X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 18 lipca, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Tym tokiem myślenia, to i na wynik 0/10 powinni dawać leki.

    Bez sensu. Skoro masz w polu widzenia jakiś stan zapalny to znaczy, że są tam bakterie. W jednym miejscu może być ich więcej a w innym mniej. Ale jak nie masz ich wcale to raczej trudno by się namnożyly.

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 18 lipca, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka wrote:
    Bez sensu. Skoro masz w polu widzenia jakiś stan zapalny to znaczy, że są tam bakterie. W jednym miejscu może być ich więcej a w innym mniej. Ale jak nie masz ich wcale to raczej trudno by się namnożyly.


    Wg mnie nie jesteśmy jałowi i nie dążymy do sytuacji gdzie nie ma być w ogóle bakterii, tylko żeby nie były w przeroście. A Wg badań leczenie miało jakikolwiek sens od 5 kom. Przy niższych wynikach wchodzenie w leczenie nie dało efektu pozytywnego, tzn ciąży.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 18 lipca, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Wg mnie nie jesteśmy jałowi i nie dążymy do sytuacji gdzie nie ma być w ogóle bakterii, tylko żeby nie były w przeroście. A Wg badań leczenie miało jakikolwiek sens od 5 kom. Przy niższych wynikach wchodzenie w leczenie nie dało efektu pozytywnego, tzn ciąży.

    Właśnie, że dało. Wejdź na wątek ivf to zobaczysz, że są dziewczyny, które miały poniżej 5/10 i po leczeniu dało to ciążę. I nie chodzi mi o to by się wyjałowić a zniszczyć niekorzystne dla nas bakterie. Nikt o wyjalowieniu się nie mówił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 17:55

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • Agas Przyjaciółka
    Postów: 96 33

    Wysłany: 19 lipca, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po histeroskopi i biopsji endometrium, zabieg był w 10DC. Po tym zabiegu było spoko 1 dzień plamienia. A dziś ból brzucha jak na okres i plamienie. Z leków dostałam tylko gynalgin. Czy takie plamienie może nawet okres to normalne? Dziś mój 13DC?

    Starania od 2022 PCOS, AMH 9,41, cykle regularne z własną owulacją
    IUI 09.2023 💔 cb
    IUI 10.2023 ❌ odwolane
    IUI 11.2023 ❌
    03.2024 start IVF, 30.03.2024 punkcja pobrano 30🥚12🥚zamrożonych , 12🥚zapłodnionych, procedura 1.1
    ❄ 5.1.1 prawidłowy PGT
    5❄ nieprawidłowe 😔
    06.2024 -1 transfer ❌
    Histeroskopia Lipiec 2024 cd138 brak stanu zapalnego w wynikach, widoczny podczas histero - antybiotykoterapia
    Procedura 1.2 sierpień 2024 5.2.1-1szt, 5.2.2 - 2szt
  • neila6 Przyjaciółka
    Postów: 101 77

    Wysłany: 19 lipca, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że są tu dziewczyny z dużą wiedzą w temacie Endo 🤗 więc podpytam. Miałam dzisiaj histeroskopie i lekarz powiedział, ze widać przewlekły stan zapalny duże ukrwienie, objaw truskawki. Biopsji nie miałam bo miała być w drugiej połowie cyklu razem z receptywnoscią. Teraz się zastanawiam czy jest sens robić tą biopsję skoro zapalenie widać „gołym okiem” czy może lepiej odrazu włączyć leczenie, jak myślicie? Może ktoś miał podobnie? Wiem, że ostatecznie pewnie powie lekarz na konsultacji ale wolę poszerzyć wiedzę 😁

    🙎‍♀️36 lat
    🧔‍40 lat


    03.2024 I IUI :(
    04.2024 II IUI :(
    05.2024 III IUI :(
  • Sarenka Autorytet
    Postów: 1295 2719

    Wysłany: 19 lipca, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neila6 wrote:
    Widzę, że są tu dziewczyny z dużą wiedzą w temacie Endo 🤗 więc podpytam. Miałam dzisiaj histeroskopie i lekarz powiedział, ze widać przewlekły stan zapalny duże ukrwienie, objaw truskawki. Biopsji nie miałam bo miała być w drugiej połowie cyklu razem z receptywnoscią. Teraz się zastanawiam czy jest sens robić tą biopsję skoro zapalenie widać „gołym okiem” czy może lepiej odrazu włączyć leczenie, jak myślicie? Może ktoś miał podobnie? Wiem, że ostatecznie pewnie powie lekarz na konsultacji ale wolę poszerzyć wiedzę 😁

    Skoro stan zapalny widać gołym okiem to bym nie robiła. I tak dostaniesz antybiotyki a biopsję możesz zrobić kontrolnie po leczeniu. Z wyniku dowiesz się tylko jak duży jest ten stan zapalny.

    neila6 lubi tę wiadomość

    ♀️ 34 lata
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️ AMH- 12,79 🤯
    Homocysteina- za wysoko, wzrasta przy estrofemie😖
    Antybiotykoterapia- Metronidazol+ Tarivid

    ♂️ 32 lata
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔 Kariotyp✅️

    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 12/22 cb 💔
    3.FET 06/24 beta 0💔
    4.FET 08/24 🍀🤞
    5dpt ⏸️
    6dpt- beta 39 mlU/ml
    10dpt- beta 238 mlU/ml
    12dpt- beta 566 mlU/ml
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 20 lipca, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agas wrote:
    Dziewczyny jestem po histeroskopi i biopsji endometrium, zabieg był w 10DC. Po tym zabiegu było spoko 1 dzień plamienia. A dziś ból brzucha jak na okres i plamienie. Z leków dostałam tylko gynalgin. Czy takie plamienie może nawet okres to normalne? Dziś mój 13DC?
    Ja po histeroskopi miałam 2 tyg plamienia a nawet może dłużej, także spokojnie.

    Agas lubi tę wiadomość

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 20 lipca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neila6 wrote:
    Widzę, że są tu dziewczyny z dużą wiedzą w temacie Endo 🤗 więc podpytam. Miałam dzisiaj histeroskopie i lekarz powiedział, ze widać przewlekły stan zapalny duże ukrwienie, objaw truskawki. Biopsji nie miałam bo miała być w drugiej połowie cyklu razem z receptywnoscią. Teraz się zastanawiam czy jest sens robić tą biopsję skoro zapalenie widać „gołym okiem” czy może lepiej odrazu włączyć leczenie, jak myślicie? Może ktoś miał podobnie? Wiem, że ostatecznie pewnie powie lekarz na konsultacji ale wolę poszerzyć wiedzę 😁
    Hej. Mój lekarz nawet nie czekał na wyniki tylko od razu wdrożył antybiotyki, gdy właśnie od razu widać było zapalenie.

    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 21 lipca, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim!

    Chciałam się podzielić moimi doświadczeniami. Ogólnie 2, 5 roku staramy się o drugie dziecko. W kwietniu miałam transfer - niestety ciąża biochemiczna. Do kolejnego transferu nie doszło ze względu na endometrium (coś słabo rosło). Przez przypadek na jeden z monitoringów trafiłam do nowego lekarza. Sprawdził moja historię leczenia. Zakwestionował podanie antybiotyku "na pałę" po biopsji endometrium, którą miałam rok temu z wynikiem 1/10. Zaproponował wymaz z jamy macicy, żeby to sprawdzić. Wyszły mi dwie bakterie (jedna bardzo poważna, szpitalna). Dostałam celowany antybiotyk po którym zrobiłam kolejny wymaz. Ten również wykazał bakterie. Inne i równie poważne. Jestem w trakcie kolejnej antybiotykoterapii.

    Dodam, że większość lekarzy ignoruje wynik 1/10. Więc albo musimy mieć szczęście, albo same powinnyśmy domagać się powtórnych badań i sprawdzeń!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca, 16:20

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • frankapzn Autorytet
    Postów: 378 379

    Wysłany: 22 lipca, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam biopsje w ubiegłym roku gdzie wyszło 2/10 , mój lekarz powiedział ze nie będzie tego leczył antybiotykiem bo przyniesie to więcej więcej złego niż korzyści. Długo się z tym biłam bo na siłę chciałam wziąć antybiotyk, ale skonsultowałam to z innymi lekarzem i również potwierdził brak konieczności. Znam osoby które same wzięły antybiotyk pomimo braku "lekarskich "wskazań" i skończyło się to jeszcze gorszym wynikiem.
    Oczywiście podkreślę , że każdy ma prawo robić to zechce, wiem ze wszystkie jesteśmy zdeterminowane , ale czasem trzeba złapać oddech i rozważyć wszystkie za i przeciw.

    Astereae lubi tę wiadomość

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • Lili@ Autorytet
    Postów: 363 148

    Wysłany: 22 lipca, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, Czy któraś może ma wiedzę na temat CD79a? Na co wskazuje ten marker? Niestety nie za dużo o tym w necie, a mój gin na urlopie. U mnie niestety zły wynik. Czy może któraś pomoże?

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 22 lipca, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Ja miałam biopsje w ubiegłym roku gdzie wyszło 2/10 , mój lekarz powiedział ze nie będzie tego leczył antybiotykiem bo przyniesie to więcej więcej złego niż korzyści. Długo się z tym biłam bo na siłę chciałam wziąć antybiotyk, ale skonsultowałam to z innymi lekarzem i również potwierdził brak konieczności. Znam osoby które same wzięły antybiotyk pomimo braku "lekarskich "wskazań" i skończyło się to jeszcze gorszym wynikiem.
    Oczywiście podkreślę , że każdy ma prawo robić to zechce, wiem ze wszystkie jesteśmy zdeterminowane , ale czasem trzeba złapać oddech i rozważyć wszystkie za i przeciw.

    Rozumiem. Mi też mówiono, że nie trzeba. Problem polega na tym, że endometrium nie rośnie od marca, transfery są niemożliwe. Dla mnie jest to szansa na to, że w końcu do transferu dojdzie. Po pierwszym antybiotyku nie miałam plamień w okolicach owulacji (pierwszy raz od kilku lat). Poza tym zastanawiają mnie same bakterie. Wykryto 4. Dwie bardzo poważne, a jedna jakby się przedostała do płuc to mogłaby wywołać groźne zapalenie płuc. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że to dobra bakteria i może przebywać w macicy 🫣🤔
    Z pewnością czy to dobra, czy zła decyzja o leczeniu w/w bakterii okaże się za jakiś czas. Z pewnością dam tu znać ☺️

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • frankapzn Autorytet
    Postów: 378 379

    Wysłany: 22 lipca, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Rozumiem. Mi też mówiono, że nie trzeba. Problem polega na tym, że endometrium nie rośnie od marca, transfery są niemożliwe. Dla mnie jest to szansa na to, że w końcu do transferu dojdzie. Po pierwszym antybiotyku nie miałam plamień w okolicach owulacji (pierwszy raz od kilku lat). Poza tym zastanawiają mnie same bakterie. Wykryto 4. Dwie bardzo poważne, a jedna jakby się przedostała do płuc to mogłaby wywołać groźne zapalenie płuc. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że to dobra bakteria i może przebywać w macicy 🫣🤔
    Z pewnością czy to dobra, czy zła decyzja o leczeniu w/w bakterii okaże się za jakiś czas. Z pewnością dam tu znać ☺️
    Oczywiście rozumiem Twoja sytuację i mocno trzymam kciuki za Ciebie 🤗🤗🤗

    Magsty lubi tę wiadomość

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 22 lipca, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    dziewczyny a propo naparu z nagietka, jak długo go należy stosować?
    Nie wiem w sumie jak długo, ja stosuję od pierwszego dnia antybiotyku czyli już ponad miesiąc, pije raz dziennie napar z kwiatów - nie taki instant, półtorej łyżki na powiedzmy 300ml wody i zaparzam to 15 minut. Na początku pierwsze dni to był taki lekki dyskomfort w brzuchu, ale po około 3 dniach już takie rzeczy nie wróciły, znaczy, że chyba na coś pomogło, nawet jeśli nie na to na co miało :D a ja póki co nie przerywam picia, bo startuje z wysokiego stanu zapalnego.

    frankapzn lubi tę wiadomość

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 23 lipca, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty, a te bakterie z wymazu z macicy wyszły Ci w przeroscie ?
    Niestety, z tym leczeniem jest tak, że bakterie mają biofilmy, które pomagają im przetrwać kuracje.
    Warto kuracje antybiotykowa, jeśli się zdecuje ktoś wspomoc przygotowaniem do walki z tym patogenem m.in rozbijając biofilm. Zwłaszcza, jak nie leczysz wyniku ślepo, tylko masz identyfikację patogenu.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 23 lipca, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Magsty, a te bakterie z wymazu z macicy wyszły Ci w przeroscie ?
    Niestety, z tym leczeniem jest tak, że bakterie mają biofilmy, które pomagają im przetrwać kuracje.
    Warto kuracje antybiotykowa, jeśli się zdecuje ktoś wspomoc przygotowaniem do walki z tym patogenem m.in rozbijając biofilm. Zwłaszcza, jak nie leczysz wyniku ślepo, tylko masz identyfikację patogenu.

    Edit. Z ciekawostek, jeśli masz np gronkowca w wymazie z ucha, to nie znaczy, że on bytuje tylko w uchu. Ale po prostu tam udało się go namierzyć, a jest w całym organizmie. Tym samym tokiem myślenia bym szła pod kątem tych Twoich 4 bakterii. Tak naprawdę, jakbyś zrobiła wymazy z uszu, nosa (obie dziurki)z gardla. A nawet posiew kału mógłby je wykazać. Pytanie, czy są w przerośnie, bo mogą być np naturalna florą.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 23 lipca, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Wiecie co tak mnie to zastanawiam. miałam w październiku biopsje endo i wyszły2 komórki. Lekarz nie chce tego leczyć antybiotykami . Ja na własną rekę tez sie boje bo moja przeszłość z antybiotykami jest fatalna. Teraz wyszła mi zła cytologia z podejrzeniem stanu zapalnego szyjki wiec dostała na 10 dni Gynalgin. Czy Te globulki mogą ewentualnie podleczyć ten stan zapalny?
    Co byście jeszcze wzięły żeby ewentualnie podleczyć endometrium bez dodatkowego antybiotyku?
    Dodam tylko ze po globulkach włączę lactovaginal, ocenie stosuje omnibiotic flora, lactibiane cnd i kwas kapyrlowy.

    Mi swojego czasu wychodziła z cytologii grupa II i opis o jakimś stanie zapalnym. Nikt nigdy mi tego nie leczył, zawsze mówili, że tak może być bo współżyje.

    Ale odkąd przeprowadziłam sobie kurację żelem papilocare mam grupę 1 kolejny rok. Stosowałam też jakiś czas po miesiączce probiotyki dopochwowe. Plus doustne Intime 3 msce. Flora Plus z Omnibiotic, Lacciniane. Tutaj rotacja średnio co 3 msce.
    Zmieniłam podpaski oraz wkładki na organiczne.
    Nie używam płynów do higieny intymnej.
    Unikam plastiku.
    Dieta z niskim IG. W suplementacji przeciwzapalne omega 3, oleje tutaj też rotuje : z czarnuszki, wiesiołek, rokitnik.
    Myślę, że to wszystko miało wpływ 😊

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 23 lipca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoś robił biopsję w cyklu w których była antybiotykoterapia? Zapytałam swojego lekarza czy jeśli antybiotyki zacznę brać na początku cyklu to czy w tym samym cyklu mogę pobrać biopsję kontrolną. U mnie w klinice zalecają pobieranie w drugiej fazie cyklu, więc 7 dni antybiotyku i po kilku dniach biopsja. Wcześniej jak miałeam leczone zapalenie to biopsję kontrolną zrobiłam w kolejnym cyklu. (Leczenie zapalenia u innego lekarza) I teraz się obawiam, że to wynik będzie dodatni jeśli zrobię to w tym samym cyklu, bo to "chore" endometrium nie będzie "złuszczone".

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • LoliM Ekspertka
    Postów: 189 219

    Wysłany: 23 lipca, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Ja miałam biopsje w ubiegłym roku gdzie wyszło 2/10 , mój lekarz powiedział ze nie będzie tego leczył antybiotykiem bo przyniesie to więcej więcej złego niż korzyści. Długo się z tym biłam bo na siłę chciałam wziąć antybiotyk, ale skonsultowałam to z innymi lekarzem i również potwierdził brak konieczności. Znam osoby które same wzięły antybiotyk pomimo braku "lekarskich "wskazań" i skończyło się to jeszcze gorszym wynikiem.
    Oczywiście podkreślę , że każdy ma prawo robić to zechce, wiem ze wszystkie jesteśmy zdeterminowane , ale czasem trzeba złapać oddech i rozważyć wszystkie za i przeciw.

    Widzę, że Tobie wyszedł w cytologii stan zapalny, ja miałam biopsję w maju wyszedł stan zapalny 2/10, antybiotykoterapia kontrolna biopsja w czerwcu i czysto ale zrobiłam cytologię przy okazji biopsji, bo mi się ważność badania kończyła i wyszedł nieprawidłowy, niejednoznaczny obraz ASC-US świadczący o stanie zapalnym i nie mam pojęcia czy do końca się nie złuszczyło i to pozostałości czy to zupełnie inne zapalenie…miałam już zlecony w sierpniu transfer a tu znów coś wyszło i czekam za info od doktora…jestem załamana :( :(

    Mamy: ❄️5.1.1❄️5.1.1❄️5.1.1❄️6.2.1❄️4.1.1❄️4.1.1

    09.24 transfer 5.1.1 💔
  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 93 43

    Wysłany: 23 lipca, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Dziewczyny czy ktoś robił biopsję w cyklu w których była antybiotykoterapia? Zapytałam swojego lekarza czy jeśli antybiotyki zacznę brać na początku cyklu to czy w tym samym cyklu mogę pobrać biopsję kontrolną. U mnie w klinice zalecają pobieranie w drugiej fazie cyklu, więc 7 dni antybiotyku i po kilku dniach biopsja. Wcześniej jak miałeam leczone zapalenie to biopsję kontrolną zrobiłam w kolejnym cyklu. (Leczenie zapalenia u innego lekarza) I teraz się obawiam, że to wynik będzie dodatni jeśli zrobię to w tym samym cyklu, bo to "chore" endometrium nie będzie "złuszczone".
    Mnie zawsze na konsultacjach mówiono, że biopsja kontrolna po antybiotykoterapii ma być wykonana w kolejnym cyklu, bo endometrium musi się złuszczyć. Podobno nie ma sensu robić w tym samym.

    Starania od 2022 z monitorowaniem cyklu i Ovitrelle

    wiek - 34
    AMH - od 0,8 do 1,8 (zależy od lab.)FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    12.2023 - leczenie antybiotykowe metronizadol i tarivid
    02.2024 - kontrolna biopsja endometrium CD138 - 9/10, doksycyklina 2x14
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - biopsja kontrolna CD138 - 16/10, _PICSI: 🥚🥚🥚, ❄️❄️, po PGT-a ❄️
    06/07.2024- Amotek, CD138 1/2 - OK
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton
    9.08.2024 - 6dpt beta 4,8
    13.08.2024 - 10dpt beta 12,9

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
‹‹ 250 251 252 253 254 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ