X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 23 lipca, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Magsty, a te bakterie z wymazu z macicy wyszły Ci w przeroscie ?
    Niestety, z tym leczeniem jest tak, że bakterie mają biofilmy, które pomagają im przetrwać kuracje.
    Warto kuracje antybiotykowa, jeśli się zdecuje ktoś wspomoc przygotowaniem do walki z tym patogenem m.in rozbijając biofilm. Zwłaszcza, jak nie leczysz wyniku ślepo, tylko masz identyfikację patogenu.


    Wyszły mi: enterobacter ludwigii, e.coli, enterobacter hormaechei i klebsiella oxytoca 🫣

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 23 lipca, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Wyszły mi: enterobacter ludwigii, e.coli, enterobacter hormaechei i klebsiella oxytoca 🫣

    A masz określone, że są poprostu, czy że są w rozroście ?

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 23 lipca, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    A masz określone, że są poprostu, czy że są w rozroście ?

    Niestety. Jak to sprawdzić?

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 24 lipca, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinno być na wyniku
    Jak są w przeroscie to np pisze, że wzrost obfity, bardzo obfity. I wówczas jest rozpisany antybiogram przez laboratorium.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 24 lipca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Powinno być na wyniku
    Jak są w przeroscie to np pisze, że wzrost obfity, bardzo obfity. I wówczas jest rozpisany antybiogram przez laboratorium.

    U mnie jest tylko napisane, że wynik dodatni, wyszczególnione bakterie i pod tym antybiogram.

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Lili@ Autorytet
    Postów: 363 148

    Wysłany: 24 lipca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Hej wszystkim!

    Chciałam się podzielić moimi doświadczeniami. Ogólnie 2, 5 roku staramy się o drugie dziecko. W kwietniu miałam transfer - niestety ciąża biochemiczna. Do kolejnego transferu nie doszło ze względu na endometrium (coś słabo rosło). Przez przypadek na jeden z monitoringów trafiłam do nowego lekarza. Sprawdził moja historię leczenia. Zakwestionował podanie antybiotyku "na pałę" po biopsji endometrium, którą miałam rok temu z wynikiem 1/10. Zaproponował wymaz z jamy macicy, żeby to sprawdzić. Wyszły mi dwie bakterie (jedna bardzo poważna, szpitalna). Dostałam celowany antybiotyk po którym zrobiłam kolejny wymaz. Ten również wykazał bakterie. Inne i równie poważne. Jestem w trakcie kolejnej antybiotykoterapii.

    Dodam, że większość lekarzy ignoruje wynik 1/10. Więc albo musimy mieć szczęście, albo same powinnyśmy domagać się powtórnych badań i sprawdzeń!

    Magsty,
    Czy możesz powiedzieć jakie dokładnie badanie kryje się pod "wymaz z macicy? Czy to była biopsja czy faktycznie wymaz, Oraz ile kosztowalo ?

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 24 lipca, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili@ wrote:
    Magsty,
    Czy możesz powiedzieć jakie dokładnie badanie kryje się pod "wymaz z macicy? Czy to była biopsja czy faktycznie wymaz, Oraz ile kosztowalo ?


    Rok temu miałam biopsję endometrium z oznaczeniem CD138 i CD 56. A teraz miałam zrobione zwykle wymazy (jeden z pochwy, jeden z jamy macicy) za 45zł każdy. Dodam, że pochwa mi wychodzi zawsze czysto, a w jamie macicy są bakterie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 14:11

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 24 lipca, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty, ja zgłębiałam ten temat rok temu i wyszły badania naukowe, że do jamy macicy mogą wędrować bakterie z jelit. Zwłaszcza jak są rozszczelnione, a w tych czasach chyba mało osób nie ma problemów trawienno - jelitowych.
    Może to jest jakaś odp dlaczego je tam znaleziono i dlaczego po leczeniu było ich więcej?

    Rozumiem, że takie laboratorium wybrał lekarz, choć szkoda, że nie określono jaka duża jest populacja.
    Choć zawsze można przedzwonić do nich i zapytać, jakie mają kryteria do rozpisywania antybiogramu. Część pkt np nie wypisuje bakterii, które mają normalny rozrost i są uważane, że florę naturalną. To też warto wiedzieć, bo wówczas można dostać wynik "nie stwierdzono patogenow", a tak naprawdę one są, ale nam nie szkodzą.

    Masz plan powtarzać jeszcze ten wymaz z jamy macicy?

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 24 lipca, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak. Teraz jadę na wakacje i gdy wrócę znowu pójdę zrobić wymaz. Dopytam wtedy jak to wygląda (zgodnie z Twoimi sugestiami) 😉

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 24 lipca, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Tak, tak. Teraz jadę na wakacje i gdy wrócę znowu pójdę zrobić wymaz. Dopytam wtedy jak to wygląda (zgodnie z Twoimi sugestiami) 😉

    To jak byś mogła wciąć probówkę i wysłać samodzielnie do labu, to służę pomocą z info nt polecanego labu do wszelkich wymazów 😊

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 24 lipca, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo możesz już napisać o które chodzi 😉

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Aksandra Ekspertka
    Postów: 246 187

    Wysłany: 24 lipca, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, na tym wątku jestem nowa. Próbowałam prześledzić go od początku, ale ma dosyć długą historię 🙂 decydujemy się z mężem na ivf po ponad roku starań. U mnie wyniki ok, mąż ma słabą morfologię plemników 2-4%. Kilka mscy temu moja doktor rzuciła temat biopsji endometrium, ale wycofała się z tego. Nigdy nie zobaczyłam dwóch kresek 🥺 i obawiam się, że źródłem naszych niepowodzeń może być trudność z implantacją zarodka. Chciałabym jak najbardziej zwiększyć szansę na udany transfer i nie wiem czy naciskać doktor na to badanie. Mam do Was pytanie czy prawidłowe wyniki cytologii, obrazy z USG, obraz jamy macicy z sono Hsg, cały panel uroginekologiczny mają jakiekolwiek znaczenie w przewidywaniu, że stanu zapalnego endo nie ma? Jak to było u Was?

  • Moniaa88 Autorytet
    Postów: 742 697

    Wysłany: 24 lipca, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aksandra! Powiem na moim przykładzie. Cytologie, wymazy, pakiet urogenitalny w porządku. Ja jednak czułam, że coś u mnie w środku jest "nie halo". Przed kolejnym transferem nalegałam u p. Doktor na biopsje endo, by sprawdzić czy jest okej. Przy biopaji zdecydowaliśmy się jeszcze na histeroskopię, bo ostatnią miałam 4 lata temu. Na histrero było polipowate endo (wycięli), ale po obrazie ścian macicy nie było widać stanu zqpalnego. Dobiero e markerze cd138 wyszedł przewlekły stan zapalny wymagający leczenia. Także jeżeli pewne wyniki wychodzą dobrze, to nie znaczy, że tak faktycznie jest 😉 po antybiotykach miałam ponowną biopsję i teraz czekam na wyniki, będąc na sztucznej menopauzie 🥲

    👩36👦35👫16lat

    04.21 - histero,hsg✅
    AMH - 0,14 ➡️0,4 ➡️0,16 ❌
    FSH 9,6➡️9,9❌

    Własne owulacje, regularne cykle, Kariotypy, gen FMR1, HOMA, Krzywe Igła, KIR bx (brak 1ds)✅
    Niedobór białka S 46%❌
    CD-138 4/10‼➡️ leki
    NK - OK (1% poza normą)
    Czynnik męski❌

    1. InVitro 02.2022(pISCI, fertile chip, msome)
    ➡️8 pobranych, 3 dojrzałe, 2 zapłodnione, brak ❄
    ➡️10.03.22 ET blastka 4AB🍀
    ➡️6dpt❌😥

    ➡️05.22 naturals - CP 💔 laparo

    2. InVitro 07.2022(j.w.)
    ovulastan, gonapeptyl, menopur 300, miovelia nac, Q10, orgalutran, ovitrelle
    ➡️5 pobranych, 5 dojrzałych, 5 zapłonionych, mamy ❄❄❄❄🤩
    ➡️24.10.22 KET 4AB (AH, atosiban, encorton, estrofem, neoparin, cyclogest, besins) ❌😭

    Suple: Ferti Powder, Estabiom mama, C 1000, D3 2000, Pregna start, Q10, Stymen 50, Mg, Ashwaganda, E 370, melatonina 3mg

    CD138 10/10 ➡️wyleczone ✅️
    26.08 FET (S) 4AB❌️
  • Aksandra Ekspertka
    Postów: 246 187

    Wysłany: 24 lipca, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaa88 wrote:
    Witaj Aksandra! Powiem na moim przykładzie. Cytologie, wymazy, pakiet urogenitalny w porządku. Ja jednak czułam, że coś u mnie w środku jest "nie halo". Przed kolejnym transferem nalegałam u p. Doktor na biopsje endo, by sprawdzić czy jest okej. Przy biopaji zdecydowaliśmy się jeszcze na histeroskopię, bo ostatnią miałam 4 lata temu. Na histrero było polipowate endo (wycięli), ale po obrazie ścian macicy nie było widać stanu zqpalnego. Dobiero e markerze cd138 wyszedł przewlekły stan zapalny wymagający leczenia. Także jeżeli pewne wyniki wychodzą dobrze, to nie znaczy, że tak faktycznie jest 😉 po antybiotykach miałam ponowną biopsję i teraz czekam na wyniki, będąc na sztucznej menopauzie 🥲

    Dziękuję za Twoją odpowiedź, coraz bardziej się utwierdzam w tym, że zrobienie biopsji przed ivf to jest dobry ruch. Trzymam mocno kciuki za dobre wyniki i oczywiście pięknych dwóch kreseczek na teście 🩷

    Kingus 1 lubi tę wiadomość

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 25 lipca, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważam, że biopsja jest wręcz obowiązkowa przed rozpoczęciem procedury. Jeśli jest stan zapalny to transfery się nie powiodą...

    Aksandra, Kingus 1 lubią tę wiadomość

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Inkez Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 25 lipca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jestem po poronieniu i łyżeczkowaniu. Wcześniej miałam już dwukrotnie leczony stan zapalny antybiotykami u dr Janowca. Teraz po zabiegu dr znowu zobaczył w USG, ze prawdopodobnie jest stan zapalny i przepisał mi antybiotyk 🙁 mam duże wątpliwości czy go brać 😞

    Po poprzednim leczeniu nie udało się zajść w ciążę, dopiero po roku, jak już zrezygnowałam z wszystkiego i stwierdziliśmy z mężem że się poddajemy na ten moment, to zaszłam w ciążę, która niestety poroniłam.
    Po tym wszystkim mam dosyć lekarzy, antybiotyków, badań itd. Ale z drugiej strony nie chce stracić szansy na kolejną ciążę.

    Czy istnieje jakikolwiek inna metoda na pozbycie się tego stanu zapalnego?

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 25 lipca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Ooo możesz już napisać o które chodzi 😉

    Badbak

    Magsty lubi tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • frankapzn Autorytet
    Postów: 378 379

    Wysłany: 25 lipca, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Widzę, że Tobie wyszedł w cytologii stan zapalny, ja miałam biopsję w maju wyszedł stan zapalny 2/10, antybiotykoterapia kontrolna biopsja w czerwcu i czysto ale zrobiłam cytologię przy okazji biopsji, bo mi się ważność badania kończyła i wyszedł nieprawidłowy, niejednoznaczny obraz ASC-US świadczący o stanie zapalnym i nie mam pojęcia czy do końca się nie złuszczyło i to pozostałości czy to zupełnie inne zapalenie…miałam już zlecony w sierpniu transfer a tu znów coś wyszło i czekam za info od doktora…jestem załamana :( :(
    Ja wlasnie dziś byłam na kontrolnej wizycie i po przeleczeniu cytologia piękna;) wiesz takie stany zaplane na szyjce są częste u kobiet współżyjących...dodtakowo antybiotyli czy zaburzona flora niestety powodują że jest to idealne środowisko dla przerostu patogenów.

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 26 lipca, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra wrote:
    Cześć dziewczyny, na tym wątku jestem nowa. Próbowałam prześledzić go od początku, ale ma dosyć długą historię 🙂 decydujemy się z mężem na ivf po ponad roku starań. U mnie wyniki ok, mąż ma słabą morfologię plemników 2-4%. Kilka mscy temu moja doktor rzuciła temat biopsji endometrium, ale wycofała się z tego. Nigdy nie zobaczyłam dwóch kresek 🥺 i obawiam się, że źródłem naszych niepowodzeń może być trudność z implantacją zarodka. Chciałabym jak najbardziej zwiększyć szansę na udany transfer i nie wiem czy naciskać doktor na to badanie. Mam do Was pytanie czy prawidłowe wyniki cytologii, obrazy z USG, obraz jamy macicy z sono Hsg, cały panel uroginekologiczny mają jakiekolwiek znaczenie w przewidywaniu, że stanu zapalnego endo nie ma? Jak to było u Was?


    Moim zdaniem warto sprawdzić czy jest stan zapalny i przy okazji zbadać cd56. Ja dopiero przed pierwszym transferem wykonałam to badanie i wyszedł bardzo duży stan zapalny. W badaniach, które odpisujesz zawsze miałam wszystko ok, z wymienionych przez Ciebie badań nie robiłam tylko sono Hsg, a do in vitro podchodzimy teoretycznie ze względu na czynnik męski. Piszę teoretycznie, bo jak zaczęłam robić u siebie inne badania to dziwne rzeczy zaczęły wychodzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca, 09:49

    Aksandra, Kingus 1, BladaMaria lubią tę wiadomość

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Lili@ Autorytet
    Postów: 363 148

    Wysłany: 27 lipca, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Rok temu miałam biopsję endometrium z oznaczeniem CD138 i CD 56. A teraz miałam zrobione zwykle wymazy (jeden z pochwy, jeden z jamy macicy) za 45zł każdy. Dodam, że pochwa mi wychodzi zawsze czysto, a w jamie macicy są bakterie.

    Cześć, szukam czegoś takiego jak wymaz z jamy macicy i nic mi nie wyskakuje, jest tylko wymaz z szyjki macicy. Przepraszam Cie najmocniej, że tak się dopytuję, ale na badaniu jest wymaz z jamy nie wymaz z szyjki? W przyszłym tygodniu idę do lekarza chce mu zaproponować taki wymaz i nie chce wyjsc na wariatkę jak.mi powie, że przecież takiego wymazu sie nie robi.

‹‹ 251 252 253 254 255 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ