faza jest bardziej wskazana... Czy ta przerwa miedzy antybiotykiem a kolejna biopsja musi byc...?

    Dzieki z gory za info!

    Hej hej, mi też wyszedł stan zapalny i w zaleceniach mam napisane, że po antybiotykoterapii powtórna biopsja przy czym musi minąć conajmniej jedna miesiączka, pewnie chodzi o to, żeby się wszystko ładnie złuszczyło. Ja w przyszłym tygodniu powtórna biopsja i też pewnie w lipcu nie zdążę na transfer ze względu na czas oczekiwania na wyniki :/

    Mamy: ❄️5.1.1❄️5.1.1❄️5.1.1❄️6.2.1❄️4.1.1❄️4.1.1

    09.24 transfer 5.1.1 💔
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 81 27

    Wysłany: 21 czerwca, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Hej hej, mi też wyszedł stan zapalny i w zaleceniach mam napisane, że po antybiotykoterapii powtórna biopsja przy czym musi minąć conajmniej jedna miesiączka, pewnie chodzi o to, żeby się wszystko ładnie złuszczyło. Ja w przyszłym tygodniu powtórna biopsja i też pewnie w lipcu nie zdążę na transfer ze względu na czas oczekiwania na wyniki :/

    Zupelnie nie pomyslalam o tym, ze badania od razu po antybiotykach nie sa miarodajne... od lat ich (na szczescie!) nie bralam i wylecialo mi to calkowicie z glowy... Nic, trzeba bedzie poczekac..

    Trzymam kciuki za pomyslna biopsje kontrolna!

    LoliM lubi tę wiadomość

  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 22 czerwca, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja8906 wrote:
    EDIT: wynik Komórki NK w krwi obwodowej dokladnie 12% czyli tyle ile byla granica od immunologa, wiec podejrzewam ze nie trzeba bedzie brac encortonu

    Dzieki dziewczyny! dzisiaj zrobilam ponowna bete i juz jest 2196 🥹 Motylku odpowiadajac na pytanie robilam z krwi, dzisiaj powinny byc wyniki. Mialam tez konsultacje z hematologiem, czesc badan sie pokryla a omowienie dopiero pod koniec miesiaca na wizycie. Ogolnie Pan doktor mowil ze jest jeszcze jeden parametr wskazujacy na ew trombofilie. Jesli wyjdzie dodatni to wtedy heparyna ale poki co mowil ze sama mutacja PAI hetero to niska szansa na problemy z krzepliwoscia.

    Szczegolowa lista badan u mnie to byla:
    APTT
    Homocysteina
    bialko C
    bialko S
    Ferrytyna
    PT (INR, quick)
    Antykoagulant toczniowy
    Antytrombina III (AT III)


    Tak tylko dorzuce od siebie, w moim przypadku mysle ze problemem wlasnie byla jama macicy, duzy polip ktory zaslanial cala szyjke po lewej stronie. Na te komorki CD138 pilam napary z nagietka, polecalyscie tu wczesniej (ogolnie bardzo lubie herbaty ziolowe) i u mnie duzo kurkuminy bylo juz od wielu miesiecy.

    Ja chciałam spytać jak dużo tych naparów piłaś? Ja teraz kończę antybiotykoterapię i pije raz dziennie nagietek z jednej łyżki i jak nie zapomnę to jeszcze raz dziennie siemię lniane. A wynik Cd138 wyszedł mi najgorszy z możliwych, zwykle było koło 20/10 a teraz wyszło 55/10, a cały czas się leczę i zamiast być lepiej to jest gorzej. Lekarka rozkłada ręce :(

  • Moniaa88 Autorytet
    Postów: 742 697

    Wysłany: 23 czerwca, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    Ja chciałam spytać jak dużo tych naparów piłaś? Ja teraz kończę antybiotykoterapię i pije raz dziennie nagietek z jednej łyżki i jak nie zapomnę to jeszcze raz dziennie siemię lniane. A wynik Cd138 wyszedł mi najgorszy z możliwych, zwykle było koło 20/10 a teraz wyszło 55/10, a cały czas się leczę i zamiast być lepiej to jest gorzej. Lekarka rozkłada ręce :(
    Cześć :-) ja piję dwie herbaty dziennie. Robię z dwóch saszetek na kubek półlitrowy. Czy zadziała, to nie wiem, bo niedawno mialam antybiotykoterapię, a teraz jeszcze doleczam grzybicę po tym. I bedę robić biopsję kontrolną. Dołożyłam sobie jeszcze kapsułki z oregano 2razy po 2kapsulki (tak dziewczyny radziły z forum). Tylko kuracja max 10dni tym.

    No i przy stosowaniu tego probiotyki koniecznie!

    Lilithgirl lubi tę wiadomość

    👩36👦35👫16lat

    04.21 - histero,hsg✅
    AMH - 0,14 ➡️0,4 ➡️0,16 ❌
    FSH 9,6➡️9,9❌

    Własne owulacje, regularne cykle, Kariotypy, gen FMR1, HOMA, Krzywe Igła, KIR bx (brak 1ds)✅
    Niedobór białka S 46%❌
    CD-138 4/10‼➡️ leki
    NK - OK (1% poza normą)
    Czynnik męski❌

    1. InVitro 02.2022(pISCI, fertile chip, msome)
    ➡️8 pobranych, 3 dojrzałe, 2 zapłodnione, brak ❄
    ➡️10.03.22 ET blastka 4AB🍀
    ➡️6dpt❌😥

    ➡️05.22 naturals - CP 💔 laparo

    2. InVitro 07.2022(j.w.)
    ovulastan, gonapeptyl, menopur 300, miovelia nac, Q10, orgalutran, ovitrelle
    ➡️5 pobranych, 5 dojrzałych, 5 zapłonionych, mamy ❄❄❄❄🤩
    ➡️24.10.22 KET 4AB (AH, atosiban, encorton, estrofem, neoparin, cyclogest, besins) ❌😭

    Suple: Ferti Powder, Estabiom mama, C 1000, D3 2000, Pregna start, Q10, Stymen 50, Mg, Ashwaganda, E 370, melatonina 3mg

    CD138 10/10 ➡️wyleczone ✅️
    26.08 FET (S) 4AB❌️
‹‹ 240 241 242 243 244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ