X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Kaja8906 Przyjaciółka
    Postów: 72 108

    Wysłany: 10 czerwca, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Wracam do was z info po wizycie u immunologa, zapisalam sie bo po histeroskopii wyszly mi komorki CD138 (jak w stopce) i moja gin mowila ze woli skonsultowac ewentualne leczenie z immunologiem. W oczekiwaniu, okazalo sie ze w nastepnym cyklu po histero zaszlam w ciaze 🥹🫶

    Wciaz bardzo wczesnie wiec podchodze ostroznie do swietowania, dostalam tez wyniki na Trombofillie (PAI-1 hetero) i z takim pakietem udalam sie dzisiaj na wizyte.

    Pani doktor zlecila dodatkowe badania z krwi: komorki NK oraz bialko S, jezeli komorki NK przekrocza 12% to wtedy wlaczamy Encorton

    Na mutacje PAI-1 mam zrobic badanie na wolne bialko S- jezeli wartosc bedzie >60% to heparyna.

    Najgorsze jest to ze naczytalam sie tutaj wielu roznych historii, opini innych lekarzy i juz sama nie wiem. Czuje sie przytloczona informacjami. Moja gin mi napisala zebym sie skonsultowala z genetykiem odnosnie PAI-1 😒🥴

    Frajda, Lilithgirl, Karo294 lubią tę wiadomość

    👩🏻 35
    🧔🏻‍♂️ 37

    10cs o 👶🏻

    05.06.24 14DPO ⏸️ 🥹
    HCG : 78.6 mIU/ml Prog: 35.11 ng / ml
    07.06.24 HCG: 143.2 mIU/ml Prog: 33.17ng / ml
    13.06.24 HCG: 2196 mIU/ml
    1.07.24 1.31cm bobo z ❤️
    2.08 I badania prenatalne, 6cm dzidzi 🫶
    7.08 wyniki NIFTY PRO- zdrowa dziewczynka 🩷

    ➡️ 20.09 wizyta kontrolna

    preg.png
  • frankapzn Autorytet
    Postów: 378 379

    Wysłany: 11 czerwca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja8906 wrote:
    Hej Dziewczyny. Wracam do was z info po wizycie u immunologa, zapisalam sie bo po histeroskopii wyszly mi komorki CD138 (jak w stopce) i moja gin mowila ze woli skonsultowac ewentualne leczenie z immunologiem. W oczekiwaniu, okazalo sie ze w nastepnym cyklu po histero zaszlam w ciaze 🥹🫶

    Wciaz bardzo wczesnie wiec podchodze ostroznie do swietowania, dostalam tez wyniki na Trombofillie (PAI-1 hetero) i z takim pakietem udalam sie dzisiaj na wizyte.

    Pani doktor zlecila dodatkowe badania z krwi: komorki NK oraz bialko S, jezeli komorki NK przekrocza 12% to wtedy wlaczamy Encorton

    Na mutacje PAI-1 mam zrobic badanie na wolne bialko S- jezeli wartosc bedzie >60% to heparyna.

    Najgorsze jest to ze naczytalam sie tutaj wielu roznych historii, opini innych lekarzy i juz sama nie wiem. Czuje sie przytloczona informacjami. Moja gin mi napisala zebym sie skonsultowala z genetykiem odnosnie PAI-1 😒🥴
    Po pierwsze serdeczne gratulacje!!!!!
    Po drugie , nie denerwuj się Kochana bo to jest teraz dla ciebie najgorsze - nerwy... ja również mam taka mutację i nie mam zleconej heparyny ponieważ nie wyszły inne mutacje świadczące o problemie z krzepliwością.
    Zrób badania i wtedy będziesz miała pewność.

    Kaja8906 lubi tę wiadomość

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • Karo294 Koleżanka
    Postów: 31 26

    Wysłany: 11 czerwca, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja8906 wrote:
    Hej Dziewczyny. Wracam do was z info po wizycie u immunologa, zapisalam sie bo po histeroskopii wyszly mi komorki CD138 (jak w stopce) i moja gin mowila ze woli skonsultowac ewentualne leczenie z immunologiem. W oczekiwaniu, okazalo sie ze w nastepnym cyklu po histero zaszlam w ciaze 🥹🫶

    Wciaz bardzo wczesnie wiec podchodze ostroznie do swietowania, dostalam tez wyniki na Trombofillie (PAI-1 hetero) i z takim pakietem udalam sie dzisiaj na wizyte.

    Pani doktor zlecila dodatkowe badania z krwi: komorki NK oraz bialko S, jezeli komorki NK przekrocza 12% to wtedy wlaczamy Encorton

    Na mutacje PAI-1 mam zrobic badanie na wolne bialko S- jezeli wartosc bedzie >60% to heparyna.

    Najgorsze jest to ze naczytalam sie tutaj wielu roznych historii, opini innych lekarzy i juz sama nie wiem. Czuje sie przytloczona informacjami. Moja gin mi napisala zebym sie skonsultowala z genetykiem odnosnie PAI-1 😒🥴

    Witaj w klubie!!! 🫣🫣🫣 u mnie też ciąża :)
    Też nie wiem jak to się stało ale cuda jednak istnieją. Przy niedrożnych jajowodach, w przerwie między jednym a drugim transferem ivf pojawiły się u mnie dwie kreski na teście!! Ciąża zlokalizowana jest prawidłowo ale jeszcze czekamy na pojawienie się zarodka w pęcherzyku. 🥰🥰 mam wrażenie że w moim przypadku przyczyniła się do tego histeroskopia…

    Kaja8906 gratuluję Ci! Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i wszystko będzie rozwijało się prawidłowo. Trzymam mocno kciuki! ✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca, 19:33

    Lilithgirl, Kaja8906, Basiuulka lubią tę wiadomość

    Wiek: Ja 💁‍♀️ 29 , Mąż 💁‍♂️ 29
    Starania od 2020
    06.21 - Ciąża pozamaciczna jajowodowa
    12.21 - Drożność jajowodów (lewy niedrożny, prawy słabo ale drożny
    03.22 - Kolejna drożność - oba jajowody drożne
    Starania - brak ciąży
    09.22 Histeroskopia-mocny stan zapalny endo (antybiotyk), biopsja kontrolna - nadal stan zapalny, kolejny antybiotyk
    Starania - brak ciąży
    02.24 - Laparoskopia z drożnością - oba jajowody niedrożne
    04.2024 - podejście do IVF
    -punkcja , mamy 24 komórki w tym 19 dojrzałych
    zapłodnione 11, dotrwało 5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    - transfer blastki 4.1.1 ... czekamy na bete ✊
    📌 7dpt. Beta < 2,30
    📌 Histeroskopia z badaniem CD 138 - wynik do 76/mm2 - nadal stan zapalny endometrium
    CUD! Ciąża 🥰🥰
    - beta HCG w 45dc - 3360,97, w 47dc - 9074,04, w 49 dc - 18705,57
  • Lilithgirl Autorytet
    Postów: 279 210

    Wysłany: 11 czerwca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gratuluję. Trzymam kciuki, żeby teraz już wszystko nudno przebiegało 😀

    Kaja8906, jeśli chodzi o PAI-1 to też mam wersję hetero i MTHFR hetero. Pokazywałam te wyniki u ginekologa, genetyka i immunologia i wszyscy powiedzieli, że te mutacje nie są wskazaniem do heparyny. Nie było u mnie nigdy żadnych "incydentów zakrzepowych".
    Wiadomo, że lepiej dmuchać na zimne, ale nie martw się na zapas.

    Karo294, Kaja8906 lubią tę wiadomość

    Ona: 87' kariotyp ok, PCOS, AMH=5,07 (01.24), niedrożny lewy jajowód, hipoglikemia reaktywna, tarczyca ok, MTHHFR C677T MTHFR A1298C PAI-1 hetero, KIR AA, immunofenotyp ok, ANA1 dodatnie, ANA3 ujemne

    On 82' kariotyp ok, słaba jakość nasienia

    03/04/05.23 - 3 x IUI nieudane (Aromek, Ovitrelle, Duphaston)

    03.24 - stymulacja (Gonal F, Ganirelix, Ovitrelle) -> hiperstymulacja
    Pobrano 21 komórek (jedna pusta) -> zapłodniono 14 -> po 3 dobie 10 zarodków -> po 5 dobie 4 zarodki -> PGT-A -> 3 zarodki 3BB, 4AA, 5AB

    04.24 scratching endometrium + biopsja -> CD138 25/10HPF CD56 >100/1HPF -> doxycylina 14x2

    18/07 PET 4AA (cykl sztuczny, acard, encorton, EG) 💔
  • pinkola Autorytet
    Postów: 494 582

    Wysłany: 11 czerwca, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co sadzicie o kurkumie w cyklu transferowym? Niby ma dzialanie przeciwzapalne i jest zalecana w endometriozie czy stanach zapalnych endometrium, ale ponoc powoduje skurcze macicy…

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza IV st.❌, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry ✔️

    04.2022 - 09.2022: Visanne
    06.2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    07.2023: ureaplasma ❌
    09.2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    11.2023: ureaplasma ✔️

    12.2023: Medart Poznań ICSI 16🥚> 5 zapłodnionych > ❄️ po PGT-A, bez transferu
    04.2024: Invimed Poznań ICSI 9🥚> 7 dojrzałych > ❄️❄️❄️❄️ > PGT-A 2 prawidłowe
    26.06.2024 transfer na cyklu naturalnym (encorton, estrofem, clexane) 5dpt ⏸️; 6dpt 51,27; 8dpt 151,15; 10dpt 429,60; 13dpt 1512; 19dpt 11617; 22dpt CRL 1,7 mm i 💓
    6+5 CRL 0,89 cm
    7+5 1,47 cm 💓165 bpm
    8+5 2,20 cm
    11+4 5,70 cm 💓 166 bpm będzie 💙
    13+4 8,70 cm
    preg.png

    Na zimowisku: ❄️❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 11 czerwca, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja8906 gratulacje! A komórki NK badałaś z krwi?

    Pinkola jeśli może powodować skurcze macicy, to ja bym nie ryzykowała.

  • Clara86 Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 12 czerwca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Czy któraś z Was miała problem z cienkim endometrium? ROk temu przeszłam antybiotykoterapię, stan zapalny wyleczony, ale mam problemy z bardzo cienkim endo. W ostatnim cyklu przygotowywałam się do transferu, w 10dc miałam endo 7,4 mm, podano mi osocze bogatopłytkowe i miałam się stawić na monitoring w 15dc (bo w między czasie było Boże Ciało), podczas wizyty okazało się, że endo przestało być trójlinijne (wyglądało jak w 2 fazie cyklu) i ubiło się do 6,9 mm. Moja gin uznała, że progesteron zaczął się sam wydzielać i odraczamy transfer. Ku zaskoczeniu prog wyszedł 0,2. Niemniej zaczęłam już brać proga w celu dokończenia cyklu. W 22dc poszłam jeszcze do Luxmedu zobaczyć endo, a tam uwaga - 4 mm :(( Jestem załamana. AKtualnie 10 dzień brania estrofemu + proga, jutro miałam odstawić i czekać na miesiączkę. Tymczasem właśnie zaczęło się plamienie i ból jak na okres. Wiem, że plamienie/krwawienie potrwa max jeden dzień i będzie po wszystkim. Mam 2 zarodki i chciałabym się jak najlepiej przygotować, ale wiem, że z takim endo nie mam szans na implantacje. Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Z góry dziękuję za pomoc.

  • frankapzn Autorytet
    Postów: 378 379

    Wysłany: 12 czerwca, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clara86 wrote:
    Hej Dziewczyny! Czy któraś z Was miała problem z cienkim endometrium? ROk temu przeszłam antybiotykoterapię, stan zapalny wyleczony, ale mam problemy z bardzo cienkim endo. W ostatnim cyklu przygotowywałam się do transferu, w 10dc miałam endo 7,4 mm, podano mi osocze bogatopłytkowe i miałam się stawić na monitoring w 15dc (bo w między czasie było Boże Ciało), podczas wizyty okazało się, że endo przestało być trójlinijne (wyglądało jak w 2 fazie cyklu) i ubiło się do 6,9 mm. Moja gin uznała, że progesteron zaczął się sam wydzielać i odraczamy transfer. Ku zaskoczeniu prog wyszedł 0,2. Niemniej zaczęłam już brać proga w celu dokończenia cyklu. W 22dc poszłam jeszcze do Luxmedu zobaczyć endo, a tam uwaga - 4 mm :(( Jestem załamana. AKtualnie 10 dzień brania estrofemu + proga, jutro miałam odstawić i czekać na miesiączkę. Tymczasem właśnie zaczęło się plamienie i ból jak na okres. Wiem, że plamienie/krwawienie potrwa max jeden dzień i będzie po wszystkim. Mam 2 zarodki i chciałabym się jak najlepiej przygotować, ale wiem, że z takim endo nie mam szans na implantacje. Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Z góry dziękuję za pomoc.
    A to był cykl naturalny czy sztuczny?
    może trzeba by kontrolnie sprawdzić endometrium czy nie ma ponownie stanu zapalnego?

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • Clara86 Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 12 czerwca, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykl sztuczny. 2 miesiące temu miałam Be ready, Emma i Alice. W emma i alice czysto, histpat Cd 138 brak, Cd56 800/10mm2.

    Karo294 lubi tę wiadomość

  • frankapzn Autorytet
    Postów: 378 379

    Wysłany: 12 czerwca, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clara86 wrote:
    Cykl sztuczny. 2 miesiące temu miałam Be ready, Emma i Alice. W emma i alice czysto, histpat Cd 138 brak, Cd56 800/10mm2.
    Aaa oko rozumie,to raczej stan zapalny można wykluczyć. Może trzeba by bylo zadbać o lepsze ukrwienie macicy i ogólnie endometrium...

    Karo294 lubi tę wiadomość

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • Kaja8906 Przyjaciółka
    Postów: 72 108

    Wysłany: 13 czerwca, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Kaja8906 gratulacje! A komórki NK badałaś z krwi?

    Pinkola jeśli może powodować skurcze macicy, to ja bym nie ryzykowała.

    EDIT: wynik Komórki NK w krwi obwodowej dokladnie 12% czyli tyle ile byla granica od immunologa, wiec podejrzewam ze nie trzeba bedzie brac encortonu

    Dzieki dziewczyny! dzisiaj zrobilam ponowna bete i juz jest 2196 🥹 Motylku odpowiadajac na pytanie robilam z krwi, dzisiaj powinny byc wyniki. Mialam tez konsultacje z hematologiem, czesc badan sie pokryla a omowienie dopiero pod koniec miesiaca na wizycie. Ogolnie Pan doktor mowil ze jest jeszcze jeden parametr wskazujacy na ew trombofilie. Jesli wyjdzie dodatni to wtedy heparyna ale poki co mowil ze sama mutacja PAI hetero to niska szansa na problemy z krzepliwoscia.

    Szczegolowa lista badan u mnie to byla:
    APTT
    Homocysteina
    bialko C
    bialko S
    Ferrytyna
    PT (INR, quick)
    Antykoagulant toczniowy
    Antytrombina III (AT III)


    Tak tylko dorzuce od siebie, w moim przypadku mysle ze problemem wlasnie byla jama macicy, duzy polip ktory zaslanial cala szyjke po lewej stronie. Na te komorki CD138 pilam napary z nagietka, polecalyscie tu wczesniej (ogolnie bardzo lubie herbaty ziolowe) i u mnie duzo kurkuminy bylo juz od wielu miesiecy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 13:05

    Karo294, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    👩🏻 35
    🧔🏻‍♂️ 37

    10cs o 👶🏻

    05.06.24 14DPO ⏸️ 🥹
    HCG : 78.6 mIU/ml Prog: 35.11 ng / ml
    07.06.24 HCG: 143.2 mIU/ml Prog: 33.17ng / ml
    13.06.24 HCG: 2196 mIU/ml
    1.07.24 1.31cm bobo z ❤️
    2.08 I badania prenatalne, 6cm dzidzi 🫶
    7.08 wyniki NIFTY PRO- zdrowa dziewczynka 🩷

    ➡️ 20.09 wizyta kontrolna

    preg.png
  • Basiuulka Autorytet
    Postów: 340 160

    Wysłany: 13 czerwca, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo294 wrote:
    Witaj w klubie!!! 🫣🫣🫣 u mnie też ciąża :)
    Też nie wiem jak to się stało ale cuda jednak istnieją. Przy niedrożnych jajowodach, w przerwie między jednym a drugim transferem ivf pojawiły się u mnie dwie kreski na teście!! Ciąża zlokalizowana jest prawidłowo ale jeszcze czekamy na pojawienie się zarodka w pęcherzyku. 🥰🥰 mam wrażenie że w moim przypadku przyczyniła się do tego histeroskopia…

    Kaja8906 gratuluję Ci! Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i wszystko będzie rozwijało się prawidłowo. Trzymam mocno kciuki! ✊✊
    😳 Jak to możliwe, że masz zdiagnozowaną niedrożność obydwu jajowodów i udało się zajść naturalnie? Czy jest możliwość, że badanie źle pokazało albo same się udrożniły? 🙈 Cuda się naprawdę zdążają, życzę powodzenia 💚

    Edit. Nie doczytałam o histeroskopii. Czy podczas tego badania można też udrożnić jajowody? 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 12:29

    Karo294 lubi tę wiadomość

  • Karo294 Koleżanka
    Postów: 31 26

    Wysłany: 13 czerwca, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiuulka wrote:
    😳 Jak to możliwe, że masz zdiagnozowaną niedrożność obydwu jajowodów i udało się zajść naturalnie? Czy jest możliwość, że badanie źle pokazało albo same się udrożniły? 🙈 Cuda się naprawdę zdążają, życzę powodzenia 💚

    Edit. Nie doczytałam o histeroskopii. Czy podczas tego badania można też udrożnić jajowody? 🤔

    Zapytałam o to moją gin i powiedziała że z tą drożnością to bardzo różnie bywa, niedrożne jajowody mogą się udrożnić lub być w jakimś stopniu drożne. Ale u mnie albo pomogła histeroskopia i jakimś cudem wpłynęła na drożność albo chodziło o immunologię która zmieniła się po podaniu zarodka w I transferze i zmieniła warunki w mojej macicy. Ciężko to wytłumaczyć.. nawet moja ginekolog była mocno zaskoczona że przy tak dużym stanie zapalnym się udało. Ale jak widać cuda się zdarzają ;) 🥰🥰


    Basiuulka lubi tę wiadomość

    Wiek: Ja 💁‍♀️ 29 , Mąż 💁‍♂️ 29
    Starania od 2020
    06.21 - Ciąża pozamaciczna jajowodowa
    12.21 - Drożność jajowodów (lewy niedrożny, prawy słabo ale drożny
    03.22 - Kolejna drożność - oba jajowody drożne
    Starania - brak ciąży
    09.22 Histeroskopia-mocny stan zapalny endo (antybiotyk), biopsja kontrolna - nadal stan zapalny, kolejny antybiotyk
    Starania - brak ciąży
    02.24 - Laparoskopia z drożnością - oba jajowody niedrożne
    04.2024 - podejście do IVF
    -punkcja , mamy 24 komórki w tym 19 dojrzałych
    zapłodnione 11, dotrwało 5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    - transfer blastki 4.1.1 ... czekamy na bete ✊
    📌 7dpt. Beta < 2,30
    📌 Histeroskopia z badaniem CD 138 - wynik do 76/mm2 - nadal stan zapalny endometrium
    CUD! Ciąża 🥰🥰
    - beta HCG w 45dc - 3360,97, w 47dc - 9074,04, w 49 dc - 18705,57
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 675 288

    Wysłany: 15 czerwca, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo294 wrote:
    Zapytałam o to moją gin i powiedziała że z tą drożnością to bardzo różnie bywa, niedrożne jajowody mogą się udrożnić lub być w jakimś stopniu drożne. Ale u mnie albo pomogła histeroskopia i jakimś cudem wpłynęła na drożność albo chodziło o immunologię która zmieniła się po podaniu zarodka w I transferze i zmieniła warunki w mojej macicy. Ciężko to wytłumaczyć.. nawet moja ginekolog była mocno zaskoczona że przy tak dużym stanie zapalnym się udało. Ale jak widać cuda się zdarzają ;) 🥰🥰
    A ja zapytam jaki antybiotyk miałaś ba ten stan zapalny tzn cd138. Co miałaś zastosowane?

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Ayno Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 16 czerwca, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) U mnie też stan zapalny endo, dostałam Metronidazol 500 i Tarivid na 14 dni. Czy wasza pierwsza miesiączka po antybiotykoterapii też była taka „brzydka”? U mnie baaardzo dużo skrzepów. Zastanawiam się czy to dobry objaw?

  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 17 czerwca, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiuulka wrote:
    😳 Jak to możliwe, że masz zdiagnozowaną niedrożność obydwu jajowodów i udało się zajść naturalnie? Czy jest możliwość, że badanie źle pokazało albo same się udrożniły? 🙈 Cuda się naprawdę zdążają, życzę powodzenia 💚

    Edit. Nie doczytałam o histeroskopii. Czy podczas tego badania można też udrożnić jajowody? 🤔


    Cześć, ja miałam udrożniony jajowód właśnie w trakcie histeroskopii, czasami się udaje - wszystko zależy czy np są jakieś zrosty, które da się usunąć. Gorzej jak np coś jest tam głębiej. Mi przy laparo kontrast wg nie wpłynął, co było dobrym znakiem i właśnie wystarczyło usunąć zrosty.

    Ja teraz czekam do połowy lipca na wizytę kontrolną, już po prostu to czekanie mnie wykańcza... Wziełam ostatni zastrzyk (mam nadzieję), cały czas mam uderzenia gorąca, ale najgorsze są mimo wszystko schizy, że znowu mam stan zapalny, że znowu jakaś bakteria, że za cienkie endo...

    Basiuulka lubi tę wiadomość

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Basiuulka Autorytet
    Postów: 340 160

    Wysłany: 17 czerwca, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaabyy wrote:
    Cześć, ja miałam udrożniony jajowód właśnie w trakcie histeroskopii, czasami się udaje - wszystko zależy czy np są jakieś zrosty, które da się usunąć. Gorzej jak np coś jest tam głębiej. Mi przy laparo kontrast wg nie wpłynął, co było dobrym znakiem i właśnie wystarczyło usunąć zrosty.

    Ja teraz czekam do połowy lipca na wizytę kontrolną, już po prostu to czekanie mnie wykańcza... Wziełam ostatni zastrzyk (mam nadzieję), cały czas mam uderzenia gorąca, ale najgorsze są mimo wszystko schizy, że znowu mam stan zapalny, że znowu jakaś bakteria, że za cienkie endo...
    Mogę jeszcze na priv się odezwać? :)

  • Karo294 Koleżanka
    Postów: 31 26

    Wysłany: 17 czerwca, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    A ja zapytam jaki antybiotyk miałaś ba ten stan zapalny tzn cd138. Co miałaś zastosowane?

    Tego stanu zapalnego nie leczyłam miałam w tamtym tygodniu umówioną wizytę na ustalenie leczenia i dobrania antybiotyków ale na tej wizycie potwierdziliśmy już ciążę. Na szczęście podobno jeśli doszło już do implantacji teraz stan zapalny już nie zagraża ciąży. I oby tak było ✊

    BladaMaria, Lilithgirl lubią tę wiadomość

    Wiek: Ja 💁‍♀️ 29 , Mąż 💁‍♂️ 29
    Starania od 2020
    06.21 - Ciąża pozamaciczna jajowodowa
    12.21 - Drożność jajowodów (lewy niedrożny, prawy słabo ale drożny
    03.22 - Kolejna drożność - oba jajowody drożne
    Starania - brak ciąży
    09.22 Histeroskopia-mocny stan zapalny endo (antybiotyk), biopsja kontrolna - nadal stan zapalny, kolejny antybiotyk
    Starania - brak ciąży
    02.24 - Laparoskopia z drożnością - oba jajowody niedrożne
    04.2024 - podejście do IVF
    -punkcja , mamy 24 komórki w tym 19 dojrzałych
    zapłodnione 11, dotrwało 5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    - transfer blastki 4.1.1 ... czekamy na bete ✊
    📌 7dpt. Beta < 2,30
    📌 Histeroskopia z badaniem CD 138 - wynik do 76/mm2 - nadal stan zapalny endometrium
    CUD! Ciąża 🥰🥰
    - beta HCG w 45dc - 3360,97, w 47dc - 9074,04, w 49 dc - 18705,57
  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 93 43

    Wysłany: 17 czerwca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo294 wrote:
    Tego stanu zapalnego nie leczyłam miałam w tamtym tygodniu umówioną wizytę na ustalenie leczenia i dobrania antybiotyków ale na tej wizycie potwierdziliśmy już ciążę. Na szczęście podobno jeśli doszło już do implantacji teraz stan zapalny już nie zagraża ciąży. I oby tak było ✊
    Super! Serdeczne gratulacje. :*
    Jak przeglądałam publikacje to są dwie szkoły. Jedna dolecza CE do zera, a druga wdraża leczenie i już nie robi kontroli żeby dodatkowo nie podrażniać endometrium i nie napędzać stanu zapalnego.
    A jest jeszcze trzecia wersja gdzie zabiegi scratchingu i histero dobrze wpływają na implantacje... Nie mamy łatwo ;)

    Starania od 2022 z monitorowaniem cyklu i Ovitrelle

    wiek - 34
    AMH - od 0,8 do 1,8 (zależy od lab.)FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    12.2023 - leczenie antybiotykowe metronizadol i tarivid
    02.2024 - kontrolna biopsja endometrium CD138 - 9/10, doksycyklina 2x14
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - biopsja kontrolna CD138 - 16/10, _PICSI: 🥚🥚🥚, ❄️❄️, po PGT-a ❄️
    06/07.2024- Amotek, CD138 1/2 - OK
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton
    9.08.2024 - 6dpt beta 4,8
    13.08.2024 - 10dpt beta 12,9

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 93 43

    Wysłany: 17 czerwca, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayno wrote:
    Hej dziewczyny :) U mnie też stan zapalny endo, dostałam Metronidazol 500 i Tarivid na 14 dni. Czy wasza pierwsza miesiączka po antybiotykoterapii też była taka „brzydka”? U mnie baaardzo dużo skrzepów. Zastanawiam się czy to dobry objaw?
    Tak i nie. Jedną chyba taką miałam. Jak się martwisz to wspomnij lekarzowi przy okazji.

    Starania od 2022 z monitorowaniem cyklu i Ovitrelle

    wiek - 34
    AMH - od 0,8 do 1,8 (zależy od lab.)FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    12.2023 - leczenie antybiotykowe metronizadol i tarivid
    02.2024 - kontrolna biopsja endometrium CD138 - 9/10, doksycyklina 2x14
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - biopsja kontrolna CD138 - 16/10, _PICSI: 🥚🥚🥚, ❄️❄️, po PGT-a ❄️
    06/07.2024- Amotek, CD138 1/2 - OK
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton
    9.08.2024 - 6dpt beta 4,8
    13.08.2024 - 10dpt beta 12,9

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
‹‹ 239 240 241 242 243 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ